Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Ce asculti acum ? v.2
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Heas feat. Deliric1 & Grigo - Invazia -- cred ca cea mai buna piesa de pe Dezastrologie. Deliric a ucis melodia Smile Nici cu Heas nu mi-e rusine. Pe "Genti de bani" astia credeau ca eu zic la misto
@sniff, ar trebui. Da, k-pop rullz da shit.

SHINee- Lucifer

Doar versuri. Imi place sa ghicesc ce spun sau sa cant deodata. Ceea ce de obicei inseamna fail. Big time. But hey, incercarea moarte n-are. Si versurile intotdeauna sunt prea frumoase. Epitete peste figuri de stil si altele, de obicei citesc propozitii pe care nu le aud in pop, in general. Iubirea e descrisa frumos si intr-o melodie gen 'Lucifer'.
Acum ascult Tallulah by Sonata Arctica.

E una din melodiile preferate de la Sonata Arctica. De o perioadă mă poate linişti doar o melodie tristă, cum e asta. E superbă, din punctul meu de vedere. Slavă cerului că am ales un video cu lyrics, altfel poate ca nu aş fi înţeles în totalitate povestea ei. Lirica e superbă. And I think I'm gonna shed a tear. T_T

I see you walking hand in hand with long-haired drummer of the band
In love with her or so it seems, he's dancing with my beauty queen


~

You take my hand and pull me next to you, so close to you
I have a feeling you don't have the words
I found one for you, kiss your cheek, say bye, and walk away
Don't look back 'cause I am crying...



Xoxo, Ang.
Super Junior - Marry You

Parerea mea nu a fost spusa despre melodia aceasta. Deci: Perfectiune.
Would you marry me? I dooo....!
Cat de frumos. Desi in acest moment sunt to-tal impotriva casatoriei, mi se pare o porcarie, nu pot sa nu admir melodia si bineinteles, formatia. Adica SuJu. Sunt prea buni. Suna atat de bine.
Si partea de rapp si intrebarea si frumosul raspuns dat tot de ei. Hahah!
Pitbull feat. T-Pain, Ludacris & Sean Paul - Shake Señora (Remix) -- ma termina psihic chestia asta 21 am mai auzit refrene care sa ma amuze la piese de-ale lui Pitbull, dar asta le intrece pe toate. bram bam bam baram!
Lunatica-Who are you?

Melodia aceasa este una care ma face sa ma simt pe alata lume. Pur si simplu te farmeca. Daca o ascult nu ma pot opri din fredonat. Nu pot explica foarte clar ce simt cand ascult melodia.
Este divina.
http://youtu.be/TH-nBGSzvS8
Maximum the hormones-Zetsubou Billy
Am auzit melodia la Death Note si m am indragostit de ea.Spre nefericirea mea am afltat ca trupa ce o canta nu e una visual kei -_-...Oricum...Suna bine si asta conteza cel mai mult !
Ce ascult? Scorpions- Wind of Change. O melodie absolut superba, printre preferatele mele de la Scorpions. E asa de linistitoare, o ascult de circa 3 ani o.o Si acum de cateva ore uncontinuu. o.o

I folow the Moskva
Down to Gorky Park
Listening to the wind of change
An August summer night
Soldiers passing by
Listening to the wind of change

The world is closing in
Did you ever think
That we could be so close, like brothers
The future's in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change

Take me to the magic of the moment
On a glory night
Where the children of tomorrow dream away
in the wind of change

Walking down the street
Distant memories
Are buried in the past forever
I folow the Moskva
Down to Gorky Park
Listening to the wind of change

Take me to the magic of the moment
On a glory night
Where the children of tomorrow share their dreams
With you and me
Take me to the magic of the moment
On a glory night
Where the children of tomorrow dream away
in the wind of change

The wind of change
Blows straight into the face of time
Like a stormwind that will ring the freedom bell
For peace of mind
Let your balalaika sing
What my guitar wants to say

8
Big Bang - Sunset Glow

The Big Big Bang.
Uhm, am gasit-o aseara, rusine mie. Oricum nu ascult prea des B.B. si cred ca de aceea descopar asa tarziu melodiile dragute. Oricum, lista mea cu melodii k-pop e deja, wow, full. Nu ca ar conta, doua sau trei in plus nu conteaza. Nu se simte diferenta.
Si abia acum realizez ca nu ma pot numi un fan adevarat tocmai pentru ca mai am multe de invatat.
DubFx feat Mr. Woodnote-Flow
Imi plac toate melodiile lui DubFx, chiar daca el nu e chiar atat de cunoscut, ba din contra asta ma face sa imi placa si mai mult. Melodiile sale sunt in totalitate create de catre el, folosindu-se de o loop machine el sintetizeaza sunetele pe care le face chiar el si creeaza o opera de arta. Din cate stiu nu are decat un album in studio, in rest canta "live" in toate orasele mari ale lumii si a fost si in Bucuresti in 2008 ( l-am vazut 15 )