Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Vampire school
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44
Stateam foarte linistita in camera continuaind sa citesc din carte,fara a da important verisoarei
mele foarte pusa pe..razbunare.Citeam,citeam...dar dintr'o data am simtit ca nu mai am aer,simteam cum
multe maini ma strangeau de gat nedandu'mi voie sa citesc si ultimul cuvantul din propozitie.Caldura
trupului meu se raspandea prin camera cea luminat..durerea pe care o purtam imi zgaria inima
foarte adang si patrunzator.

Numai suportam,asa ca am iesit ravazita pe hol indreptandu'ma spre curtea scolii pentru o gura
mare de aer.Durerea devenea si mai apasatoare,ghearele cele ascutite parca imi perfora foecare coltisor
din plamani.M'am sprijinit de trunghiul unui copac la umbra si am inceput sa trag aerul cel curat in mine.Puteam
respira din nou,dar durerea aceea amara nu se oprise deloc.

Ooc: cine vrea.
Iluise Rahnew Corola

Discutia cu Esme a fost chiar binefacatoare,m'am linistit,asa ca am coborat jos in curtea scolii pentru a da o tura mica cu motocicleta prin apropiere.Am ajuns in curtea scolii,am coborat scarile iesirii,si imediat ochii mei au zarit'o pe Charlotte sprijinita de un copac "Nu idiotule,nu te duce la ea,las'o in pace,numai ai ce discuta cu ea",ama ca am ridicat nasul pe sus si am continuat sa ma indrept spre hambarul cu motociclete.Nu prea arata chiar asa de bine tipa'..nelinistea ma cuprindea.M'am intors din nou din drum,indreptandu'ma spre ea cu o privire dur,absolut dur,rece...era timpul sa'i arat cine era adevaratul Iluise..

Adevarul era ca niciodata nu m'am mai comportat cu o fata asa de frumos si asa de ....deoicei era rece cu fetele,nu le bagam in seama,era eu..acela,eram chiar eu.Oricum m'am indreptata spre ea si o priveam destul de neinsemnat...nu am indraznit sa zic nimic...

ooc: Revi :]
Simteam din nou cum demonul ma sufoca...Chestia asta era tot mai greu de suportat... M-am asezat in genunchi fara sa ma mai obosesec sa vad cine ma privea. Pentru ca simteam ca ma priveste cineva. Mi-am lasat capul jos in maini.
Am inceput sa respir sacadat, desii nici eu nu stiam de ce... Simteam ca nu mai am aer, ca plamanii se dizolva, ca raman fara oxigen . Simteam ca cineva incearca sa ma stranguleze... Era de nesuportat...
Ooc: Cine vrea.
Iluise Rahnew Corola

Sincer cand o vedem,intinsa jos,nu imi era mila deloc de ea si de comportamentul ei neinsemnat pe care il avea.Parea ca nu se simte prea bine,am privit'o in continuare de la intaltime si nu'i dadeam importanta asa cum nici ea nu'mi daduse,putin imi pasa de ea.... (devenisem tipul care eram inainte,si ma simteam bine).Am crezut ca poate o sa ne intelegem bine,si puteam s'o fac amica mea,nu mai mult..doar amica atat,pentru ca nu cautam si nu ceream altceva de la o persoana ca ea...rece...asa cum imi dadusem seama ca este.

Ea nu vazuse niciodata bunatatea unui om,increderea pe care i'o acorda si compasiunea...cred ca nu avusese niciodata asa ceva.Putin imi pasa.Mi'am pus ochelari de soare la ochi,i'am intors spatele indiferent si am plecat spre hambarul cu motociclete,pentru a face o mica tura.

ooc: who wants O_o
Shiloh Rydhian

Cine ar fi crezut ca ma voi transfera chiar in mijlocul semestrului? Prefectul de serviciu m-a condus pana la secretariat, de unde mi-am luat fisa cu orarul pe intreaga saptamana si cheia de la camera. Spre norocul meu aveam sa stau singura. In sfarsit. Prefectul m-a ajutat sa imi duc valiza apoi mi-a spus pe un ton foarte dragut "noapte buna". I-am raspuns la fel de dragut si am rotit cheia in usa. M-am asezat usor pe pat si am dormit pana a doua zi.

ooc: who wants?
Asta sunt eu,fata bruneta care tocmai a venit la aceasta scoala.De ce ? Nici chiar eu nu stiu. Puteam sa-mi vad de treaba dar,hmm..stiu de ce am venit. Nu aveam unde sa stau si aveam nevoie de instruire.In timp ce mintea mea este pierduta, ajung la clasa mea.
Cand am intrat,credeam ca am ajuns in Iad sau mai rau. Toti erau la uniforma cu exceptia a catorva.Bine ca macar mai exista normalitatea in lumea asta..cine ar fi purtat uniforma?
Eu eram imbracata intr-o rohitza neagra cu dantela rosie pe dedesubt si o pereche de cizme nergre din piele pana la genunchi,iar parul il aveam prins in doua cozi.
M-am dus la profa care era acolo si i-am spus cine sunt si m-a prezentat.Nimic interesant si mi-a zis sa ma duc unde gasesc o banca libera.M-am dus fix in prima banca,acolo nu se aseaza nimeni niciodata,dar mie imi place pentru ca desi nu prea sunt atenta la ore vad mai bine la tabla.
Erau banci de cate doi deci m-am asezat langa un baiat,bineinteles intreband intai daca e liber si daca nu era tot ma asezam.
E timpul sa ma lasa purtata de val la o ora de somn.

ooc:care doreste,care pofteste
M'am lovit peste frunte oftand inciudata. Ce naiba mai cautam aici dupa trei luni? Nu eram eu aia care tot dadea din gura ca voi pleca de aici? Saracul meu frate, era bulversat cu aceleasi vorbe zi de zi, si chiar ma intrebam cu uimire cum ma mai suporta. Mi'am asezat fusta si camasa ce le purtam si am intrat in clasa scuzandu'ma la profesoara pentru intarziere. Dupa ce murmura ceva imi zise sa merg in banca. Am dat din umeri putin iritata de atitudinea ei si m'am indreptat spre o banca libera. M'am asezat langa geam, fara sa il bag in seama pe baiatul de langa mine si mi'am rezemat capul de perete. am inceput sa desenez niste pentagrame pe caiet, total absenta de la ce se discuta in acle moment in clasa.

occ: cine vrea
Priveam uimita in jurul meu,nu stiam ca exista atat de multi ca mine aici...Scoala noua,viata noua.Uram noutatile,dar privind chipurile din jurul meu m-am decis sa fac o exceptie.Sa incerc sa ma integrez,si poate imi va placea aici.Am observat ca multi elevi aveau uniforme.M-am uitat la blugii mei negri si la tricoul meu negru...Eram imbracata in negru.Vor crede astia ca sunt o ciudata...Mereu mi se spunea ca sunt o ciudata datorita faptului ca port doar culori inchise.Si?Era stilul meu.
Cateva priviri se oprira asupra mea-normal,doar eram fata cea noua.Curiozitatea scolii.Dar ma amuza chestia asta,nici eu nu stiu de ce.Am mai tras inca o data adanc aer in piept,pe urma m-am indreptat spre o banca libera.Insa nu departe de banca pe care tocmai ma asezasem,o fata statea in genunchi si parea sa se simta rau.Am vazut ca nimeni nu o ajuta,asadar m-am ridicat de pe banca si m-am indreptat spre ea,si i-am pus mana pe umar.
-Te simti bine? am intrebat-o.


ooc:cn vrea
-Hai odata! am tipat catre Charles, care era lipsit de chef. Nu intelegea ca trebuia sa ajungem acolo pe cat de repede posibil. S-a prefacut ca nu m-a auzit.
-Misca-te! Stii ca nu am chef de mofturile tale!
De data asta, a vazut ca vorbesc serios. A inceput sa tina pasul cu mine. Mai aveam putin si ajungeam la 'scoala'. Nu eram foarte nerabdatori, dar stiam ca acea cladire ar fi cel mai sigur loc pentru noi. Acolo am putea scapa de ei. Oricum, nu aveam nevoie de cursurile scolii sau de lectiile care o sa ne fie predate. Deocamdata, asta era cel mai bun plan. Incercam sa-l urmam pas cu pas, ca nu cumva sa facem o greseala.
-Asta e? intreba ironic Charles, aratand spre viitoarea noastra scoala. Desigur, aceea era.
-Haide. ii spusem deschizand usa care ne despartea de cladire.
Ma asteptam sa fie actiune, batai si lupte serioase in curtea scolii.
ooc: cine vrea, cine vrea sa ma cunoasca:3
Dupa ce se una m'ardicat si am iesit din clasa, ignoranclegul mu de bana c ma striga. Nu aveam chef de idiotii din clasa. De ce nu puteam sa cunosc pe cineva nou? Indiferent e ce ar fi, fata sau baiat? Pierduta in ganduri nu am observa ca la ntrarea in scoala erau doua peoane si m'am lovit deuna dintre ele. Mi'am ridicat capul, observand ca era un baiat.

-Pardon, spun privindu'i pe cei doi. Era cr ca a zecea oara and pateam asta. Of, la naiba, ar fi trebuit sa fiu mai atenta.

occ: cine vrea...
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44