Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Llama, llama, mushroom, damma
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
(22-06-2012, 07:41 PM)Cherie A scris: [ -> ]Plus ca intr-un oras ca Bucurestiul unde alergi toata ziua dupa autobuze, tramvaie si alte d'astea tocurile nu sunt chiar foarte placute si nici eficiente.

Daca iti bagi piciorul intr-o groapa si mai ai si niste tocuri de peste 10, spital scrie pe tine. Doar in Romania!
Da, da. Desigur asta ar fi si distractiv fiindca mi-ar placea sa mai merg odata cu ambulanta 21. Glumesc desigur. Nu-s asa de sado maso. Legat de tocuri... uitasem sa mentionez ca sunt deasemenea riscante pentru cele care au obisnuinta sa se impiedice la aproape fiecare pas si sa intre in tot felul de indicatoare sau sa dea cu capul de usa de la metrou. Nu ca mi s-ar fi intamplat mie sau ceva, duh.
(22-06-2012, 07:45 PM)Arae A scris: [ -> ]
(22-06-2012, 07:41 PM)Cherie A scris: [ -> ]Plus ca intr-un oras ca Bucurestiul unde alergi toata ziua dupa autobuze, tramvaie si alte d'astea tocurile nu sunt chiar foarte placute si nici eficiente.

Daca iti bagi piciorul intr-o groapa si mai ai si niste tocuri de peste 10, spital scrie pe tine. Doar in Romania!

Vrei sa vezi drumurile de aici? Si cum conduce lumea aici 21? Eu asa am avut accident de motor in Septembrie. Ai mai multe strazi decat trotuare in orice caz -.-

Si strazile strazi sunt petecite in draci, si e naspa ca sunt o tona de dealuri... La ciprioti se face drumul, se sapa o luna mai tarziu sa puna canalizarea (care e varza oricum) si cablurile de curent (ca n-avem tevi de gaz). Se astupa cu denivelari si apoi peste o luna sapam ca am uitat sa punem conducte de apa. Si apoi se trezeste nu stiu ce hotel (ca ai cel putin 3 pe 100m patrati) sa sape si ei sa fure apa.

Cat despre pantofi, eu am doua perechi cu toc, o pereche am incaltat-o la nunta unchiului vitreg (oarecum) si a doua e nou nouta si sta in dulap 21. Dar am doua perechi de cizme negre de piele cu toc, dar de ala stabil nu cui ca toate pitzi-urile 21 In rest sunt in bocanci si la 45 de grade 24
Mai rele drumuri ca in Republica Moldova nu vedeti! Jumatate din drumuri nu sunt astfaltate si cele astfaltate zici ca sunt arate. Si sunt o mie de dealuri, coline, campii, draci si laci si te doare buzunarul numai cand te gandesti ca trebuie sa mergi cu masina prin Moldova...

Si Lia, mai am eu o cunostiinta cu bocani la 40 de grade pana i s-au rupt si nu a mai gasit ceva sa-i pleaca si a trecut la balerini 24.
Neah, eu sunt in bocanci de piele intoarsa, de aia de munte, deci sunt buni mai ales ca eu am motor. Intreab-o pe Mada cum e sa fi in tocuri pe motor 24 mi le-am tocit complet.

Aly

(22-06-2012, 07:41 PM)Cherie A scris: [ -> ]Discutam despre pantofi acum, bun asa 21. Tocuri nu am purtat decat la balul bobocilor, nu ca nu m-as fi descurcat cu ele, dar nu le gasesc rostul acum. Si nici nu prea imi plac... Plus ca intr-un oras ca Bucurestiul unde alergi toata ziua dupa autobuze, tramvaie si alte d'astea tocurile nu sunt chiar foarte placute si nici eficiente. Dar imi plac platformele... Desi nu am inca nicio pereche. Tenisi si balerini pe viata, haha.

*cough* I love heels!!! Stii ce bine alergi pe tocuri dupa autobuze/metrouri/persoane care o iau la sanatoasa? Fara misto, eu chair alerg mai bine pe tocuri decat fara, dar nu le port pentru ca o sa am probleme cu coloana si monturi, mom's a good example of that. I never knew her NOT to wear heels, not even know!

Daiana, nu-mi jigni sandalele cu toc, okay?

@Narnia, serios? Chiar te descurci sa alergi cu tocuri in picioare dupa autobuze/metrouri ? Nice then. Dar cand ziceam ca nu le gasesc rostul acum ma refeream ca nah, sunt la liceu inca, nu avem uniforma, dar totusi avem cateva restrictii in ceea ce priveste vestimentatia asa ca prefer sa nu port inca tocuri. Dar sunt fascinante. Nu la fel de fascinante ca balerinii, desigur. Seriously, ador sa ma uit la ele in vitrine sau in picioarele altor tipe... Dar la mine inca nu e timpul. Poate peste un an, doi?
Sunt un om mort! Toate proiectele mele, inclusiv AMV-ul de luna asta s-au dus... Calculatorul tatalui meu, unde aveam tot salvat, de asemenea, e dus pe apa sambetei. In concluzie, am pierdut tot.
Voi ce faceti cand sunteti in situatia asta? Ca mie imi vine sa ma dau cu capul de pereti cand ma gandesc ca trebuie sa iau totul de la capat. Cu toate astea, sunt foarte calma, mult prea calma... Si ma surprinde.
Iti duci computerul la un shop unde se face service si pentru o suma modica iti scoate tot ce aveai pe hard si ti-l pune pe laptop/ext hdd.
A sunat genial "iti duci computerul la un shop". 21)))
neata