Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Orientarea sexuala
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
Citat:Incearca sa intelegi ca puritatea iubirii nu tine cont intotdeauna de orientarea sexuala si ca si doi baieti sau doua fete se pot iubi. Si incearca sa te relaxezi si sa nu te mai streseze atat de tare faptul ca exista homosexualitate.

Se pot iubi. E normal sa se iubeasca.
Nu e normal sa faca sex in schimb. Nu e normal sa se simta atrasi unul de celalalt.
Ati adoptat noua moda a lumii de a trata cuvantul iubire ca fiind ceva fizic.
Citeste, daca nu ai facut-o, Cronicile vampirilor de Anne Rice. Cred ca tipa reuseste sa surprinda destul de bine cum se pot iubi doua persoane de acelasi sex fara sa existe nicio atractie sexuala. Mi s-a parut ceva chiar frumos.
In cazul homosexualilor, in loc sa spui despre celalalt "il iubesc" poti sa spui doar "ma satisface".
Sa intram in genetica de acum? Sau in psihologie? Sau in alte domenii pe care sigur n-ar putea sa le discute decat 4-5 persoane de pe aici?
Si totusi 95% din useri sustin sus si tare ca homosexualii sunt normali. Pentru ca daca zici altfel esti inchis la minte. Chiar daca nu stii nici ce naiba e un cromozom sau cine a declarat homosexualitatea ca nefiind o boala. Chiar daca ai 14 ani si pentru ca iti place sa iti freci sfarcurile de colega de banca crezi ca esti lesbiana.

Urmeaza-ti turma.
Sprite.
Hmosexualitatea a devenit o adevarata frenezie a zilelor noastre. Peste tot subiectul acesta atrage atentia, si de ce nu, e destul de mediatizat. Frate, erau homosexuali si inainte, doar ca nu se vorbea in sus si in jos de ei. A fost Da Vinci gay? A fost Picasso gay? Dar Eminescu a fost gay? Este Bieber gay? [Intrebare care a fost pusa de atatea ori pe google incat ti-o gaseste imediat.] Problema nu e ca oamenii sunt gay, ci ca sunt tratati diferiti. Sa fim seriosi, societatea romaneasca nu este destul de educata pentru a accepta gayi ca pe o parte din ea. Multi spun: vai ador gayi, dar cand vad niste gay in realitate ... scarbos 22. Si multi declara ca sunt bi si daca ii pui in fata cu faptul in sine nu au auzit de asa ceva.
Gayi nu sunt ceva rau, nu sunt o boala, sunt oameni care doresc a nu mai fi marginalizati in halul asta. Ii tratam diferit, o tipa care e gay mama sex garantat, un tip gay, vai ce scarbos. Am prieteni gay, am fost in cluburi gay, am fost si la parada si in club la petrecere and guess what sunt oameni normali. Nu se manifesta pe strada, nu le pasa de viata tuturor, vor doar sa fie ei pur si simplu. M-am saturat sa vad oameni care agaseaza gayi incontinuu. Ai o bluza mai colorata, mama gay. De cand au aflat si ei de culorile curcubelului toata lumea e gay. Acum daca nu te imbraci in fuchsia, nu scrii "cf fatah? eu sunt cu yubi la o pitza. "sau nu iti saluti prietena cu "ce faci fah? fah in gatu matii ... "esti un barbat gay.
Deci da ...
Oricum fiecare face ce poate, ca asa e in societate.
@Castravete
De ce pui problema intr-un mod atat de pueril?
Da, au fost homosexuali si inainte, dar nu avea nimeni pretentia sa li se recunoasca normalitatea.
Cineva adora sa faca sex cu papusi gonflabile. Il opreste cineva sa nu faca? E ilegal? Asta nu inseamna ca e normal sa vrei asta. It's sick and that's all there is to it. Sunt grupuri sociale de mii de ori mai discriminate decat homosexualii. Ei promoveaza in mare parte depravarea si moravurile usoare. Pe cand pentru drepturile tocilarilor si vegetarienilor nu vad sa faca cineva atata valva.
Cat despre boala, trebuie sa va mai invit de multe ori sa aflati cam in ce fel s-a declarata ca nu e si ce spun de fapt studiile stiintifice? Banuiesc ca da.
Nu va mai luati de parerile altora daca nu sunteti documentati corespunzator. E de ajuns ignoranta de a exprima ceva ca un adevar cand nu ai pe ce sa il fundamentezi
N-o sa ma duc niciodata in casa la un homosexual sa ii spun ce sa faca. Dar il invit sa isi tina preferintele sexuale acolo unde le tinem toti: intre patru pereti.
Si referitor la sarutatul in public: pe majoritatea oamenilor ii revolta. Asa ca frumos ar fi sa se abtina putin. Cum ne abtinem toti sa urinam cand avem nevoie.
De copii si casatorie nici nu mai vorbesc. Natura a stabilit ca un copil sa aiba mama si tata. Al drecu' rahat de furnica cu creier vrea sa schimbe asta? Ha! Pentru masurari de forte cu natura recomand box cu o tornada.
Suntem toti sclavii lui Eros pana ne ajunge Thanatos.
Toate fiintele umane au o dispozitie perversa polimorfa, de la rolului evenimentelor din prima copilarie (doliu, seductie, modalitati de defulare a complexului Oedip).
Exista o clasificare rationala a devierilor sexuale, distingand devierile referitoare la obiect (homosexualitate, pedofilie, zoofilie etc.) si devierile referitoare la scop (felatie, penetratie anala, voaiorism, exhibitionism, sadism, masochism etc.).

Eu, fiind sclav al lui Eros, merg mai mult spre voyeurism
(16-06-2011, 08:36 PM)Blank A scris: [ -> ]De ce pui problema intr-un mod atat de pueril?
Da, au fost homosexuali si inainte, dar nu avea nimeni pretentia sa li se recunoasca normalitatea.
Normalul nu e normal. Discutia despre normalitate este in sine puerila si scarboasa din simplu motiv ca imi aminteste de pocnitii de la Noua Dreapta. Cine poate decide ce este considerat normal si ce nu? Normalul il da majoritatea-> daca majoritatea este in x fel este neaparat necesar sa fii in x fel pentru a fi considerat normal. (Aduce putin a bancul cu regele unui tinut de nebuni ).
... sper ca nu mai are sens sa mentionez ca majoritatea este si a fost intotdeauna de cacat.
Citat:De copii si casatorie nici nu mai vorbesc. Natura a stabilit ca un copil sa aiba mama si tata. Al drecu' rahat de furnica cu creier vrea sa schimbe asta? Ha! Pentru masurari de forte cu natura recomand box cu o tornada.
Ai criticat-o pe Castravete 007 ca s-a luat de parerile altora lipsindu-i documentarea de rigoare, asta faci si matale...pai zi-mi si mie, e frumos?
In natura homosexualitatea este ceva intalnit, relatiile femela-femela sunt existente, de exemplu la albatrosi care prefera sa cloceasca oulale si sa creasca puii alaturi de femela. Cele de tipul mascul-mascul sunt la pinguini care clocesc/cresc un ou abandonat sau fura unul de la altii.
Sunt mult mai multe animale care au un comportament homosexual, insa am incercat sa iti dau exemple de speci care cresc impreuna puii .
Acum te rog sa nu-mi spui ca natura este josnica, animalele sunt doar... niste animale. Noi oamenii suntem superiori si nu ne comportam ca ele caci noi si Dumnezeu si other shitty stuff like that. 10
Blank eu imi pastrez ideea. Nu suntem suficient de educati pentru a vedea lumea cum trebuie. Dar cum trebuie sa o vedem? Ca si eticheta de tocilar pe care tu tocmai ai pus-o? Spune-mi, e mai normal sa vezi tineri care se dezbraca pe strada de ti se intoarce stomacul pe dos? Voi etichetati oamenii fara sa ii vedeti, dupa va mirati de ce nu va suporta anumite persoane, de ce multi se sinucid, de ce nu ne merge bine, de ce suntem cum suntem. Din cauza celor ca voi care nu inteleg conceptul de umanitate. Sa fii gay nu e anormal, iar multi dintre homosexualii din Romania in afara de acea zi a lor nu au nicio treaba cu nimeni. Nu imi zi mie ca un homosexual te-a luat in casa lui si te-a violat sau ca ai vazut doamne asa ceva. Cand o sa vezi nenumarati homosexuali facand asta atunci ai dreptul sa comentezi, dar ei nu va zic nici da-te mai incolo. Mie anormal mi se pare sa vad analfabeti, sa vad persoane care se injura, se bat, se urasc, sa vad rautatea cum colcaie ca viermii, sa vad cum unora nu le pasa de cei carora le pasa de ei, sa vad oameni cum distrug prietenii, vieti, asta e anormal, asta e ceea ce nu ar trebui sa fie in societate.
Cat pentru tine fleeting e normal doar ceea ce seamana cu tine. Asa descrii tu normalitatea, dar scuze, nimeni nu seamana cu tine.
E ATAT de greu sa cititi postarile cap-coada? Sau ar trebui sa iau in calcul varsta maturitatii neuronale rar intalnita pe aici cand vine vorba de capacitatea de a intelege anumite detalii?
Now, in cazul in care vreti sa aduceti vreun argument care sa nu includa "vai cat sunt de persecutati", "nu e o boala dar habar n-am cine sau de ce a spus asta", "albatrosii masculi culeg pene de strut impreuna" sau "mie imi place cum se comporta gay-ii, poate si pentru ca ma uit la tv si sunt brain-washed de la 4 ani" o sa trec pe la topicul asta o data pe saptamana.
Pentru cultura voastra generala, in momentul in care incepi sa combati ce zice altul te iei de parerile lui. Ceea ce inseamna o dezbatere after all...
Si @North - Ochelari. Sau un monitor mai mare sa imi poti citi toata postarea. Nu obisnuiesc sa repet cand cineva citeste doar prima parte a unei fraze. Spor.
@Castravete - Sigur ai inteles ce am scris acolo? Sigur? Uite, o sa public un dictionar anul viitor. Pana atunci fac bine si te las in pace.

PS: cititul in diagonala e dragut. dar nu-l aplicati postarilor mele. va rog.
@fleeting ray: Nu iti inteleg rostul comentariului, exact acelasi lucru am vrut sa spun si eu Smile
@Blank : Deja ai devenit prea shitty, eu ti-am dezmembrat afirmatiile dandu-ti exemple concrete (cum ca in natura exista animale homosexuale care isi cresc puii) si tu ma iei pe mine cu arogante de mucosi din curul scolii.

P.S.: Ti-am citit toata polologhia, insa de data asta m-am legat de un singur aspect; ti-am mai comentat aberatiile prin paginile anterioare. --> Scuteste-ne.
Ai...dezmembrat? Wake up kid. Nu te mai comporta ca un mascul alfa.
Animale homosexuale? Fac cumva sex? Se iubesc? Sau colaborarea asta e o adaptare care asigura supravietuirea speciei? Afla, mirobolanta creatura, ca exista intr-adevar animale homosexuale, dar nu specii intregi, ci doar indivizi singulari, reprezentand deviatii comportamentale de la specia lor. De exemplu in randul primatelor. Deci defineste-ti te rog homosexualitatea bine inainte sa postezi aberatii. Femeile unor triburi indigene stau impreuna in aceeasi locuinta si au grija de copii. Cam ca albatrosii tai. Ti se pare ca-s lesbience? Pai ghici ce, barbatii lor pleaca la vanatoare cu lunile. Ce-ai vrea sa faca?
Ma gandeam ca o sa pricepi singur(a) care era treaba cu "argumentele" tale dar se pare ca recitirea postarilor nu e asa des practicata de tine.
Scumpete mica, daca nu stii sa formulezi o fraza fara sa folosesti cuvinte de mahala, abtine-te. Omul de Neanderthal se spune ca a disparut si as vrea sa cred ca e asa. Nu-mi dovedi contrariul.
Spor.
@Blank Tu deja nu te mai iei de parerile lui North, ci de persoana ei.

Mi-am mai spus parerea si ea ramane aceasi. E treaba homosexualilor ce fac, pe mine nu ma priveste, si nici pe voi n-ar trebui. Eu nu ma pot pune in postura lor pentru ca mi se pare o prostie. Daca ei vor sa fie/sunt asa e problema lor cum rezolva cu discriminarile adresate lor.
Iar la faza cu 'e gresit sa aiba copii' mi se pare total eronata. S-asa sunt mii de copii orfani, abandonati. Strica daca iau in grija pe unii dintre ei? Strica daca le asigura un viitor? [chiar daca mai incolo probabil o sa fie priviti mai ciudat copii pentru ca au parinti 'anormali', tot e mai bine decat nimic]
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43