Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Vampire school
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44
Eli:
Ma uit catre Amy,si acum asteptam raspunsul.M-am uitat lung catre tipa aia Esme sau cum o chema,si deja in gandul meu imi aparea o idee de genul:lovituri rapide si letale.Of,puterile mele,nu ma lasa niciodata.Insa acum ma abtin,si astept deznodamantul.
OCC:Ayame sau himi
Amy:
Raman un spectator si vreau sa vad cum decurg lucrurile
Chloé Esme Jacqueline

Cuvintele ei imi cam presau neuronii,asta ma stresa extrem de mult.Tanca asta de copila ma facea sa fac vreo prostie.
-Poftim? ii zic eu nepasatoare si continuand sa merg.
Erau tare enervante,se comporatau precum copii mici.Oh,da,acei copii nesimtitii care cred ca totul este simplu.Mergand eu linistita cu ochii inchisi si ascultandu-le vorbele acelea nesimtite care le scot din gura,am simtit ca ceva nu este inregula in jurul nostru. M-am prabusit jos in genunchi fara sa-mi dau seama,iar pandantivul o luase razna.Se inrosisera..asta era ciudat.Aveam o durere cumplita in corp.

ooc: Mercy sau Amaya
Eli:
Ma uitam straniu cand tipa-noua cazuse jos.Incepusem sa formez o bariera in jurul nostru si ma indrept spre ea,urmata de Amy si ne uitam la pandantivul ei.Ma uit in jur si deja simt o presiune mare,si incep sa imi fac griji:
-Ce dracu\' se petrece aici?
OCC:Ayame sau himi
Chloé Esme Jacqueline

Durerea era cumplit de mare.Nu ma puteam ridica deloc in picioare,iar formele mele o luasera si ele razna.Durerea mi se mutat la gat,ceea ce ma facut sa imi las capul jos pe pamant urmad tipete.Daca era ceea ce credeam eu in jurul nostru si in legatura cu mine...Nu-mi doream sa se intample asta niciodata.
-Plecati,pleaca,du-te!!! le-am spus celor doua.

ooc: Mercy^^
Eli:
-Sa o crezi tu,infruntam noi chestia asta,in timp ce urlasem lung si imi lasasem ca ura mea sa prinda contur.Nu fug de nicio lupta,ii spusesem in timp ce ura mea capata formele unor stafii negre si cu o coasa in mana.Pareau fantome,insa nu erau,erau doar Spectrele mele.Intre timp,Snow lupul meu ajunsese sub scutul meu si incepea sa devina un varcolac complet.Ochii mei deveneau de un rosu demonic in timp ce simteam cum parul din cap se ridica,iar o aura mai neagra ca oricand ma inconjura puternic.Imi scosesem doua cutite mari de lupta si asteptam deznodamantul.Am trimis Spectrele sa vada ce este dincolo de bariera,in timp ce haita de lupi ne inconjurasera.
\"Trebuie sa gasesc repede o ofensiva directa\"imi tot spuneam.
OCC:Himii^^
Chloé Esme Jacqueline

Reusisem sa-mi ridic capul de pe pamant,dar semnul acela blestemat de pe gatul meu nu inceta sa-si revina.Culoarea semnului,negru,mi se intinsese pe toata fata.Incepe asa puna controlul pe mine.Ma simteam ca o pasare in colivie. Am incercat sa opresc transformarea formelor mele,ramanand la cea de vampir.Toata jumatatea fetei mele era acoperita ce acel semn.Nu stiam ce sa fac ca sa-l opresc.Chiar langa noi,in padurre..simteam o prezenta imensa de vampiri.Nu eram vampiri ca noi...sigur erau altceva.Mi-am indreptat privirea spre Elizabeth,vazand-o in garda si pregatita de lupta.Zambeam in timp ce tremuram de durere la ea.Stiam ca va lupta in locul meu dar vroiam sa accept asa ceva.
Dintr-o data,o intepatura puternica imi controlase gatul.Gata,simteam ca sunt pierduta,dar cu ultima...rasuflare,am sarit pe Elizabeth,punand-o la pamand in timp o negura se pregatea s-o atace.Stiam ca imi va reprosa a doua zi.Am zambit la ea,apoi capul meu s-a intors singur in directia vampirilor.Parca era rupt,asa il simteam...

ooc: Mercy.
OOC: Nu te superi ca postez eu nu?
BIC
Amy:
Ceva urma sa ne atace , un grup de vampiri. Am inceput sa-mi las ploaia de petale de trandafiri peste toti. Trandafirii fiind mii si mii de lame ascutite au inceput sa le provoace durere.
-Ce mama naiba este asta?
Eli:
-Auch asta a durut,spusesem sec catre Esme,insa deja se chinuia de durere.Am controlat un spectru sa absoarbe puterile vampirilor,si am ordonat lupilor sa atace.Deodata mii de petale albastre si negre incepeau sa cada,asemeni unei ploi,insa fusesem surprinsa de aceasta aparaitie a lor.Ma uit catre Amy,si mi-am dat seama ca ea deschisese atacul.M-am ridicat in picioare,si am lasat ca puterea sa imi pulseze prin maini,fiind inconjurata de un dragon.Dragonul devenise un pheonix negeru cu pene mov,ce o inconjura pe Esme.Se va ocupa de ea si de ranile ei.
-Bun,acum sa trecem peste toate astea,si sa revenim la atac.Am aruncat cutitele dincolo de scut,iar apoi mi-am lasat ura,sa prinda forma din nou,si au iesit caii mei de razboi,cei posedati ai bunicului.Erau negri precum noaptea si erau gata de lupta.
-Sa inceapa distractia,spusesem in timp ce puterea pulsa in mine.[posturi unite]
OCC:Ayeme sau himi
Amy:
-Bun e cazul sa ma alatur petrecerii.
Imi apare sabia demonica de diamant pe care o inconjor in sangele meu dandu-i putere , apoi atac taind in doua fiecare vampir in parte. Asta nu era tot. Daca la inceput era o ploaie linistita de petale , acum era deja tornada. Lasand ura dezlantuita imprastii flacari negre create de propria-mi ura. Asta da distractie!
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44