Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Ce asculti acum ? v.2
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Dan Bălan - Freedom
Această piesă rupe orice top. Mi-a plăcut din prima, şi versurile, şi vocea lui Dan chiar şi videoclipul (mai ales că eu rar mă uit la videoclipuri). E superbă, altceva nu am ce spune. O ascult non-stop de câteva zile, am impresia că o voi visa noaptea.
Disturbed-The Night
Nu ma dau in vant dupa formatie dar melodia asta mi-a ramas in cap dupa ce am vizionat un AMV. E pur si simple geniala: ritmul, versurile, everything.
Stare Into The Night Give Into The Night
DBSK-Darkness Eyes
Super melodia.Trupa e koreeana,nu stiu daca exista si o varianta in koreana dar eu momentan ascult varianta in japoneza.Trebuie sa recunosc sa ca k-pop suna foarte tare desi iubirea mea tot Japonia ramane..oricum j rockul nu are pereche 21
Lafee-Heul Doch
Simteam nevoia sa ascult ceva in germana si melodia asta a fost prima care mi-a trecut prin cap. Imi place ritmul si versurile sunt interesante.
Kenza Farah - J'ai pas le choix

Mi-am amintit de ea de la statusul Georgianei [aka Zuza]. E una din melodiile lui Kenza pe care o apreciez cel ami mult. Din cauza versurilor şi a instrumentalul care duce puţin spre rock. [lol nu duce deloc spre rock, dar trebuia sa spun asta, nu stiu de ce] Anyway, îmi place şi nu o să mă satur vreodată de ea. End of story.

Xoxo, Ang.
Lupe Fiasco - The show goes on.

Ei bine, înafară de faptul că e melodie recomandată de Alin [ Yondaime ], are un ritm chiar plăcut. Mă duce cu gândul la ceva îndepărtat, de parcă ar exista un loc numai al meu; bineînţeles, cu această melodie - doar cu ea. 21
ÃŽn plus, versurile sunt interesante. ^^
Breaking Benjamin - I will not bow

Cât iubeşte eu la trupa asta. Am dat să o ascult imediat după " Blow me away ", dedicată de Ang. (merci Ang. hug, iubesc BB 8). Pot zice că "I will not bow" e una din melodiile mele favorite. Când am nervi, mă descarc pe ea, când sunt supărata, mă linişteşte şi când sunt fericită mă face să mă gândesc la răzbunare : )))). Merită ascultată 106. E o piesă foarte bună, foarte reuşită.
Trapt - Headstrong

I think the secons song I listen from Trapt, and lol, I think I become a fan. They're kinda' awesum. I like the vocal, the instrumental and my favs the lyrics. De obicei mă uit la versuri, chiar dacă sună al naibii de bine, dacă nu au nici o noimă versurile, e degeaba. Melodia asta are cam toate 'ingredientele' pentru o melodie bună. x) Take this song a listen, it deserves it.

Xoxo, Ang.
Enya Only time O muzica calmanta si splendida.
http://www.youtube.com/watch?v=Jl8iYAo90pE&NR=1
Joe Brooks - Superman <3

Cum am o oarecare obsesie pentru Superman, consider că-i puuuţin normal să ascult această melodie. E pur şi simplu calmantă, iar chitara acustică de pe fundal e pur şi simplu genială. Chiar ador melodia şi pe tipul care-o cântă. Plus, versurile sunt adorabile! :]

Ruxi.