Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Vampire school
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44
Tocmai m-am transferat la aceasta scoala . Am intarziat cateva ore pentru ca avionul cu care am venit din Anglia a avut intarziere . Avionul respectiv era al familiei mele . De fapt , era avionul meu personal , tata mi-l cumparase . Cand intru si eu , profa ii anunta pe ceilalti ca a sosit o noua eleva , dar ca de abia acum am ajuns pentru ca avionul a avut intarziere de cateva ore . Profa ma pune sa ma prezint .
- Numele meu este Angelica Helena Iceblood . Incantata . zic eu fara pic de viata in glas .
- Pe aici , domnisoara Iceblood . spune profa .
- Ce imi zici ? Ca am sangele inghetat in vene ? Aaaa , numele meu ...... Multumesc pentru ca ma conduceti . spun eu
Profa imi arata un scaun liber iar eu ma duc acolo .
- Acum , vom da un test . spune profa
- Nuuu !!!!! zice toata clasa in cor , cu exceptia mea .
Profa imparte hartiile , iar eu , cand ma uit pe test , constat ca era stupid de usor .
" Va fi usor " imi zic eu in minte zambind .
La jumatatea orei alocate testului , tot aud voci care vorbeau intre ele si intrebau doar " Auzi , ce e la subiectul 3 ? " , " Zi si mie la 1 ! " si tot felul de chestii de acest gen . Eu terminasem testul de 25 de minute , imi luase doar 5 minute sa-l termin .
Ai vrut sa stii mai multe despre scoala, nu? Pentru inceput, stii unde este camera voastra?
Ma intreba roscata.
-Nu. Nu stiu nici macar ce ore am. Oricum, din cate observ, nimeni de-aici nu da importanta la orele de curs.
ooc: cine vrea.
Dintr-o data se aude vocea profesoarei :
- Lucrarile ! Timpul a expirat !
" Da , da , sa expire , am predat-o deja . " ma gandeam eu nepasatoare si aroganta .
Elita Cheryl de la Champagne
*Alergam prin padurea intunecata...un uman era pe urmele mele...se apropia...doamne de ce nu aveam inca puteri la cinci ani?.....m-a prins de mana!!!!Ma tara in casa lui....nu!
-Elena vin-o repede, am gasit o fetita pieduta!
O fata roscata a venit la mine si m-a imbratisat alaturi de sotul ei. Erau tineri. M-au hranit dar stiam ca trebuia sa plec....Umanii nu erau cum zicea bunica "niste fiinte proaste si egoiste, speriate de ceea ce nu cunosteau".
Atunci usa s-a inlaturat la o parte si parinti mei urmati de bunica au intrat in cabana. Mama si papa i-au sfasiat pe umani in timp ce bunica ma certa si ma luase afara din cabana. A fost vina mea ca doi oameni inocenti au murit si nici nu mi-au dat sansa sa le explic parintilor mei ce se intamplase defapt.
*
-Lucrarile ! Timpul a expirat ! a spus profa si m-am trezit la realitate...
Dormisem toata ora cand avusesem un test..toti elevi erau stresati mai putin o fata cu parul argintiu care zambea si se ridicase relaxata....daca notele mele scadeau bunica avea sa ma pedepseasca aspru...M-am folosit de memoria mea fotografica ca sa completez testul in cateva secunde....sper ca era corect..........

ooc:cine vrea
Angelica: Eu zambeam relaxata. N-aveam nici o treaba. M-am ridicat de pe scaun si m-am intins putin. Acum urma pauza. Am observat o fata care dormise toata ora si acum incerca sa il completeze pe tot in cateva secunde. L-a dat profesoarei stresata si nelinistita. M-am gandit sa fac cunostinta cu ea si m-am dus la banca ei.
- Buna, eu sunt Angelica Helena Iceblood, ii zic eu.
Elita Cheryl de la Champagne


Doamne, te rog ajuta-ma sa nu o incurc cu bunica...De parca as crede eu in Dumnezeu...
-Buna, eu sunt Angelica Helena Iceblood,spuse fata cu parul argintiu care se relaxase la test.
M-am uitat speriata la fata, nu arata cunoscut mai bine zis nu arat plictisita si periculoasa ca vampiri de la scoala... Ei era in sfarsit cineva normal....era aproape ca un uman real...doamne..
-Buna, eu sunt Elita Cheryl de la Champagne! Incantata de cunostinta...am spus eu fericita ca cineva arata uman.
-Esti noua, nu? am spus nerabdatoare sa-i arat scoala. Vino sa-ti fac turul scolii!
Arata nesigura dar am luat-o de mana si am alergat prin toata scoala. I-am aratat cancelaria si biroul directorului; sala de sport, curtea, spatiul de antrenament pentru puterile speciale si acum ne grabeam catre turnul de aparare. Deodata ne-am ciocnit de un baiat inalt...
Angelica: O chema Elita pe fata care dormise tot testul. S-a arata destul de amabila si mi-a facut turul scolii. Ne-am ciocnit de un baiat inalt. Cel mai tare s-a lovit Elita.
- Esti bine, Elita? iii spun eu.
Am cazut pe jos si m-am lovit tare la spate.
-Esti bine, Elita? m-a intrebat Angelica care acum era mai dezghetata.
-Da, am mormait eu suparata...M-am lovit de cineva...
Ne-am uitat amandoua in jurul nostru dar nu era nimeni la orizont....
-De un baiat...Am balmagit eu. Ha, ha poate era o pasare in cadere.....
M-a ajutat sa ma ridic si a cercetat imprejurimile inca nesigura de cele intamplate.Nici eu nu eram mai breaza, chiar vazusem un baiat..........
Am mers pana la o banca unde ne-am asejat buimacite. Dintr-o data un vant sfasietor a inceput sa bata..Nu puteam controla decat apa asa ca nu aveam cum sa ne apar...sper ca Angelica avea un plan ca sa putem scapa de vartejul ce se forma in jurul nostru......
Angelica: Cand ne-am asezat pe banca a venit un vant sfasietor. Mi-a venit o idee cum sa fac sa nu ne inghita si pe noi vartejul.
- Scutul de gheata!
Am zis eu in timp ce m-am rotit in jurul meu si al Elitei. Acum eram in siguranta, dar nu complet. A mai ramas partea de sus, dar am eu o idee cum sa o rezolv si pe asta.
- Floarea de gheata!
Am spus asta i ntimp ce am lansat in aer floarea imensa de gheata pe care o creeasem si a acoperit partea de sus. Acum eram inchise in cilindrul de gheata din jurul nostru.
Dintr-o data Angelica ne-a acoperit cu un scut de gheata si o floare de gheata. Eram in siguranta, dar nu pentru mult timp.Gheata se sparse cand baiatul brunet aparu din nou.Avea ochii rosii si fiorosi. Se apropia de mine si de Angelica soptind cuvinte de neinteles cand dintr-o data a inceput sa alerge...Angelica m-a luat de mana si am inceput sa fugim din calea lui...cine era si ce vroia?
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44