Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Orientarea sexuala
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
Puteai sa taci si tu si sa nu arati lipsa de logica!

E normal ce vrea majoritatea sa fie normal. Sau nu majoritatea, ci mai degraba cel/cei care au cea mai mare putere de convingere si cine are campania de promovare cea mai buna. Ganditi-va cate lucruri erau anormale in urma cu 200 de ani si acum sunt normale.
Ich A scris:Wunderbar mai tempereaza-te, poate sa dea un sfat fara sa aiba o diploma, stii? diploma nu reprezinta totul si daca are ceva de spus, las-o sa spuna, toti avem dreptul la parere d`aia e o dezbatere, are dreptul sa dea un sfat depinde daca acel cienva vrea sau nu sa-l urmeze.
Intrebarea mea a fost una simpla, ce se poate aplica oricui "Cine esti tu sa recomanzi cuiva, ceva?". Fireste ca nu ma refeream la diplome pe pereti, doar ca daca te rod pe tine anumite lucruri si te gasesti sa vorbesti despre altii si ce ar trebui ei sa faca se intelege ca trebuie sa ai ceva habar, habar pe care dansa nu l-a avut, desigur.
Nici nu i-am spus sa nu mai posteze sau ca nu ar avea dreptul la o parere sau alte prostii din astea, nu pot sa inteleg de unde ajungeti mai baietii la asemenea deductii.


Citat:Neutru. Contra manifestarilor pe strada. Si aici ma refer mai mult la marsuri, parade etc etc.
Si eu sunt contra paradelor, daca lumea nu ar fi facut mai putin tam-tam pe tema asta situatia ar fi fost acceptata mult mai usor.

Hai sa iti fac si eu o recomandare, chaosed (Ca ne permitem, nu?) : Inainte sa scoti pasarica, mai uite-te si tu putin, mai citeste, mai documenteaza-te. In majoritatea posturilor tale, inclusiv asta spui ce auzi de la altii, oamenii la fel de neinformati ca tine. + Renunta la atitudinea aia de dupa ce ti-a fost desfiinta o afirmatie absurda, despre "Si chiar daca nu mai apare in manuale ca fiind o boala si acum nu mai apare ( nu stiu, nu cunosc ), asta nu inseamna ca nu ar ramane in continuare o boala." atitudinea asta vorbesc, cazi rau de tot in penibil.
Observ ca la punctele 1 si 2, nu ai raspuns nimic, nu ca ai avea ce sa spui.

Cat despre perpetuarea speciei de care vorbeste toata lumea, exista inseminare artificiala, intr-un cuplu lezzy una dintre tipe poate sa ramana gravida cu un individ , crescand pe urma copilul cu partenera. (asta faceau niste pasarii 10) La fel e si la gay, care pot sa gaseasca o 'purtatoare de sarcina'.
Plus, stiinta o sa mai evolueze.
(15-08-2010, 10:49 PM)chaosed A scris: [ -> ]Si chiar daca acum nu mai apare in manuale ca fiind o boala ( nu stiu, nu cunosc ), asta nu inseamna ca nu ar ramane in continuare o boala.
Esti intr-un fel mutant o.o. Dar nu pot sa ma exprim sigur pentru ca n-am studiat problema.

Stiu de chestia data,(imi testez cunostintele de la biologie) De exemplu: "Fetesism transvestic" barbatii care au in surplus hormunul asta, se simt ca femeile, se uita dupa barbati, se imbrac ca femeile si isi schimba sexul in mod chirurgical. Si stiu ca si la femeii este asa tip de hormon care are aceleasi simptome, dar de genul masculin. Dar nu e boala gen Sindromul Down, ei au nevoie ca cineva sa-i asculte si sa-i ajute pe ei.

(15-08-2010, 10:49 PM)chaosed A scris: [ -> ]Uite un exemplu din botanica atunci xD.
Daca ai doua nuci care-s clone si le pui intr-un sol exact la fel si au aceeasi cantitate de lumina si aceeasi cantitate de apa nu este posibil ca o nuca sa incolteasca si alta nu. Daca au conditii diferite atunci tot ce se poate ^^.
Cu alte cuvine, e imposibil pentru o persoana homosexuala sa fie ca ceilalti oameni, sigur au ei o dereglare pe undeva.
De-asta am recomandat si psihologul. Desi intr-adevar acesta ar fi mai eficient la adolescentii astia multi si bi lol.
Nu inteleg care e problema ta, eu am avut o relatie cu o fata timp de doi ani si tot eu sant,nu sunt gen mutant: am un cap,2picioare si 2 maini , un corp ca al tau 39 si nu am dereglari mintale ca altii care snt normali cica .
tu urasti paradele care se petrec in ficare an21 si mie nu imi plac,cred ca daca iubesti pe cineva de acelasi sex nu e nevoie sa strigi in gura mare.
Si de cand misiunea noastra pe pamant e facerea copiilor ? Stii ca stiinta avanseaza in cazul dat ?
Edit:am uitat de tine YKashim, nu-i nimic rezolvam asta :
<<E normal ce vrea majoritatea sa fie normal. Sau nu majoritatea, ci mai degraba cel/cei care au cea mai mare putere de convingere si cine are campania de promovare cea mai buna. Ganditi-va cate lucruri erau anormale in urma cu 200 de ani si acum sunt normale. >>
Ai auzit vreodata de Sodoma ? Relatiile intre acelasi sex au o vechime mai mare de 200 de ani, doar acuma toti se lauda cu asta ca sa apara cool.
Citat:Si de cand misiunea noastra pe pamant e facerea copiilor ? Stii ca stiinta avanseaza in cazul dat ?
Vesper defapt cand dumnezeu i-a lasat pe Adam si pe Eva pe pamant a spus "traiti si inmultiti-va" daca e sa ne luam dupa unul dintre testamente, mi se pare ca cel nou "Geneza", parca O.O'? Sunt sigura de fraza dar nu de paragraf24, ma tampesc.
Misiunea noastra e sa ne reproducem. Pot declara ca asta e cea mai mare prostie auzita pe forumul asta pana acum?
Eu ma refeream la normalitate in sens general. Si ti se pare ca Sodoma se incadra in normalitate?
Si zici ca ai avut o relatie cu o fata?

Deci daca nu facem sex nu respectam traditia de la Adam si Eva?
OMFG .
Tu nu gândeşti omule. Tu spui că oamenii sunt ca două nuci. Asta e una dintre cele mai cretine chestii auzite.
Alta e că misiunea omului pe Pământ e să facă sex ca să se reproducă . O fi plăcut, da' omu' mai are şi alte chestii de făcut.
Oameni buni, calm .

Faza cu eşti gay eşti bolnav e doar o îngâmfare, o prostie. Asta dovedeşte cât de deschis la minte eşti ca să poţi să accepţi schimbările.

EDIT : Kashim, de ce te plângi în legătură cu sexul 21?
@ai dreptate loula
Trebuie sa faci cee ce simti, face fericit si implinit, si nu sa urmezi standartele vietii impuse de o lume care nu stie nimic de viata.
@ YKashim
te temi ca lumea va disparea daca lumea nu se va reproduce ? omg ce spui de sterlitate? sau alte bolii care un cuplu format din femeie si barbat nu pot avea copii?
Si da, am avut o relatie cu o fata, am zis-o ca trebuia sa aduc pe cineva ca exemplu si cine nu mai bine decat care am trecut prin asa relatie ?
Citat:Tu nu gândeşti omule. Tu spui că oamenii sunt ca două nuci. Asta e una dintre cele mai cretine chestii auzite.
Alta e că misiunea omului pe Pământ e să facă sex ca să se reproducă . O fi plăcut, da' omu' mai are şi alte chestii de făcut.
Oameni buni, calm
Am o mica mare contestatie! In primul rand faza cu "nuca" e de la chaosed. Doi, daca ne bazam pe religie da, asta e scopul si d`aia au cazut Adam si Eva din rai ca au descoperit placerea carnala, sexul din placere nu doar de reporducere si trei DISCUTIA E OFF TOPIC NU ARE LEGATURA CU ORIENTAREA SEXUALA CI CU RELIGIA!
off: Ykashim vezi ca ai facut spam
Nu înţeleg. Ştiam că faza cu nuca de la Chaosed. Trebuia să fiu mai specifică .Adică zici că Adam şi Eva au plecat din Rai să facă sex.
(15-08-2010, 11:58 PM)Ich. A scris: [ -> ]
Citat:Tu nu gândeşti omule. Tu spui că oamenii sunt ca două nuci. Asta e una dintre cele mai cretine chestii auzite.
Alta e că misiunea omului pe Pământ e să facă sex ca să se reproducă . O fi plăcut, da' omu' mai are şi alte chestii de făcut.
Oameni buni, calm
Am o mica mare contestatie! In primul rand faza cu "nuca" e de la chaosed. Doi, daca ne bazam pe religie da, asta e scopul si d`aia au cazut Adam si Eva din rai ca au descoperit placerea carnala, sexul din placere nu doar de reporducere si trei DISCUTIA E OFF TOPIC NU ARE LEGATURA CU ORIENTAREA SEXUALA CI CU RELIGIA!

Ai observat ca mai toate topicurile de aici ajung incet incet la religie? 21
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43