Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Incepe scoala ! [ 2010 - 2011 ]

#31
Eu iubeşte diriga nouă. :3
E de specialitate ceea ce însemnă că va sta mai mult în celălalt sediu al şcolii deciii ... puteam face ce dorim. În rest ... nu ştiu, unii arată la fel ca în anii trecuţi, alţii s-au tuns, şi-au mai găsit un loc bun pentru un piers şi etc. Mi-a plăcut o faza de la început, tocmai intrasem în curtea şcolii şi-mi văd două colege, mă duc la ele, şi eu cum vocea mea plictisită şi dezgustată de atmosferă "Salut." =]] iar ele " Wtf, cine eşti ? aaa Mimiiiiii !!! " , lol. Şi în restul restului ... hmm, don't know, mulţi profesori din anii trecuţi au plecat şi abia dacă ştiu 2-3 profesori cu care să ştiu sigur că o să fac orele cu ei, mă rog. Pot spune că m-am amuzat de feţele unora, de nou veniţi, şi ăsta e doar începutul.
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#32
A inceput scoala. : | Ce dor mi-era de profa de romana, de mirosul ala ciudat din scoala, de peretii aia murdari, cu mucegai prin colturi.. Cat ma bucur sa le revad. 22
Lasand gluma la o parte prima zi de scoala a fost plictisitoare [ ca de altfel fiecare zi de scoala ]. M-am trezit la 07:40 pentru ca la 9 trebuia sa fiu la scoala. Am vorbit cu o colega sa ne intalnim la 08:35 dar inca nu eram gata.. Am mai stat vreo 10 minute sa ma gandesc cu ce ma incalt, daca sa-mi pun sau nu cravata aia idioata etc
Cand am iesit din casa m-am intalnit cu vecinul meu care trece a 5a si a trebuit sa merg cu el la scoala [ ._.' soarta bre, soarta.. >.<'' ].
Cand am ajuns mi-am facut loc cu chiu cu vai prin multime si am stat un sfert de ora sa imi caut colegii. Noroc cu o colega care m-a vazut si m-a dus la "grupul nostru" *laughs*
"Ce te-ai schimbat Ana" "Te-ai facut mai inalta" [ chiar daca stiam ca nu e asa, le lasam sa ma linguseasca ] apoi: "imi plac blugii tai de unde i-ai luat" [ stiti cum e intre colegi.. chiar daca nu iti place cum e imbracat respectivul ii zici "ce blugi JM3K3R! ti-ai luat" ] dar am avut parte si de "nu-mi plac blugii tai.. sunt prea largi.. ce naibii esti baiat?" ._.'
Directoarea [ care are pica pe mine apropo T.T ] a tinut un discurs, dar saraca nu si-a dat seama ca nu mergea bine microfonul iar noi, care stateam in spatele tuturor nu am auzit nimic din ce a balmajit ea acolo. [ de fapt nu cred ca a inteles careva ce a zis ea pe acolo. numai gura noastra se auzea : > ]
Am avut timp sa ma uit in jur si ghiciti ce? colegi noi cu duiumul ._.' Tigani, tigani, iar tigani si 2-3 "pistruiati" *laughs*
Mi-am cunoscut noul diriginte [ diriga e gravida si ne-a lasat anul asta.. ]. Pot spune ca atunci cand am auzit ca profesorul de chimie o sa ne fie diriginte am avut un soc. Imi ziceam "Wtf pe langa faptul ca iti da la ore 4 daca ii zici "H2O" in loc de "Hidrogen 2 Oxigen" o sa iau 4 si la dirigentie? >.<' geez.. "
Ne-a adunat pe toti, a adus vreo 6-7 baieti si o fata, i-a pus fata in fata cu noi si ne-a zis "Vreti nu vreti, anul asta ne certam impreuna". Nimic despre colegii noi, inca. Buuuu~n.
Am stat o jumatate de ora sa intre piticii de 1-4 in clase si apoi am intrat si noi. [ yeeey am fost prima clasa 5-8 care a intrat in scoala. Ce bucurie.. ]
Inca o veste - de data asta una buna. Ne-am mutat clasa in clasa urmatoare [ Avem mobilier nou, fluturi din hartie creponata si planse cu desene stupide pe pereti. Ce clasa.. perfecta.. ]
O veste care chiar m-a bucurat : am aceeasi colega de banca. Thank God
M-am asezat pe randul de la geam, la perete. [ yep, la iarna n-o sa clantan de frig.. am caloriferul in spatele meu. : ]] ]
Si am revazut-o pe profesoara de fizica : ] [ nu, nu imi place fizica, dar profesoara e de treaba ]. Sper sa facem cu ea fizica pentru ca anul trecut am facut cu un batranel si n-am inteles mai nimic.
Ne-a dat dirigintele orarul si am plecat. :]
*trecem peste partea asta* Am ajuns acasa. [ surpriza. nu era nimeni. =| ] Mi-am aprins calculatorul, m-am plans la cateva prietene pe mess ca am colegi noi si asta fuse ziua mea "magnifica".

Aaa trebuia sa raspund la niste intrebari.. [ mintea mea e inca in vacanta. ]
-So anul acesta a câta treceţi ?
A 8-a. Imi e cam frica.. e ultimul an si o sa fie examenele alea de la sfarsit. : - ss
Oricum e bine ca mai am putin si scap de generala. : ]]

-Cum v-aţi pregătit pentru şcoală / liceu ?
Mi-am luat haine, 3 caiete studentesti de romana, 2 de matematica si 2 seturi de cate 5 caiete mici de romana si matematica, ghiozdan, un stilou si niste acuarele. Hehe ce acuarele.. Mi-a zis mama ca avea si ea din astea cand era la scoala =]]]] Oricum nu o sa imi mai trebuiasca intr-a opta cum imi trebuiau inainte.

Abia astept prima ora de dirigentie sa-mi fac o impresie despre domn'diriginte. Si, surprinzator.. astept sa plec la scoala. Nu pentru ore. Pentru ca vreau sa vad ce profesori noi o sa vina. Sa vedem pe cine mai terorizam noi. =]
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#33
He he. Se pare că a început școala pentru toți ( deși în România mai târziu T-T ) . Weell, îmi place noua dirigă : x . E așa de drăguță cu toți și nu se enervează deloc când cineva face o prostie ( și asta se întâmplă deees ) și nici nu de pedepsește, deși merităm asta din plin. Restul profilor sunt geniali. Cea de biologie e genială în adevăratul sens al cuvântului. Are un mod așa de ciudat de a preda încât te amuză, dar te face să și reții. Profa de chimie e destul de grasă și toți o strigăm „the big mother” , dar este tare înțelegătoare și foarte prietenoasă : D . Profa de engleză e preea agitată, dar învață destul de bine și tot timpul zâmbește ( weird ) . Îmi plac majoritatea profelor/profilor fiindcă sunt prietenoși și îmi place cum predau și fac muuulte excursii. Nu-mi place proful de sport. Ăsta e tare rău și ne pune să alergăm de ne dăm duhul și apoi nu ne lasă să facem vreo pauză -.- .
ÃŽn general e ok .
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#34
Well , s-a dus de mult inceputu' scoli ;d Da cu'i ii pasa 2 Eh ce suparare nu am scapat de diriga 14 Am trecut clasa a 7 a . Um..da m-am pregatit , era birou' plin de caiete care mai de care 21 A si sa nu uitam de haine , mama doamne , MAMA pana nu am gasit absolut tot ce-mi trebuie de imbracat deci tot o tinuta completa , m-a tinut dupa ea in tot orasu . Exista si ziua de maine 4 Si ce inceput de clasa a 7 a am avut 21 Da' ce happy eram ca incepe scoala 4 Doamne nu mai rezistam in casa 21 Dar acu mai vreau vacanta 4



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Experiente amuzante la scoala βεκi 202 103.960 16-07-2013, 12:47 PM
Ultimul răspuns: Ada
  Prima zi de scoala /liceu Khonsu 41 34.074 15-04-2013, 08:08 PM
Ultimul răspuns: Fear
  Aveti ambitie la scoala? Ryoto 6 5.087 18-03-2013, 11:30 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Fara scoala Khonsu 21 14.039 15-05-2012, 12:23 AM
Ultimul răspuns: hiimera
  Scoala KarinaD 16 9.611 19-07-2011, 04:23 PM
Ultimul răspuns: North
  Concursuri la scoala Flash 13 10.095 11-12-2010, 09:17 AM
Ultimul răspuns: AlerimxD


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)