Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Vampire school
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44
Eli:
Ma uit cu o fata idioata catre Esme.Din pacate,si din greseala i-am absorbit puterea lui Amy de a citi gandurile.Asa ca aveams a ma folosesc de darul asta,inainte sa il fac sa dispara si inainte sa afle Amy.
Am urlat clar si raspicat in capul ei:
[font=Times New Roman]-Asculta aici fetito,nu este vorba numai de tine.Am o misiune importanta,data de bunicul meu care e mort,ca sa o spun mai direct.Nu imi pasa deloc,dar absolut deloc de scoala asta,cat imi pasa de onoarea familiei mele.Asa ca nu pot uita,dupa cate vezi,fata mea nu prea lasa aceste intamplari sa se uite si fie ca vreau sau nu,am fost implicata ii spun sincer,insa inainte sa mai zic ceva o arsura ma apuca pe incheietura mainii.Trag maneca de fata cu ea,iar in fata era reprezentat un sarpe,care pulsa si sasaia periculos in timp ce isi arata coltii.
OOC:Himiii!
Chloé Esme Jacqueline.

Fatiscana asta era chiar increzuta.Cine era ea sa se bage in viata mea.Misiunea ei...ha!Atata timp cat era misiunea ei de ce se amesteca in treburile mele.?!
-Tu! bob de mazare...asculta-ma cu atentie. imi indrept ochii spre mana ei si zic: misiunea ta putin imi pasa,razbunarea ta sau ce vrei tu sa faci,nu are deaface cu mine ai inteles?
I-am luat mana cu semnul acela in palma mea,am analizat semnul,apoi m-am uitat in ochii ei adanc in timp ce ne-am teleportat pe amandoua in padure.

ooc:Ciufy!!!hug
Eli:
-Dracia naibii,ii spusesem in timp ce eram in padure.M-am uitat in jur si simteam o apasare pe corp.Auzi,bob de mazare...insa inainte sa mai spun ceva,auzeam mii de soapte.Poiana era plina,de acele soapte iar intre timp semnul incepea sa ma arda si mai tare,de parca eram insemnata cu fierul incins.Am cazut in genunchi,si m-am uitat adanc la semn pana ce incepeau fantomele sa tipe si sa-mi bubuie capul de durere,insa rezistam.Imi aduceam aminte de vocea bunicului,si ma simteam mai puternica.Sarpele era simbolul familiei mele,in timp de razboi,iar asta avea sa se intample aici.
Un razboi crud,asemeni caruia mi-a fost luata familia.
Fantomele tot urlau,si tot urlau,insa o vedeam pe Esme cum se indrepta spre mine.Spusese ceva,insa nu auzeam nimic,fantomele vorbeau prea tare.Insa,deodata acestea incetara,si au inceput sa imi zgarie creierii din cap.
-Fantome...ii spuneam cu o voce chinuita lui Esme.
OOC:himii!hug
Chloé Esme Jacqueline.

Ma indreptat spre Elizabeth pentru a vedea daca este in regula.Dar ea tot bolborosea ceva despre fantome.Intradevar,simteam si eu ceva neplacut in jur,ceva ce imi punea la incercarea forta.Am tras-o pe Elizabeth de jos in sus si i-am spus tare si raspicat.
-Asculta,trebuie sa luptam.Nu sunt chiar fantome,sunt spiritele vampirilor ucigas...asa ca te rog revino-ti in fire,trebuie sa luptam.Stau aici de luni de zile si ma pandesc,tacuti,nerabdatori ca sa-mi sfasite corpul si sa-mi ia puterea.Cred ca pentru mine au venit. ii spun eu intorcandu-mi capul si privind-o in ochii ca si cum vroiam sa ma razbun pe ea.
Am clipit inca o data,m-am preschimbat in forma mea de vampir,eleganta.
-Stai aici,asta este lupta mea.

ooc: Ciufy !!!
Eli:
Am privit-o in timp ce se lupta.Nu stiu ce naiba aveam,insa ma simteam slabita ca naiba.Am cazut imediat jos,insa deodata am simtit cum corpul parca incearca sa-mi explodeze.M-am transformat fara sa doresc in forma completa de vampiri,iar pe frunte aveam o stea,care alaturi de alte simboluri imi inconjurau fata.Am dat cu pumnul puternic iar apoi fara sa-mi dau seama,am format dragoni,lungi si albi sa iasa din pamant si sa atace in toate directiile,letal si rapid,mai sa o raneasca pe Esme.Ochii imi devenira abisali precum ai pisicii,si am uitat de mine,si mi-am lasat trupul in forta celor ce aveau sa ma domine.
-Acum totul se va schimba,spusesem cu o voce ragusita,iar apoi am inceput sa dstrug totul in jur,copaci,plante,vampiri...nu mai conta,eram o marioneta scapata de sub control,controlata numai de dorinta mea de a ma razbuna.
OOC:himii4
Chloé Esme Jacqueline.

O vedeam pe Elizabeth,transformandu-se,iar imediat in minte imi aparuse o imagine oribila cu mine acum 10 ani cand patisem si eu la fel.Incercam sa ma feresc de copacii care cadeau pe ici colo.Crengile lor imi zgariau mainile,picioare cat si fata,dar...nu simteam nimic,ele se vindecau rapid.Imediat am simtit cum raman fara aer,apoi o forta destul de mare ma izbit cu spatele de un copat continuand sa ma stranga de gat.Scoteam sunete surzitoare,tari si unchiile mele de la mana zgariau copacul cu disperare.Apoi am auzit un \"esti terminata Legendo!\" si o gheara puternica mi-a strapuns pieptul luandu-mi toata puterea.Incercam s-o strig pe Elizabeth,insa ea era ocupa cu distrugerea celorlalti cat si a intregii paduri.
Corpul meu parca imbatranea de doua ori mai mult,pielea o simteam foarte grea si ma apasa ingrozitor de rau acea gheara in piept.Am incercat sa-l iau de gat cu mana,am reusit asa ca am incercat sa strang cat de tare am putut.Sangele si demonul din mine curgeau precum o cascada.Acestia erau,acestia mi-au ucis intreaga familie,iar acum au venit dupa Legenda familiei.

ooc: who wants ^^
Amy:
Am vazut ca Eli era in regula asa ca am lasat-o sa iasa din camera in timp ce eu am vreut sa ma pun in pat. Nu apuc bine sa stau ca simt o petere scapata de sub control undeva. Mai simtisem undeva aura asta..Elizabeta!
Desii era in plina zii imi iau forma completa de vampir , activez sabia de diamant si ma indrept la locul faptei. Cand ajung o vad pe Eli care scapase de sub control si pe cealalta fata cum incerca sa se fereasca si sa lupte in continuare. Daca din vina ei s-a intamplat ce s-a intamplat o omor! Se pare se lupta cu spiritele vampirilor. Incerc sa patrund in capul Elizabetei si vorbesc:
-Eli , stai! Nu ei sunt cei pe care trebuie sa te razbuni nu-i asa? Ai o familie de razbunat in tara ta! Daca te consumi aici, cine va duce razbunarea? Te-a lasat prada urii tale si ai scapat de sub control. Stiu ca vrei sa faci praf vampirii , dar nu credeam ca vrei sa ma faci praf si pe mine...
Astept un raspuns la ceea ce i-am zis , iar eu incep sa lupt.

OOC: Ciufy
Eli:
Aud vag o voce,o voce atat de familiara...atat de cunoscuta...semana cu cea a lui Amy.
-Eli , stai! Nu ei sunt cei pe care trebuie sa te razbuni nu-i asa? Ai o familie de razbunat in tara ta! Daca te consumi aici, cine va duce razbunarea? Te-a lasat prada urii tale si ai scapat de sub control. Stiu ca vrei sa faci praf vampirii , dar nu credeam ca vrei sa ma faci praf si pe mine..[quote]
Asa este!imi spuneam in timp ce incercam sa imi controlez mania.Sarpele incerca sa ma stapaneasca insa eram mai puternica decat el.In timp ce imi reveneam,parul meu parca redevenea ca acel din forma umana,insa ma simteam vampir.Suvitele mele albastre au disparut,in locul lor aparand unele albe,iar pe fata imi apareau semne rosii ca de luptatoare.In jurul meu pheonicsii rosii ma aparau,intr-o aura rosie placuta.Mi-am indreptat privirea in jurul meu,si am ridicat mainile in sus,oprind orice actiune,si lasandu-le la normal pe Amy si pe Esme.Mi-am indreptat privirea catre Amy,si i-am zis zambind:
-Iti multumesc ca m-ai lasat sa scap de durerea aia.Acum am evoluat in noua mea forma,cea de razboinic pur.M-am indreptat catre Esme,si i-am trimis un pheonix care i-a oferit o stralucire rosiatica,iar ea incepea sa se vindece.
-Iar in vedere cu vampirii...Am batut din palme,iar din mainile mele,apareau pasari de foc,ce scuipau flacari,transformandu-i in cenusa.Am intors timpul la normal,si am lasat ca puterile mele sa cuprinda scena in vreme ce in mana imi aparea o sulita.
-Sa incepem distractia!le spusesem fetelor in vreme ce atacam.
OOC:amaya sau himi444
Chloé Esme Jacqueline.

Eram intinsa pe jos,ranile mele rau cumplite.Ma gandeam ce mi s-ar fi putut intampla daca imi luau puterea din mine.Simteam cum ceva incepe sa ma vindece,ma simteam ca si moarta,numai aveam putere,fata mea era distrusa de zgarieturile vampirilor iar corpul mi-l simteam foarte slabit.
Ranile incepura sa mi se vindece,simteam cum incet imi recapat puterile.M-am ridicat in fund iar primul lucru pe care l-am vazut a fost Elizabeth.
-Ce....ce s-a intamplat cu ei? o intreb pe Elizabeth confuza.

ooc: Ciufy. sau Amaya.
Amy:
Am vazut ca Eli isi revenise. Era timpul sa ma alatur petrecerii. Mi-am luat sabia si am inceput sa lupt. Nu avea rost sa ma slicit mai mult deoarece Eli facea deja cam toata treaba. Am vazut ca fata aceea se ridica de la pamant asa ca i-am zis:
-Ai de cand sa lupti sau te ascunzi sub plapumioara din patut ai?
OOC: Cyufi sau Himi
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44