Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Rate the song 2.
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37
Sincer...E o ciudatenie de cantec dar...e rock si pentru asta pot trece cu vederea 21 Chiar daca nu e genul meu de rock(aici precizez ca nu prea ascult rock de copii gen Hannah Montana dar nici de asta Satanist)ii dau un 8.

Nextu e o melodie pe care o ascult indiferent de cat de veche ar fi.

Love P!nK 8
Love Rock&Rap 8

Next:P!nk-Family Portrait
Off: @ ! RiN !: Ăla e metal toată ziua, nu e rock. Mă refer la Korpiklaani.

On:
P!nk-Family Portrait

Asta e R&B, nu Rock & Rap. Mai \'documenteşte-te\'. Într-adevăr, e o melodie frumoasă. Ţin minte când eram micuţă era una din favorite, încă are un loc special în inima mea. Anyhow, povestea melodiei e specială, nu neapărat instrumentalul. Şi vocea lui P!nk, wordless. We all knoo she\'s fabulous. Nota 9.

Next: Click.

Xoxo, Ang.
Off:Mda...Scuze ca nu m am exprimat bine.Imi place rock ul iar metalul e mult mai \"dur\" daca pot zice asa,deci nu e chiar pe gustul meu.Si ce am zis mai sus(I love rap&rock)-nu ma refeream neaparat la melodia aia.

On:Nu-mi place,nu e stilul meu,nu as cauta o pe net,nu as asculta o...5(pentru ca altceva nu stiu ce sa dau).Dar daca nu mi place mie nu inseamna ca nu-i o melodie frumoasa.


http://youtu.be/Pdw27j_usP0
maNga - We Could Be The Same

Interesantă combinaţia de instrumente. Partea instrumentală sună destul de bine, dar apoi începe el şi vocea lui îmi cam răneşte auzul, nu face parte din context. Plus, ideea cu versurile e deja fumată. Anyhow, pentru instrumental, 6.

Next: Kalmah - Heroes To Us

Xoxo, Ang.
Nu-mi place sound-ul si nici vocea tipului. Sa spunem ca ideea melodiei ar fi ok, insa exprimarea-i cam slabuta. 6 Din cate am vazut baietii au melodi si cu Ada Milea care bat spre geniale... pacat de alegere

Chopin - Funeral March
Deliric1 si Silent Strike - Demoncratie

Da, interesantă melodie. Transmite un mesaj destul de clar şi totuşi nu toţi încearcă să îl înţeleagă. Versruile sunt interesante şi îmi place jocul de rime, în rest vocea nu are nimic special, sau partea melodică. În orice caz, nota 7.

Next: Adele - Someone like you

Xoxo, Ang.
Tare piesa! Majoritatea solistilor de hip-hop cam asta canta in zilele noastre. . .. Viedo-ul e interesant, putin cam sec, insa finalul a fost bun! Versurile mi-au placut, asa cum a mai spus-o un user, poate am ascultat-o mai mult decat trebuia! In orice caz e greu sa te gandesti ca traim intr-o lume asa cum e descrisa in aceste versuri! Chiar nu am auzit de ei insa am sa mai caut piese de-ale lor, ii dau 10!

http://www.youtube.com/watch?v=_rEiR10-RxI



Hm, e super ok melodia, imi place, vocea suna foarte bine iar instrumentatia la fel, doamne dar canta genial live pe langa alta lume, adica prima oara am crezut ca e varianta de studio dar dupaia am vazut in paranteza live, foarte smecher ii dau nota 10.

b-)
Vita de vie
Maica-mea era fana lui Despot, parca asa il cheama pe solist. Mie personal nu-mi place muzica lor, nu-mi place nici cum suna, nici versurile. Au un stil care nu ma atrage si care ma cam sacaie.
Deci un 5.


Next:
http://www.youtube.com/watch?v=If9fC9aJd-U&ob=av2e
sunt curioasa cum va fi apreciata melodia 65
Nu foarte bine, te asigur.
Vocalul e extraordinar de plictisitor, la fel şi instrumentalul. Versurile, or fi având ceva mai mult substrat, dar felul în care sunt cântate par atât de serbede, încât nu-mi par să aibă absolut niciun sens clar - deşi da, am prins ideea lor.
I-aş da un 4. Şi asta o să şi fac.

Next: Septicflesh - Therianthropy
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37