Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Incepe scoala ! [ 2010 - 2011 ]

#1
So anul acesta a câta treceţi ? Cum v-aţi pregătit pentru şcoală / liceu ?
Cei ce încep primul an de liceu / facultate cum vă simţiţi ? [ asta e întrebare pentru boboci ].

So anul acesta a câta treceţi ?
Trec a zecea la liceul [ Uman - Filologie ]. Totuşi aş vrea din a 11-ea să mă mut la un liceu din Bucureşti la un liceu de arte sau tot de filologie. Nu ştiu încă, dar problema e că nu am unde sta. Mă mai gândesc la chestia asta.

Cum v-aţi pregătit pentru şcoală / liceu ?
Uh mi-am luat caiete, cărţi tot ce mi-a trebuit şi mă rog ghiozdanul evident, dar nu sunt cine ştie ce încântată. Vreau să mă mut oricum aşa că anul ăsta insist la note mari şi o voi ruga pe mama cât mai des voi deveni extrem de insistentă până acceptă propunerea mea de a merge la un liceu din Bucureşti. Eu tot vreau să mă mut chiar m-am săturat de panarama mea de oraş şi panaramele de colege şi colegi.
-

#2
DE ABIA AÅžTEPT SÄ‚ ÃŽNCEAPÄ‚ ÅžCOALA!
Nu îmi vine să cred că în sfârşit mâine o să mă duc la şcoală!! Chiar nu îmi vine şi chiar aştept, aştept, aştept, aştept de nu mai pot. Nu sunt sarcastică, m-am plictisit aici, vreau să merg în oraş, vreau să mă întâlnesc cu colegii mei şi unii prieteni şi vreau să mai fac şi altceva decât să o ard aiurea toată ziua, să frec menta * laughs * în orice caz...

Nu m-am pregătit de niciun chip pentru şcoală. Adică ,din toate punctele de vedere. Nu am citit nicio carte şi nici nu am nici cea mai mică idee de ce naiba trebuia să citim anul ăsta, nu ştiu dacă aveam ceva de făcut în vacanţa asta şi nici nu îmi pasă oricum e prea târziu acum să mă gândesc la asta şi nici chef nu am. Pentru că eu vreau să înceapă şcoala pentru colegi, ieşit şi pauze. Nu pentru ore. Ah şi pentru profa de francă. Eniuei.... 21 nu m-am pregătit.
Nu mi-am luat nici ghiozdan 24 da, eu vreau să îmi iau ghiozdan pentru că geanta e cam aiurea, te doare umărul ca naiba, dar să vedem, mai întâi trebuie să fac rost de bani, dacă i-am cheltuit prost, now what can I do. Ah dar mi-am luat nişte caiete ( Studenţeşti, roooz 24 ) şi nişte pixuri, mor după pixuri deci îmi trebuiesc cât mai multe posibil. Şi sufleteşte sunt mega pregătită de şcoală.

Eu trec într-a 11a, de abia aştept. Cică e cea mai tare clasă. Şi eu cred că o să fie, oricum şi a zecea mi-a plăcut mult * laughs * .

EDIT: DE ABIA AÅžTEPT SÄ‚ VÄ‚D BOBOCIII!!!

#3
Nu credeam ca o sa zic asta vreodata dar : Vreau la scoala ! XD
Trec in clasa a sasea.. mdea.. stiu cam mica XD De pregetit, m-am pregatit. Dulapul de caiete e plin. Stau aranjate ca la armata :]] Penar, carioci tot mi-am luat si asteapta sa fie folosite.. iar in anul viitor sa fie aruncate :]] Ghiozdan 39 am luat si dinala, dar sincera n-am nici cea mai mica idee pe unde l-am pus XD probabil ca maine dimineata o sa umblu prin casa ca dementa :]]
Si eu astept noul an scolar pentru pauze si iesiri cu colegii XD cat mi-au lipsit chestile astea :]]

#4
So anul acesta a câta treceţi ?
Trec a VIII-a si sincer sunt cam speriata cu examenele de la sfarsit si toate aburelile alea. [ 42 ]
Cum v-aţi pregătit pentru şcoală / liceu ?
Ca tot poporul cartile si caietele trebuiau achizitionate , si cateva manuale , cum ar fi cel de romana , pentru ca profesoara noastra nu preda dupa manualele predate de scoala , spune ca nu ii plac si sunt de moda veche , cat si la religie , aici suntem oarecum obligati sa le luam pentru ca scoala nu le ofera si facem comanda tocmai la Bucuresti. Instrumente de scris , cum ar fi , pixurile , cu altceva nu scriu si ghiozdanul , iar pentru maine mi-am pregatit doar un carnetel pe care imi voi nota orele de marti. o.O
Ce aproape e scoala , a fost prea scurta vacanta si nu e corect -____- , dar asta e sa-i zicem bun venit , desi ii trebuia un concediu mai lung.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#5
Mă, dar chiar începe şcoala! o.o" La cât de aiurită am fost în ultimu' timp aproape am uitat. [nimic, nou, nu? 21] Noroc cu mama care a avut grijă să-mi amintească că totuşi mă aşteapta un nou an şcolar. Vai , ce bucurieeee! [ ce ironie am în mine azi!] Numai eu nu vreau să înceapă şcoala? OK, recunosc, îmi e dor de colegi, de pauzele noastre trăznite si de profu' de geograaaaa <3 Dar când mă gândesc la teste, teze, ascultat, note, stres, profii naşpa, dirigă cu nervi, atunci îmi trece tot doru' şi mă gândesc că vacanţa asta a trecut a naibii de repede. o.o"

De pregatit, m-am pregatit. Mi-am luat nişte haine şi câteva caiete, a da, şi multe creioane colorate <3 Ghiozdan am de anu' trecut şi încă îi doresc viaţă lungă. :] În rest mai trebuie să îmi iau penar, stilou, alea alea... ca de obicei mereu le iau pe ultima sută de metrii. :]]. Oricum ce mai contează? Asta se rezolvă repede. La mine mai greu a fost până mi-am învins lenea să ma duc până la magazin să-mi cumpăr aproape tot ce-mi trebuie. :]]

A da, cred că am uitat să precizez , trec pe a 7 a [dap , dap , micuţă, ştiu]
Life is not about finding yourself, is about creating yourself!

Blog :]
Nebunie in cuvinte! <3

#6
Clasa a 10a.
Mi-am luat 6 caiete de mate si 3 de romana b-) Si am furat un pix de la mama.
N-am chef de scoala. M-am obisnuit cu libertatea 21 Plus ca fac dupa amiaza si asta imi distruge toata ziua. Si o sa ma streseze profa de mate, profa de chimie, profa de bio, profa de franceza, aia de engleza si cam atat. Si diriga o sa ma puna sa aduc prajituri la scoala 22
Ce sa mai zic? Dupa ce incepe o sa imi placa (cred ca-i prea mult spus), dar inainte sa inceapa n-am niciun chef.

off-topic: @lynn: "I. nu găsesc. dau edit dacă îmi amintesc. " Kashim 15
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

#7
So anul acesta a câta treceţi ?
Trec a 9a.
Cum v-aţi pregătit pentru şcoală / liceu ?
Mi-am luat rechizite.
Cei ce încep primul an de liceu / facultate cum vă simţiţi ?
Primul an de liceu.Sunt foarte curioasă să-mi cunosc noii colegi şi să văd dacă sunt în clasă cu o amică.

Şi da, aştept să înceapă şcoala de la jumătatea vacanţei, această nerăbdare fiind provocată de plictiseala de care am avut parte 90% din vacanţă.
I've only been in love with a beer bottle and a mirror.
(Sid Vicious)

#8
Lynn - e bine ca sti ce vrei sa faci...deja din clasa a X-a ar cam fi cazul sa te gandesti pe ce vrei sa te axezi mai departe pentru a nu avea apoi probleme...Dar profita de anii astia caci atat a X-a cat si a XI-a (mai ales a XI-a) vor fi anii cu cele mai multe amintiri din viata de liceu...
Teh - crede-ma clasa a XI-ea este absolut superba...profita de ea la maxim...ca nu te vei mai intalni niciodata cu libertatea asta...toti te lasa in pace si profesori si parinti...toti iti zic...asta e ultimul an...diustractia d eliceu abia acum o simti si tu trebuie sa sti cum sa profiti de ea. Eu una am avut zeci d epetreceri si majorate si baluri si pe clasa a XI-a au fost toate si nu am ratat nici unul...pai cum naiba...doar e cel mai frumos an si trebuiesc acumulate amintiri de liceu...deci te sfatuiesc sa faci la fel 15. Nici cu absentele nu a fost problema...am chiulit mai ult decat toti anii la un loc...si toti am avut media 10 la purtare...faceau profii: distrativa voi acuma ca la anu o incurcati...dar anu asta hai...treaca cu vederea daca aduceti scutiri...si asta am si facut...lejeritate totala :X...oricum e bine sa sti de pe acum unde vrei mai departe...distreaza-te dar cu cap Smile ca vine a XII-a si o sa fie destul de cruda21
♪ Rozzzy ♪ - tu esti micuta, ai timp de toate...si de invatat si de distrat...nu te preseaza nimeni si nimic...vai cat imi placea cand eram in scoala generala...desi nici de anii de liceu nu pot sa ma plang 15
Isis - eh...lasa...este abia primul examen important...si ce-i drept...pare mult mai serios decat bacul care a ajuns o bataie de joc...mult succes si sa intri unde vrei tu Smile
Hanako - da pai pe vremea aia nu cred ca imi placea nici mie prea mult ideea de a merge la scoala 21 dar are si ea partile ei bune 15 oricum si tu mai ai timp de multe Smile
Kashim - hai mah ca o sa te distrezi si la scoala, ii mai iei oleaca la, misto pe profi15 21...also faza cu pixu...asta fac si eu mereu...niciodata nu am si in fiecare zi fur de la cine apuc 21
Ayuka - pe tine te cred ca te plictisiseai in vacanta 21(adica oricine care trece la un alt nivel este nerabdator in opinia mea si restul lucrurilor i se par plictisitoare). O sa vezi...toti or sa va strice "boboci" si or sa se bage in seama fara motiv 21 in special cei de-a XII-a (abia astept sa fac si eu asta15 21). Dar o sa fie frumos caci prin liceu toti or sa vorbeasca numai de voi...mai ales in primele luni...viata de liceu e frumoasa si iti urez sa te distrezi cu ea...acum o sa iti faci cei mai multi prieteni si o sa fi si tu mai libera Smile


Finally...sincer ma cam plictisisem acasa...sau poate presiunea gandindu-ma la ce va urma.
Defapt trebuie sa recunosc imi este dor de toti colegii...de unii profi, de pauzele pierdute prin parc...de absentele nemotivate si grijile scutirilor 21 de iesirile pe terasa...doamnee in clasa a XI-a tata ma aducea la liceu la 8 dimineata, pleca eu intram pe o usa si ieseam pe cealalta si ma duceam...micul dejun, cafeaua, barfa d ela prima ora...primele impresii si pe la 9-10 daca nu intervenea altceva ma duceam si eu la scoala21ah ce viata si abia astept sa reiau totul...imi este atat de dor de toti...orele sunt super amuzante la profilul meu...chiar si profii sunt de treaba si le arde de jocuri..altii ies cu noi la un suc pe terasa...sunt chiar tari21
Eu trec in clasa a XII-a iar anul asta ma astept sa fie unul greu...sau cel putin epuizant...caci toti imi vor sari in cap...fetito ai bacul nu mai pierde vremea si tralala si meditatii...destul de multe aiureli...dar decat sa ma plictisesc acasa ascultandu-i pe toti cum se vaita ei pentru mine (eu una nu sunt chiar atat de ingrozita ca ei), mai bine sa inceapa odata scoala...si apoi sa nu se mai termine 10 sincer nu vreau sa termin liceul 2 mult prea frumosi anii astia :X doamne si cat de repede au trecut...parca mai ieri eram si eu boboaca2
Sunt la profil de filologie in cadrul unui liceu destul de renumit in oras si pana acum a fost bine...si sper sa trec cu bine si de hopul asta si sa intru la Drept in Bucuresti.


Pregatit...hm...poate sufleteste 21
Pai mi-am achizitionat cartea de economie (doar pe asta caci nu mai fac in clasa a XII-a si imi trebuie pentru admitere)
O sa imi cumpar restul cartilor cand o sa aflu ce edituri se cer...cam aiurea caci mi-au schimbat multi profesori inclusiv diriginta.
Mi-am cumparat doar haine (orice motiv e bun ca sa mai achizitionezi niste haine21 iar scoala este un motiv bun19 ) geanta...si alte chestii de genul.
Caiete...slabut...adica inca nu mi-am luat..dar cu 10 caiete studentesti fac tot anul...de obicei scriu pe agenda sau pe coli...asa ca nu ma stresez prea tare.
Dar mi-am facut ordine in cap...stiu ce trebuie sa fac...imi cunosc prirotatile...si ce pot sa spun...maine va fi prima zi din ultimul an de liceu :X iar eu abia o astept :X...caci in sfarsit noi suntem aia mari 21

#9
Trec a 10-a. Și e biine. Voi intra în curtea aia imensă a școlii fără pic de emoții(oare?). Știu că din o mie de oameni de pe acolo, cunosc câțiva. Chiar și ăia, colegii mei, de prin alte clase, oricum, mă văd și am pe cine îmbrățișa, saluta, etc.Nu mai intru ca acum un an, sfioasă și cu mama lângă mine, minunându-mă de câta lume e pe acolo 21 și întrebându-mă ce mă fac eu într-o clasă unde nu cunosc pe nimeni.

De pregătit, oarecum. La capitolul haine stau prost, ca de obicei. Ah, și nici caiete nu cred că am de ajuns. 4 studențești, altele mici de 100 de file, de 48, penar nou, ghiozdan nou plus geanta drăguță luată în primăvară. E ok.

Partea proastă e că după festivitate ne bagă la ore. 3 de dirigenție și una de istorie. Uah, mă rog, nu am idee ce vom face, dar începe școala, e toamnă, totul e frumos. Smiiile!!!

#10
O da, ce mă bucur că începe şcoala, abia aştept să se termine.

So anul acesta a câta treceţi ?
A 16-a, abia aştept să-mi revăd colegii idioţi, pff, nu mai pot de bucurie. Cel puţin de data asta o să am o altă dirigă, slavă cerului că-i gravidă, ce-aş vrea ca ăla de muzică să fie noul meu dirig, ah, ar fi raiul pe pământ. 105

Cum v-aţi pregătit pentru şcoală / liceu ?
Păăăăi, m-am plimbat ore în şir cu mama prin magazine cumpărând haine, rechizite şi toate cele, oricum, mama mi-a spus că dacă mai am nevoie de ceva o să îmi dea bani să-mi cumpăr singură ceea ce mi se pare mult mai ok decât să mă plimb cu ea 244646738 de ani întrebându-mă din vitrină în vitrină dacă-mi place ce văd. 21
[Imagine: 9qh35v.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Experiente amuzante la scoala βεκi 202 103.948 16-07-2013, 12:47 PM
Ultimul răspuns: Ada
  Prima zi de scoala /liceu Khonsu 41 34.073 15-04-2013, 08:08 PM
Ultimul răspuns: Fear
  Aveti ambitie la scoala? Ryoto 6 5.087 18-03-2013, 11:30 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Fara scoala Khonsu 21 14.038 15-05-2012, 12:23 AM
Ultimul răspuns: hiimera
  Scoala KarinaD 16 9.611 19-07-2011, 04:23 PM
Ultimul răspuns: North
  Concursuri la scoala Flash 13 10.094 11-12-2010, 09:17 AM
Ultimul răspuns: AlerimxD


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)