Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Vampire school
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44
Eli:
-Desigur,ar fi foarte nepoliticos.Cum te numesti,draga mea?o intreb pe vampirul nou venit.
OOC:twisty,kitsune ar trebui sa o asteptam si pe ea.
Alannah:
Primesc invitatia vampiroaicei intrind pe fereastra. Imediat ce m-am indepartat de geam a aparut si celalta gazda. Bruneta se aplecase usor in semn de salut, iar eu i-am raspuns salutului in acelasi fel. Se aseaza pe canapea privindu-ne pe amandoua. Converseaza putin cu prietena ei dupa care ma intreaba cum ma cheama.
- Alannah. Alannah Ciardha. Cred ca mama era ironica cand m-a botezat, am zis inspirand adanc. Pe voi cum va cheama?
OCC: ciufy, kitsune sau cine vrea
Eli:
-Numele meu este Elizabeth Skellington,insa poti sa-mi spui Eli simplu.Cu ce te putem ajuta Alannah?
OOC:twisty
Alannah:
-Incantata de cunostinta, Eli, zic zambind. Nu cred ca am nevoie de ajutor, mai mult sunt noua prin acest oras ca scoala de unde fac eu parte e cam plictisitoare. Eadevarat ca n-am cunoscut pe nimeni acolo dar nu prea ma integrez. Cand v-am observat la petrecere m-am gandit ca poate stiti locurile de aici, termin propozitia. Desi e ciudat ca aveti mirosul scoli de unde am venit, adaug ganditoare.
OCC: ciufy >:d<
Eli:
-Pai putem spune ca am luat o vacanta mai lunga.Cam ciudat pe acolo,nu se invata mai nimic,ceea ce predau ceilalti stiam deja.Oricum,nici noi nu suntem asa mari amatoare de oameni,mergem unde se iveste ceva.Deci tu erai acea prezenta care ne-a urmarit aseara nu?
OOC:twisty
Alannah:
-Pai putem spune ca am luat o vacanta mai lunga.Cam ciudat pe acolo,nu se invata mai nimic,ceea ce predau ceilalti stiam deja.Oricum,nici noi nu suntem asa mari amatoare de oameni,mergem unde se iveste ceva.Deci tu erai acea prezenta care ne-a urmarit aseara nu?
-Da, era cam ciudat ca cele doua dusmance sa se linga intre ele si m-am gandit ca era mana voastra.
OCC: ciufy
Eli:
-Scorpia roz,trebuia sa vada ce o asteapta.Miorlaia fara folos.
OOC:twisty
Alannah:
-Scorpia roz,trebuia sa vada ce o asteapta.Miorlaia fara folos.
Incep sa rad la replica ei.
-Adevarat, sa nu mai zicem ca se comporta ca si o regina. Si fata aia... emo sau ceva de genu' , ar trebui sa se bucure de viata cat o mai are, adaug dandu-mi ochii peste cap. Ati facut bine ce ati facut, acum amandoua vor avea de ce sa miaune... nu ca nu mi-ar placea pisicile.
OCC: ciufy
Eli
-Mereu am vrut o pisica neagra.Sunt simpatice,dar oricum,abia astept si seara asta.E amuzant sa razi de oameni.Cel putin in cazul meu asa e,urasc oamenii.
OOC:twisty
Alannah
- Hmm, nu pot zice ca-i urasc pe toti, sunt uni cu care chiar te poti intelege, foarte rare exemplare, chicotesc eu. Oricum, ce aveti de gand sa faceti in seara asta?
OCC: ciufy
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44