Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Vampire school
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44
Eli:
Mascarada era completa.Frica ii paraliza pe baietii mei,stand nemiscati.Semnele mele rosii de pe fata ma ardeau de foame,si le-am spus usor:
-Nu o sa va doara,veti fi doar ai mei...si am inceput sa-l musc pe cel cu parul aramiu.Sangele imi invada simturile,iar cu o mana il tineam pe celalat sa nu scape.Acesta incercase sa imi dea un pumn,insa o simpla miscare de deget il transporta in perete.Mi-am continuat treaba,si dupa l-am rezolvat pe celalalt.
OOC:kitsune
Amy:
M-am asezat pe canapea asteptand ca Eli sa-si termine bine-meritata masa. Intre timp aprinsesem o tigara de pe masuta de cafea.
OOC: Ciufy hug
Eli:
I-am asezat frumos pe cei doi,intr-o gramada.Am luat o bere nedesfacuta de pe masa si am mirosit putin.Am lasat acolo berea,si m-am uitat prin camera dupa bauturi mai tari.Am gasit o sticla de Jack Daniels si am luat doua pahare frumoase,si le-am asezat pe masa.I-am turnat intai lui Amy apoi mie.Am baut incet,iar apoi am ciocnit usor,si am scos pachetul meu de tigari favorit:Black Stones cu aroma de cirese.Am inhalat usor fumul dulce amarui,si am privit tavanul.
-Stii,am putea pastra apartamentul pentru noi stii?Am putea modifica mintea locatarilor,uitand de pustani,si daca vin ai lor pe aici,le modificam si lor si gata.Iar de cadavre,pai in padurea de langa scoala exista lupi precum Snow,sau ursi...
OOC:Kitsune
Amy:
-Nu-i problema cu apartamentul. Ar fi chiar bine sa il pastram , iar daca vin rudele o sa fie o masa pe care nu mai trebuie sa o cautam. Trebuie sa gasim actele de proprietate si le modificam ca sa apara numele nostru in locul numelui lor si gata. O sa fie ca si cum ei au plecat si ni le-au lasat noua. Deci..trebuie sa ducem cadavrele in padure..
OOC: Ciufy
Eli:
Am facut un gest din maini,iar cadavrele s-au evaporat in particule luminoase.Kitsune s-a uitat mirata la mine si eu i-am raspuns in timp ce fumam:
-O putere "imprumutata"...ca sa zicem asa.Ca sa nu mai fie nevoie de eforturi.
OOC:kitsune
Amy:
-ÃŽmprumutata zici.....Ei bine este foarte folositoare. Acum...Unde sunt actele alea?
Ma ridic de pe canapea si deschid fiecare sertar cautand actele
-Nu prea conteaza daca facem dezordine...In fond oricum trebuie sa rearanjam apartamentul asta mai pe gustul nostru ca sa zic asa..
OOC: Ciufy
Eli:
Camera avea o nuanta de portocaliu deschis.Nu vroiam culori din astea,vroiam ceva mai dragut.Nu stiu...poate un rosu...sa fie mai placut.Habar n-am vom hotari noi doua.
-Ai dreptate,nu-mi place asa mult culoarea asta...mobila pare cam de cocalari.Prea mult alb,nu suntem in rai inca.Oftez si zic:avem multe de facut.
OOC:kitsune
Amy
-Cu siguranta ca avem multe de facut...Dar tot trebuie sa gasim documentele alea..
OOC Ciufy
Eli:
Ochii mei s-au luminat deodata,iar toate sertarele din casa,au zburat pe podea.Am zambit,si am cautat linistita,pana am dat de niste hartogaroaie.Amy se uita mirata la mine,si eu i-am zis atat:
-Am luat multe puteri din scoala asta,nu ca as fi vrut dar am mers printr-o multime la un moment dat.In cateva zile vor dispoarea daca nu le folosesc asa de des.
OOC:kitsune
AMy:
-Foloseste-le cum vrei surioara! Oricum am chef de artificii ceva mai tarziu si am chef sa ciordesc formula creeari unui glob mai mic dar cu aceleasi puteri ca ala din biblioteca. Nu de alta , dar vreau sa-mi bat joc de oameni astia tampiti!
OOC: Ciufy
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44