Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Prima zi de scoala /liceu

#21
Nu imi amintesc prea multe din prima zi de clasa I. Stiu doar ca eram mica si nu cunosteam pe nimeni, toti mi se pareau atat de mari, chiar si cei de clasa a III-a de exemplu erau foarte mari... O.O Am facut cunostiinta cu cateva persoane, am trecut cu "Doamna" pe sub podu de flori si ne-am dus in clasa. Nici macar nu imi amintesc cu cine am stat in banca, pacat, ar fi fost ceva frumos de tinut minte... 46
Prima zi de liceu mi-o amintesc mai bine. Din nou, nu ii stiam pe cei cu care eram in clasa. Am vazut-o pe o fosta colega de scoala in curte, m-am dus si am stat cu ea pana am fost chemati sa ne asezam fiecare la clasa lui. Acolo, am vazut ca sunt in clasa cu un tip din fosta scoala cu care nu vorbisem niciodata in generala, dar am inceput sa vorbim atunci pt ca macar ne mai vazusem inainte. 71 Din fericire, discursul de inceput de an a fost foarte scurt si ne-am dus repede in clasa. M-am asezat singura in a doua banca si mi-am "studiat" colegii. A doua zi mi-am facut o colega de banca, inca stau cu ea si ne intelegem foarte bine. Oricum, a venit dirigu si si-a adus si niste elevi foarte simpatici din fosta lui clasa, care ne-au dat niste sfaturi si au bagat niste optimism in noi. 10
[Imagine: sig_reinoir.png]

#22
Am sa povestesc despre prima zi de scoala, ca inca nu sunt la liceu.
Tin minte ca mama mi-a prins parul in doua codite, m-a imbracat intr-o uniforma de-aia albastra cu patratele si sort(chiar daca la scoala mea nu era nevoie de uniforma) si m-a dus la scoala, in mana cu un buchet pentru doamna invatatoare. Stiam cine o sa fie, fiindca a venit la gradinita mea inainte sa incep scoala. Cand am ajuns in curtea scolii, am observat ca nimeni din viitorii mei colegi(pe majoritatea ii cunosteam de la gradinita) nu era in uniforma. M-am enervat foarte tare, fiindca aratam penibil printre ei, dar nu puteam sa merg acasa. Asa ca, am tacut pana ce s-a terminat vestita "prima zi". Cand am ajuns acasa, am inceput sa ma uit prin carti si sa imi fac ghiozdanul
Nimic special.

#23
Prima zi de scoala?Nu am avut emotii.Mai mult am fost curioasa sa aflu cat mai multe.De fapt inainte sa incep scoala mi-a spus mama ca acolo o sa-mi fac prieteni,o sa invat lucru noi,o sa ma distrez si alte chestii si am fost impresionata de ce mi-a spus.Asa ca ziua acesia a fost una fericita.Cand am intrat prima data in clasa imediat am inceput sa analizez tot ceea ce ma inconjura.Inca mi-o pot aminti pe invatatoare cum a intrat cu zambetul pe buze.Ce timpuri! :biggrin:
Prima zi de liceu(sunt a 9-a) a fost plina de emotii.Nu cunosteam pe nimeni.Ma uitam in jurul meu privind fiecare persoana cu mare curiozitate.M-am indreptat catre locul unde vorbea directoarea si am privit catre profesorii si mi-am zis in gand:"Asta cred ca o sa fie diriginta.Cea imbracat in roz." Si chiar asa a fost.Chiar o visasem in aceea noapte inainte sa plec la liceu.Eram tare emotionata.Cand toti cei care urmam sa fim 9 A ne-am adunat in jurul dirigintei m-am intalnit cu colegi de la fosta scoala.Eu am facut I-IV la o scoala,iar urmatoarele clase V-VIII la o alta scoala si m-am intalnit cu colegii din clasele I-V.A fost frumos.
Cand ma gandesc cum m-am simtit...Parca ieri a fost asta.:biggrin:

#24
Hmm prima mea zi de scoala, vai de capu meu 21
imi aduc aminte ca m-am trezit, ma rog siesta de dimineata, 21, patratelelesi coditele nelipsite 21
si a trebuit sa merg in oras cu maicamea dupa flori, si sa o duca pe sormea l liceu,ca na la mine prima zi de coala la sormea prima zi de liceu, 8 ani diferenta intre noi 21
asa si am cam intarziat eu la chestia aia numita parca ceremonie 21, emotii amavut ceva dar cand mi-am vazut toti colegii de la gradinita m-am linistit stiind ca nu sa fiu ca o straina pe acolo 21
Am facut o tona de poze in prima zi de scoala, siacasa si pe drum si in clasa cu colegii 21 inca le mai am si decateori ma uit pe ele ma intreb cand au trecut toi acesti ani 2, parca ieri era in prima zi de scoala 2
Oricum prima zi va ramane mereu o amintire placuta pentru mine, m-am simtit foarte bine, mi-am cunoscut invatatoarea pe care nici acum nu o voi uita, a fost minunata, mereu intelegatoare si foarte amuzanta Smile

#25
Stiu ca faceam compuneri dastea intr-a 2-a so...pima zi de scoala...eh.Poi sa facut careu(sau o tentativa),dupa ce sa-u facut clasele ne-am dus in clasa(cu parinti de mana21 )Ohh neau dat laptic...o sa-mi fie dor de el2222Anyway a fost frumos pana in clasa a 3-a cand sa schimbat invatatoarea and so on totul merge inainte
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#26
Pai...prima zi de scoala? Tin minte ca a fost ploioasa. Foarte ploioasa. Am sarit peste" ceremonie", cred, si am mers direct la noul invatator, care era "prieten de familie", I`am dat florile proaspat culese si apoi m`am intors casa deoarece nu mai era nici un alt elev inafara de mine si inca un coleg in clasa 24
In urmatoarele zile au tot continuat sa apara noi si noi copii pe care nu ii cunosteam, deoarece toti colegii de la gradinita erau intr`o alta clasa, in care ii multumesc lui Dumnezeu si lui maicamea ca nu am intrat. Si...cam intr`un semestru am ajuns si noi sa aratam ca o clasa...oarecum. 24

Prima zi de liceu...aiurea. Nu cunosteam pe nimeni, nimic, si am avut si ghinionul sa astept inceperea ceremoniei alaturi de vreo doi fosti colegi. Dar...am cunoscut o clasa grozava, de care sunt mandra (Hell yeah, "B" is from "the Best" 19)deci...in mare a fost ok 106
[Imagine: blooddressredsnowemotiv.jpg]

#27
Revin cu prima zi de liceu 21(Abia am venit).Poi liceul e jegos(dacia din bucuresti) sunt sigur ca nati auzit de el....Poi nu am stiut la cat se facea deschiderea asa ca am ajuns pe acolo de la 8...Hmm...erau ceva elevi pe acolo...nu-mi place profilul (mate-info a 30+ optiune) da' asta e22 Poi sa vedem am stat o ora singur pe acolo pana sa facut un careu.Sau facut clasele a vorbit directoru' vreo juma' de ora(boring...)And go,am ajuns in clasa,vorbeste si diriga ceva(bored again)...Multi se cunosteau dinainte(singurul care nu sunosc pe nimeni cred..)Nea dat cartile si acasa..21 Maine o sa fiu din nou acolo la 7:30 (omfg),la fiecare ora la o alta clasa...Destul de nasol...
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#28
Naşpa. Am o clasă naşpa. Am intrat la mate-info engleză intensiv - azi a fost prima mea zi de liceu şi credeam că turbez. Adica şti cum e când încerci să porţi o discuţie cu cineva şi persoana respectivă este prea ..hm scurtă la minte ca să îţi răspundă?! (cred că am uitat să precizez faptul că acesta este cel mai bun liceu de la mine din oraş şi se presupune că ar trebui să avem elevi câtuşi de puţin inteligenţi ca să-mi răspundă la nişte întrebări formale). Abia aştept sa treacă semestrul ăsta mai repede ca să ma mut la clasa de bio-chimie.
Ştiu că sunt dură acum spunând acestea, probabil că alţii nu ma consideră mai bună de atat, însă aveam şi eu aşteptările mele.
N-yaaa :3.

#29
Abia am asteptat ziua asta si din cate am observat ii pe masura asteptarilor-colegi de treaba, profesori cool(cel putin dirigu mei este super ok . Cei mai mari il porecleau wikipedia because orice il itrebai stia sa-ti raspunda, are simtul umorului bine "dezvoltat" ,sevar sicam atat deocamdata ) profil lejer(turism) deci o sa fie misto.
Selbst Engel weinen, Engel leiden, Engel fuhl'n sich mal alleine
Sie verzweifeln, wie jeder andre, fallen tief und haben Feinde

#30
Eh, prima zi de liceu.
De la inceput stiam ca inceputul o sa fie destul de nasol, dar dupa aceea ziua o sa se termine frumos. Asta s-a si intamplat o_o Din scoala mea suntem vreo 30. N-am picat cu nimeni din grupul meu !!! Singura care n-a picat .__. Decat cu un tip, foarte de treaba, dar nu era din grupul meu...nu prea am mai vorbit eu cu el in generala. Bine ca macar am picat cu el. Oricum, e foarte nasol. Fiecare copil din grupul meu are pe cineva si e bine asa...sa cunosti macar o persoana o.o Eu sunt singura la ultimul etaj !! O, doamne : )) Si ce clasa.
Unii colegi mi se par foarte de treaba. Bineinteles, nu am avut sansa sa-i cunosc asa cum trebuie...asa e la inceput mereu .__. Unele fete mi se pareau foarte, foarte timide si retrase. Unii baieti cam dusi cu pluta : )) Macar ei sunt mai nebuni xD. Am ras, ce-i drept. Chiar foarte mult. Au fost niste faze amuzante, desi cam toti am fost putin timizi ziua asta : )) Prima zi...you know. Unii se cunosc, sunt niste grupulete din unele scoli, care se cunosc...Si na, o sa stea mai mult cu grupul ala : )) La inceput, asa o sa fie. Grupulete, grupulete. Pana ne imprietenim si noi cu totii xD. Ehe, inceputul e greu .__.
Diriga...la fel. Eu cu doi tipi facusem o petitie sa avem acelasi diriginte, care a fost a lui fratimiu. Un tip foarte de treaba de romana. Colegii aia doi au picat in aceeasi clasa, iar barbatul asta dirig la o alta clasa .__. Eu am o diriga de romana. Nu ii dau mai mult de 26 de ani o.o Foarte tanara si foarte de treaba : )) Si amuzanta. Radea mult xD. Bine ca ma picat cu una normala : )).
Deci, ziua a inceput urat, dar s-a terminat bine. Sper ca viitorii colegi sa fie normali >.<
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Profil de Liceu Flash 96 72.534 18-05-2014, 02:09 AM
Ultimul răspuns: Whisky
  Experiente amuzante la scoala βεκi 202 103.976 16-07-2013, 12:47 PM
Ultimul răspuns: Ada
  Aveti ambitie la scoala? Ryoto 6 5.087 18-03-2013, 11:30 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Fara scoala Khonsu 21 14.039 15-05-2012, 12:23 AM
Ultimul răspuns: hiimera
  Cel mai tare an de liceu/generala si cel mai urat an de liceu/generala! hiimera 1 2.845 10-01-2012, 12:21 AM
Ultimul răspuns: Andrei.
  Scoala KarinaD 16 9.612 19-07-2011, 04:23 PM
Ultimul răspuns: North
  Concursuri la scoala Flash 13 10.097 11-12-2010, 09:17 AM
Ultimul răspuns: AlerimxD
  Incepe scoala ! [ 2010 - 2011 ] Flash 33 19.612 14-10-2010, 08:18 AM
Ultimul răspuns: *ILY Yaoi Maniac*


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)