Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Orientarea sexuala
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
Cand am auzit prima oara ca exista si relatii intre persoane cu acelasi sex am ramas : o.O, am aflat tarziu de tot ca exista mai multe orientari sexuale si ciudat este ca de pe zup am aflat 21 . Citeam un fic yaoi ( pentru prima oara) si am avut un soc 21 . Nu am nimic cu ei... de vreme ce sunt atrasi unul de altul cine sunt eu sa nu- i las in pace. Desi am fost si sunt inconjurata de persoane care daca le vorbesti de relatiile dintre homosexuali, lesbiene sau bisexuali, isi fac cruce, eu nu am nimic cu ei, ba chiar imi plac ( mai ales la baieti 21 ) . Era o vreme in care chiar ma intrebam daca nu cumva sunt bisexuala. Dar a fost alarma falsa 24
Deci sincer nu stiu ce sa spun. Intr-un fel sunt PRO intr-un fel sunt CONTRA. Nu am nimic personal cu acest gen de persoane de fapt am inceput sa fiu pro, cel putin pentru cei care sunt bisexuali pentru ca prietena mea cea mai buna a fost si ea, cel putin asa credea insa in acea vreme avusese niste probleme personale pe care doar mie mi le-a destainuit si a luat-o pe niste cai gresite dar asta este cu totul si cu totul altceva.
Deci dupa cum am spus nu am nimic cu oamenii, fiecare cu propriile orientatii sexuale insa va rog, nu vreau sa vad pe strada doi tipi sarutandu-se sau doua tipe. Daca este sa o faca atunci oriunde in alta parte insa nu de fata cu altii. Nu vreua sa par rea insa imi provoaca o stare ciudata cand vad asa ceva chiar daca ar fi doar un joc de genul "La cati metri te-ai inecat" sau "Fantana cu saruturi" sau mai stiu eu ce prostii.
Deci eu am spus ca ma aflu undeva pe la jumatate, nu suntem noi nu stiu ce personalitati ca sa le impunem sa nu fie cu cineva de acelasi sex insa sunt si contra pentru ca nu vreau sa vad pe cineva facand asa ceva intr-un loc public.
O mica intrebare pentru cei ce nu accepta gay si lezbienele.
Ce ai face daca intr-o zi ai afla ca cineva apropiat tie: tata, mama, frate, sora, prieten; cineva la care tii, e homesexual sau lezbi? L-ai inchide la nebuni pentru ca are nu stiu ce boala incurabila?
Eu sunt pro homo si lezbi desi nu sunt.
Dar am prieteni care sunt. Cel mai bun prieten al meu, din copilarie, e gay si desi am fost surprinsa cand am aflat nu l-am inchis in nu stiu ce sanatoriu.
Uni ma intreaba daca nu imi e sila cand ii vad sarutanduse?
De ce mi-ar fi? Sunt fiinte umane la fel ca minu, x sau y. Toti putem descoperi intr-o zi ca avem o alta orientare sexuala. Nu stiu daca se va intampla asta dar ar trebui sa avem grija pe cine judecm si daca avem dreptul sa facem asta.
God, thank you for making people ignorant. I can blend in now.

Revenind. Ia sa vad zic o povestioara. In 1952 American Psychiatric Association a scos o carte in care clasifica homosexualitatea ca o boala. Dar pentru ca in America erau destui homosexuali, unii si prin anumite functii, au intervenit vreo doua asociatii cu cercetarile lor si in 1973 s-a scos chestia cu boala.
Practic de ce e boala?
1.Pentru ca scade sansele de reproducere ale individului. Tu de ce traiesti pe pamant? Sa te satisfaci? Pai eu nu incurajez egoismul.
2.Pentru ca scade sansele de integrare in societate. Acum trebuie sa facem societatea in asa fel incat sa se integreze ei? Pff...maine ma duc sa militez pentru persoanele bolnave de Alzheimer. Tre' sa incurajam toti uitarea.

Iaca sa mai si radeti, n-am stat sa citesc 9 pagini dar banuiesc ca n-or fost de ras.

Un neamt in varsta doreste sa emigreze. La completarea formalitatilor este intrebat de catre oficialitati, de ce.
- Datorita homosexualitatii...
- Cum asa?
- Pai, in timpul nazistilor se pedepsea chiar cu moartea, dupa aceea cu inchisoare, iar acum este permisa prin lege. As dori sa emigrez pana nu devine obligatorie.
Citat:1.Pentru ca scade sansele de reproducere ale individului. Tu de ce traiesti pe pamant?Sa te satisfaci? Pai eu nu incurajez egoismul.

1. Si asa sunt prea multe persoane inculte pe pamant care il distrug. Daca esti contra chestiei asteia, poate ar trebui sa fi si contra avortului, ca sa nah, fim o comunitate mai mare si sa ne uram si mai mult. Condamna un om care nu vrea sa aiba copii...

2. a. Din cauza faptului ca e considerata o boala societatea nu accepta persoanele cu orientari sexuale diferite in randurile ei. Daca n-ar fi aparut, poate n-ar fi fost asa mare tam-tam;
b. Suntem rasisti din nastere.

Emotional, o fata ii merge mai bine cu o fata decat cu un baiat. Si probabil si invers.
N-am inteles niciodata de ce barbatii se simt jigniti cand se aduce vorba de homosexualitate. Presupun ca sunt inchisi la minte. Femeile insa accepta lesbianismul mult mai usor.

Asa cum fiecare om are gusturi diferite in materie de ceva, asa consider ca si cei cu orientari sexuale diferite au dreptul la alegeri. Whether you like it or not, love is love.
............................................................................................................
Citat:Emotional, o fata ii merge mai bine cu o fata decat cu un baiat. Si probabil si invers.
...ce?!

Citat:Femeile insa accepta lesbianismul mult mai usor.
Spui asta bazandu-te pe...?

Citat:Asa cum fiecare om are gusturi diferite in materie de ceva, asa consider ca si cei cu orientari sexuale diferite au dreptul la alegeri. Whether you like it or not, love is love.

Ce legatura are "love" cu orientarea sexuala?

Subiectul ar fi probabil mai intersant daca nu s-ar mai vorbi din cur.

@Negura: Nu exagera, e dreptul fiecarui blonav sa ceara sau nu ajutor[cred].


[cred ca mai bine ma puneam sa dorm]
Jesus Christ! Ce boala, oameni buni? >.> inca se cerceetaza care e treaba, but se considera ca e ceva legat de mai mult testosteron la fete, fapt pt care sunt lebiene, si mai mult estrogen la baietii care sunt gay.
So wtf? Nu e vina lor, si in niciun caz nu trebuie sa fie judecati >.>

iar la
"1.Pentru ca scade sansele de reproducere ale individului. Tu de ce traiesti pe pamant? Sa te satisfaci? "

Wait a sec! Sunt milioane de cupluri str8 care nu pot avea copii. That means is only for satisfaction?

For shit's sake ppl! Wake up, this is Earth. Sunt si asa destule discriminari si destui homofobi 78

Once a queer(gay) guy said: "I'm a co*k-su*ker! I'm queer! And to anyone who takes pity or offense, I say, "judge yourself." This is where I live. This is who I am. "
Citat:
Citat:Femeile insa accepta lesbianismul mult mai usor.
Spui asta bazandu-te pe...?
...lol :]
pe faptul ca atunci cand exagerezi cu bautura, you make out with a girl.
You make out with a girl for fun.
You make out with a girl for curiosity
(Fiind tipa)
Destul de multe tipe admit ca sunt bi, fooaaarte putini tipi admit ca sunt bi.
Asta datorita si faptului ca, lumea , accepta lesbianismul mult mai usor -> male fetish and shit.
It's just a fact.

Citat:
Citat:Asa cum fiecare om are gusturi diferite in materie de ceva, asa consider ca si cei cu orientari sexuale diferite au dreptul la alegeri. Whether you like it or not, love is love.
Ce legatura are "love" cu orientarea sexuala?
Aia e un fel de --> ce te f'te pe tine treaba de cum se ....iubesc altii. 10
Like....mind your peace a coffee. Daca te deranjeaza ceva ce nu are legatura direct cu tine, ia o gura sanatoasa de aer... da-ti cativa pumni pe piept sa se umfle camasa, dupa care... taci si inghite.

Citat:Subiectul ar fi probabil mai intersant daca nu s-ar mai vorbi din cur.
Like you did? Myeaaah, no...

Citat:Jesus Christ! Ce boala, oameni buni? >.> inca se cerceetaza care e treaba, but se considera ca e ceva legat de mai mult testosteron la fete, fapt pt care sunt lebiene, si mai mult estrogen la baietii care sunt gay.
So wtf? Nu e vina lor, si in niciun caz nu trebuie sa fie judecati >.>
That's a big crap. Prin simplul fapt ca bagi faze gen "nu e vina lor, prea mult bla decat tra" susti ca este o boala. Parca am mentionat intr-un alt post, care-i "marea treaba". Se pare ca nu se oboseste nici dracu sa citeasca. Din moment ce te declarii asa mare sustinatoare a homosexualitatii(ceea ce este fooarte ok, insa am impresia ca matale ai convingerile astea just for yaoi fun) mai fa-ti putini temele.
Citat:Spui asta bazandu-te pe...?

Slayer said all i wanted to say.

Citat:Ce legatura are "love" cu orientarea sexuala?

Ce legatura are orientarea sexuala cu boala? You can a love a female, you can love a male, what's wrong with this?
Pana la urma a fost dovedit ca nu e nici o boala. Continui sa te bazezi pe aceeasi chestie.They are people too, tot ce faci este sa ii judeci ca sunt diferiti. Discriminare. Lumea nu se invarte in jurul tau, sa stii.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43