Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Vampire school
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44
Amelia Evans:
Ajung in noua mea scoala. Arata destul de bine dar nu-mi pasa. Nu imi pasa de nimic. Mergand pe coridoare observ o fata ce se uita dezorientata si care tipa ca s-a ratacit , dar pentru mine nu conteaza. Trec pe langa ea si ma uit la un panou unde trebuie sa imi gasesc numele , iar langa acesta sa fie afisat orarul meu si clasa mea incluziv camera. Plicticos...Am reusit sa ma gasesc. Camera mea este foarte aproape. Fac cativa pasi pe coridor si deschid usa de lemn. Arata bine pentru o camera de camin...
[Imagine: hotel-vera-mare.jpg]
Intru in camera si trantesc usa dupa mine nu inainte de a ma adresa fetei:
-Vezi fa liniste ca nu am chef de zgomot. Sunt obosita!

OOC: cine vrea.....
Sunshine Ann Montorse

Alergam de colo-colo cautandu-mi disperata sora mai mica, Duffy. Ce copila! Alta ganganie enervanta de care trebuie sa am grija, pe langa faptul ca trebuie sa respect regulile acestei scoli oarecum stupide. M-am oprit din alergat, fluturandu-mi putin fusta mini in partile laterale, in timp ce-mi arcuiam privirea dupa Duffy. Mi-am legat din noua tricoul meu alb cu decolteu generos sub piept si apoi am inceput sa-mi caut rujul prin buzunare. Am controlat peste tot in fusta mea punky, mai mult EMO decat punky, recunosc, insa nu am gasit decat oglinda. Drace! Am ridicat-o in fata, admirandu-mi parul roz ca cerul in timpul unui rasarit. Mi-am intredeschis gura si mi-am tras o limba peste dinti ca sa ma asigur ca toti coltii mei sunt OK si la locul lor, si ca nu imi ies mai devreme, ca data trecuta. Am zambit rautacios si mi-am pus o mana in sold. Scoala noua, dispute noi, prietenii rupe si iubiti furati. E tot ce merita aceasta lume blestemata in care m-am nascut. Am zambit rautacios, sigura pe mine ca am sa distrug soarta acestei scoli in cateva secunde. De altfel, ce ar fi mai frumos decat sa ii distrugi pe cei inferiori? De odata, in timp ce ma priveam in oglinda, am simtit din spate o izbitura puternica. In momentul in care m-am intors, am inceput sa tip.

-Du-te naibii! am strigat disperata catre o fata dementa. Mi-ai spart oglinda! Sti ce inseamna asta, da? Nenorocito!
-Amelia, imi pare bine
, imi spune ea plictisita ca si cum nici nu i-ar pasa ca o sa am sapte ani de ghinion.
-Sunshine, am spus, zambindu-i superior, dandu-mi parul la o parte ca o adevarata actrita de film.

OOC: Amaya Naoko sau cne are chef 3
OOC: Intr-un rpg din cate stiu nu trebuie sa controlezi personajele altora , ori tu ai spus ce a zis personajul meu.
BIC:
(Ma uit la fata peste care oarecum dadusem. Mi se pare o ingamfata de zile mari. Nu ma intereseaza fitele-i de diva sau alte imbecilitati. M-a mai facut si nenorocita. Nu te uit scumpete stai linistita!)
-Mdea....Poate ne mai vedem.... (Desii eu sper sa nu mai dau de diva asta)
Hey, scuze.. 10 Sunt noua in toata chestia asta. N\\\'am sa mai fac 4

Sunshine

Am plecat de acolo, dandu\\\'mi din nou parul pe o parte. Huh, ce fetita! Cine a adus-o la scoala de vampi e clar ca n-are nici macar jumatate de creier cu care sa gandeasca. Serios, ce cauta ea la School Vampire? Pun pariu ca daca toti tampitii de pe aici sunt la fel ca ea, n-am sa mai vin. Mi-am aruncat ochii spre cer si am vazut-o. Am vazut cum soarele apunea incet incet si se ascundea dupa dealurile gigantice. Se pare ca este timpul sa plec, chiar daca asta insemna sa o las pe Duffy aici
Fata cea noua merge inspre geam , iar eu o observ. Soarele apunea ceea ce inseamna ca trec in cea de-a doua forma a mea si anume Trange , iar ami apoi sa-mi iau forma reala-Vamp. Parul mi se deschide la culoare si unghiile incep sa-mi creasca. Eram in forma Trange. In cateva momente urma sa-mi dau ura pe fata. Fata cea noua statea in fata mea langa acel geam. Am sa-i spun clar ce parere am.
OOC: cine vrea
Elizabeth Renee Skellington:

Am ajuns rapid in noua scoala.Coridoarele erau pustii,si nu ma deranja asta,n-aveam chef de companie inca de pe acum.Apusul nu intarziase sa apara,ceea ce insemna ca trebuia cat de curand sa ma transform intr-un vampir complet.Iubeam acea forma,deoarece credeam ca ma tinea cel mai aproape de originile mele.M-am dus in biroul directorului,prezetandu-i fisa mea de inscriere si celelalte.Mi-a dat cheia de la camera,si apoi am plecat.Am mers pana am ajuns,si in cele din urma,am dat de cateva colege de camera care se uitau ciudat la imbracamintea mea.\"Ce fete cu carapacea goala!N-au mai vazut stele misto ca mine?Doamne,ipocritii astia de straini,ma enervau la culme,se cred superiori insa nici nu stiu de ce sunt in stare...\"
Am mers afara rapid,simtind cum forma mea de om dispare in fuga,si in locul ei suvitele de albastru si negru aparand.Mi-am lasat vointa de vanatoare sa ma stapaneasca si am fugit catre padure,in cautare de alti vampiri.

Occ,cine doreste4
Amy:
Imi luasem forma completa de vampir. Parul lung stralucitor si ochii rosu sangeriu. Era timpul sa-i spun fetei de la geam ce mama lui proces verbal era ea. Ma apropii de ea si ii vorbesc:
-Asculta aici fata zapacita. Unu la mana tu nu faci nenorocita pe cine iti vine tie la gura, doi la mana nu te uiti ca toanta in oglinda fix in mijlocul holului si trei la mana nu te mai crede o diva super de pe alta planeta deoarece esti pe planeta asta , inconjurata de vampirii si oamenii astia din jurul tau , iar tu nu esti centrul universului ; doar o fata foarte rasfatata careia cu siguranta nu-i lipseste nimic!
Fac pauza si las tacerea scurta sa-mi acopere vorbele ca mai apoi sa ma astept sa fie sparta de cine stie ce tipete sau replici de ingamfata. Si ce? De parca mi-ar pasa.
OOC: continua de preferat Miky.2Miky sau cine vrea...
Eli:
Fug in padure,insa sunt atentionata de un urlet puternic,asemeni unei avertizari.Ma uit in zare,si desi eram la cativa kilometri fata de scoala,puteam sa vad un vampir transformat complet si inca o fetita cu parul roz,ciudat.Ma arunc inapoi si incep sa merg catre scoala.In cel mai rapid mod cu putiinta,am vazut confruntarea dintre doua eleve vampir,doar ca una dintre ele era transformata complet.O admiram pe tipa aceea,stia sa-si spuna cuvantul.
Am stat in tocul usii,in timp ce ma jucam cu suvitele mele de un albastru intens.

Occ4e preferat Amaya Naoko,sau oricine altcineva4
Amy:
Vad ca diva ametita nu scoate niciun cuvant asa ca intorc la 180 de grade si observ in tocul usii o eleva. Privesc indiferent si incep sa merg inspre camera mea. Poate noua colega imi e si colega de camera , dar ma rog cui ii pasa? Ma rog...
-Salut..(oarecum plictisita)
OOC: de preferat Mercyd sau si altcineva
-Buna,ii spusesem eu zambind.sper ca accentul meu nu parea prea ciudat,doar la naiba,sunt romanca,ma straduiesc cat pot!
Parea plictisita,insa nu am putut decat sa o masor din cap pana in picioare,si am inceput sa zambesc prietenos,in timp ce imi duceam o suvita azurie dupa ureche.
-Se pare ca i-ai dat replica micii printese nu-i asa?
Occ:de preferat Amaya Naoko,sau altcineva.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44