Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Vampire school
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44
Aha..Banuiala imi fusese confirmata.Ascultase convorbirea dintre mine si mica diva ce reusise sa ma scoata din toti pepenii.
(pe un ton calm si putin delasator)
-Cam asta se intampla daca ma faci nenorocita imediat cum ma vezi. Si tu? Esti noua mea colega de camera?
Ma uit la ea din nou,si ridic o spranceana.Am lasat ca urma mea sa capete o aura mov inchisa,si am zambit amabil,n-aveam chef de probleme,inca ma astepta un drum lung.
-Se pare ca da,vom fi colege de camera,apropo eu sunt Elizabeta Skellington,insa imi poti spune Eli.Uite,nu vreau sa avem probleme,si cred ca nici tu nu ma prea vrei sa stau calare pe capul tau,precum micuta \"diva\"cum o denumesti tu,ii spusesem in timp ce ma uitam la acea printesa cu o anumita mirare ciudata.Totusi sper ca nu te sperii...ii spusesem timid.
Te asteptpupichugAmaya Naoko sau oricine altcineva4
Amy:
Imi placea comportamentul noii mele colege. Era ceva gen nu avem decat relati de colegilitate si nimic mai mult fara vreo prietenie stupida sau chestii roz cum le numesc eu.
-De acord. Numele meu e Amelia Evans , iar porecla nu are rost sa ti-o spun deoarece nu las pe nimeni sa ma strige pe ea. Camera e asta.
Ma indrept catre camera unde ma instalasem mai devreme urmata fiind de Elizabeta , lasand-o pe micuta diva enervanta muta si singura.
camera
Eli:
Strainii astia cred ca sunt mai interesanti decat credeam eu!Incepusem sa rad cand mi-a zis faza cu numele ei.Imi place tipa,stie ce vrea.Am urmat-o pana in camera,insa ma uit catre ea si o intreb ironic:
-Nu putem sa ucidem vampirii enervanti?
Imi incercam si eu norocul.

Ooc:Amaya Naoko sau altcinevahug
Amy:
Tipa cea noua era exact colega ce-mi trebuia. Nu era sacaitore nici \\\'roza\\\" si avea instinctul de a ucide la fel ca mine. Mi se paruse ciudat cand chicotise la numele meu , dar am hotarat ca nu-mi prea pasa. La propunerea ei ochii imi stralucira puternic.
(pe un ton incantat)
-Mmm..E prea devreme inca , dar stai linistita ca micuta sclipici o sa zboare in pulbere de praf daca ma mai provoaca mult.
OOC: Mercyd sau cn vrea
Eli:
-Suna incantator!Deobicei oamenii care ma cunosc spun ca sunt prea sadica,insa asta e felul meu de a fi,stramosii mei mi-au dat aceasta placere.Si pot sa zic sincer ca ador acest lucru.Sa zicem ca e ca un drog placut,ii spusesem in timp ce ochii mei devenisera rosii de o o dorinta arzatoare de a ucide.Ma uit catre cer,si vad luna cum rasare.Nu ma pot abtine si ii spun:
-Nu e asa ca e frumoasa?Numai buna pentru ca sa vanezi...
Ooc:Amaya Naoko sau altcinevahug
Amy:
Ma uit si eu spre luna
-Intradevar , dar momentan nu ne putem incerca norocul decat cu fiare salbatice sau daca avem noroc chior vreun grup de oameni curiosi sa vada ce o fi in meleaguile astea. Si sincer as dori ceva sange , doar e luna plina , iar gatul mi-e uscat.
Eli:
-Se poate rezolva,poate reusesc sa dau de cativa oameni,le fac creierul gol,ii mancam si gata.In plus,pot sa imi chem si dulaul ca sa ii atraga cu adevarat,este surprinzator de interesant pentru oameni.Daca nu avem noroc,ma multumesc si cu cateva animale,desi nu imi satisface deloc pofta,spusesem in timp ce imi scosesem limba a dezgust.Haide sa mergem,ma arde rau gatul,iar daca nu gasesc ceva rapid,voi innebuni.
OOC,Amaya Naoko sau oricine altcineva3
Amy:
-In regula! Sa mergem spre periferia padurii.
Ma indrept spre periferie.
OOC: Mercyd
Eli:
O urmez indeaproape pe Amelia si mergem catre periferie.Datorita vitezei noastre supranaturale,am ajuns in mai putin de cateva clipe.Mi-am lasat puterile sa detecteze urme de oameni,insa nu am dat de nimic pana acum.Nu aveam de gand sa astept,si am fluierat puternic,iar lupul meu,care era pe jumatate varcolac imi veni aproape.I-am transims o idee in gand si am asteptat sa fuga.In scurt timp,a urlat puternic iar atunci incepusem sa ranjesc malefic,de pare ca a atras ceva.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44