Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O iubire cam ciudata [sasusaku&naruhina]

#21
Poi ce pot spune...voi sunteti mai mari si criticati mai dur dar eu am doar 12 ani.Sincera sa fiu va dau dreptate in totalitate...dialog mult si sec...naratiunea nu-i...si tot ce ati comentat voi.Bine...acum sa spun si ce cred eu...fic-ul este dea dreptul stupid...toate se intampla asa de bine si de perfect...cand au vrut petrecere, parintii au spus ''da'',apoi parintii pleaca si copii isi fac de cap...deja stiu ce va urma sa scrii in capitolul urmator.Este plictisitor...eu nu-ti voi spune ce trebuie sa faci pentru a imbunatati fic-ul...dar asculta sfaturile celorlalti;).Stiu ei ce vorbesc chiar daca sunt duri!!!Succes in continuare si astept capitolul urmator.

#22
ok, stam naspa aici.
Sincer, in capitolul asta nu am vazut o evolutie, ba chiar m-ai km dezamagit.
Am inteles k incerci sa ti cont de sfaturi insa nu prea te straduiesti sa o faci...
In primul rand k ai multe greseli. Apoi problema semnelor de punctuatie si cea a "Cu litera mare de la capat sau la inceput de propozitie, nume proprii si etc" Nu vreua sa te superi pe mine, insa daca o sa faci asta e.
Avand in vedere k nu prea e descriere eu una nu mi-am facut o imagine prea clara a intamplarii. Cinematograful ala ai incercat sa-l descri pe acolo insa nu e nimic reusit. Iar faptul ca totul e "roz" e cam gretos nu crezi? Adik da, poate k oamenii nu vor drame si le plac happy-endurile insa, cred ca ceilalti imi dau dreptate daca spun k: Mi se pare absurd ca sasuke a sarutat-o asa deodata (viata roz) cum de parintii i-au lasat din prima sa dea o asa numita petrecere (din nou rooz) culmea parintii mai si pleaca si ei isi fac de cap.... ai grabit mult actiunea si sincer, m-ai suparat. Mai urmeaza sa si-o traga si tacamul e facut :|
prea banal, absurd, totul in graba parca pus acolo doar sa fie, totul roz, totul prea anormal :| O relatie (pt k e un fic de dragosteee) are si ea o anume baza, baza pe care cei doi indragostiti o construiesc cu timpul, in cateva zile, saptamani, luni :-?? Iar baza asta la tine nu a fost. U ai inceput sa pun usi si ferestre si sa vopsesti inainte de a face peretii (sper k intelegi comparatia)
eu astept capitolul urmator si reciteste si tu inainte sa postezi.
chiar imi cer scz daca te-am suparat insa nu am spus lucrurile astea in nume de rau.
succes in continuare : )
What goes around comes around.

#23
Kary here!

Well,am ajuns sa invat capitolul asta de la fic ca pe poezie,de cate ori l-am vazut si citit si recitit.Acum voi pune critica:
-------------------------
-Ai vrea sa mergem sa o intrebam pe mama daca ma lasa? zice hinata(,,h'' cu litera mare de tipar)
-sigur! hinata de ce nu? spune sakura cu un zambet micut pe chip(Incepi o propozitie cu litera mare,Sakura nu sakura,si la sfarsit de propozitie se pune un semn care se cheama ,,punct'')
Amandoua sau indreptat catre o casa mare cu etaj de culoare mov foarte deschis,din fata casei se vedea si o buna bucata de gradina aceasta era foarte frumoasa era plina de trandafiri si albastrele pomi erau plini cu fructe superbe si la inceputul gradini era un mini gard de un maro intens.(Mai...ce pot spune ma bucur ca ai inceput sa faci descriere si tu,mama...dar totusi pare seaca si trasa de par.)
Hinata cum a intrat in holul casei o anunta pe mama sa ca venise acasa de o data o femeie frumoasa cu parul negru ce nu ii dadeai mai mult de 20 de ani isi facu aparitia iar hinata ii sari in brate rugando cu o mutra de catelusi nevinovat sa o lase sa doarma la sakura,mikoto caci asa se numea femeia ii spuse:(Hinata,cum a intrat in holul casei,o anunta pe mama sa ca venise acasa.Deodata ,o femeie frumoasa ,cu parul negru,ce nu ii dadeai mai mult de 20 de ani,isi facu aparitia,iar hinata,ii sari in brate rugand-o cu o fata de catelus nevinovat,sa o lase sa doarma la Sakura.Mikoto,caci asa se numea femeia,spuse: )
- Draga mea sti foarte bine ca astazi nu se poate azi astazi seara avem jocurile noastre traditionale si nu poti lipsi. spune aceasta cu o urma de regret in voce(Draga mea,stii foarte bine ca astazi nu se poate.In seara asta vor fi jocurile noastre traditionale,si nu poti lipsi.)
- Macar Sakura poate veni la jocurile de familie?intreaba hinata dezamajita de raspunsul mamei ei.(Intreba Hinata, dezamagita de raspunsul mamei.)
-Sigur! doar sa stie cineva unde este. Cu cat mai multi cu atat mai bine zice mikoto caci acea persoana nu suporta sa i se zica doamna sau diferite chesti deastea.(Doar sa stie cineva unde este.Cu cat mai multi cu atat mai bine.Zise Mikto.Acelei persoane nu-i placea ca cineva sa i se adreseze cu ,,doamna''.)
-Da sigur! ca o sa vin o sa ii zic menajerei dar ooo.. trebuie sa il iau si pe fratemeu se pare ca nu ma lasa fara el nici unde . spune Sakura cu un regret in voce(Da, sigur ca o sa vin!O sa-i spun menajerei dar...Oh!Trebuie sa il i-au si pe fratele meu.Se pare ca nu ma lasa afra el niciunde.)

--------------------
N-am comentat mai mult deoarece nu am dispozitia necesara.
Dar crede-ma ca nu scapi de critica.Am vesti bune si vesti rele:
Vesti bune:
1.Apreciez ca ai tinut cont de sfaturile noastre si nu mai ai dialog in prostie si alte greseli.
2.Ai un aspect mai bun la pagina.
3.Tii cont de sfaturi.
4.N-ai lasat ficul.

Vesti rele:
1.Inca nu stii sa scrii corect.
2.Semnele de punctuatie si cand se scrie cu litera mare.(Parac am fii la clasa I).
3.Descrii sec.N-ai epitete sau alte figuri de stil!
4.Te plangi cam mult :D

insa incercati va rog sa nu mai fiti asa de duri . am tinut cont de sfaturi (Adevarat,nu te contrazic.Ai tinut cont de unele dintre sfaturi.Dar se poate MULT mai mult).
Faza cu doamna de 30 si ceva de ani ma lasat fara cuvinte.Din ce ai zis tu,incerci sa scapi de critica,dand vina pe D-na profesoara.Saraca femeie n-are nici o vina.Tu faci greseli elementare,de clasele primare!Fiecare profesor are modul lui de predare.Nu inseamna ca nu preda bine sau ca e vina ei.

Cam atat cu critica.Sper sa te perfectionezi.

Ja-ne!

-----------------
Mda.Am observat ca am ramas in urma cu un capitol...

Dupa putin timp cei opt prieteni intrara intr-o sala imensa cu mii si mii de scaune care aveau o tapiterie rosie ca ochii unui vampir insetat de sange. Iar in fata acelor scaune se afla o plasma ce se intindea pe tot peretele.Acea camera iti dadea impresia ca esti intr-un cinematograf bantuit.Toate fetele cand intrara in acea camera simtira o frica ce le cutremura tot corpul , simteau ca nu mai au aer, dar la un moment dat cineva reusi sa scoata o vorba ca sa ii linisteasca pe toti dar mai rau i-a speriat, deoarece ecoul vorbelor sale, rasunau in intreaga incapere.Au reusit in final sa se linisteasca putin si s-au asezat pe scaune .Dupa 10 secunde filmul incepuse. se pare ca erau doar ei opt in acea incapere pana si baieti au dat de inteles ca nu erau tocmai neinfricati.Pe la jumatatea filmului, au plecat deoarece erau mult prea speriati sa mai ramana. In drum spre casa, toti s-au hotarat ca petrecerea in pijamale se va tine in acea seara la cei doi.
Au intrat in casa val-vartej sa isi ceara fiecare voie sa isi invite prieteni. Spre bucuria celor doi, mama lor le-a dat voie , ba chiar i-a anuntat ca va pleca in excursie cu sotii Haruno la cabana acestora pentru o saptamana.
Ce bucurie a fost pe capul lor mai ales ca aveau planuri mari cu acea petrecere.
- Tu te duci in oras dupa floricele si eu ma duc dupa perne si suc ,bine? Spuse Hinata foarte entuziasmata de ideea de filme la tv propusa de Sasuke.
-Bine, dar sa nu uiti de cel de fructe de padure ca ala imi place mie, ai auzit? raspunde Sasuke cautandu-si haina, pentru a se duce in locul indicat de Hinata.
- Auzi, dar lui Naruto ce suc ii place ? se interesa Hinata pentru a fi la curent cu preferintele fiecaruia.
-Cred ca de grefe sau de mango!Nu stiu exact. Spuse Sasuke iesind pe usa camerei.
Dupa ce toate pregatirile au fost gata, si prieteni lor si-au facut aparita ,petrecerea a inceput. Toti erau asa de fericiti in cat au uitat de timpul care trebuia sa il respecte iar, dupa putin timp, au hotarat sa se joace cu totii un joc adus de mama Sakurei din America dar, i le-a tradus inainte de a le inmana fetei. Era un joc tip adevar sau provocare, dar era pentru persoane peste cincisprezece ani.
- Deodata ce eu l-am adus, va fi primul Naruto pentru ca e fratele meu si de . Zise Sakura foarte ironica.
--
M-am oprit aici, deoarece nu am priceput deloc ultima propozitie,si oricum nu am mai vrut sa mai critic...ma enervez usor.
Scumpo...Din punctul meu de vedere n-ai evoluat.Si...Actiunea e grabita,Descrierea e zob,Ortografia s-a sinucis,Semnele de punctuatie au fost strangulate,Ideea Ficului e prea previzibila.

Nu mai am cuvinte...Ja-ne!
[Imagine: funny-2.gif]

My gaia avatars:
[Imagine: 147d576.png][Imagine: 6522781.png]
The stars lean down to kiss you,
And I lie awake I miss you,
Pour me a heavy dose of atmosphere.
Cause I'll doze off safe and soundly,
But I'll miss your arms around me
I'll send a postcard to you dear,
Cause I wish you were here.

I watch the night turn light blue,
But it's not the same without you,
Because it takes two to whisper quietly,
The silence isn't so bad,
Till I look at my hands and feel sad,
Cause the spaces between my fingers
Are right where yours fit perfectly.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Mereu Impreuna [NaruHina] adina.sweet43 24 13.053 07-09-2013, 05:26 PM
Ultimul răspuns: Sindori
  [Naruto] Iubirea se naste din gelozie(NaruHina) Madalovenar 23 13.335 17-08-2012, 09:32 PM
Ultimul răspuns: Madalovenar
  N fanart(naruhina & sasusaku) sakuraFAN 4 3.508 24-05-2012, 06:47 PM
Ultimul răspuns: Lia
  Iubirea e....ciudata! Daya-chan 0 1.825 23-03-2012, 06:10 PM
Ultimul răspuns: Daya-chan
  Vom fi impreuna! Crede-ma! [ NaruHina ] Hinata 3 2.949 15-02-2012, 07:06 PM
Ultimul răspuns: Diz
  Cine ar fii crezut?[Naruhina] Ino.O_Me 1 2.950 11-02-2012, 12:10 AM
Ultimul răspuns: Diz
  I . O relatie ciudata . Keiko-chanAiuritaa 5 3.489 06-02-2012, 02:36 PM
Ultimul răspuns: Keiko-chanAiuritaa
  SasuSaku+18 Iubire Shippuuden Capsunica 50 35.773 03-02-2012, 11:50 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Sasusaku iubire nesfarsita Harona 23 14.598 12-02-2011, 11:44 PM
Ultimul răspuns: MooN.
  O schimbare cam ciudata Jessi 42 29.919 30-01-2011, 12:19 AM
Ultimul răspuns: Alyssia~Bulinuta~Roz


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)