Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Orientarea sexuala
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
Noi suntem singurele animale ce tin cont de rase, de infatisare, de haine si de alte tampenii superficiale. Ce ziceai de exemplu?
GODDAMN you guyz O.O Nu stiu daca ar terbui sa citesc tot ce scrieti, dar cat am citit mi s-a facut rau 78
Cine are chef sa judece orientarile sexuale ale altuia, ori e prost ori tampit. nu zic sa ii sustineti, dar wtf, veniti cu rahaturi de genul "boala" si "pacat"?

Some people are gay. Get over it! >.>

Inteleg ca pentru multi oameni e deranjant sa vada doi homosexuali pe strada si bla si bla-bla, de asta nici nu stiu cat la suta din ei se afiseaza, pentru ca multi nu o fac de teama. Dah, Romania >.>
& the God stuff, I don't rly give a rat's ass cuz' i don't believe in god, dar chiar si asa daca e sa implici religia in treaba asta, e penibil, cand in ziua de azi pana si preotii sunt homosexuali si pedofili si altele 78 unde le e acum credinta? hm?:]
anywayz, nu zice undeva ca Sodoma si Gomora au fost astupate de ape din cauza homosexualitatii & stuff like that?21 Unde? In Pacific? Yeah right! Atunci acum de ce mai sunt homosexuali? De ce God nu i-a inecat atunci pe toti si a facut un "abracadabra" sa nu mai se nasca oameni gay daca nu ii convenea?.... Bunch of crap. >.>
Dar nu ma mi leg de religie, pentru ca fiecare e cu credinta lui.
Oricum ppl, get used to it!

Citat:O sa fiu sincer cu voi si am sa va zic ca si eu am avut inclinatii homosexuale si va spun ca rugandu-ma lui Dumnezeu, admirand natura si cautand linistea sufleteasca ce este usor de aflat prin rugaciune pentru altii, mai ales pentru cei pe care nu-i suferi, am gasit frumusetea in femei si normalitate in prietenia cu barbatii.

Stii cum se numeste asta? Bisexualitate! De obicei o persoana bisexuala va fi pana la urma atrasa de sexul opus, asta daca nu devine gay 21 Si eu sunt atrasa de ambele sexe, si acum "partenerul" meu actual(daca se poate numi asa) e o fata. Si fac parte din minunata lume of "Not giving a goddamn sh*t about this goddamn world!" >.> Oricum sunt constienta ca prefer mai mult baietii decat fetele si totusi nu ma deranjeaza ce fac acum :] si ideea e ca daca aveti ceva de criticat in privinta homosexualitatii, faceti-o, ca o faceti degeaba

"A leopard can't change his stripes and neither can a queer." said a brave woman 21
Ceea ce am sa spun ar trebui sa va ofenseze foarte tare, sau poate, sper eu, nu...

Ati vazut vreodata un om drept? Sau, mai bine, un om pur? Ati vazut un batranel sau batranica ai carui ochii straluceau cu iubire si aratau linistea sufleteasca? poate ca nu, poate ca da.

Ii intreb pe cei ce au vazut: Cum puteti sa aprobati homosexualitatea/lesbianismul stiind ca puritatea poate fi obtinuta?

Ii intreb pe cei care n-au vazut: Cum puteti aproba homosexualitatea/lesbianismul nestiind ce inseamna puritate?

Si acum va intreb pe voi toti cap coada, oameni ce va considerati inteligenti: Vedetei ca tot ce iubeste corpul moare iar tot ce iubeste sufletul infloreste asa ca cum puteti sa sustineti ca omul ar trebui sa slujeasca trupului peste valorile sufletesti ca dreptatea fata de propriul corp (sa-l respecti si sa nu-l batjocoresti) si iubirea e Dumnezeu?

Si despre credinta: Ati observat ca o blameaza doar cei ce nu cred? credinciosii vazuti de mine au fost puri si iubitori, iar ateii perversi si plini de glume proaste. Si va intreb inca o data, cine are dreptate?

Dumnezeu sa va deschida ochii, fratilor!
Sincer, n-am vazut niciodata o batrana care sa nu fie nemultumita de ceva, care sa nu aibe o stralucire de ura in privire. La batrani e mai putin evidenta ura asta, dar nici printre ei n-am vazut o privire pura si plina de iubire.

N-am vazut niciun crestin (aici exceptam niste calugari, dar nici de astia nu cred ca mai sunt multi) care sa fie pur. Cum poti sa spui ca niste oameni care se calca in picioare, se injura si se iau la bataie pentru a atinge/vedea niste moaste sau pentru a fi printre primii care primesc lumina sunt puri? Cum poti?

Una din principalele idei pe care se bazeaza crestinismul e libertatea de alegere, inclusiv libertatea de alegere in ceea ce priveste religia. Cum se face ca majoritatea crestinilor ii blameaza pe atei? De unde cunosti tu ceea ce se petrece in mintea unui ateu? Ii cunosti tu gandurile si sentimentele? Ii esti mai presus doar pentru ca tu crezi in Dumnezeu si el nu? Aici dati gres toti: va considerati superiori doar pentru ca voi credeti. In felul asta nu veti reusi sa convingeti nimic pe nimeni.

Dar discutia asta ar trebui deja mutata la un topic despre religie (este cel putin unul aici).
Crestinii sunt adevarati si falsi ca si oamenii in general.. prefacuti si drepti. Dar ceea ce conteaza e ceea ce esti tu si ce cale urmezi. esti un exemplu pentru ceilalti asa ca alege sa fi un exemplu bun!
Si ce legătură are credinţa în orientarea sexuală ? Cunosc bisexuali care îşi zic rugăciunea. Îndoctrinaţilor O.o credinţa nu are nimic de aface cu faptul că tu iubeşti pe cineva de sex opus.

Citat:Ii intreb pe cei ce au vazut: Cum puteti sa aprobati homosexualitatea/lesbianismul stiind ca puritatea poate fi obtinuta?
Iubirea adevărată vine în diferite forme 10 numai iubire pură să fie. Oamenii se iubesc lăsaţi-i să iubească.
Citat:Crestinii sunt adevarati si falsi ca si oamenii in general.. prefacuti si drepti. Dar ceea ce conteaza e ceea ce esti tu si ce cale urmezi. esti un exemplu pentru ceilalti asa ca alege sa fi un exemplu bun
Asa cum exista crestini buni si rai exista si atei buni si rai.
Puritate? Oh rly now, nimeni si nimic nu e pur! Nici preotul de la biserica de langa mine, nici mama, nici tata, nici pisica, nici urlsuletul meu de plus si lista poate continua and u know it 78 si nimic nu devine pur printr-o suflare.

Citat:Una din principalele idei pe care se bazeaza crestinismul e libertatea de alegere, inclusiv libertatea de alegere in ceea ce priveste religia.
yep, wanted to point out what Kashim said, cuz he's right.

Ce e in mintea unui ateu? That's simple 'cuz i'm one of them.
Ideea (a mea, cel putin) simpla e "Dumnezeu e ceva inventat de oameni ca sa isi explice inexplicabilul" and hella yea, i approve that >.>
Chiar foarte multe persoane care ma ucnosc mi-au spus un lucru care mi se pare putin absurd O.o
"Pai trebuie sa am ceva in ce sa cred 78 Tu in cine crezi daca nu in El? "
Well i actually believe in something, and that is ME >.>
(okay, discutia incheiata cu religia 21 )

Ah si cineva a spus ceva inteligent odata
"Cine sunteti voi sa ii judecati pe altii? "
Iubirea pura niciodata nu trece pe legile naturii. Caci, iubirea pura e data de Dumnezeu, iar iubirea spurcata e data de Satana. Totul suna ca o poveste pentru voi si va bateti joc de religie, dar inlauntrul voistru sunteti niste oameni tristi cautand placerea trupeasca pentru a fugi de durerea sufleteasca ce sta ascunsa in sufletul vostru. Dar, atunci cand veti muri si trupul va va disparea, veti fi doar voi-sufletul si va veti cunoaste adevarata fata si tristete. Evitati asa un sfarsit schimbandu-va in bine. Niciodata sa nu accepti ceva asa cum ti se da ci mereu sa-l treci prin filtrul mintii, iar voi acceptati homosexualitatea/lesbianismul asa cum vi se da.

Iar in privinta normalitatii. normalitatea trebuie sa fie un scop caci mai toti suntem anormali instabili sufleteste. Iar omul normal e drept si pur, caci iubirea sufleteasca pura ca iubirea de prieteni/farti/parinti purifica toata spurcaciunea.

"Cine sunteti voi sa ii judecati pe altii"

Nu ii judec. Doar lupt pentru a-i indrepta. Nu-i urasc ca oameni, dar le urasc comportamentul. Eu am trecut prin multe si este drept din partea mea sa-i feresc pe altii de lucrurile rele cat pot...

"Iubeste-ti aproapele ca pe tine insuti" Eu ma respect pe mine insumi si vreau ca si altii sa se respecte si sa nu se mai lase condusi de tentatile corpului.
Dumnezeu sa va ajute!
N-ai de unde sa cunosti nivelul de autodistrugere a celor cu care vorbesti aici pentru ca nu-i cunosti, deci fara chestii de genul "va scaldati in pacat etc etc".

Citat:Niciodata sa nu accepti ceva asa cum ti se da ci mereu sa-l treci prin filtrul mintii
Dar tu ai acceptat religia asa cum ti s-a dat, fara sa-ti pui intrebari.

Cat despre subiectul asta: cum am mai spus, nu ma deranjeaza atata timp cat nu este prezentata a fi ceva mai normal decat normalul.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43