Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Orientarea sexuala
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
Citat:Nu ii judec. Doar lupt pentru a-i indrepta. Nu-i urasc ca oameni, dar le urasc comportamentul. Eu am trecut prin multe si este drept din partea mea sa-i feresc pe altii de lucrurile rele cat pot...
"Iubeste-ti aproapele ca pe tine insuti" Eu ma respect pe mine insumi si vreau ca si altii sa se respecte si sa nu se mai lase condusi de tentatile corpului.

Oh rly? Lupti pentru ei? atunci ar trebui sa stii ca odata ce esti homosexual, nici satana, nici trompi nici jesus nu te schimba! te-ai nascut heterosexual, atunci ramai heterosexual si nu cred ca devii gay printr-o pocnitura din degete... asa cum daca te nasti homosexual, ramai homosexual. Destul de logic, nu?15 Nu vad cum lupti tu sa ii indrepti, cand ei nu vor sa "se indrepte" ci sa fie acceptati asa cum sunt (asta daca au acceptat gandul a ceea ce sunt, si desigur, cei confuzi, sunt usor de influentat "Come to the good side, we've got cookies">.>)
Tu nu ii intelegi. Ce omul nu intelege tinde sa distruga, sa exploateze, sa respinga. Well that's the whole wrong point around this!

Serios? Tentatiile corpului? Iubire pura?
Intre vestitii Adam si Eva (daca tot e vorba de religie) ce a fost? Iubire pura? Love at first sight? I don't rly think so >.> si apoi urmand incestul pana la mama naibii in perioada lu nenea cu arca. Ca de! Ei trebuiau sa se inmulteasca si apoi, brusc, incestul a devenit pacat.E iubire pura intre rude, nu?15

yeah, over >.>
Citat:sunt usor de influentat "Come to the good side, we've got cookies">.>)

Hell yea`. Si s-ar putea influenta chiar si invers. " Come to darkside, we have cookies. " * laughs *
Si cum ai spus tu , Iza, nimic nu e pur.
Eu cred ca nimeni nu se naste gay or lezbi` - ofc, parerea mea. No way. >.< Si wait a sec. De ce se amesteca in cazul nostru tentatia trupeasca cu cea sufleteasca ? sau ma rog, iubirea pura ? .. 22 Daca stai sa reflectezi un timp asupra acestui lucru, observi o maree diferenta.
Stiti ce nu inteleg ? ca amestecati religia in toata treaba asta. I mean, wtf ? Serios ? Religia cu homosexualitatea ? >.< God..
Citat:Te-ai nascut heterosexual, atunci ramai heterosexual si nu cred ca devii gay printr-o pocnitura din degete... asa cum daca te nasti homosexual, ramai homosexual.

What the hell was that? Nu te nasti cumva. Nu te nasti rau, bun, silitor, fomist, nebun...aceasi chestie se aplica si la orientarea sexuala. Prin vointa proprie ajungi asa. When you were born, I'm sure that God didn't say "You'll be an homosexual and you can't do anything". No, it's your right and your abillity to decide what to do with your life...
Citat:What the hell was that? Nu te nasti cumva. Nu te nasti rau, bun, silitor, fomist, nebun...aceasi chestie se aplica si la orientarea sexuala.

Oh ba da, my dear, te nasti. Aici e vorba de gene, nu de ceea ce vrei tu sa fii. A fost un experiment pe tema asta, dar nu are rost sa stau sa il povestec... Oriucum, ideea e ca din gene o persoana poate fi intr-un anumit fel : "bun, rau, silitor" & so on
Si daca nu te nasti asa, tell me... copiii mici,like baietii de... sa zicem 7-8 ani, ajung prin propria vointa gay? cand au deja tendinte homosexuale de a se imbraca precum fetele si a se machia? Nu cred ca se gandeste "Wow, ce tare! sunt gay! Hai sa ma imbrac ca unul!:]"
Adevarat ca e dreptul tau sa decizi ce faci cu viata ta, ai abilitatea de a o schimba, dar orientarea sexuala ramane asa cu toate incercarile esuate ale unora de a o "indrepta".
Citat:Nu ii judec. Doar lupt pentru a-i indrepta. Nu-i urasc ca oameni, dar le urasc comportamentul. Eu am trecut prin multe si este drept din partea mea sa-i feresc pe altii de lucrurile rele cat pot...
Ai 18 ani[cel putin asa spune profilul tau] prin cate cacaturi puteai sa treci, hai sa fim seriosi[e clar ca tu nu esti].
Mai, sa sti ca tristetea, faptul ca prietenii m-au parasit la greu, sentimentul cum ca sunt nefolositor, depresia, durerea sufleteasca, zbuciumul interior m-au facut sa innebunesc. Dar speranta si credinta in Dumnezeu m-au ajutat sa trec peste obstacole, iar experienta obtinuta a fost enorma. Greul vietii te salta iar comoditatea te coboara si te prosteste.
Citat:Mai, sa sti ca tristetea, faptul ca prietenii m-au parasit la greu, sentimentul cum ca sunt nefolositor, depresia, durerea sufleteasca, zbuciumul interior m-au facut sa innebunesc

Yeah, I've been trough this too, and oh, look at me! I'm a fine, full of friends, outgoing as hell person now si nu am avut nevoie de nimic decat indepartarea de oras cateva zile 21 O vacanta relaxanta face bine oricui >.>
Nu cumva asta era un topic pentru 'Orientarea Sexuala', sau ma insel ? xD
Citat:Mai, sa sti ca tristetea, faptul ca prietenii m-au parasit la greu, sentimentul cum ca sunt nefolositor, depresia, durerea sufleteasca, zbuciumul interior m-au facut sa innebunesc.
Se cheama drama adolescentina. Treci peste.
Parerile sunt impartite daca e ceva genetic, daca e ceva psihic, cu alte cuvinte daca te nasti cu asta, daca e o boala sau doar o alegere. I can debate on that but im not in the mood.

@Storymaker: Nu inteleg de ce bagi Dumnezeul tau pe gat altora, ia vezi-ti nenica de suferintele tale si lasa-i pe astia 'defecti' in pace.
Tin sa te anunt ca lumea nu se invarte in jurul tau, daca nu iti convine un lucru, taci si inghite; nu e ca si cum ai putea sa schimbi ceva. Multumesc, la revedere. Smile
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43