Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Llama, llama, mushroom, damma
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Eu eram la munca, ca de obicei... Unde puteam sa fiu? Am zile de rahat, ceea ce inseamna ca nu pot sa intru.

E cald de mori frate... curg transpiratiile pe mine ca apa, sunt 34 de grade si 65% umiditate.
I am a freeeaaaak,aaaaaa


Vara nu pot sa dorm daca nu sunt invelit pana in cap.Si nici nu transpir,lol.

Sunt singurul?2

P.S. O chestie de genul am acum pe pat : http://www.home-exclusive.ro/uploads/604...eko-60-jpg .

Aly

Nup.

Ce ma enerveaza lumea cu "am examene, stres, aoleu!!!" si ei dau teze de sfarsit de an...

Cand or sti sa rezolve chestii de genul atuncea sa se vaite ca matematica de generala e grea...

2. Se dă urmatoarea situatie:


Clasa de calitate Cantitate fabricată
(mil u.m.) Preţ de vânzare
(u.m./ buc)
Prevazut Efectiv
Calitatea I 60 000 70 000 18 000
Calitatea II 40 000 50 000 15 000
Calitatea III 20 000 30 000 12 000

TOTAL 120 000 150 000 X

Să se efectueze analiza calităţii produsului X

sau

7.
Indicele valorii adaugate=102%
Indicele excedentului brut din exploatare=105%
Indicele rezultatului din exploatare=104%
Indicele productiei exercitiului= 105%.
Aceasta semnifică:

a) scade ponderea cheltuielilor cu salariile şi a impozitelor şi taxelor în valoarea adaugată;
b) creşte ponderea cheltuielilor cu salariile şi a impozitelor şi taxelor în valoarea adaugată;
c) scade ponderea consumurilor intermediare provenind de la terti în productia exercitiului;
d) creşte ponderea cheltuielilor cu amortizarea şi provizioanele în excedentul brut din exploatare;
e) scade ponderea cheltuielilor cu amortizarea şi provizioanele în excedentul brut din exploatare.

Nu vreti sa vedeti bilete de examen, astea sunt piece of cake comparativ cu ce am avut la examen -.-

Aly

Daria, cand vei intra la castleville, ai sa mori. Trebuie sa-ti zic cum sa faci rost de banuti 71

Si mama iar facu sarmale *rolls eyes* in foi de vita de vie de data asta. Numai de la gandul de sarmale imi vine sa vomit *bleah*
(15-06-2012, 03:32 PM)Arae A scris: [ -> ]http://www.youtube.com/watch?v=poeoAH0rU...ure=fvwrel

http://www.youtube.com/watch?v=P93GkQaFTfk
Rolling in Russia.
Aly, cu carne de vita? Nu le-am suportat niciodata si de vreo 2 ani nu mai pot sa le mananc nici de-as vrea.
Sa-ti fi dat ce am avut eu la examen joi, ahahaha.

[Imagine: q2.gif]

[Imagine: q2.gif]

[Imagine: q8.gif]

[Imagine: q6.gif]

PS: f' inseamna derivata 10

Sa va vad dragilor 21
Sa uitam de matematica, va rog.
http://www.youtube.com/watch?v=2dHIY1PEFKg
RHCP + Daft Punk ( de la 2: 48 ).
Eu incercam sa demonstrez un punct de vedere. Trecem la biochimie daca vreti:

(d) Attempts to treat cystic fibrosis with gene therapy have not yet been successful.
Use information in the article to suggest reasons why inserting the correct gene
into a cell may not be all that is required.

(e) Explain how RNA templates are used to specify the chemical structure of a protein.

(f ) Explain how a transcription factor might ‘recognise a particular stretch of DNA’

(i) Explain why a DNA strand is not read ‘in six different ways’

(j) About 10 million years ago, an event led to the production of antifreeze protein
in one Antarctic fish. Explain why almost all Antarctic fish now contain antifreeze
protein.

Thalassaemia is the name of a group of inherited blood disorders that affect the
body’s ability to produce haemoglobin in red blood cells. Red blood cells are
produced in bone marrow.
Oxygen in the lungs binds to haemoglobin and is carried to the cells of the body to
be used in respiration.
Beta thalassaemia is the result of a mutation in the gene coding for the β chain of
haemoglobin. If a person inherits gene mutations from both parents, this person
will show symptoms of anaemia and will require blood transfusions. Symptoms of
anaemia include tiredness and breathlessness.
*(a) Using the information given above and your knowledge of gene mutation,
suggest why a person with beta thalassaemia has symptoms of anaemia.

(b) Describe the roles of messenger RNA (mRNA) and transfer RNA (tRNA) in protein
synthesis.
(i) Messenger RNA

Mai vreti?

Aly

Realizezi ca nimeni pe aici nu a facut biochimie? Ci doar biologie si chimie si separate. No way did anyone learn about those...

I should have paid more attention to ID when they were discussing those...
Nu sunt numai biologia si chimia de liceu impreuna... Nu cred ca se faceau bazele ingineriei genetice si clonarii si in liceu... Printre recombinari genetice, virusologie si atatea boli cat sa devii un ocd freak 21