Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Vampire school
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44
Eli:
M-am oprit si ma bucur ca mi-a dat acest impuls.L-am rugat pe Snow sa plece,desi nu era extrem de incantat...Am luat copilul in brate si l-am asezat pe iarba,in timp ce il vindecam.Raze de caldura rosii tasneau din mana,iar ranile se regenerau.L-am luat in brate si i-am zis ca il voi duce la parintii lui.
Am fugit pana in celalalt capat al padurii,si am observat ca sunt singura,insa prezenta lui Amy era vizibila.Nu era langa mine,dar o simteam.
N-a fost greu sa dau de parintii lui,deoarece ii auzeam cum il strigau:
-Robert,Robert dragul meu unde esti?
M-am infatisat in fata lor,si le-am dat copilul in brate.Acum dormea si uitase tot ce se intamplase in padure.Mama lui imi multumii si vroia sa ma rasplateasca,insa eu am refuzat-o spunandu-i ca nu are pentru ce.
Dupa ce m-am indepartat de ei,Amy se arata in fata mea cu un zambet simplu.Ii spun sarcastic:
-Si era o masa atat de buna!Insa nu puteam sa-l mananc,imi era prea mila...
OOC:Kitsuneehug
Amy:
-Si oamenii zic ca noi vampirii am fi fara suflet. Intradevar sangele pustanului este o adevarata delicatesa deoarece este fraged , dar era mult prea mic. Oricum ce prazi mai sunt noi? reun grup de turisti care se dau rotunzi? Sau un grup de majorete ratacite? Doamne da sa fie varianta unu ca majoretele sunt oribile cu parfumul ala gretos!
OOC: Ciufyy hug
Eli:
-Stii,eu am un chef sa merg prin oras,desi e cam departe...de ce sa ne rugam sa vina ei,cand putem veni noi?
OOC:kitsune
Amaya:
-Ar fi o idee slpendida! Asa putem sa ne alegem o prada care sa nu aiba un milion de tone de parfum pe ea. Ih! Ca-mi vine sa vars numai gandindu-ma!
OOC: Ciufyhug
Eli:
-Atunci sa mergem,ce mai asteptam?
OOC:kitsune
Amy:
O luam pe poteca afara din padure in timp ce ne transformam in formele de zi. Intram intr-un oras plin de lume care ami de care mai ciudata dupa parerea mea. Un grup de tineri cam 19-20 de ani ce seamana cu niste delicventi se aproprie de noi , iar mai apoi unul din ei ni se adreseaza:
D: -Hei , ce cauta fete ca voi pe strada prin acest cartier?
Ma uit de sus pana jos la el si aproape ma pufneste rasul. El chiar nu-si da seama cu cine sta de vorba.
-Cauta o masa buna...
Ii raspund eu , iar ei se uita contrariati la noi.
OOC: Ciufy hug
Eli:
Imi dau parul pe o parte,nonsalant.Ei ne admirau formele desigur,doar dupa fata lor se citeau prostia si alte chestii tipice.Am zambit cand am auzit-o pe Amy in legatura cu masa.
-Putem sa va ducem la noi sa mancati,au spus ei ranjind pervers.
-Vai,ce dragut din partea voastra,insa am vrea si sa petrecem in acelasi timp,nu stiti un loc unde am putea sa ne distram?le facusem eu ochi dulci.
-La noi e distractie mereu,insa nu am dat de asa mare distractie precum voi fetelor.
M-am uitat la miranda si am vazut cum isi dadea ochii peste cap.O intelegeam perfect.
-Pai sa mergem,ce mai asteptam?le zisesem in timp ce am zambit larg.
Am mers putin,si am ajuns intr-un bloc mai vechi.Am urcat alaturi de Amy,neavand nicio teama,oricum ei erau cina...
OOC:kitsunee:X
Amy:
Era timpul sa-mi folosesc putin puterile asa ca i-am transmis telepatic lui Eli:
'Lasa-i sa creada ca o s-o faca in seara asta cu noi si cand o sa ne asiguram ca nu mai se poate vedea si auzi nimic luam masa. Acum...Oare pe care sa-i iau eu care tu? Arata-mi pe care ii vrei intrebandu-i numele celor doi'
Asteptam cu sufletul la gura raspunsul ei deoarece deja imi era foame si abea asteptam sa ii vad pe astia 4 baieti in camera lor ca mai apoi sa-si dea seama peste cine au dat defapt.
OOC: Ciufyy hug
Eli:
M-am uitat catre cei doi baieti cu parul aramiu.I-am intrebat cum ii cheama:
-Si cum va numiti?
-Pe mine ma cheama Robert iar pe prietenul meu John.
-Interesant,le spusesem razand,insa inainte sa mai zic ceva,am ajuns in apartamentul lor,care era destul de bine decorat.Muzica rasuna destul de normal,si apoi ne-au invitat inauntru.Ne-am asezat pe canapea,si m-au intrebat:
-Ce doriti sa mancati?
-Ah dragilor...pe voi desigur,le spusesem zambind iar ei au inceput sa rada de gluma mea.Pacat ca era pe bune
OOC:kitsune
Amy:
-Pe voi doi cum va vheama? intreb eu pe ceilalti baieti , unul blond , altul brunet.
K: -Pe mine Ken , iar pe blondin Mark. Si ia ziceti fetelor ce doriti sa mancati , acum fara gluma..
Incep sa rad nemaiputandu-ma stapani , iar mai apoi incep sa-mi iau forma de vampir cu ochii rosii si parul lung movaliu stralucitor.
-Voi chiar nu realizati pe cine aveti in casa , muritori de rand?!
K-Va-va-va-vampiri!
-Corect baietas!
Incep sa-mi folosesc adevarata putere telepatica dandu-le comenzi blondului si brunetului sa ste pe loc ca o statuie si bineinteles comanda imi este ascultata. Ma aproprii de brunet si imi infig coltii in gatul lui lundu-mi ce de mult vroiam. Dupa ce termin cu brunetul iau sangele si blondinului , iar mai apoi ma sterg cu o batista la gura uitandu-ma inspre Eli sa vad ce face.
OOC: Ciufy :X
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44