Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Orientarea sexuala
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
Citat:Pai nu-i asa?Sau voi sunteti de acord doar ca va plac yaoi-urile/Yuri-urile??

Viaţa în anime şi manga nu există în lumea asta, aşa că nu ai cum să-ţi faci o opinie despre gay doar uitându-de în faţa unui monitor. Also, nu mă deranjează să văd oameni sărutându-se. E treaba lor ce fac. Bine punctat aici. Mulţi poate au impresia că dacă urmăresc yaoi e acelaşi lucru cu RL
(19-11-2011, 03:25 PM)Storymaker A scris: [ -> ]@Diz



Iti mai aduci aminte de timpul pe cand erai copil si priveai cerul instelat?
Iti mai aduci aminte de acele seentimente relaxante ce te umpleau cu iubire pura? Iti mai aduci aminte cum tresareai cand vedeai o stea cazatoare? Sau cum zambeai cand un om care se juca cu tine venea in vizita? Aceea era puritatea ta, frumusetea ta interioara.

Ai crescut, si viata te-a schimbat in rau. Inainte te uitai la o pisica moarta, calcata de masina si plangeai. Acum, ti se pare normal, sau aproape de normal. Inainte daca cineva tipa la tine, plangeai si sufereai. Acum, tipi la altii fara a avea vreo remuscare. Inainte oamenii ti se pareau puri, caci le vedeai puritatea. Acum, traiesti intr-o lume "urata" caci nu mai privesti puritatea oamenilor. Fiecare om are o puriate a lui, iar atunci cand ti-o arata este splendid.

Singura dragoste in care cred este cea care te ia prin surprindere si care vine din ambele parti. Acea dragoste ce iti arata puritatea celelaltei persoane. Acea dragoste ce te face sa o privesti ca pe un inger.

Faptul ca ti-ai inceput viata sexuala inaintea casatoriei este ceva foarte rau, caci ti-a inchis ochii sufletului si nu mai poti discerne corect.
In aceasta lume, sunt barbati si femei. Eu cred in Dumnezeu si cred ca El a stabilit aceasta ordine.
Acum, te rog sa nu citesti pe diagonala ci sa fi atenta: Nu sunte de acord cu relatiile inainte de casatorie intree oameni, chiar de sunt barbat-femeie caci acele relatii distrug conceptia pura, inaltatoare, angelica despre dragoste si ceea ce ar trebui sa insemne ea si planteaza concetia satanica, ce trage catre pamant si carne conform careia dragostea este placere carnala si aria ce cuprinde acest "domeniu" (limbaj, comportament specific).

Se spune ca vedem lumea dupa cum suntem. Iar lumea asta este urata deoarece te uiti la parea ei urata. Daca ai fi rabdatoare si te-ai uita sa vezi puritatea din jurul tau ai fi uimita sa vezi cat de frumosi sunt oamenii, animalele, copacii, chiar si viermii.

Nu conteaza cate reusite si cate studii ai. Asta nu-ti scuza comportamentul, ci este doar o scuza pentru a te feri de propria constiinta. Cand vei muri, te vei judeca exact cum ii judeci pe altii si tu vei sti unde meriti sa ajungi. Daca vrei sa ajungi in rai, schimba-te si urmeaza cararea data de Domnul: cea a dragostei adevarata intre barbat si femeie in care iubirea e manifestata in mod suprem doar dupa casatorie, si atunci nu prin n pozitii sexuale, ci prin imbratisari pure, pline de gingasie si dragoste.

Faptul ca nu crezi in ceva nu inseamna ca nu exista ci doar ca iti acoperi ochii ca sa nu vezi. Dar intr-o zi nu o sa mai poti sa-i acoperi si atunci ai sa regreti tot raul facut altora si tie.

Nu mai spune oamenilor "incuiati". Fiecare om e unic iar tu nu esti poarta tuturor cunostiintelor, prin urmare nu ai nici un drept de a afirma asa ceva. Faci oamenii "incuiati" doar pentru a-ti da dreptate si a-ti fenta constiinta inca o data. Cat timp o sa te mai minti pe tine insuti? Oare cat?

Citez o fiinta inteleapta care a postat dupa tine, adica Daenarys.
Citat:Storymaker, ori esti un troll trimis de preacuviosul Daniel care detine blogul acela pamflet ori cand ai fost botezat ti-au inecat creierii in apa sfintita.

Esti mai naiv in ceea ce priveste casatoria si iubirea decat o fecioara de treisprezece ani. Deschide-ti ochii si maturizeaza-te. Once you come of age, get yourself a woman, you sound like a bloody virgin eunuch.

Nu m-am hotarat inca daca esti un troll nu prea bun la slujba lui sau o persoana limitata mental. I'll go with the troll, sounds nicer.

Eu n-am facut nici un rau nimenui prin faptul ca am fost cu o fata. Nu trebuie sa cer voie nimanui sa fiu cu cineva si nu intereseaza pe nimeni viata mea particulara. Ce fac eu, e problema mea si atat.

Tu ai grija de dezvirginarea mintii tale si lasa-mi mie deciziile in pace. Ai un perete mai gros decat Marele Zid Chinezesc in jurul capului, dar macar ala avea un scop. La tine tind sa cred ca a fost construit sa nu iti zboare vantul capul. Mai lasa niste informatii sa intre ca slava domnului, loc au unde sa se bage.


Citat:Iti mai aduci aminte de timpul pe cand erai copil si priveai cerul instelat?
Iti mai aduci aminte de acele seentimente relaxante ce te umpleau cu iubire pura? Iti mai aduci aminte cum tresareai cand vedeai o stea cazatoare? Sau cum zambeai cand un om care se juca cu tine venea in vizita? Aceea era puritatea ta, frumusetea ta interioara.

Ai crescut, si viata te-a schimbat in rau. Inainte te uitai la o pisica moarta, calcata de masina si plangeai. Acum, ti se pare normal, sau aproape de normal. Inainte daca cineva tipa la tine, plangeai si sufereai. Acum, tipi la altii fara a avea vreo remuscare. Inainte oamenii ti se pareau puri, caci le vedeai puritatea. Acum, traiesti intr-o lume "urata" caci nu mai privesti puritatea oamenilor... and other lulzy stuff
This guy, heh? Fockin` comedy genius over here, fockin` killin`it man :]]]]]]
Decat sa-i hraniti preasfantului si preafericitului nostru forumist fantezia in care el a descoperit apa calda si noi, find o turma pe oi ratacite, avem nevoie de indrumarea sa spre salvarea sufletelor noastre (amin), mai bine l-am lasa sa sa se bucure -in tacere- de perioada lui de sexualitate reprimata prin gargare cu agheazma.
Sunt siiigura ca o sa ajungi sa te iubesti asa cum esti tu, de fapt 10
Mai, voi de ce credeti ca se spune la casatorie: "Si, acum, poti saruta mireasa"? Deoarece se considera ca pana atunci, ca barbat nu ai voie sa te atingi de ea. O relatie trebuie sa fie pura, iar implinirea dragostei doar dupa casatorie pentru ca partenerii sa se cunoasca mai intai, sa se inteleaga unul pe celalalt si sa fie siguri pe alegerea facuta.

In zilele de astazi , oamenii au devenit animale. Atat de superficiali incat nu mai cred in puritate, implicit nu o mai pot vedea. Atat de animalici incat pentru ei a face sex este ceva normal, nedandu-si seama ca chestia asta le distruge discernamantul si conceptia despre viata, femei respectiva barbati, lume, etc. De ce credeti ca barbatii cu multe femiei spun ca femeile-s curve? Fiindca acele femei chiar sunt, cum de altfel sunt si barbatii ce afirma asta. Sau de ce spun femeile: "Toti barbatii sunt la fel"? Pentru ca ele de la un barbat nu au cautat cu adevarat decat sexul. Daca s-ar axa pe o dezvoltare a subiectelor de discutie, a observarii virtutiilor celuilalt, si s-ar infrana, atunci ar fi o femeie fericita cu un barbat demn langa ea.

Calea satanei este una usoara. Asta scrie in toate cartiile sfinte. Este usor sa faci sex inaintea casatoriei, sa practici n pozitii sexuale, este usor sa te culci cu cine iti cade in cale, este usor sa fi lenes si sa iti scoti ochii sufletesti.

Calea lui Dumnezeu e una ingusta, caci este greu sa te infranezei, este greu sa accepti ca ai gresit si sa te indrepti, este greu sa-ti ierti dusmanul, este greu sa-i fi aproapelui stalp de sprijin, este greu sa vezi frumosul, este greu sa devi sincer, darnic, milostiv, umil, pur.

Aceasta lume este a satanei, iar tot ce faceti voi este sa va blocati constiinta cu idei proaste.
Spuneti-va inca o data ca lesbianismul si homosexualitatea cxat si sexul inainte de casatorie sunt normale. Incercati sa va simtiti energia ce curge prin corp. Nu o simtiti cum va apasa?
(20-11-2011, 02:03 PM)Storymaker A scris: [ -> ]Mai, voi de ce credeti ca se spune la casatorie: "Si, acum, poti saruta mireasa"? Deoarece se considera ca pana atunci, ca barbat nu ai voie sa te atingi de ea. O relatie trebuie sa fie pura, iar implinirea dragostei doar dupa casatorie pentru ca partenerii sa se cunoasca mai intai, sa se inteleaga unul pe celalalt si sa fie siguri pe alegerea facuta.

In zilele de astazi , oamenii au devenit animale. Atat de superficiali incat nu mai cred in puritate, implicit nu o mai pot vedea. Atat de animalici incat pentru ei a face sex este ceva normal, nedandu-si seama ca chestia asta le distruge discernamantul si conceptia despre viata, femei respectiva barbati, lume, etc. De ce credeti ca barbatii cu multe femiei spun ca femeile-s curve? Fiindca acele femei chiar sunt, cum de altfel sunt si barbatii ce afirma asta. Sau de ce spun femeile: "Toti barbatii sunt la fel"? Pentru ca ele de la un barbat nu au cautat cu adevarat decat sexul. Daca s-ar axa pe o dezvoltare a subiectelor de discutie, a observarii virtutiilor celuilalt, si s-ar infrana, atunci ar fi o femeie fericita cu un barbat demn langa ea.

Calea satanei este una usoara. Asta scrie in toate cartiile sfinte. Este usor sa faci sex inaintea casatoriei, sa practici n pozitii sexuale, este usor sa te culci cu cine iti cade in cale, este usor sa fi lenes si sa iti scoti ochii sufletesti.

Calea lui Dumnezeu e una ingusta, caci este greu sa te infranezei, este greu sa accepti ca ai gresit si sa te indrepti, este greu sa-ti ierti dusmanul, este greu sa-i fi aproapelui stalp de sprijin, este greu sa vezi frumosul, este greu sa devi sincer, darnic, milostiv, umil, pur.

Aceasta lume este a satanei, iar tot ce faceti voi este sa va blocati constiinta cu idei proaste.
Spuneti-va inca o data ca lesbianismul si homosexualitatea cxat si sexul inainte de casatorie sunt normale. Incercati sa va simtiti energia ce curge prin corp. Nu o simtiti cum va apasa?

I'll send you a postcard from Hell.

Cat despre Dumnezeu, daca nu vroia sa imi placa si fetele, then He wouldn't have given me free will. Acum fa-ne si noua o favoare si fa-te calugar fara acces la tehnologie.
Ai libertatea de a alege nu pentru a te desfrana ci pentru a alege binele, oricat de greu ar fi. Numai asa poti ajunge langa creatorul nostru, Dumnezeu.

Crezi ca iadul este un nimic, un nume, eh? Te-ai simtit vreodata singura? Ei bine, gandeste-te cum e sa fi singura pe veci, in bezna, fara cer, pamant, flori, culori, singura pe veci... Sau, cum este sa fi inconjurata de uratanii care sa te chinuie si sa isi bata joc de tine constant?

Pentru a-ti face o imagine mai larga asupra iadului, gandeste-te ca ai fi intr-o lume ca asta, unde toti "oamenii" si-ar bate joc de tine si ar rade de tine, o lume fara prieteni, familie, rude, o lume in care tu sa fi scuipata si hulita constant. Iadul nu este o joaca. Toate aceste glume despre iad, demoni, satana din show-uri, animeuri, etc se pare ca v-au slabit mintea. Daca ai simtit vreodata o tristete groaznica, gandeste-te ca o sa simti ceva mai rau si nu pentru 5 minute, ci pentru totdeauna.
(20-11-2011, 02:03 PM)Storymaker A scris: [ -> ]In zilele de astazi , oamenii au devenit animale. Atat de superficiali incat nu mai cred in puritate, implicit nu o mai pot vedea. Atat de animalici incat pentru ei a face sex este ceva normal, nedandu-si seama ca chestia asta le distruge discernamantul si conceptia despre viata, femei respectiva barbati, lume, etc. De ce credeti ca barbatii cu multe femiei spun ca femeile-s curve? Fiindca acele femei chiar sunt, cum de altfel sunt si barbatii ce afirma asta. Sau de ce spun femeile: "Toti barbatii sunt la fel"? Pentru ca ele de la un barbat nu au cautat cu adevarat decat sexul. Daca s-ar axa pe o dezvoltare a subiectelor de discutie, a observarii virtutiilor celuilalt, si s-ar infrana, atunci ar fi o femeie fericita cu un barbat demn langa ea.

Pentru cultura ta generala:

http://www.webmd.com/sex-relationships/f...its-of-sex

http://webecoist.com/2010/02/11/55-fanta...-sex-nsfw/

http://www.womenshealthmag.com/sex-and-r...s-of-sex-0

http://www.askmen.com/dating/dzimmer/18_...swers.html

http://www.huffingtonpost.com/2011/02/09...ok_Younger

E problema ta in general ce credinte ai. Dar nu ai scuze sa fii ignorant in viata, nu in secolul asta.
Iar despre bunul tau simt, ma tem ca aparent asa ceva nu se stipuleaza in Biblie. Sau ma insel? Judeci in nestiinta, generalizezi sexe, ameninti oameni ca vor arde in Iad si ca ar trebui sa...sa se ce de altfel? Sa-si schimbe cine sunt? Sa fie altcineva fiindca nu se potrivesc cu doctrina ta?

Sincer, nu-mi pasa daca vorbesti serios sau esti aici doar ca sa fii clovnul site-ului. Imi pare rau de cei ce iau de bun toate ineptiile pe care le indrugi. Daca "un bun credincios" e cineva ca tine, prefer sa fiu integru decat asa ceva.

Edit:
Era o vorba misto la un moment dat pe internet.

Citat:One should treat religious beliefs as if they were their genitals. It's good to have them. It's good to be proud of them. But keep them to yourself and don't shove them down my, or my child's, throat.

Lumea ar fi un loc mai bun daca toti ar asculta de vorbele astea.
Bravo! Ignor, continua sa ignori caci asta e drumul spre iad! Tu ai fost vreodata pe la biserica? Te-ai rugat pentru aproapele tau? Eh? Incearca si o sa simti un framgment din rai.
Religia este ultimul lucru care tine oamenii despartiti de animalism! Bateti-va joc , caci asa va renegati constiinta. Cat timp o sa va mai mintiti, cat timp o sa fiti orbi? Si cum poti sa-ti bati joc de ceva ce nici macar nu cunosti?!
Storymaker, take a hike and drown yourself in the nearest lake. I shall burn in the seven pits of Hell, and a red demon with a pitchfork will poke my rear for eternity, but I have one life and I intend to live it.

Your little so called teachings fall on deaf ears.

Si nici nu esti in masura sa ne dai noua lectii, ultima oara cand am verificat nu esti nici mama mea, nici preotul meu, cu atat mai putin o persoana de la care as putea sa invat ceva.

Troll sau nu, esti agasant si daca nu incetezi sa incerci sa ne luminezi, iti dau warn pe flame.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43