Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Orientarea sexuala
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
Ah...proverbul cu vulpea much? 4

Imi pare rau Slay-chan, o sa scriu mai simplu pentru tine, dar mai la vara, cand imi trece lenea.
Vezi ca este DEX online...

Discriminati chestiile alea din alta lume cum ziceti si voi ca discriminez eu homosexualitatea. Proove different.
Dezbateri..argumente..ring any be(/a)lls?
Citat:In ultimul rand, daca trimit pe cineva la doctor il omor? Ii fac rau?

Maybe he or she doesn't want to go to the doctor, maybe they don't want to change their life. Sunt ok asa cum sunt. Du-l la doctor sa-l '' trateze '' de ceva ce nu vrea, si daca vrea, o poate face doar prin propia vointa. Asa ca, psihiatrul nu prea are ce sa-i faca daca omul e convins de ceva si nu vrea sa '' se vindece '' de ce are.

Citat:Tocmai ai spus ca media si internetul nu influenteaza copiii? Spune-mi ca n-ai spus asta...
She did it 24

Yaoi Queen cunosc pe cineva care a devenit bi de la atatea manga-uri yuri & yaoi ^^" ( nu chiar bi, dar pe aproape ) - crede-ma, chiar influenteaza din multe puncte de vedere.
S-a demonstrat ca masculul de calugarita stie ca va fi mancat?

Si nu e voie sa scrii un singur rand (desi limitarea aia automata te lasa, n-am sa inteleg niciodata de ce).
Citat:S-a demonstrat ca masculul de calugarita stie ca va fi mancat?
La Mantis religiosa imperecherea nu poate avea loc fara ca masculul sa aiba capul separat de trup. Ar fi unicul caz in care o specie se sacrifica din prostie, daca n-ar sti.

Edit: The reason for sexual cannibalism has been debated, with some considering submissive males to be achieving a selective advantage in their ability to produce offspring. This theory is supported by a quantifiable increase in the duration of copulation among males who are cannibalized, in some cases doubling both the duration and the chance of fertilization.

Adica se lasa mancati de bunavoie ca sa aiba sanse mai mari sa fertilizeze.
(13-02-2011, 10:41 PM)Blank A scris: [ -> ]Ah...proverbul cu vulpea much? 4

Imi pare rau Slay-chan, o sa scriu mai simplu pentru tine, dar mai la vara, cand imi trece lenea.
Vezi ca este DEX online...
Poate tu , cand scrii o propozitie, stai cu dexul in mana din dorinta dumitale de a parea, ceea ce clar nu esti, insa iti garantez ca oricine are un vocabular de baza, te poate intelege. Smile

Citat:Discriminati chestiile alea din alta lume cum ziceti si voi ca discriminez eu homosexualitatea. Proove different.
Dezbateri..argumente..ring any be(/a)lls?
Compari homosexualitate cu canibalismul si nerofilia. La asta ma referam prin analogi cretine si argumente din alta poveste.
Nu este din alta lume, este ceva normal, care pare anormal din cauza societatii, si desigur, din cauza religiei.
Ignorant people are ignorant.
Stii ca tocmai ai spus ca ne©rofilia (o fi fost dragut Nero, da' nu-mi place de el) si canibalismul sunt ceva normal, care pare anormal din cauza societatii, si desigur, din cauza religiei.?
Nu, nu cred ca stii.
*gives glasses*
*gives DEX*

Slabut pt un troll..slabut rau.
Dar daca scrii ceva frumos iti cer id-ul.
Enter*
Nu ma bag in discutia voastra.

hmm.. orientarea sexuala. subiect amuzant. 21
nu am nimic cu homo/lesbi. Ei sunt ei eu sunt eu. Poate saracii au suferit din dragoste si nu le mai place opusul lor, sau pur si simplu asta vor ei. This is. Noi intradevar nu ar trebui sa ne bagam nasurile[ zic o chestie in care nu ii includ pe cei de aici]: DAr unii se baga si zic ca sunt contra. Pentur mine, sunt oameni si fac si ei ce vor cu fiinta lor. Nu prea pare normal dar in ziua de azi, cam ori ce ciudatenie e posibila.

Nu zic mai mult ca e tarziu.
N-am vreo problemă cu homo/lesbi. I mean, am o prietenă ce - well - e lesbi. Deja m-am obişnuit s-o văd cum se ţine de mână cu o tipă şi alea- alea. Mă rog, sunt oamenii, iar în ziua de azi, sinceer, nimic nu mai e imposibil. Dacă lor le place aşa, atunci să fie cum vor ei, şi cum vrem noi *smile* . Deh, este treaba lor că au o atracţie mai altfel pentru băieţi/fete decât cum sunt unii obişnuiţi [ girl x boy ; ) ] . Unii spun că ei sunt "ciudaţi", eu nu cred asta. Nu sunt ciudaţi, cu doar au o altă părere şi un alt stil de a iubi decât noi, ăştia, marea majoritate *innocent smile*.
Citat:Deci. Cunosc cazuri de persoane care vor sa fie mancate. De ce consideri ca e o boala? Faci la fel la fel cum zici ca fac eu. Consideri ceva anormal in lucruri pe care nu le intelegi.
Asta e stupid 22
Eu ma refeream la canibalism, dar daca zici ca sunt intr-adevar persoane care VOR sa fie mancate, atunci problema lor, le ofer cazanul, poate s-au saturat de viata and there's nothing i can do about it 106

Citat:De ce sa imi arunc copiii in nush ce rau? De vreme ce spun ca homosexualii ar trebui dusi la doctori, nu e normal sa cred ca exista o metoda medicala de a-i vindeca? Cunosc si cazuri de homosexuali care au devenit hetero prin vointa. Erau atrasi de persoane de acelasi sex, au crezut sincer ca nu e bine si au reusit sa treaca peste asta.

Yea Google lies... de oriunde stii rahatul asta, e o miciuna 15 Incearca sa te faci tu lezbiana doar pentru ca "asa e bine", si atunci dicutam pe tema asta :]
Well f**k it! Nu poti schimba orientarea sexuala a cuiva nici prin exorcizare, nici prin medicamente nici prin terapie, nici prin ucidere!
Citat:In ultimul rand, daca trimit pe cineva la doctor il omor? Ii fac rau? Pai ce tot o intindeti atat cu perecutia persoanelor gay, de parca le-am zis sa se arunce in Dunare.

-Si stii ce ii va spune doctorului daca persoana se simte bine asa cum este? "f**k you! BTW You shoud try it too 'cuz it's good :] "
-Si daca este confuz oriucm va ramane cu ideea ca este considerat o persoana bolnava ^^ and that's not a good thing, y'know? But you can't change his/her orientation ^^
-Si daca nu se simte bine in pielea lui inseamna ca stie ca e de rahat lumea din jur, si poate considera ca nu e bine, intr-adevar, but, you still can't change anything :] Tot ce ar putea sa faca este sa se simta hetero, sa-si ia o/un fetita/baiat dragut/a, sa-si faca o familie, sa aibe copii, sa se multe in Guatemala intr-o vila de lux si sa-si traiasca viata nefericita alaturi de sotul/sotia pe care nu il/o iubeste si sa faca gratare si petreceri in curtea din spate ^^ Well that's lame >.> BUT STILL can't change his/her orientation :]

Citat:Yaoi Queen cunosc pe cineva care a devenit bi de la atatea manga-uri yuri & yaoi ^^" ( nu chiar bi, dar pe aproape ) - crede-ma, chiar influenteaza din multe puncte de vedere.
Well then, i think i'ts a way to be more oppened at new things ^^ and discover if you're what you think you are
Adica si eu m-am sarutat cu o fata ca sa vad cum e, si nu am murit, nu?>.> Mai experimenteaza si lumea78

Citat:Discriminati chestiile alea din alta lume cum ziceti si voi ca discriminez eu homosexualitatea. Proove different.
Dezbateri..argumente..ring any be(/a)lls?

Hai da' da-o dracu' 22
Tu ce vrei? Argumente ca homosexualitatea nu e acelasi lucru cu necrofilia si canibalismul? O.o Well if you can think JUST ONE BIT, then you might understand >.>
Si ce "din alta lume" ?.
Da, necrofilia si canibalismul sunt ceva normal,dar in sensul ca toata lumea stie de aceste lucruri, si le discuta, anywayz, nu vad vreun homosexual care sa-ti fi taiat mana, si sa se scobeasca dupa masa cu osul degetului mic intre dinti :] And then f**k your corpse.
Sa fii homosexual nu inseamna sa omori pe cineva si nu insemna sa fii bolnav psihic.
End of story -_-"

Later edit: Nu am spus "Media si internetul nu influenteaza copiii"--> there's no fuckin' way that could be right O.o ci pur si simplu nu ii face homosexuali. Un om NU devinehomosexual ci ESTE homosexual, lucru care va trebui doar descoperit eventually 78 cu sau fara media ^^
I say: Just let them be! N-am nimic cu ei. Gay guys imi sunt chiar simpatici (si nu doar pentru ca citesc yaoi. Am cunoscut un tip care e gay si e foarte simpatic si imi place sa vorbesc cu el). Iar chestia cu "Du-te la psihiatru ca bla bla bla..." ...De ce dracu' sa se duca acolo daca n-are nevoie? Poate sa o faca decat daca vrea el. Nu trebuie dus de manunta doar pentru ca ii plac persoanele de acelasi sex. Ma enerveaza retarzii astia care se iau de ei doar pentru ca au alta orientare sexuala. Si aia care fac parada aia anti-gay cand ei isi organizeaza parada lor si vin cu argumente d'alea de oameni ai pesterii care nu stiu ce-i aia toleranta. Si se ajung la maini si picioare rupte pentru nimic. Nu inteleg de ce le e asa de greu sa taca din gura si sa numai faca ditamai scandalul pentru o orientare sexuala. Ffs, devine enervant si plictisitor.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43