Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Vampire school
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44
Nici macar nu am facut nimic, ea la fel si amandoua suferim. Ea e izbita de gard, eu de copac. Ce ni s-a intamplat? Sunt suta la suta sigura ca nici una dintre noi nu a facut vreo miscare. Am vazut asta. Sau poate ochiul meu se inselase? Vroiam sa termin nebunia asta, dar nu stiam cum. Simteam ca altceva imi controleaza corpul, nu era Elizabeth, era ceva mult mai demonic. Cred ca se intampla si cu ea acelasi lucru. Stateam in genunchi, privind in jos. O lacrima de sange imi scursese din ochiul drept. Am vrut sa fug, dar nu am putut. Era ca si cum nu imi mai controlam corpul. Oare ura mea m-a posedat? Nu aflasem raspunsul, doar de un lucru eram sigura. Puterile lui Elizabeth sunt opusul alor mele. Ca plus si minus, focul si apa. Daca le combineai iesea ceva rau. Foarte rau.
ooc: Teki, neaparat Teki. Nu-mi pasa.
Da, eu sunt, eu sunt 5.

Acum, nu simteam nimic. Eram ca o papusa. Fara viata.
Voci. Galagie. Mi-am deschis ochii. Am putut observa cum o gloata de elevii erau adunati in jurul meu. Agitati. Ce s-a intamplat mai excat? Unde e tot acel dezastru ? Asta trebuia sa se intample. De ce nu mai eu si ea suntem ranite ? Nu sunt destul de competenta sa omor ? Intradevar, multe intrebari. M-am ridicat parca teleghidata si am inceput sa merg spre ea. Mergeam ca un zombii. Paseam inainte lasand o dara de sange in urma mea. Hainele pline de sange la fel si fata. Nu imi pasa continuam sa merg. Mi-am facut loc printre multimea de copii ce se adunasera in jurul fetei. Apoi am cazut in genunchi si cu o mana i-am ridicat capul si i-am spus :

- Vezi ce se intampla cand ma enervez ? Deaia trebuie sa ma lasi in pace ! Lasati-ma odata in pace ! Toti ! Am tipat cu toata puterea pe care o mai aveam si apoi am cazut jos.


Ooc: Sinde sau cine vrea :]
Off: Crede-ma, Sinde vrea.
On:
Am observat cat de ranita e. Si eu aveam cateva rani, dar nu erau la fel de grave decat ale ei. Ea era...distrusa, pot sa spun. A tipat cateva cuvinte pline de sens, pe care nu le-am inteles prea bine, dupa aceea a cazut pe jos. Elevii s-au adunat in jurul ei. Eu m-am ridicat, tremurand, incercand sa par puternica, ignorandu-i spusele. Parul imi acoperea fata. Mi-am dat parul pe spate, si am inceput sa ma indrept spre ea. Nu stiu de ce, dar parea a fi departe de mine, la fel si ceilalti elevi. Aveam un mers foarte apasat. Am privit furioasa multimea de elevi adunati in jurul ei. Cu nervozitate i-am impins pe toti, doar cu mainile. M-am pus in genunchi. Am stat fata in fata cu ea. Am privit-o cateva secunde, dupa aceea am intrebat-o pe un ton incet:
-Esti bine?
ooc: Teki, stiu ca vei raspunde. Nu-i asa? Sau oricine, sa nu ma omoare careva15
- Esti bine?
- Lasa-ma in pace. Nu ma atinge ! Pleaca de aici ! I-am spus si am inceput sa plang in hohote. Tremuram toata. Si inima a inceput sa bata tare. Zici ca eram o crizata. Mi-am strans genunchi la piept, si mi-am acoperit fata cu mainile. Apoi am inceput sa plang si mai tare. Plangeam si vorbeam singura. Innebunisem ? Nu stiu. Dar cert era ca ma simteam bine, descarcandu-ma.


ooc: Sinde sau care vrei ma :]
Off: Call me SissiSmile But Sinde is nice too! Yay! Am o porecla noua!15
On:
- Lasa-ma in pace. Nu ma atinge ! Pleaca de aici !
Dupa ce spuse asta, incepu sa tremure nebuneste. Parca era drogata, nu altceva. Ce patise? Stiam eu ca puterea iti poate face rau, dar chiar in halul ala in care era ea...parca innebunise. Nu, sigur a innebunit. Un pic speriata de comportamentul ei ciudat, am intrebat-o:
-Cine esti? Sau si mai bine, ce esti?
occ: Teki, hell yeah!(sau cine vrea)
- Cine esti ? Sau mai bine zis ce esti ? I-am auzit intrebarile . Am stat ceva timp sa ma gandesc, incercand sa ma linistesc.
- Eu, sunt tot . . . eu. I-am spus ne gasnid alte cuvinte si nici o explicatie.
- Ce se intampla aici ? De ce nu e nimeni la cursuri ? Am auzit o voce, ce parea a fi a directorului. Nici nu mi-am ridicat capul din pamant, de rusine. Stiam ca avea sa imi anunte parintii.

***


Acum ne aflam amandoua in aceasi camera. Amandou bandajate. Stateam intinse pe paturi albe, cu gratii caracteristice unui spital. Desi nu era unul, eram mai degraba o sala cu o multime de paturi. Cred ca aici statau cei ce aveau nevoie de ingrijiri medicale.
Acum asteptam pastilele.

Ooc: Sinde sau cine vrea.
Ce s-a intamplat? Singurele lucruri pe care le-am auzit a fost raspunsul lui Elizabeth si tipetele directorului. Dupa asta, deja amandoua eram in pat. Mi-am deschis ochii, m-am ridicat, stand pe marginea patului. Ma uitam la mainile mele care aratau ca dupa o lupta sangeroasa. Noroc ca erau bandajate, fiindca sigur aratau mai rau. M-am ridicat din pat si ma indreptam spre usa. Stiam ce fac. Vroiam sa scap din acel 'spital'. Uram camerele acelea bolnavicioase.
occ: Teki, numai ea.
Stateam cu ochii intre deschisi si ma uitam la dansa care se ridicase din pat. Ce voia sa mai faca ? Nu a facut destule ? Nici o data nu ii este de ajuns. Daca putea sa ma dau jos din pat ii aratam eu ei. Dar instarea in care sunt, nici un deget nu pot misca. Sunt toata bandajata.
- Unde pleci ? Nu ti-a ajuns ce ai facut ? Vrei sa intri iar in belele ? I-am spus incet. Vocea imi era ragusita, nici nu cred ca ma auzise.

Ooc: Sinde :] sau care vrei .
- Unde pleci ? Nu ti-a ajuns ce ai facut ? Vrei sa intri iar in belele?
M-am uitat un pic la ea, dupa aceea am zambit. Nu, nu fiindca era toata bandajata, ci fiindca stia ca o sa intru intr-o belea, ca de obicei. Dar o sa ies din ea fara nici o zgarietura.
-Ma car de-aici. Nu imi pasa de ce am facut. Faptul e consumat, acum ma duc sa imi despachetez lucrurile. spusem in timp ce am rasuflat razand incet.
Ce prostie. Dupa ce ca eram amandoua ranite mie imi pasa de bagaje. Dar nu m-am grabit sa ies din incapere. Ii asteptam raspunsul sau macar, sa zica ceva.
Ooc: T.e.k.i
- Ma car de-aici. Nu imi pasa de ce am facut. Faptul e consumat, acum ma duc sa imi despachetez lucrurile. Intr-un fel avea dreptate, prespun.

- Fa ce vrei. Oricum nu la mine va tipa asistenta daca nu te va vedea aici. Eu, cred ca imi astept parintii. I-am spus. Nu aveam ce sa spun mai mult. Oricum nu ma v-a asculta orice i-asi spune. De ce m-as obosi. Apoi mi-am afundat capul in perna si am inchis ochii. Nu stiu ce a mai facut ea caci eu am adormit. De asta aveam nevoie de un somn.

Ooc: Sinde sau care vrei :3.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44