Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Ce asculti acum ? v.2
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Nightwish - While Your Lips Are Still Red
Bună, o să rămână o vreme la Favorites, I guess. Nice videoclip, iarnă nyaaaaaaaaaa. Bun instrumental [ awesum vioara de la 1:22 ] şi lirică bună, inspiring stuff.
Shift feat. Kamara & Do-Re-Mi - Pe Cuvant
Mi se ridica parul de pe mana cand canta acei copii :]] Au o voce superba, iar versurile sunt geniale .___. Intr-un fel trebuie sa ne mandrim ca suntem copii, adica cateodata facem mai multe decat adultii si gandim mai pozitiv decat ei :]] Shipt canta atat de bine, l-as asculta in prostie. Kamara canta si el pe acolo in franceza :]] Nu imi place partea lui, deoarece e in franceza, iar mie nu imi place franceza xD Totusi am gasit versurile lui in romana si mi se par geniale.
AFI - Prelude 12-21 [Kiss my eyes and lay me to sleep]

Melodia e scurta nu are mai mult deun minut insa m-a atras din prima... probabil pentru basula ala puternic :X Deobicei o ascult cand sunt stresata sau nervoasa si ma face sa ma descarc <3.
Subway to Sally - Sieben
Random stuff, jettube favs. Nice instrumental, 7-i numarul meu norocos haha, not-so-clean vocals but whatsoever, nice stuff at 1:00.
Alternosfera- Wamintirile
Mda, m-am dat si eu pe muzica romaneasca de la un timp :]] Trupa e bestiala, vocalistul e genial, din toate punctele de vedere. Din cate am inteles e o trupa din Moldova o_o Prea tari tipii :]] Melodia imi place foarte mult, desi sunt putine versuri, negativul e mai mult decat perfect. O ascult de doua zile :]]]

Ma omoara amintirile...
Three Dazs Grace - Pain

Am văzut statusul lui bro şi mi-am adus aminte de melodia asta. O ador maxim. 3DG rullez forever x3. Pain, without love...Pain, I can't get enough. <3
Trading Yesterday-Just A Little Girl

Dupa parerea mea, aceasta melodie exprima foarte bine acel sentiment cand cineva nu intelege situatia in care te afli si iti "da sfaturi" aiurea, pretinzand ca stiu exact despre ce e vorba.
Slipknot - Dead Memories

Piesa îmi place, o ador, şi de ieri am ascultat-o de foarte multe ori. : )) Ritmul e genial; am descoperit trupa recent.
http://www.youtube.com/watch?v=kP5PqJpk5lQ

Sitting in the dark, I can't forget.
Even now, I realize the time I'll never get
Another story of the bitter pills of fate
I can't go back again
I can't go back again
But you asked me to love you, and I did.
Theory Of A Deadman - All or nothing

M-am cam îndrăgostit de melodia asta, pentru simplul fapt că ador versurile şi....mi se potriveşte : - ??. Chiar asta simt acum şi na'.....

This is it. Nothing to hide.
One more kiss, never say goodbye! <3
Linkin Park - Points of Authority

Am ascultat-o astăzi prima dată şi mi-a plăcut, iar acum o ascult în continuu. :3 [ Am zis să mai " aprofundez " şi să găsesc melodii noi care să-mi placă de la trupa mea preferată x333 ]
ÃŽi ador ritmul. <3

http://www.youtube.com/watch?v=KTlgHM6qLnY

You love the way I look at you
While taking pleasure in the awful things you put me through
You take away if I give in
My life
My pride is broken...