Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Orientarea sexuala
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
Citat:That's a big crap. Prin simplul fapt ca bagi faze gen "nu e vina lor, prea mult bla decat tra" susti ca este o boala. Parca am mentionat intr-un alt post, care-i "marea treaba". Se pare ca nu se oboseste nici dracu sa citeasca. Din moment ce te declarii asa mare sustinatoare a homosexualitatii(ceea ce este fooarte ok, insa am impresia ca matale ai convingerile astea just for yaoi fun) mai fa-ti putini temele.
No, actually, THIS is full of crap ^^ Eu nu stiu destule despre asta ca sa bag argumente in privinta testosteronului si a estrogenului, but i'm shure as hell that my teacher does. Nu vorbesc din filme honey. Ce am zic eu acolo mi-a fost transmis de fosta mea profesoara de psihologie, actuala de sociologie, that's because i'm interested in this "shit" ^^, but that's not the point, isn't it? Nu exista ce ai zi tu "care-i marea treaba", pentru ca NU exista o problema in a fi homosexual. Faptul ca faci discriminari sau ca esti homofob/a that's a problem ^^ And no, it's not for "yaoi fun" that's another crap :]
Cititi... asta.

Dupa cum ziceam pe undeva odata, a avea o alta orientare sexuala nu este o boala? Nici a fi criminal in serie nu este o boala. Nici a fi pedofil, necrofil, zoofil.
Ati fi de acord sa ma sarut cu vaca mea in fata voastra, nu? Sau sa va seduc copii/surorile de 3 ani. Doar e iubire.
Sigur, si animalele practica homosexualitatea. Si incestul. Si uciderea. De ce sa nu legelizam frate canibalismul? Daca omul vrea sa fie mancat, ce-aveti cu el?

Atat e de usor sa catalogati persoanele care nu accepta homosexualii...
V-ati gandit ca poate mie imi face rau sa le vad manifestarile? Sau multor alti oameni. Ne provoaca un discomfort psihic. De ce ar trebui sa acceptam asa ceva?
In SUA sunt consiliati copiii cu AD/HD (deficit de atentie si hiperactivitate). De ce nu s-ar face la fel si cu homesexualii? Pentru ca placerea e telul omului in viata si nimeni nu trebuie sa i-o refuze, right?

Pshaw...gimme a break.

Sunt doua instincte care guverneaza viata:instinctul de conservare a vietii si instinctul de perpetuare a vietii. Daca nu le aveam probabil tigrii si leii stapaneau acum pamantul.
Si nu consider iubire ceva care conduce la disparitia speciei umane. Nu-mi aduceti argumente ca "restul oamenilor fac copii". E ca si cum ai sta degeaba, ca doar fac altii treaba... Asta e o ideologie gen "pot sa fac ce vreau cat timp nu se intampla nimic".
Si cuplurile de hetero care nu pot avea copii nu inseamna ca nu vor. Si in "nu pot" cuprind si posibilitatile materiale sau alte cele.

God...am scris prea mult.
Mi-e somn.
Blank out.
Citat:Dupa cum ziceam pe undeva odata, a avea o alta orientare sexuala nu este o boala? Nici a fi criminal in serie nu este o boala. Nici a fi pedofil, necrofil, zoofil.
Ati fi de acord sa ma sarut cu vaca mea in fata voastra, nu? Sau sa va seduc copii/surorile de 3 ani. Doar e iubire.
Sigur, si animalele practica homosexualitatea. Si incestul. Si uciderea. De ce sa nu legelizam frate canibalismul? Daca omul vrea sa fie mancat, ce-aveti cu el?

No, you do NOT get the point here>.>
Un criminal ARE o boala mintala, la fel cum au si necrofilii si zoofilii si canibalii, for f**k's sake! -_-"
Another thing is you can kiss or f**k with whoever you want. On top of that, kissing or seducing my daughter won't be a problem, if she likes it too ^^
Canibalism? show me a pers who WANTS to BE eaten, not no eat others. Canibalismul e atunci cand cineva mananca pe altcineva, nu cand cineva vrea sa fie mancat, right?>.> And THAT'S A DISEASE

Citat:V-ati gandit ca poate mie imi face rau sa le vad manifestarile? Sau multor alti oameni. Ne provoaca un discomfort psihic. De ce ar trebui sa acceptam asa ceva?
In SUA sunt consiliati copiii cu AD/HD (deficit de atentie si hiperactivitate). De ce nu s-ar face la fel si cu homesexualii? Pentru ca placerea e telul omului in viata si nimeni nu trebuie sa i-o refuze, right?

Well then.. IGNORE THEM! but don't judge them, goddammit! Or better don't kill them for being who they are, and not being who OTHERS want them to be.
Ce dracului de homosexual crezi ca ar deveni str8 dupa orice interventie de orice fel? /Jeez, nu poti face un baiat str8 ca se culce cu altul... asa cum nu poti face un baiat gay sa se culce cu o fata.
So put up with it.

Citat:Si nu consider iubire ceva care conduce la disparitia speciei umane. Nu-mi aduceti argumente ca "restul oamenilor fac copii". E ca si cum ai sta degeaba, ca doar fac altii treaba... Asta e o ideologie gen "pot sa fac ce vreau cat timp nu se intampla nimic".
Si cuplurile de hetero care nu pot avea copii nu inseamna ca nu vor. Si in "nu pot" cuprind si posibilitatile materiale sau alte cele.

Aici am o singura interbare. Daca va veni intr-o zi copilul tau la tine si iti zice "Sunt homosexual" ce ai face? L-ai arunca in Dunare? I-ai baga psihologi pe gat cu siguranta in orice caz 78 si desigur, fara niciun rezultat.
There's nothing you can do about it, y'know?
I tell yea, gay rights are human rights ^^
Te astepti cumva ca un barbat gay sa se duca ca isi faca o familie cu o femeie?! Well excuse me, du-te tu si fa-ti o familie cu o alta fata & tell me how it feels like to kiss & f**k someone you don't feel attracted to^^ Macar lezbienele pot avea copii prin inseminare :]
Citat:Atat e de usor sa catalogati persoanele care nu accepta homosexualii...
V-ati gandit ca poate mie imi face rau sa le vad manifestarile? Sau multor alti oameni. Ne provoaca un discomfort psihic. De ce ar trebui sa acceptam asa ceva?

Nu te mai uita 3

Si ca sa nu fiu off de tot, mai lasati`o mai moale. Daca cineva e gay / lez whatever pur si simplu este. Nimeni n-are dreptul sa le zica ce sa faca ( de parca le-ar pasa de niste oameni atat de nesemnificanti ^_^
Pai daca a fi criminal e o boala de ce criminalii sunt pedepsiti? Si nu, nu e o boala (ca se ucide si din cauza bolilor psihice e altceva, nu intra la majoritate).

Faza cu "daca omul vrea sa fie mancat" nu trebuia luata la propriu...

Partea cu "daca copilul tau vine la tine...": poate cei care sunt contra tocmai asta vor sa evite: daca nu se mediatizeaza scad sansele ca viitorul meu copil sa fie gay.

Eu nu sunt atat contra lor, cat contra manifestarilor publice (gen parade) si publicitatii care li se face in ultimul timp.
Kashim, acei criminali sunt pedepsiti, dar cei care o fac din cauza unei boli psihice, nu sunt, eu la asta ma gandeam. Nu poti omora oameni din placere si sa spui ca nu e o boala, nu?106

Faza cu "daca omul vrea sa fie mancat" am luat-o asa cum este. Stiu la ce se referea, doar am punctat cestia aia ^^ oricum aia ESTE o boala

Si ce e cu mediatizarea? Ce legatura are mediatizarea cu orientarea sexuala, for Christ's sake?! un copil nu devine gay peste noapte ca: "HA! I-am vazut pe aia doi cum se lingeau la TV si spuneau ca vor aceleasi drepturi ca un cuplu str8! Vreau si eu!" ... No can do >.>

Pe langa asta, eu una nu am nimic cu manifestarile lor, cel putin cat isi cer drepturile de a fi considerati oameni 106
Tocmai ai spus ca media si internetul nu influenteaza copiii? Spune-mi ca n-ai spus asta...
Citat:Tocmai ai spus ca media si internetul nu influenteaza copiii? Spune-mi ca n-ai spus asta...

Si atunci tu insinuezi ca poti deveni gay daca te uiti la TV si navighezi pe net 21
Am dreptul sa scriu doar un rand? Cred ca am. Da' scriu mai multe.
Puteti sa nu mai dati quote si sa expuneti frustrarile voastre legat de ce credeti ca am scris, sau reusiti sa cititi intai? Zuppy03
Banuiesc ca nu puteti.
Deci. Cunosc cazuri de persoane care vor sa fie mancate. De ce consideri ca e o boala? Faci la fel la fel cum zici ca fac eu. Consideri ceva anormal in lucruri pe care nu le intelegi.
Masculul de calugarita VREA sa fie mancat. Oamenii nu ar avea dreptul pt ca?

De ce sa imi arunc copiii in nush ce rau? De vreme ce spun ca homosexualii ar trebui dusi la doctori, nu e normal sa cred ca exista o metoda medicala de a-i vindeca? Cunosc si cazuri de homosexuali care au devenit hetero prin vointa. Erau atrasi de persoane de acelasi sex, au crezut sincer ca nu e bine si au reusit sa treaca peste asta.
O sa pun linkuri daca doriti...dar tata google cred ca va poate ajuta. Incercati sa va informati inainte sa scrieti.

In ultimul rand, daca trimit pe cineva la doctor il omor? Ii fac rau? Pai ce tot o intindeti atat cu perecutia persoanelor gay, de parca le-am zis sa se arunce in Dunare.

Read the post ffs!!!
Yaoi Queen, nu ai inteles nimic, mai citeste-mi postul, o data.

Blank, cand o sa vorbesti de homosexualitate, nu de fantezii cu vaci si canibali, si... orice alte balarii, give us a call. Esti fix pe langa subiect cu niste analogii si argumente cam cretine, sincer si din cu totul alta poveste.
Este obositor si plictisitor sa contrazici asa ceva.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43