Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Orientarea sexuala
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
Sar putea sa iau warn da hai.Va place ideea?Nu comparati un simpul sarut cu o relatie:Acum argumentele/ideile mele:
1:Vad ca tot precizati cuvantul iubire pe aici....oare ce o fi aia?Cat depre intemeierea unei famili(cu copii),poate o sa ziceti ca voi ati fi de acord,dar nu va vad niciodata facand asta(si da stiu ca nu va cunosc)
2:Vad ca sunte-ti deschisi la ideea de nou/diferit,insa cam cat de departe ati merge?
3:Nu stiu cum so zic asa mai finut..este normal ca persoanele de acelasi sex care totusi se "iubesc" sa intretina si relati intime,la asta va-ti gandit?Sau acum imi ziceti ca si astea sunt placute din punctul vostru de vedere?
Stiu ca nu era pentru mine dar trebuie sa fiu ca sa am dovezi??
"Totuşi nu ai nici o dovadă pentru care să demonstrezi că este aşa dat fiind că nu eşti nici homosexual şi nici bisexual"
In primul rand canibalismul nu are legatura cu orientarea sexuala dar modul psihologic in care cele doua actioneaza se poate suprapune in anumite situatii. In al doilea rand, mersi pentru warning. e un alt fel de trofeu pentru mine. Va multumesc tuturor pentru aceasta onoare.
(13-12-2011, 08:47 PM)Storymaker A scris: [ -> ]In primul rand canibalismul nu are legatura cu orientarea sexuala dar modul psihologic in care cele doua actioneaza se poate suprapune in anumite situatii. In al doilea rand, mersi pentru warning. e un alt fel de trofeu pentru mine. Va multumesc tuturor pentru aceasta onoare.

[Imagine: tits-or-gtfo.jpg]

@ DiZ, asta e unul dintre exemplele pe care "trebuie sa le nasti inca o data", te obosesti degeaba...nu ai cu cine 10
Aia 2 mozi de mai sus ... ma dezamagiti. Restu va rog ramaneti ON TOPIC si nu continuati acest targ al prostiei.
Si ca sa fiu on topic , ce cred eu ? jos cu homosexualii , omenirea nu a ajuns la 6 miliarde datorita lor .

1. Nu ţi-am dat eu wanr
2. Nu am făcut abuz de putere.
And http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/pho...2_700b.jpg


Să ai un motiv totuşi.
1. Eu unul sunt de acord cu cuplul fată X fată. Mie unuia mi se pare natural să vezi doua fete sărutându-se[știu că dacă se sărută, nu sunt neaparat lesbi, dar mă refer la cele ce sunt].
Mă rog. E clar că unor baieți le plac fetele bi.

2. Nu sunt se acord cu homosexualitatea. E chiar ciudat să vezi doi baieți făcând altceva în afară de a bea o bere sau a fuma. Nu numai ciudat ci și dezgustător. Mă rog, dacă nu suntem de acord cu asta, nu se poate face nimic.
După parerea mea ar trebui și ei înteleși. Fiecare cum și cu ce poate.
Dar nu să sărim în capul lor, sau să începem să injurăm președintele X că a acceptat căsătoria dintre gay. Mă rog, aici se pune și biserica, dar nu intru în alte detalii.
Ce e enervant, este faptul că multi îi comentează pe stradă, atunci când îi văd că se țin de mână sau mai fac nu știu ce, dar îmi place că nu îi baga în seamă și multi se oftică.
Mă rog, cu toate astea eu nu sunt de acord, cum am spus, mi se pare scârbos, așa cum probabil li se pare scârboasă relația dintre doua fete și sunt indragostite după gay/yaoi/etc/etc.


---
Ma intreb doar cati ani are le Storymaker. (: Argumentele tale ma fac sa ma intreb defapt cati ani ai. Iti respect parerea, esti a good greg guy in ochii mei, pana cand deja ai inceput sa nu respecti parerea altora.
Aceasta sectiune e de discutii, da iti spui parerea, odata, de doua ori, dar nu la fiecare pagina, si mai ales sa ataci parerile alora.
Si ai primit warn de la mine, in 2009, dragule, pentru ca de 2 ani tot nu stii sa vorbesti si sa respecti.
Ti-ai luat warn iarasi, tot din aceleasi motive si de la persoane diferite. Chiar crezi ca e ceva in neregula cu noi atunci?
Ai vorbit de moralitate. Ce moralitate? Casatoriile aranjate si bazate pe bani/actiuni/putere in societate sunt morale. Casatoria dintre 2 persoane, in care una urmareste doar banii ceileilalte, e morala, nu? Doar pentru ca sunt barbat si femeie. f**k off.

Parerea mea e ca orientarea sexuala a oamenilor nu trebuie sa va doara pe voi in posterior. Daca un om, nu a facut nimic impotriva ta, a societati, nu ti-a ranit vreo persoana draga, nu ai tu de ce sa te bagi in viata lui, sa judeci pe cine iubeste.
Gay/Lesbi/Bi sau hetero e tot un om care merita respect, pentru ca te respecta si pe tine. Cand ati vazut voi un homosexual dandu-se mare ca e diferit de restul? Cand ati vazut voi pe un homosexual agresand fizic un heterosexual doar pentru ca nu is la fel? Niciodata. Care ii mai bun dintre ei? (:

Si Azizel, sa-ti raspund eu la intrebari.

1:Vad ca tot precizati cuvantul iubire pe aici....oare ce o fi aia?Cat depre intemeierea unei famili(cu copii),poate o sa ziceti ca voi ati fi de acord,dar nu va vad niciodata facand asta(si da stiu ca nu va cunosc)

Iubirea nu poate fi explicata, difera de la om la om, in fiecare caz e diferita, de la cum aapre si cum se manifesta. Intemeierea unei familii ... nu am inteles bine la ce te referi, dar o sa o iau cum am crezut eu ca te-ai referit, daca te referi la fete daca ar incerca sa-si intemeieeze o familie si de ce nu au facut-o pana acum, sunt tinere, prea tinere.
Si acum de cuplurile homosexuale care vor copii, crede-ma aici pot spune doar ca admir acele cupluri, atat homosexuale sau heterosexuale care adopta copii, care dua o sansa unor fiinte sa nu creasca singure. Vreau sa te intreb ca mai bine stai sa privesti copii suferind, devenind drug dealers, hoti, asasini, prostituati/e sau i-ai prefera imbracati, hraniti, educati si iubiti de un cuplu de acelasi sex? Socieatate din zielele de azi e dura, si fara cineva in spatele tau sa te sprijine si sa te iubeasca neconditionat te face sa iei decizii gresite si cai gresite [nu in toate cazurile, doar majoritatea].


2:Vad ca sunte-ti deschisi la ideea de nou/diferit,insa cam cat de departe ati merge?

Te referi la relatii sexuale? Daca vrei sa stii, singura 'orientare sexuala' care are la baza DOAR sexul, din cunostintele mele, este bisexualitate (: .

3:Nu stiu cum so zic asa mai finut..este normal ca persoanele de acelasi sex care totusi se "iubesc" sa intretina si relati intime,la asta va-ti gandit?Sau acum imi ziceti ca si astea sunt placute din punctul vostru de vedere?

Orice om ajunge sa isi exprime iubirea odata si odata intretinand relatii sexuale ca dovada suprema. Ai cunoscut vreodata un cuplu homosexual care sa fi trecut prin toate etapele unei relatii? I mean, sa se fi cunoscut, sa fi iesit in oras like friends, un film, luat un pranz impreuna, cina, apoi sa treaca usorul cu usorul la partea de saruturi, chestii mai intime[nu sex] si altele si abia apoi sa treaca la stadiul final? Nu cred, pentru ca daca ai fi cunoscut nu ai fi pus aceasta intrebare.
Si mi se pare normal sa intretina relatii sexuale. Si fiecare om priveste diferit, poate unora li se pare scarbos, doi barbati facand asa ceva ... dar pana la urma mie personal, mi se pare scarbos si relatiile sexuale dintre o femeie si un barbat ^^, so depinde de cat de deschis la minte esti si de cum privesti lucrurile.
Si am vazut ca Daenerys s-a referit aici, la ultima intrebare, inainte sa vorbesti despre relatii de genu, chiar ar trebui sa te documentezi, ce si cum, eventual cauta un site despre homosexuali, sunt destule, doar ca sa te informezi, nu-ti cere nimeni sa fi deacord si sa accepti realtiile, dar putina cercetare intr-un domeniu ca acesta nu strica, mai ales ca sa intelegi cum trebuie tot.





Azazel, Wunderbar, Storymaker, DiZ si Zero (care apropo, domnule moderator destept, ai facut spam) daca nu incetati cu intrigile aruncate unul in celalalt, o sa termin eu cu voi. Gata cu cearta, iar Storymaker daca ai impresia ca ar trebui sa-ti dau warn mai mult de 20% cum mi-ai specificat si pe profilul meu, o usa inchisa in nas e putin, zi mersi ca nu ti-am prins si degetele la intrare. Data viitoare incep cu ban-uri pe sectiune.

Cat despre subiectul de fata, mie personal imi este indiferent, in sensul ca nu ma deranjeaza sau scandalizeaza, sunt de acord cu orice fel de iubire, dar nu stau sa urlu pentru drepturile lor. O pot face si singuri pana la urma. Problema celor care sunt impotriva e ca locuiti intr-o tara destul de incuiata, fara sa va puteti largi orizonturile; am un prieten foarte bun aici, il cheama Alex, e roman, e gay si e intr-o relatie cu un englez numit Jonathan. Tipii sunt absolut normali, au o relatie degajata si sunt fericiti. Fiind prietenii mei asta e tot ce conteaza pentru mine. Ambii sunt artisti si castiga foarte bine pe baza asta, sunt acceptati de societate, sunt inteligenti, oameni cu studii si ca sa vezi ma duc la o petrecere organizata de ei pentru Ziua Indragostitilor. Sunteti prea plini de preconceptii.

When the heart speaks, the mind finds it indecent to object.

Iar Azazel, tu esti doar un copil si nici Ryuu nu e departe, ce stiti voi despre viata si iubire, ca sa puteti judeca?

Si ca sa raspund la ultima intrebare, ca primele doua mi se par de-a dreptul tampite, stiai unde exact este punctul G al barbatilor si de ce de fapt relatiile intime intre barbati sunt de fapt foarte placute dupa deflorare? As spune mai mult, dar nu vreau sa dau un exemplu din viata sexuala personala. Tu cerceteaza acolo, ca un copil curios ce esti.




Cum se face că de fiecare dată când sunt dezbătute subiecte de genul apar conflicte?

Trecând peste, eu una nu am absolut nicio problemă cu persoanele de același sex care se află într-o relație, cel puțin atâta timp cât nu sunt afectată de chestia asta (deși nu prea văd cum). Ba chiar, mereu mi-am dorit un bestfriend gay. (: Sunt de părere că nimeni nu are dreptul să judece o persoană din cauza orientării ei sexuale; bun, omule, ți se pare grețos, și? Te afectează cu ceva? Nu poți dormi noaptea din cauză că ai văzut un cuplu gay pe stradă? Ai coșmaruri? Păi atunci tu ai probleme și își recomand o vizită pe la psiholog, poate-ți revii.

Am văzut prin diverse postări termenul „iubire” utilizat de foarte multe ori. Ce e de fapt iubirea? Cum se manifestă? Întrebări inutile, hai să le evităm. Poate fi vorba și de „iubire”, nu zic nu, dar cred că totul se rezumă, până la urmă, la o atracție (de cele mai multe ori fizică). Relații intime între persoane de același sex. Așa, și? Au dreptul să aleagă ce vor să facă și nimeni nu e în măsură să îi judece.

Multe persoane faimoase sunt/ au fost gay, gen: John Barrowman (Captain Jack din Doctor Who), Lord Byron, Elton John, Tegan&Sara, Russell T Davies, Virginia Woolf, Oscar Wilde, Marcel Proust,Freddie Mercury, etc; cu ei aveși probleme din cauza asta?

Well, that was all I had to say. Nu-i nimic rău în a avea altă orientarea sexuală decât restul oamenilor. I support gays and lesbians.

PS: Atunci când pun o problemă am tendința de a mă adresa cu „tu”, chiar dacă nu vorbesc cu nimeni. Așa că „tu”-ul ăla din primul paragraf este prietenul meu imaginar cu care obișnuiesc să port conversații. Ca să nu fiu înțeleasă greșit.
(13-12-2011, 11:03 PM)Storymaker A scris: [ -> ]Bine, ia sa va arat ceva:

Sunt de acor cu homosexualitatea si lesbianismil. Este absolut normal ca sa nu ma deranjeze si nici sa-mi pese ce fac altii in jurul meu. Asa este, sunt intr-o societate in care oamenii sunt interdependenti unii de altii si faptul ca unii fac ce au chef de ce m-ar deranja? Dar de ce sa ma opresc la homosexuali? Adica ce, doar ei trebuie lasati sa se extinda si exprime? de ce nu si interlopii si prostituatele cat si vrajitoarele? Adica, de ce ar conta, oricum pe mine personal nu ma afecteaza nimic. Si, daca tot e asa, hai sa inchidem ochii si la furturile din jurul nostru cat si la jafuri caci cu ce ma afecteaza pe mine daca batrana ramane fara cativa bani? Oricum ii recupereaza mai incolo.




Asta e gandirea extrem de gresita pe care pare-se o cam folositi.

Persoanele de acelasi sex ce intretin relatii nu-ti fac nici un rau. Nu te mint, nu te fura din buzunar sau din casa, nu-ti violeaza copilul, nu-ti ghicesc viitorul, nu se culca cu tine pentru bani sau iti dau boli sexuale. Ei se au intre ei, se iubesc, isi vad de viata lor, nu te baga in seama.

Poftim raspunsuri la intrebari. Alte nelamuriri?
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43