Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Orientarea sexuala
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
@ghotic_yumi

Tu te uiti la scoica(relatia NATURALA barbat-femeie) si spui ca e urata si ca e normal sa o spargi. Eu zic sa o deschizi, sa te uiti in interiorul ei si sa vezi splendida perla dinlauntrul ei.

Dumnezeu sa te ajute si te rog gandeste mai mult inainte de a spune ceva 3
of of Storymaker ei bine nu ma refeream ca relatia barbat-femie e ceva urat , dimpotriva e ceva firesc si e minunat cand vezi un cuplu pe strada asa indragostit , dar spuneam ca nu trebuie sa ne legam de realatiile dintre oamenii de aceeasi sex ... Dupa cum spuneam iubirea e tot iubire si asa lumea e plina de ura si de gunoiae care e problema in a iubi pe cineva de acelasi sex ? eu nu vad nici una ... Cat despre Dumnezeu ma ajuta oricum sunt o persoana credincioasa si merg al biserica daca chiar vrei sa sti , iar in al doilea rand nu retrag nimic din ce am spus . Cred cu tarie ca a fi cu o persoana de acelasi sex nu e ceva gresit . No offense ...
Si eu sunt de aceeasi parere cu gothic_yumi.

Cand esti indragostit de cineva nu mai conteaza sexul, nationalitatea, religia. Cum a spus cineva o data "Haters will always hate".. Sunt multe persoane care sunt contra 100%.. Dar pana la urma nimeni nu este 100% Staright / 100% Lesbiana / 100% Gay. Intotdeauna exista o posibilitate sa apara cineva si sa fi surprins cat de mult il/o poti iubi indiferent de sex si de orientarea sexuala pe care crezi ca o ai. Deci prin urmare sunt pro.

Absinthion

Contează când iubeşti? continuarea titlului, hăhă. Mă rog.
Am prietene care sunt bisexuale, prieteni gay şi prietene lesbi. Contează atâta timp cât persoanele acelea sunt cine sunt? Nu cred. Aceste 'etichete', fiindcă eu aşa le numesc, nu fac decât să împartă specia umană în zece mii de categorii stupide.
Sincer să fiu, consider că omul face eticheta, nu eticheta pe om. Poate mă înşel, desi nu cred. Şi chestia cu relaţiile. Lol, dacă eşti negru şi iubeşti un alb nu te omoară nimeni! Dar...aşa. :]]
Nu ştiu, n-am nimic împotriva celor ce iubesc o persoană de acelaşi sex. Treaba lor, s-o facă, eu nu mă supăr. E dragostea, şi e ilogică, ciudată, neînţeleasă şi aşa mai departe. *laughs*
So, sunt pro.

F.
Nu sunt nici pro nici contra. Desi mi se pare ciudat si oarecum scarbos cand vad 2 baieti ca se saruta sau stiu eu ce xD, fiecare are dreptul sa faca ce vrea. Cat despre 2 fete cu aceeasi orientare, na ce sa zic? Sunt baiat damn, e imposibil sa nu-mi placa. 24 Toate peste toate, conteaza sa te simti bine cu persoana de langa tine, nimic altceva. 10
Nu am pierdut toată noaptea citind 24 de pagini de topic fără să zic nimic şi am să încep prin a spune că mă doare capul. Numiţi asta dezbatere? Nici nu ştiu de unde să încep aşa că mai bine nu o mai fac, dar menţionez că din scurta mea experienţă de debater începător abia acum observ necesitatea flag-postingului, pe care observ că foarte puţini îl fac. Ideile mele or să fie amestecate pentru că nu mai ştiu cu ce să încep, dar în fine.
Eu sunt pro gay, poate pentru că am şi înclinaţii bisexuale. În general femeile sunt mai deschise la relaţiile între persoane de acelaşi sex decât bărbatii - nu mă întrebaţi de ce. Dar în acelaşi timp lumea e mai deschisă la relaţiile dintre două femei decât la relaţiile dintre doi bărbaţi. De ce? Pentru că femeile au un aparat sexual conceput pentru penetrare în timp ce bărbatii nu? Cam asta e mentalitatea, că sexul anal e scârbos şi nu o să impun nimănui să creadă nimic despre asta. Eu personal m-am obişnuit cu ideea şi sunt foarte ok cu ea, deşi cu câţiva ani în urmă, când am aflat despre genul asta de relaţii, mi se părea scârbos, chiar dacă îmi plăcea ideea că doi băieţi de se pot iubi. Dar eram doar un copil. Şi nu mi se pare ok argumentul cum că vai, vede copilul doi homosexuali pe stradă, îi întreabă pe mami şi tati şi ei dau în bâlbâiala stă în picioare. Nu, la fel cum au fost în stare să inventeze barza pentru de unde vin copiii, aşa pot să inventeze ceva pentru gay până când odraslele devin destul de mari că să înţeleagă şi să judece singure. Desigur, mai sunt şi părinţii care preferă să le spună copiilor despre sex de la varsta de 5 ani, aşa că pot să le spună şi despre homosexuali la fel de uşor.
În al doilea rând, am citit câteva (destule! ) studii şi poate că am fost eu pretenţioasă, dar toate care mi-au trecut pe ecranul monitorului susţineau că a fi homosexual nu este o boală, dar este o predispoziţie genetică, cu cauze mai mult sau mai puţin cunoscute, încă de când erai la mami în burta! Deci homosexualii se nasc aşa, nu aleg să fie aşa. În fond, ce folos? Aşa cum unui băiat heterosexual îi plac fetele şi nu prea înghite ideea de a face sex cu un băiat, aşa unui homosexual nu îi surâde să facă sex cu o fată. Dar, după părerea mea, şi asta e discutabil, în funcţie dacă băiatul e top sau bottom. Şi atracţia pentru o persoană de acelaşi sex poate sau nu să fie sexuală, şi aici pot să vorbesc din propria experienţă. De când mi-am dat seama că îmi plac şi fetele, m-am simţit atrasă în mod special de două. My first crush a fost mai mult pe partea fizică... mă atrăgea trupul ei. Dar a două fată care m-a atras prin felul de a fi, prin caracter, prin sensibilitate, prin însuşiri pe care nu cred că am să le găsesc vreodată la un băiat. Şi dacă o sa-mi puneţi că mă duc în iad, ghinionul meu, dar ideea e că nu prea cred în dumnezeu, mi se pare o născocire a oamenilor pentru a explica ceea ce nu putea fi explicat, şi în ziua fel azi multe lucruri au fost deja explicate prin alte mijloace. Dacă ne întoarcem până la crearea universului, aş spună că omul i-o atribuie lui dumnezeu pentru că încă nu si-a dat seama de unde era bila aia de materie condensată de la big bang. Cam atât, că mă duc off-topic.
Şi s-ar părea că am o problemă cu tine, Storymaker, pentru că nu cred o iotă din toate prostiile pe care le-ai îndrugat până acum. Las-o mai moale cu puritatea, că ne-ai îmbolnăvit. Şi sincer, după modul în care vorbeşti (sau scrii, după caz), aş zice că ori eşti călugăr, ceea ce deja ai infirmat, ori eşti a still gay guy who thinks there\\\'s smth wrong with him and ran to god for guidance (no offence, just my impression, but still, never heard a straight guy talk the way you do).

Edit: Mai aveam cateva idei pe care le-am uitat pe parcurs.
Gay marriage should be fine - e vorba de niste drepturi pe care le au cuplurile casatorite si de care ar vrea toata lumea sa aiba parte. Daca unii nu inteleg... Parerea mea e ca sunt batuti in cap. Nu putem sa schimbam mentalitatea nimanui cu forta, dar nu inteleg persoanele care spun ca nu au nimic cu homosexualii si totusi nu sunt de acord cu casatoriile dintre ei. Cred ca pur si simplu ei nu inteleg ce implica asta de fapt.
Apoi, cu afisara in plublic. Fara suparare, dar nu e vorba de doi baieti sau doua fete care se saruta pe strada, e vorba de toata lumea, fie ea hetero, bi, homo sau lesbi, pentru ca toti am putea sa ne mai abtinem cand suntem in public si toti avem aceeasi \"influenta\", daca tot e sa ne legam de impresia pe care o facem asupra copiilor.
Mai departe, paradele gay. Mi se par exagerate, nu sunt impotriva lor intru totul, pentru ca le inteleg scopul. Totusi nu e foarte placut cand vezi un travestit imbracat indecent la parada, dar sunt si ei oameni si vor doar sa fie acceptati asa cum sunt. Totusi, cred ca si-ar putea impune singuri niste limite.
Per total, e vorba de bun simt, indiferent de orientarea sexuala.
E asa amuzant cand auzi de baieti care cred ca doua tipe care se ling sunt "super hottt" dar cand aud de 2 baieti care fac acelasi lucru they're like "wtf lololol you fag gtfo" 23
You don't like gay/lesbian people? Don't be one, lol 21 simple as that.
Si sa nu vina cineva la mine cu povesti ca in Biblie scrie ca asta e un pacat, whatever. People do sh!t a lot worse than that (being gay I mean) si nimeni nu le spune sa mai citeasca naibii o Biblie (plus ca eu nu prea cred in ea so.. ^^). Dar totusi, pentru cei foarte credinciosi: daca Dumnezeu isi iubeste asa mult "copii", credeti ca i-ar judeca asa doar pentru ca se iubesc? I thought God was love 23
Citat:Nu sunt nici pro nici contra. Desi mi se pare ciudat si oarecum scarbos cand vad 2 baieti ca se saruta sau stiu eu ce xD, fiecare are dreptul sa faca ce vrea. Cat despre 2 fete cu aceeasi orientare, na ce sa zic? Sunt baiat damn, e imposibil sa nu-mi placa. 24 Toate peste toate, conteaza sa te simti bine cu persoana de langa tine, nimic altceva. 10

Asta mi se pare o altă formă de rasism, dude! Really - nu e vorba despre faptul că băieţii ca tine nu acceptă relaţiile gay gen bărbatxbărbat, ci pur şi simplu se pun în pielea "personajelor" şi, fiind so straight, nu pot concepe să se sărute, mângâie sau să facă sex cu un confrate de-al lor, e scârbos, nelalocul lui şi mai mult decât absurd să faci chestii intime cu tipul cu care joci fotbal, cu care înjuri şi cu care îţi dădeai şuturi în fund când eraţi pici, sau în fine... înţelegi ce vreau să spun, nu mă refer neapărat la "persoane cunoscute" şi poate generalizez cu exemplul meu, dar nu este o problemă acum. Am observat o grămadă de băieţi care nu acceptă relaţiile dintre bărbaţi, dar cărora le surâde până-n vârful... urechilor ideea de a vedea două tipe cum se sărută sau fac alte chestii, cât mai intime posibil. Este o mentalitate pe care eu nu o pot pricepe, din mai multe motive pe care nici eu nu le cunosc, poate. Nu mi se pare scârbos nici o relaţie dintre bărbatxbărbat şi nici una dintre femeiexfemeie şi mi se pare absurd să recunoşti una şi să o negi pe cealaltă, nu este decât o problemă pur masculină şi o lovitură în orgoliu. Ironically, femeile nu prea au problema asta - în orice caz, poate că exagerez, dar nu pot pricepe de niciun chip mentalitatea asta.

Şi dragostea asta e un paradox. Poţi iubi în milioane de feluri şi milioane de oameni şi în momentul ăla, nu-i mai pasă nimănui ce sex are - e doar o chestiune ce depăşeşte, să zicem, orice reguli. Dacă am sta să analizăm fiecare domeniu în parte, am găsi multe cusururi în ceea ce priveşte relaţiile sexuale între persoane de acelaşi sex, dar astea nu sunt decât părerile unor oameni introduse sub forma unor reguli sau legi. Relaţiile de acest gen nu depind de noi, se întâmplă pur şi simplu, fie că au existat anumiţi factori la mijloc, sau nu -se întâmplă. De ce să aruncăm cu pietre ( cuvinte sau eu mai ştiu ce ) în ei, când sunt şi aceştia oameni? până la urmă, mă învârt în jurul unui punct şi nu zic nimic, corect. Dar am ajuns să gândesc că părerile pe jumătate sunt stupide, nu mai pot să înţeleg admiterea femeilor care sunt atrase de femei şi respingerea săracilor băieţi - masculii consideră că le strică rasa? E un imbold sexual, şi ăsta. Pur şi simplu, relaţia bărbatxbărbat doesn't turn 'em on şi ajungem să ne gândim, şi la final, că totul este sex.
Viaţa asta nu înseamnă doar satisfacerea nevoilor trupeşti, pentru că dacă ar fi aşa, am lua-o cu toţii razna. Oamenii au sentimente, oricum ar fi acestea canalizate şi orientarea sexuală ţine de aceste sentimente, nu de hormonii care ne determină mintea să formăm nu ştiu ce fantezii cu nu ştiu ce şi nu ştiu cine.

S-aspus că dacă eşti atras de acelaşi sex, înseamnă căeşti bolnav. e adevărat îăn unele cazuri te naşti pur şisimplu aşa. Sunt cazuri te naşti cucorp de bărbat dar ai minte de femeie şi de aceea te atrag bărbaţii şi viceversa. E dovedit ştiinţific.
arusnt şi persoane care pur şi simplu aleg aceste orientări. Până la urmă e decizia lor. Şi multe din aceste cupluri adoptă copii, cum ar fi cele de bârbaţi, sau femeile oricum procrează doar se ducla " bancă". Deci degeabase psune nu se perpetuează specia.
Chestia cu perpetuarea speciei eexpirată. Maiales că se preconizează că în 2020 vom fi 8 miliarde sau cam aşaceva,creştereademografică e şi aşa crescută, şi resursele se împuţinează, dece să ne înmulţim aşa în prostie? Ca generaţia următoare să aibe mai mulţi orfani, sau copii care mor de malnutriţie??

Oricum nu contează am deviat oleacă, nu contează ce faci, cu cine o faci, atâta timp cât n-o face în faţa mea direct, nu am de ce săfiu împotriva, să facă ce vrea cu viaţa lui.
Off, dezbaterea asta am avut-o in cartier. Eu eram decord si "prietenii" mei nu. Mai aveam putin si il injuram de toti dumnezeii pe cel care a inceput sa ii injure si blesteme pe homosexulali.. Adica, nu e treaba noastra pe cine iubeste fiecare, sau ce orientare are, daca omul respectiv este de incredere si un bun prieten, de ce sa ne mai pese cesex are iubita\iubitul lui\ei?

So, Pro ..4
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43