Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Vampire school
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44
Eli:
Petrecerea e in toi din cate se pare,insa va trebui sa o acopar pe Esme,vad ca deja e destul de ranita.Aratam precum un demon,si eram insetata de lupta.Sangele strabunilor imi pulsa in vene si eram frenetica.Muream de nerabdare.
Incepusem sa arunc cu flacari,care dezintegrau tot ce le statea in cale.Tornada din petale ne invaluia incet si sigur,carpind vampirii cat ai clipi.Spectrele ii absorbeau incet si sigur,iar lupii le atacau jugularele.Erau destul de multi,pentru ce au venit oare?
OCC:Ayeme Naoko
Amy:
-Deja m-am saturat de desteptii astia. Nici nu au cine stie ce sange sau putere. Singurul lor avantaj-sunt multi. Ii rezolv eu nicio problema!
Intru in capurile lor si le ordon in continuu sa se lupte intre ei , sa se distruga ceea ce incep sa faca.
-Ei nu-i asta o petrecere mai interesanta?
OOC: Mercyd
Eli:
Incep sa rad,iar eu ii spun amuzata lui Amy:
-E timpul sa inceapa punctul culminant,spusesem in timp ce am dat cu pumnul in pamant,formand un cutremur,si afundand cativa in pamant.Lupii se distrau,eu ma distram,Amy la fel,ce misto era prima zi,ar fi fain sa fie toate la fel ca celelalte.
OCC:Ayeme Naoko.
-Cred ca am terminat cu ei. Un lucru nu am aflat dar il aflu acum.
Ma indrept catre unul din multimea ce era deja facuta praf il ridic de gat in sus si intreb raspicat:
-Care e motivu vizitei?
Cu o voce secata raspunse:
-Fata....fata.....
Apoi se prefacu in praf.
-Deci au venit dupa Esme. Interesant...Oh nu rasaritul! S-a zis cu forma mea de vampir complet.
Incep sa ma transform la loc asa cum trebuia sa arat zii de zii. Fusese o noapte minunata.
Eli:
-Banuielile mele fusesera confirmate,ii spun lui Amy cu voce tare.Imediat ce soarele ma atinsese cu razele incepusem sa simt cum redevin din nou om.Parul meu lung si ciocolatiu imi atinsese soldurile,iar costumatia mea neagra aparuse din nou.O noapte dulce,cum imi placea sa spun,a fost foarte bine.
Ma indrept spre Amy,si o intreb:
-Ce facem cu Esme?O intreb,in timp ce pheonixul meu ii daruise lacrimile pe gatul ei,iar semnele incepusera sa dispara.Acesta incepuse sa arda,si sa dispara in vazduh,iar Snow statea langa mine si astepta mangaiat.Lupii plecasera in padure,iar eu o priveam suspicios pe Esme.
OCC:Ayeme Naeko
Amy:
(pe un ton plictisit):
-Ma enerveaza durerile de cap , iar ea este una. O ducem la infirmierie si de acolo se descurca ea. In plus nici nu imi prea pasa...
OOC: Mercyd
Eli:
-Ai dreptate,haide sa o luam de aici,ii spusesem in timp ce o caram pe Esme in brate.Pentru o fata ce pare de 16 ani,am o forta destul de invidiat.O pun pe umar,si ne indreptam catre infirmerie.Cand am ajuns,asistenta se uita holbat la noi si ne intreba cu groaza:

[b]-Ce ati patit toate 3?intrebase surprinsa.
Ridic o spranceana catre ea si ii spun sec:
-Am dat o petrecere,nu-i asa Amy?
OCC:Ayeme
Amy:
Masor asistenta din cap pana in picioare. Ce naiba o priveste??
-Cucoana , mai putine intrebari , ami multa munca. Ocupa-te de fata asta (arata spre Esme) cat despre noi nu te priveste. Alte informatii ami vrei? Nu conteaza ca oricum nu aflai. Ceao scumpa!
Ma indrept spre camera mea , iesind din infirmierie.
OOC: Mercyd
Eli:
O pun pe Esme in pat,si o prind in urma pe Amy,iar apoi ne indreptam catre camera.Ma asez pe pat,si incep sa ma intind,iar astazi parca nu aveam chef de scoala...Vroiam sa mai dorm putin de tot,cam vreo ora.Si poate as mai citi...sau i-as enerva pe ceilalti..
-Auzi,dar tu ai chef azi de ore?o intreb pe Amy,in timp ce casc.
OCC:Amaya
Amy:
-Am un chef de nu se poate. Da nu ma duc si gata ce spanacul lui peste ghem. Da vrei te poti duce , dar eu mor de somn asa ca trebuie sa ma refac dupa party.
OOC: Mercyd
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44