Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Vampire school
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44
Amy:
-Mica diva mi-a intrat in vizor din prima. Excelenta prada de mi-ar ami pica odata la nervi.
Merg inspre camera urmata fiind de Elizabeta.
-Asaa....Ce propuneri ai pentru restul serii?
Eli:
Astept un pic si ma gandesc.Ii zic imediat:
-Astept sa se intoarca Snow,ca sa ma anunte ca e totul in regula,insa nu mai pot spune nimic ca deja un urlet de lup se auzi in departare.Incep sa zambesc si acum ii zic:
-Oficial am seara libera,ce vrei sa facem?
OOC:Amaya Naoko
Amy:
Deodata ma trazni o idee minunata:
-As incerca sa ma duc la globul din biblioteca , sa privesc in lumea oamenilor si sa controlez o fata sau doua ca sa ma amuz pe actiunile facute...Tu ce zici? A da si am incredere in tine asa ca de acum in colo singura care ma strigi pe porecla esti tu. Porecla mea e Amy.
OOC: Mercyd
Eli:
Incep sa zambesc si ii spun:
-Sunt de acord Amy,tu imi poti spune Eli.Vin si eu cu tine,daca vrei,oricum poate imi iau si vreo carte ca sa pun stapanire pe capul unui om,ca sa ne aduca mai multe victime.Chiar as avea chef sa rad de un friaer de om,n-am mai facut asta de mult timp,ii spusesem zambind
OOC:Amaya Naoko.
Amy:
-Sa mergem!
O iau pe coridor si ajung in fata giganticei porti de lemn. O deschid. In fata noastra mii si mii de rafturi de carti , iar in mijlocul a tot un glob sidefiu de o dimensiune considerabila.Ma indrept inspre el.
-Ei bine care sa fie tinta? O inteligenta , o ingamfata , o timida , o fata mult prea roz gen majoreta? Sau putem sa incercam un baiat? Unul tocilar sau macho fara creier? Sau retras? Atat de multe optiuni!
OOC: Mercyd
Incep sa rad,in timp ce iau o carte si o deschid.O rasfoiesc putin si ii spun:
-Incearca sa pui o majoreta sa sarute un tocilar.Si sa fie la o petrecere,ca sa fie totul amuzant,ii spusesem ranjind.
Am rasfoit cartea si am inceput sa zic cateva vorbe in timp ce puneam mana pe glob.O majoreta cu fite,se saruta cu vreun macho fotbalist iar imediat ca raspuns la cuvintele mele,incepuse sa vorbeasca precum aia din Star Wars.
-Asta chiar e amuzant!ii spusesem lui Amy.
Amy:
-Stai ca am eu o idee!
Pun mana pe glob si tintesc un pusti chipes dupa care toate fetele de la o petrecere erau moarte. Fac vraja , iar tipu se duce spre un tocilar si il saruta. La faza asta am inceput sa rad de sa ma sparg.
-Uite aici prostime!
OOC: Mercyd
Eli:
-Ok,asta e chiar hilar,spusesem eu in timp ce radeam cu gura pana la urechi.Pare greu de crezut ca n-am mai ras de cateva secole,totusi e bine sa razi in sfarsit dupa atata timp.Iau o mica pauza din ras si apoi ochesc o tocilara.Pun mana pe glob si ea se duce rapid in baie,si in cateva minute arata ca o adevarata destrabalata deoarece se punea si se sarutau cu toti baietii.
-Tipa asta imi aduce aminte de Katy Perry,spusesem in timp ce chicoteam
OCC:Amaya Naoko
-Asta da treaba! Stai sa vezi ce-i fac boului aluia macho cu masina!
Pun mana pe glob si tipu isi intoarce masina intra unde era petrecerea fix prin geam apoi coboara din ea ia in brate o tocilara se pune la picioare ei si zice:
Oh dragostea mea iubire marita-te fa cu mine!
Apoi incep sa rad.

OOC: Mercyd
Eli:
-O doamne,tu castigi premiul pentru cele mai tari faze,m-ai doborat cu muult inainte,spusesem in timp ce radeam de numai puteam.Doamne,cred ca un regizor de filme ar fi murit sa vada ce e prin globul asta,si ar fi facut un film la care m-as fi uitat cu cel mai mare drag.Insa ma oprisem scurt deoarece simteam prezenta cuiva,si am intrebat-o rapid pe Amy in soapta:
-Auzi,tu simti ceva?Cred ca e cineva pe hol...
OCC:Amaya Naoko
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44