Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Vampire school
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44
Eli:
-O da,avem cam multe de facut...
OOC:kitsune
Amy:
-Cu ce incepem?
OOC: Ciufy vezi ca ies. am trb bye :X:X:Xhug
Eli:
-Redecoram,neaparat asta.Apoi,schimbam unele pe aici,mai pe gustul nostru.Mai aducem imbunatatiri,si totul va fi bine.
OOC:kitsunee
Amy:
-Hai sa incepem deci cu redecorarea..Putem sa mergem sa hipnotizam niste destepti de la o firma de mobiliere nu? Ei bine haide! A da! Sa nu uitam sa facem o dublura la cheia apartamentului ca sa avem fiecare cate una ba chiar o triplura deoarece poate pierdem cheile..Nu de alta dar eu sunt mega imprastiata...
OOC: Ciufy hug
Eli:
-Buna idee,dar gasim la ora asta?Eu as zice sa ne mai distram putin,si sa radem de tantalaii aia de oameni.Gen,sa mergem la o petrecere,sui sa-i lasam cu gura cascata pe pitzipoancele alea.
OOC:kitsune
Amy:
-The best! Cea mai tare idee! Dar hai sa facem cumparaturi pentru petrecere. De fapt haine pe gratis ca doar hipnotizam vanzatorii nu? Hai! Sa mergem!
Zic in timp ce iau cheia de pe masa si ma indrept spre usa asteptand sa vina si Eli. Ea era clar cea mai tare partenera de distractie. De asemenea are cele mai tari idei!
OOC: Ciufy logic hug
Eli:
Am mers prin magazinele tarzii,si am "convins" vanzatorii sa ne dea cele mai tari haine.Am mers imbracate de petrecere,pana am dat de o casa,unde era o petrecere in mare voie.Ne-am dus tinta acolo,si am vazut ca acolo distractia era garantata:bautura,tigari,oameni,muzica...insa cand ne-au vazut ceilalti,deja erau ca sub vraja.
OOC:kitsune
Amy:
-Ciudat..Nu am folosit inca nimic...
Zic cu subinteles catre Eli.
-Ia te uita o fata care se da emo! Si una care e plina de roz si de parfum si ce mai sclipici! Cu car eincepem bataia de joc? ii zic eu mai pentru auzul ei..
OOC: Ciufy
Eli:
-Hai cu "Tinkerbell"aia.Am mers,usor catre ea,insa ea era deja calare pe un tip si se lingea cu el.Am inceput sa-i dau un cot usor peste umar lui Amy.Deja am inceput eu sa rad de ea si sa-i zic:
-Hei printesa,centura e mai jos sa stii,ii spun cu zambetul pe fata.Se ridica si apoi imi zicea:
-Auzi mai ciudato,cine esti,ca poate iti dau una,insa cand ma vazu amuti pe loc.Ma admira pe loc,parul lung si facut acum bucle,in rochia rosie bufanta putin in jos,alaturi de o pereche de pantofi cu toc inalt.La gat aveam un colier complicat,avand in centru un rubin veritabil.Am zambit superior,iar apoi imi spune stupefiata:
-Eu vroiam sa iau colierul ala!Hoato!,imi spunea ea nervoasa.
-Ce-am gasit al meu sa fie,asa ca fa pasi.
Insa inainte sa se intoarca,a in cercat sa puna mana pe gatul meu,insa deja o luasem de mana si i-am intors-o rapid.
-Ai grija ce faci,ca ti-o rup!ii spun in timp ce o imping,insa ea plange speriata si fuge.
-Ce oameni prosti,spun eu in timp ce rad.
OOC:kitsune
Amy:
Rad amuzata apoi spun:
-Imi ramane tipa emo! Super!
Ma indrept catre dobitoca imbracata in rochie neagra si cu rimelul pe fata de parca ar fi zombie nu alta. Ma pufnea rasul numai vazand-o. Am observat stilul ei de vorbire gen lalait si am inceput sa-mi bat joc:
-Hey nu stiam ca pe aici se afla emo-manelisti! Ia zi in continuare ca poate iti dau niste bani ca sa-si tai venele alea!
-Ba..Vezi ca pun gasca pe tine ..
Dar fetiscana observandu-ma amuti. Aveam o rochie albastru cu negru pana la genunchi , mulata purtand la gat un clier cu un craniul ochii fiind albastri de la pietrele pretioase si sa nu uitam pantofii scumpi din piele de aceeasi culoare cu rochia.
-Faaa , de unde ai hainele astea true..
-In primul rand fa ii zici lu ma-ta si astora din satra ta , iar doi la mana ai vrea tu sa stii , dar cred ca nu-ti pot raspunde deoarece esti mult prea ocupata sa te gandesti cum sa te spanzuri diseara.
Ca sa mai destind atmosfera i-am poruncit brunetei , folosindu-mi puterea de control al mintii , sa il sarute pe baiatul ce se lingea cu rozalia mai devreme. Asta da show..O sa iasa scantei..
OOC: Ciufy
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44