Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Llama, llama, mushroom, damma
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Ah, eu am fost la mate-info intensiv in liceul de pe locul 1 (care il impartea cu Saguna) din Brasov aka Moisil. Ma rog, colegii, spuneti-le cum vreti. Si totusi studiez biochimia, dreptul, matematic si limba engleza 21 cu continuare pe forensic science.

Deci Diana, hunni, nu iti fa griji.
(25-06-2012, 09:31 PM)Arya A scris: [ -> ]Mda... au taiat si luati 3 saptamani in iarna, de parca nu stiu si asta. Stii cate zile ai de Craciun cand lucrezi? 3 mari si late, si 2 de anul nou. Daca lucrezi in cafenea salut vacanta vara, de sarbatori, anul nou. Nu stii ce vorbesti. Nu vrei sa lucrezi in cafenea. E un job care nu iti aduce nimic in viata si nu-l poti face pana la sfarsitul timpurilor. E ceva de luat cand esti tanar si n-ai variante ca nu ai experienta sau nu se gasesc joburi.

Mda, la mine mai sunt si alte chestii care ma cam impiedica in a-mi lua un job 39
Stiu ca tot ce-ti ramane in cap si ce stii este ceea ce conteaza, insa nimanui nu i-ar placea sa ajunga pe la un liceu agricol, cand viseaza la cu totul altceva, nu?

Aly

(25-06-2012, 09:25 PM)Arae A scris: [ -> ]
(25-06-2012, 09:23 PM)Arya A scris: [ -> ]Bucurati-va ca inca mai aveti 3 luni de vacanta fara stres. Nu pentru mult.

Au mai taiat din ele 24)

EDIT: eu de acum ma gandesc ce voi face dupa a 12-a >_> sincer vorbind, nu ma prea pricep la ceva anume. As vrea sa vad cafea intr-o cafene[dă]
EDIT2:Cherie, parerea mea e ca medile te ajuta doar sa intrii la un profil, din 100% pentru mine insemnand 5%. Mai totul se schimba in liceu, materiile fiind mai complexe si acolo se arata o parte din cunostintele pe care le ai, apoi la facultate mai mult si apoi in viata reala. Dar cred ca stiai asta.
AAAAAAAA... Puya la profm. Asta imi mai lipsea >_>

Frate, nu va mai faceti planuri de viitor and so, noi eram terorizati de diriginta ca ce facem si unde dam mai departe, noi dadeam BAC-ul si ne durea in papuci de facultate. Tu-ti faci planul si vine iar o criza economica sau vreun razboi sau ceva si se alege planul.

Fapt divers, am copia fidela a lu' Puya in an 24)


@Biersack, gasesteti una care sa le cuprinda pe toate! Best thing ever! Termini in toate si iti alegi tu ce vrei. Era candva bine la arheologie, dar acuma nu mai stiu sigur.
Fii serioasa ca trebuie sa fi prost sa ajungi la cfr, agricol sau sa chiulesti si sa nu inveti niciodata deloc. Niste sutimi acolo nu fac mare diferenta. Mama cata drama...

Frate'miu n-a invatat niciodata, era lepra la capitolul asta. Si a luat 7.65 in capacitate. Scuze, dar daca la testele nationale unde se copiaza la greu iei nota mica, esti PROST. Fara eufemisme ca sa nu ranim sentimentele copiilor, vai vai vai.
Nu ma refeream doar la cateva sutimi. Sa zicem ca s-ar merge pe acest principiu si la capacitate nu ar scrie cine stie ce, dar ei sunt destepti. Te repartizeaza in cine stie ce sat uitat de lume. Plus, exista si astfel de exemplare. Un liceu din zona unde locuiesc are ultima medie 3,50. Deci trebuia sa aiba cel putin 5, ca sa treaca clasa, deci a luat 1-2 in capacitate.

Aly

(25-06-2012, 09:38 PM)Saravis A scris: [ -> ]Stiu ca tot ce-ti ramane in cap si ce stii este ceea ce conteaza, insa nimanui nu i-ar placea sa ajunga pe la un liceu agricol, cand viseaza la cu totul altceva, nu?

Te duci la un liceu agricol-->dupa jumatate de an/un an te muti la ce liceu vrei tu. Daca nu ai media, pune primul liceu al mai apropriat de casa si care are media de intrare si sigur vei intra. Nu pune un liceu cu ultima media 9.5 daca tu ai media 8. Sigur nu vei intra in vecii vecilor acolo. Also, la liceu agricol se intra cu 5 sau 4 sau ceva de genul... Si numele liceului chiar nu conteaza. Era la mine Liceul Teoretic TV acuma e Colegiul National TV sau ceva de genul si toti continua sa-l stie ca Liceul TV de peste 20 de ani. Chiar nu conteaza.

Lol, pe voi trebuie sa va invete cineva cum sa inseli sistemul.

Plus, nu esti in Bucuresti, si nu e ca si cum ai avea peste suta de licee din care sa alegi... Cunosc un liceu Agricol, e intr-un oras din Judetul Buzau, pe aia ii mananca gaia daca nu invata si chiar invata, comparativ cu cei de la Hasdeu din Buzau, sunt unii care invata si acolo, dar putini. E doar un exemplu.

Aly

Iar se urca pisoii in cais...
Hideti sa mai schimbam subiectul. Ne-am intins pe 3-4 pagini ._.'
Ce filme ati mai vizionat? Ce ati mai facut voi pe canicula asta?
EDIT: aly, faci discriminari? ce ai scris tu nu are 50 caractere.... Esti dura, ai?
Eu ma stresez foarte mult cu notele, cel putin anul asta am facut-o... Si cu toate astea sunt constienta cu nu conteaza daca sunt mari sau mici, conteaza cu cei ai ramas dupa, insa cand vad ca unii colegi pot lua 9-10 pe linie, eu de ce nu pot?
Si uite asa incepe stresul, imi bat capul cu invatatul... Cea mai mare concurenta e intre mine si colega mea. Ma credeti ca daca ea nu ar mai avea 8,9 sau 10 nu as mai avea nici eu? Concurenta, frate, despre asta e vorba la mine.