Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Orientarea sexuala
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
(19-06-2011, 12:24 PM)Blank A scris: [ -> ]Ai...dezmembrat? Wake up kid. Nu te mai comporta ca un mascul alfa.
Animale homosexuale? Fac cumva sex? Se iubesc? Sau colaborarea asta e o adaptare care asigura supravietuirea speciei? Afla, mirobolanta creatura, ca exista intr-adevar animale homosexuale, dar nu specii intregi, ci doar indivizi singulari, reprezentand deviatii comportamentale de la specia lor. De exemplu in randul primatelor. Deci defineste-ti te rog homosexualitatea bine inainte sa postezi aberatii. Femeile unor triburi indigene stau impreuna in aceeasi locuinta si au grija de copii. Cam ca albatrosii tai. Ti se pare ca-s lesbience? Pai ghici ce, barbatii lor pleaca la vanatoare cu lunile. Ce-ai vrea sa faca?
Ma gandeam ca o sa pricepi singur(a) care era treaba cu "argumentele" tale dar se pare ca recitirea postarilor nu e asa des practicata de tine.
Scumpete mica, daca nu stii sa formulezi o fraza fara sa folosesti cuvinte de mahala, abtine-te. Omul de Neanderthal se spune ca a disparut si as vrea sa cred ca e asa. Nu-mi dovedi contrariul.
Spor.

Semidoctule, eu ti-am explicat ca in natura nu exista numai cupluri femala-mascul care cresc un pui, caci asta este rahatul pe care-l mancai tu in postul aterior. Si da, prietene, sunt animale "homosexuale " care fac si sex. Puteai sa deschizi o carte sau o pagina de internet inainte sa ma intrebi pe mine. Smile
Inteleg ca atitudinea asta superioara de 2 parale cu limbaj scos din telenovele e doar pentru ca nu mai ai nimic de spus pe subiect, dar eu te rog sa ma scutesti de ea caci m-am cam plictisit de sulea nimeni care se dau duri in fata unei tasaturi.
Wake up boy , mai iesi din casa , fa-ti de o prietena, fa sex cu ea si poate atunci mai scapi oleaca de frustrarile pe care le tot arati pe aici.
wheeeeei -___-'' cata frustrare frate...oamenilor, stiu ca intr-o dezbatere lumea se mai ciondaneste, dar unii din voi dati in nesimtire >.> Incetati cu ironiile astea ieftine de doi lei 50 ca nu impresionati internetul. Ramaneti la oile voastre.



si ca sa fiu si eu niste on pe aici ssa nu se ia Tan de mine.... gays gonna love si punct :]
@North - Sa inteleg ca nu ai de gand sa citesti frazele intregi nici daca te rog, nu? Smile Vad ca scopul intregii tale postari sunt insultele, ma faci sa incep sa cred in teoria lui Darwin... Multumesc pentru sfaturi, dar pe viitor incearca sa folosesti si restul de 100% din creier cand le dai.
On-topic: Ai de gand sa desparti firu-n patru ca sa demonstrezi ca 1+2=5? Ce tot indrugi despre exemple din lumea animala cand nu ai absolut niciun corespondent pentru complexitatea relatiei intre doi indivizi de acelasi sex apartinand speciei umane. Daca niste animale de acelasi gen fac sex si daca altele cresc puii impreuna nu inseamna ca din comportamentele lor poti motiva justetea unui comportament uman asemanator.

Nu ma iau de persoane, doar de ceea ce demonstreaza modul lor de a vorbi.
Ce subiect interesant!Eu una nu sunt rasista si nici ignoranta.Deci n-am nimic impotriva persoanelor care au o alta orientare sexuala.Sa stiti ca si in urma cu mult timp(ma refer la acum 100-200 de ani)era aceasta problema cu orientarea sexuala.Dar atunci era vorba doar despre barbatii homosexuali,ma rog care erau ucisi.Si in ziua de astazi sunt anumite persoane care cer uciderea persoanelor cu orientare sexuala diferita.Si nu mi se pare deloc corect.
Nu vad unde e marea tragedie de a fi indragostit de un barbat sau indragostita de o femeie.
Chiar daca este un pacat asta e,dar nu inseamna ca trebuie sa fi ucis sau sa fi batjocorit si exclus din societate.Dupa parerea mea este o prostie.
Pana la urma tot oameni sunt si nu este corect din partea noastra sa ii privim cu superioritate si cu dispret.Aceste lucruri din oameni ne fac neoameni.
La cat de mult am evoluat,pentru noi asta nu ar trebui sa constituie o problema.
Fiecare are dreptul sa iubeasca.Si pentru a iubi nu sunt anumite reguli.
(19-06-2011, 10:58 PM)Blank A scris: [ -> ]Nu ma iau de persoane, doar de ceea ce demonstreaza modul lor de a vorbi.
Ce fraza domule, ce fraza!!! (aplauze, aplauze)

Edit:
(19-06-2011, 10:58 PM)Blank A scris: [ -> ]On-topic: Ai de gand sa desparti firu-n patru ca sa demonstrezi ca 1+2=5? Ce tot indrugi despre exemple din lumea animala cand nu ai absolut niciun corespondent pentru complexitatea relatiei intre doi indivizi de acelasi sex apartinand speciei umane. Daca niste animale de acelasi gen fac sex si daca altele cresc puii impreuna nu inseamna ca din comportamentele lor poti motiva justetea unui comportament uman asemanator.
Nu stiu ce indrugi tu pe acolo dar eu nu am dat exemple din lumea animala ca sa justific ceva din cea umana, ci (ma repet) ca sa iti subliniez tie ca : "De copii si casatorie nici nu mai vorbesc. Natura a stabilit ca un copil sa aiba mama si tata. Al drecu' rahat de furnica cu creier vrea sa schimbe asta? Ha! Pentru masurari de forte cu natura recomand box cu o tornada."
--> NATURA NU A STABILIT NIMIC.

(19-06-2011, 10:58 PM)Blank A scris: [ -> ]@North - Sa inteleg ca nu ai de gand sa citesti frazele intregi nici daca te rog, nu? Smile Vad ca scopul intregii tale postari sunt insultele, ma faci sa incep sa cred in teoria lui Darwin... Multumesc pentru sfaturi, dar pe viitor incearca sa folosesti si restul de 100% din creier cand le dai.

1.Cu placere. Smile
2.Nu ma mai acuza pe mine de posturi care includ insulte cand tu ai venit primul cu o atitudine aroganta si o ironie de balta asupra inteligentei unora de pe aici. Vad ca asta faci si in postul asta, gandeste-te in ce masura esti tu sa spui unele lucruri .
Scopul postului meu nu a fost sa te jiCnesc pe tine, ci sa clarificam unele neintelegeri.
Saracul Darwin.. , cred ca se razvrateste in mormant la cata dreptate a avut.

Observ aci la voi o noua definitie a omului : Om=caine,maimuta

Apai ghine bai..parerea mea este una simpla si "poporala".Consider ca nimeni nu ar trebi sa se simta ofensat de faptul ca vede un cuplu homosexual pe o banca in parc ( prestand diferite servicii ) intrucat respectivii s-au nascut asa , Homaläi, si nicidecum nu au devenit asa pe parcursul vietii sau vizionarii unui ECCHI/YURI/XXX/XXY ca atunci ar fi grav de tot .In alta ordine de idei motive de genul : "mami intoarce capul ca nu e frumos ce vezi,vezi ca daca te uiti mult la ei risti sa ajungi asa !!!O planta 24)"..ma lasa rece.Probabil ca din punct de vedere emotional/psihologic , etic/moral,religios, tanarului Bula/Strula ii va fi afectata personalitatea pe termen nelimitat =) sau poate nu , poate nu o sa-i faca placere ceea ce vede , poate-L va huli pe Creator sau pe specimenele create de Acesta...sau din contra , oricum homosexual clar nu va ajunge.De fapt si de drept tanarul Bula va da uitarii tot ceea ce a vazut in acea calduroasa zi de vara , era prea mic si prea neinsemnat ca sa inteleaga ce fac acei cetateni pe banca..sau poate era mai istet decat credem noi.Oricum un lucru este cert , in urma vizionarii acestui peisaj risca doar sa ajunga putin scarbit...dar ii va trece cu o lamaie si-un pahar de apa rece.
Ah..da,sa nu uitam ca homosexualitatea dateaza inca din evul mediu ( fain tare nene' ) si mai exact Grecia Antica daca nu ma insel.Alexandru cel Mare..era mare !!!
Pe vremea accea specimele de genul acesta,aveau si nu aveau drepturi.Oricum in ziua de astazi este clar ca sunt ridicati in slavi si dusi pe la toate posturile TV pt. ca vezi doamne li se incalca drepturile.
Spre final incercati sa priviti aceasta orientare ca si o boala pt. ca asta si este ( citisem recent un pliant..) , boala consta in diferentele functionale ale hipotalamusului.Pe romaneste..omul e pe viata lui,in perioada de gestatie..encefalul fatului "se strica" 24 de la prea mult stat.La fel o sa ajungeti si voi daca o sa va mai contrati mult,cel putin unii dintre voi.

Nu va faceti totusi griji in privinta perpetuarii speciei pt. ca s-a inventat :
[Imagine: ATT666.jpg]
Bye bye !


later edit :
Citat:Cu ce ne deranjeaza pe noi daca X e bi sau Y e homo?Doar ca oamenii au mentaliti 'incuiate' sa zic asa.
Atata timp cat isi vad de treaba lor si nu se manifesta pe strada sau sub ochii mei,n-am nimic cu ei.NU de alta dar ar trebui sa umblu cu lamaia la mine.
Nu cred ca asta are legatura cu mentalitatea,nu tine de cat de "incuiat" sau "descuiat" esti.Oricum nu este normal sa fii ca ei,ei sunt suferinzi cu inima si ficatu' , ba chiar minoritari in numar.
Nu ma deranjeaza,ba chiar sunt pro 21 Adica,nu de mult o prietena de o mea a recunoscut ca e bisexuala si a avut ceva timp o relatie cu o alta prietena foarte buna.
Reactia mea:'Foarte tare!Vreau si yo!' 24
Nu inteleg ce au UNII oameni cu homosexualii,lesbiencele sau bisexualii.Treaba lor,viata lor,nu ar trebui sa ne bagam,sa i uram,sau sa fim impootriva lor.Cu ce ne deranjeaza pe noi daca X e bi sau Y e homo?Doar ca oamenii au mentaliti 'incuiate' sa zic asa.
Un copil mic se uita in jur. Vede totul asa de frumos. Vede copacii, frunzele, minunatele flori. Se uita la fete si la baieti ca la niste parteneri de jaca. Ochii sai ii zambesc inima ii salta, iubirea sa e pe masura puritatii sale. Si, deodata vede 2 barbati sarutandu-se. Ii vede diferiti, citeste in ochii lor ceva ceea ce nu-i place. Vocea lor e fonfaita. Oare ce sunt ei? Nu sunt ca tati si nici ca mami. Tati e puternic, curajos si ma protejeaza. Mami are o voce calda iubitoare si ma incurajeaza. Dar ei ce sunt?
-Ce sunteti? Sunteti ca mami sau ca tati?
-Ou, ce copil dragut! O sa avem si noi unul! Noi suntem homosexuali.
-Homosuali? Ce inseamna?
-Inseamns micutule, ca doi foarte buni prieteni devin si mai buni.
-Dar, tati mi-a spus ca doi prieteni sunt ca mana dreapta si ca mana stanga. Ambele ajuta corpul numit prietenie. Ei nu sunt una.
-Tati se inseala. Este iubire intre noi, nu draga? Da, draga.
-Poftim? Credeam ca baietii nu sunt decat prieteni fata de alti baieti.
-Ba pot fi si iubiti.
-Si, fac copii?
-Nu, nu pot sa faca.
-Mami, m-ai mintit? M-ai invatat gresit? Cum e lumea de fapt?
-Dragul meu copil...

Si asa puritatea bietului micut incepe sa fie distrusa.

Si, faptul ca homosexualitatea e practicata de la inceputuri, nu inseamna ca e buna! De aceea a avut si asa de putini practicanti! Deoarece este un lucru impotriva naturii ca si masturbarea si ca si alte perversiuni sexuale. Dovada sunteti voi cei ce nu mai credeti in puritate!
Dumnezeu sa va ajute si daca contraargumentati aduceti argumente palpabile.
Si da, odata cu puterea vine si responsabilitatea! Voi chiar nu stiti sa extrageti binele din ceea ce vedeti?! (Pentru cei ce sunt contra a ceea ce am spus , va dau ca exemplu coruptia. Ea este cauzata datorita lipsei de responsabilitate , avand o putere mare)
Oki doki vin si eu pe aici. In primul rand tin sa mentionez ca parerea mea nu este influentata ( foarte tare) de uitatul si cititul yaoiu-lui in cantitati industriale.

Anno de cand e lumea avem bunici si parinti care ne invata ca, atunci cand o sa crestem mari, o sa ne gasim un baiat/ o fata draguta si o sa facem copii & stuff like.
Adevarul e ca, uneori un baiat iubeste un baiat iar o fata iubeste o fata, si ce e rau in asta? Se iubesc asa ca ar trebui sa fie impreuna.

Dupa cum se observa mai sus nu am nimic impotriva acestor tipuri de relatii ( probabil ca, daca intr-un viitor destul de indepartat as face un copil care va fi homosexual nu as fi decat putin socata...dar, in niciun caz, nu m-as apuca sa-i fac nu stiu eu ce drame).

Atata timp cat nu se dezbraca unii pe altii in strada e ok 21
Citat:Deoarece este un lucru impotriva naturii ca si masturbarea
Din punct de vedere medical, masturbarea este ceva normal, iti ofera posibilitatea sa te descoperi mai ales daca te afli in adolescenta si percepi lumea altfel. E cam off, dar ar trebui sa intelegi ca e inutil sa mai traiesti in Evul Mediu. Deja babele din sat nu se mai ard pe rug.

Citat:Si asa puritatea bietului micut incepe sa fie distrusa.
Vai ce mi-a placut. De parca pustanii de la 8 in sus nu ard curentul de pomana pe internet, marea majoritate cine stie unde isi baga nasul. Saracutii nevinovati tsk tsk.
In secolul nostru deja copii ca ala stiu sa injure, ce e aia iarba, pe unde o baga tati, pe unde o arde sora`sa mai mare... Homosexualitatea nu ii distruge puritatea. Pe primul loc e internetul . 3
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43