Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Vampire school
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44
- Fa ce vrei. Oricum nu la mine va tipa asistenta daca nu te va vedea aici. Eu, cred ca imi astept parintii.
-Macar tu ai pe cine sa astepti... -spusem incet, ca sa nu o trezesc.
Se vedea ca era foarte epuizata. Singurul lucru pe care nu il inteleg din toata povestea asta, era, ca eu de ce nu eram atat de ranita ca si ea. Intr-un fel, ma bucuram, dar ma facea curioasa puterea care a ranit-o pe ea atat de puternic. Ce era? Aveam sa aflu mai mult. Am deschis usa camerei de spital si incet, cu pasi apasati am vrut sa ma duc la camera mea.
-Unde crezi ca te duci, fetito? se auzi vocea enervanta a asistentei. Vocea ei puternica rasuna in tot holul. Cred ca a trezit-o pe Elizabeth.
Am incercat sa o ignor, continuand sa merg.
-Tu nu auzi?! Du-te inapoi. repeta femeia imbracata in alb.
Si de data asta am ignorat-o.
ooc: Teki. Neaparat. Vreau sa vad daca s-a trezit21 Sau cine vrea.
- Unde crezi ca te duci, fetito? - Tu nu auzi?! Du-te inapoi. O tot auzeam pe asistenta zbierand ca o nebuna probabil la ... defapt sigura la Keira. Apoi am putut auzi usa ce se deschidea cu un scartait usor. Asitenta intra cu o tava cu medicamente. Cu un zambet sters pefata se indrepta spre mine. A lasat tava cu pastilele pe pat si a luat de acolo o cutie rosie si mi-a dat o pastila din aceasta.

Ooc: Sinde sau cinevrea :]
~ raman fara idei -,-
Slava Cerului ca am scapat de acea asistenta. Acum puteam linistita sa ma duc in camera mea. Din pacate, camerele unde aveau grija de bolnavi erau la etajul 3, iar camera mea la 2. Trebuia sa cobor scarile. Stiam ca nu puteam sa fac asta de una singura, fiind foarte ranita. Din pacate, nu am vrut sa ascult de mine insumi si am incercat sa cobor. Pe la mijlocul scarilor, m-a luat o ameteala si am cazut . Doar un bum se auzise. O femeie de vreo 30 de ani, tot asistenta cred, a venit la mine si m-a ajutat sa ma ridic.
-Ce cauti asa ranita pe hol? Din ce camera ai iesit?
I-am spus numarul si m-a ajutat sa ma intorc. M-a dus inapoi in camera unde era Elizabeth si mi-a dat ceva medicamente.
-Nu multumesc! Ma simt bine! i-am zis la asistenta.
Ea a insistat sa le iau. Intr-un final, am cedat. I-am multumit dupa care mi-am pus capul pe perna.
-Oare cat trebuie sa stau aici? ma intrebam oftand.
ooc: cine vrea.
Vazusem "spectacolul" celor doua.... Nu intervenisem...nu aveam chef sa intervin. M-am transformat si eu in vampir...O schimbare totala: Parul mi-a crescut pana in zona posteriorului, de un blond sters, cu nuante rozalii, ochii de un rosu aprins, extrem de aprins, la fel ca rochia lunga in care eram imbracata.
M-am ridicat in modul cel mai elegant posibil de pe banca si am intrat in scoala. Pe unul dintre lungile coridoare am vazut o asistenta imbracata in alb...Bleahh...uram culoarea asta. S-a apropiat de mine si a intrebat:
-Domnisoara Charlotte Le'Jardoneux?
-Da, chiar eu.
I-am raspuns, scuturandu-mi parul rozaliu de pe umeri
-In fisa dumneavoastra de inscriere, scrie ca sunteti foarte priceputa in vindecarea cu plante si venin propriu. Directorul va roaga sa il ajutati...Avem doua fete pe care, cu ajutorul dumneavoastra a-ti putea sa le vindecati.
Am oftat plictisita si am dat din cap in semn de "Bine, du-ma la ele". Asistenta m-a poftit intr-o incapere plina de paturi, iar pe doua din ele stateau fetele care se luptasera acum cateva minute...Hm...cum le chema...Elizabeth si Keira, parca...Deci pe ele trebuia sa le vindec...Dar si-au fortat, nu gluma, puterile...Nu conteaza, in cateva minute, erau bine...
Occ: Sinde sau Teki
In camera intrase o tipa blonda, cu parul lung. Nu am recunoscut-o. Sigur era noua. S-a apropiat de mine. Atunci mi-am dat seama cine e. E Charlotte, tipa cu paiul care nu demult isi reparase motocicleta. Acum mi-am amintit de ea. Am auzit conversatia ei cu asistenta. Trebuia sa ma vindece pe mine si pe Elizabeth. Cand a intrat, m-am pus in sezut si i-am zis:
-Nu e nevoie sa ma vindeci. Ma descurc. Ai grija de Elizabeth. Ea are mai mare nevoie de tine decat eu.
ooc: Teki sau Reva. Sau oricine.
Înăuntru intrase o tipă blondă urmată îndeaproape de asistenta de mai devreme.

- Nu e nevoie sa ma vindeci. Ma descurc. Ai grija de Elizabeth. Ea are mai mare nevoie de tine decat eu.

- Nici la mine nu e nevoie ! Nici să nu mă atingi ! I-am spus urât uitându-mă rece la ea. Asitenta a vrut să îmi spună că e bine cea ce blondna vrea să îmi facă dar am ignorat-o.

Ooc: Sinde sau Reva.
Cred ca am fost cam nepoliticoase cu Charlotte. Ma rog, ea nu a zis nimic. Nu inca. Ea a venit sa ne ajute. Defapt, a fost fortata intr-un fel. Asta e specialitatea ei si daca nu isi implineste datoria, sigur asistenta si directorul se vor supara pe ea, crezand ca e incapabila. Ce prostie. Daca noi nu vrem, nu vrem si gata! Dar totusi, ca sa par mai prietenoasa i-am zis:
-Ok, sa vad ce poti.
ooc: Reva sau Teki sau oricine21
Ok... astea doua aveau ceva atitudine, si mi se pare mie, sau erau asa de rasfatate si orgolioase incat sa nu ma lase sa le vindec.... Nu am spus nimic. A luat de la gat un lantisor lung, de cristal negru. Si l-am desfacut.Din el a iesit un miros ingrozitor, apoi o aura demonica....Da, chiar asa. Sange de demon, sange care este pastrat in familia mea de circa o mie e ani. Nu aveam nevoie decat de doua picaturi. Am pus o picatura intr-un pahar si alta picatura neagra in alt pahar. M-am uitat in jur si am vazut pe masa un cutit mic. L-am luat si mi-am strapuns brutal umarul stang, din el incepand sa curga siroaie de sange rosu pe care le-am scurs in pahare. Acum paharele erau pline de un lichid de un rosu inchis, iar rana mea se vindecase instantaneu. Ochii mei de un rosu puternic au inceput sa pulseze, iar aura demonica a disparut. Am inchis cristalul si l-am pus din nou la gat.
Le-am aratat amandurora paharele si le-am spus pe un ton acru si poruncitor:
-Beti fara sa mai comentati, sangele meu e dulce! Veti adormi imediat ce terminati tot de baut, iar cand va ve-ti trezi ve-ti fi ca noi ! ochii deveneau demonici asa ca le-am intins mai repede paharele si m-am asezat pe un scaun, asezandu-mi rochia si fredonand un cantec sinistru. Da, trebuia sa stau aici sa-l bea...si sa ma asigur ca se trezesc intregi...

Ooc: Sinde sau Teki
Cand am vazut ce 'prepara' blondina aia, m-a ingrozit. Defapt, mai mult m-a scarbit decat sa ma sperie. Era ciudat pentru mine sa beau sangele altui vampir, chiar prea ciudat. Dulce? Un vampir cu sange dulce? Hai ca asta era si mai ciudat. Am strambat un pic din nas si am luat o inghititura din acea bautura care semana mai mult cu o potiune.
-Bleah, eu nu mai beau. Scuze, dar nu pot sa gust asa ceva.
ooc: Reva sau Teki. Sau cine vrea
Asta ma infuriat rau de tot! Consumasem doua picaturi dintr-o portiune sacra... M-am ridicat de pe scaun si am strans din pumni....Simteam cum mi se ridica parul, iar ochii mei deveneau tot mai aprinsi. Ma enervam, iar acea aura demonica de nervozitate ma cuprindea.I-am luat violent paharul din mana si i-am spus pe un ton mai degraba demonic decat poruncitor:
-Bea odata daca nu vrei sa mori! Bea! Imagineaza-ti ca e vin! In plus chiar are gust de vin. Bea acum tot, sau il chem pe director sa ti-l toarne el pe gat! Pentru ca eu n-am chef sa am grija de fetite rasfatate!

Ooc: Sinde, sau Teki :] Sau cine vrea... 39
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44