Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Vampire school
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44
Ce naiba? In timp ce admiram scoala si incercam sa aflu mai multe despre ea, o fata s-a lovit de Charles.
-Pardon. spuse ea, ridicandu-si privirea.
Am inceput sa o studiez. Am observat ceva ciudat la ea, dar nu am dat importanta. Era normal sa fie ceva neobisnuit, doar era o scoala plina de vampiri.
Charles nu a zis nimic, nici macar un "nu-i nimic" fetei. Tipic lui.
ooc: Alle sau cine vrea.
Am zambit usor, trecandu'mi mana prin parul rosu. Am pricit'o pe fata.

-Eu sunt Andrada, spun pastrand acel zambet pe fata. I'am privit fugar pe cei doi, apoi am auzit o voce strigandu'ma. Imi intorc privirea spre acea persoana recunoscandu'mi fratele. Acesta se opri langa noi si zambi.

occ: Mystery sau cne vrea ^^
-Eu sunt Andrada.

Spuse vampiroaica roscata, zambind. Dupa cateva minute, a venit si fratele ei. Semanau cat de cat, aveau acelasi zambet unic.
-Selene. ii spusem, incercand sa par sociabila si prietenoasa.
Nu am spus ca sunt incantata, urmam sa aflu.
ooc: Copilu sau cine vrea.
Numele ei era Selene. Frumos nume. Am zambit cald, ceva neasteptat din partea mea.
-El este fratele meu, Leo, spun privindu'mi fugar fratele. Acesta dadu scurt din cap si ma privi anuntandu'ma ca pleaca si merge acasa. Am strambat din nas nemultumita si am dat mai apoi din umeri. Faci ce vrei, raspund pe un ton putin cam sec.

occ: Mystery sau cne vrea ^_^
Ei pareau chiar opusul nostru. Leo si Andrada erau mai prieteniosi, cu zambete dragute, iar noi eram rautaciosi si reci. Totusi, acum ca am vorbit mai mult cu ei am avut un sentiment de deja-vu. Parca ii cunosteam de-o viata si ii vedeam in fiecare zi. Trebuia sa aflu mai multe...
-Sunteti elevi noi? am intrebat, incercand sa-mi urmez planul.
ooc: Copilu sau cine vrea.
Leo se opri cand fata intreba daca eram noi. Am dat din cap in semn de negare.
-Nu, am venit aici de ceva vreme, spun privind'o pe fata. Imi intorc privirea spre fratele meu, masurandu'l putin. Iar tu? Ce mai cauti aici? Pleaca pana nu se suna de intrare ca atunci te vor vedea profesorii! ii spun pe un ton poruncitor, privind'o mai apoi pe fata.

occ: Mystery sau cine doreste
-Nu, am venit aici de ceva vreme
La naiba. Stiam ca trebuia sa ma inscriu mai devreme. Era ciudat pentru mine sa ma obisnuiesc cu ideea ca sunt noua si nu cunosc pe nimeni.
-Si, imi poti explica cam cum sta treaba cu scoala asta? Pana acum mi se pare foarte anormal. am incercat sa fac conversatie, ceva foarte neobisnuit pentru mine. Desigur, puteam sa aflu oricand tot despre elevi, profesori si ore, dar vroiam sa vorbesc in continuare cu Andrada.
ooc: Copilu sau cine vrea.
-Desigur, spun schitand un mic zambet. Leo continua sa stea langa mine privindu'i pe cei doi. Am oftat, putin exasperata as putea spune si mi'am pus mainile in sold. Omule, tu ori esti prost, ori prost, spun iritata. Pleaca odata si nu te mai holba ca nesimtitul! adaug si il imping de la spate facandu'l sa treaca de cei doi. Acesta murmura cateva injuraturi si am zambit oarecum multumita cand iesi din cladire si se indrepta spre poarta. Scuzati'mi comportamentul spun privindu'i pe cei doi.

occ: Mystery or someone else
Mi-a placut felul in care Andrada l-a certat pe fratele ei. Poate ca a facut-o doar sa para mai interesanta, mai rea, dar pot sa spun ca i-a reusit.
-Scuzati'mi comportamentul. spuse privindu-ne.
Se holba cam mult la noi. Charles, ca de obicei, era precum un cub de gheata. Nu spunea nimic, nu respira, nici macar nu se obosi sa clipeasca.
-Nu-i nimic. am spus eu sperand ca ea sa continue conversatia cu ceva interesant.
ooc: Copil Tembel sau cine vrea.
Ai vrut sa stii mai multe despre scoala, nu? intreb calma trecandu'mi mana prin par. Pentru inceput, stii unde este camera voastra? spun privind'o doar pe ea de data asta. Aud clopotelul sunand, da rnu ii dau atentie. Nu aveam chef de ore, ma saturasem de aceleasi lucruri mereu si mereu. Numai tampenii!

occ: Mystery sau cine vrea...
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44