Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cine ar fii crezut?[Naruhina]

#1
Hei guys!Mi.am luat inima in dinti si m.am gandit sa ma apuc si eu de un fic.So..Let's go!
DESCLEIMER:Nu detin nici un personaj din manga-ul Naruto/Naruto Shippuden si nu fac profit pe urma acestor personaje/intamplari.
Stateam ingandurata pe pervazul geamului si ma gandeam cum va fii maine.In mintea mea erau tot felul de intrebari care doar timpul le dadea un raspuns. Pentru cei mai mari ca mine li se par niste intrebari stupide, desi pe mine ma puneau pe ganduri destul de mult. Nu e asa usor sa iei totul de la zero. Mi-am propus ca in clasele 8-12 sa nu mai fiu aceeasi fata timida si lipsita de aparare care tace si inghite. Toata vara m-am controlat si spre surprinderea mea, chiar a functionat. La sfarsitul verii am stat si m-am analizat. Nu eram deloc acea Hinata sensibila si neajutorata. Acum sunt mai rebela si toata lumea a inceput sa ma respecte.In ultima vreme nici nu am mai auzit insulte la adresa mea, ceea ce m-a facut mai increzatoare. Rasfoiam paginile trecutului meu, gandindu-ma cat de mult m-am schimbat. Incepand cu clasa a 8-a nu mai vreau sa fiu o mamaita. Se pare ca maine o voi lua de la zero. Noi prieteni, noi reguli, noi simpatii, noi rivalitati si alte chestii noi la care ma gandesc daca m-as putea obisnui. Casc larg, inaltandu-mi bratele in sus. Se pare ca mi s-a facut somn. Ma pun in pat aruncandu-i o ultima privire lunii care ma privea intens. Zambesc gandindu-ma cat de libera e ea. Ma invelesc si adorm. Destul de greu, dar adorm.
*Trrrrr!* Se aude raspicat soneria ceasului. Ma enervez si imi scot mana fina si alba ca zapada de sub plapuma de culoare mov, iau ceasul in mana si il trantesc de perete, scotand un zgomot asurzitor. Ma ridic intr-un final din pat si ma indrept cu pasi lenesi spre baie unde fac un dus si ma spal pe dinti. Ma uit in oglinda pentru a vedea daca mi-au aparut cosuri sau puncte negre. Zambesc larg vazand ca totul arata perfect.Ma indrept spre dulap si il deschid. Toate hainele cad peste mine. Ma enervez si murmur o injuratura printre dinti. Cu nervii intinsi la maxim, am inceput sa caut niste haine adecvate pentru scoala. In final mi-am ales niste pantaloni mov cu un tricou lila cu mov in dungi, iar pe deasupra mi.am luat o vesta neagra simpla. M-am dus si mi-am pieptanat parul negru vopsit cu nuantator albastru si mi-am facut un machiaj natural format doar din mascara si luci de buze. Mi-am luat o pereche de Converse negrii, geanta cu tot ce imi trebuia si am iesit pe usa, salutandu-mi famila.Mergeam linistita admirand peisajul mirific ce mi-l oferea aceasta toamna minunata. Cu fiecare pas mai aproape de scoala, emotia era din ce in ce mai mare. Ma gandeam daca imi voi face prietene...sau prieteni. Fiind prea prinsa in gandurile mele, nu imi dadusem seama ca am ajuns in curtea scolii. M-am oprit brusc panicata, observand cum ajunsesem in mijlocul curtii. Unele priviri erau atintite spre mine, unii baieti ma fluierau si nu-i invinovatesc pentru ca desi nu imi place sa ma laud, am un corp de invidiat. Mi-am continuat drumul pana la un panou destul de mare dupa parerea mea, in care ma cautam pe lista sa vad in ce clasa ma aflu."Hyuga Hinata------clasa a 8-a C etajul 1". Urcam sfioasa scarile observand culoarea peretilor, un bej destul de plictisitor care ma adormea. Spre fericirea mea, in clasa nu erau culori calde si nu era prea multa lume. Eram doar eu cu inca 4 fete si 5 baieti. Mi-am ales ultima banca de la perete, in care puteam sa trimit biletele si sa copiez. Mi-am lasat geanta in banca si mi-am luat inima in dinti si m-am gandit sa ma duc la fetele alea si sa stam de vorba...poate ma imprieteneam si eu macar cu una din ele, pentru ca asa la prima vedere, par de treaba.
-Hei! Eu sunt Hinata! Pe voi cum va cheama? le intreb eu zambind gingas si larg.
-Buna, Hinata! Eu sunt Sakura!imi spune aceasta zambindu-mi. Scuze ca te intreb asa direct, dar porti lentile de contact? Pentru ca n-am mai vazut la nimeni asa niste ochi lila ca ai tai!
-Nu port lentile de contact. Asa sunt ochii mei, spun eu chicotind. Dar parul tau e vopsit? O intreb eu luandu-i o suvita de par roz in mana, analizand-o.
-Nu. Asa este el. De ce crezi ca ma cheama Sakura?spune aceasta, zambind amuzata.
-Sa continuam cu prezentarile. Eu sunt Ino! Incantata sa te cunosc Hinata!se baga in vorba o fata cu parul lung si blond prins intr-o coada de cal cu niste ochii albastrii asemeni cerului, zambind.
-Bine zis, Ino! Eu sunt Tenten!zise o fata foarte draguta care avea parul ciocolatiu prins in doua coculete cu niste ochi caprui foarte frumosi si limpezi.
-Se pare ca sunt ultima,zise chicotind o fata blonda care avea o frizura interesanta formata din patru codite prinse la spate si niste ochi verde inchis. Eu sunt Temari!
-Se pare ca acum suntem un grup de 5 fete care s-au imprietenit!zice Sakura entuziasmata.
Zambim si dam restul fetelor din cap, aprobator.
-S-a sunat!le atrag eu atentia fetelor.Hai sa mergem fiecare la banca noastra!
Zis si facut. In banca cu mine se aseza Sakura, cu Tenten se aseza Ino, iar Temari statea singura in a treia banca. Se pare ca eram numar impar. Ma uitam prin clasa plictisita in timp ce Sakura imi spunea de nu stiu ce geanta pe care a vazut-o la mall. Ma uitam sa vad daca imi pica pata pe vreun baiat mai dragut. La prima vedere ochii mi-au cazut pe un blond cu ochii albastrii. La cum am auzit eu ca il striga baietii, il cheama Naruto. Insa cand am vazut ca s-a intors spre mine si m-a aratat cu degetul incepand sa rada, mi-am schimbat parerea.
-Hinata!Tu ma asculti ce zic eu? ma trezi la realitate strigatul disperat al rozaliei.
-Ce? A... Da! Cum sa nu! Tresar repede clipind des. Oare cand vine profu' asta?intreb eu.
-Nu stiu,imi zice Sakura destul de plictisita.
Exact in secunda urmatoare, pe usa aparu o doamna cu parul ca abanosul, putin rotit la capete si cu niste ochi rosii sangerii.
-Buna ziua, clasa! Imi cer scuze de intarziere, dar consiliul profesorilor m-a incetinit. Lasand la oparte toate detaliile fara rost, eu sunt Kurenai Yuuhi, diriginta voastra de limba romana! Fara alte introduceri deschideti caietele si fiecare sa scrie o compunere despre parerea lui la inceput de an scolar.Ca de exemplu: ce prieteni v-ati facut, ce parere aveti de aspectul scolii, daca ati avut emotii inainte de a pasi pe poarta scolii si asa mai departe.Bafta!
*Wow..da' repede a mai vorbit!"
M-am apucat de scris. Am scris 23 de randuri dupa care m-am oprit. Nu prea mai aveam idei.
-Mai aveti 5 minute!se auzi vocea profesoarei.
-Dar de abia au trecut 10 minute!se planse un tip cu sprancene stufoase, parca Rock Lee.
-N-am zis ca va las toata ora!ii intoarse replica doamna profesoara.
Am terminat lucrarea si am fost prima care a predat-o.M-am apropiat de catedra pana cand pamantul mi-a fugit de sub picioare, insa reusisem sa ma restabilez pe picioarele mele.Toata clasa pufneste in ras cu exceptia prietenelor mele care ii aruncau fulgere si il blestemau in gand pe Naruto, cel care mi-a pus piedica.
-Domnule Uzumaki, v-ati terminat lucrarea si nu stiu eu?intreba profa' ironic.
Naruto lasa capul in jos si continua sa scrie. Fara sa imi dau seama aveam pe fata un zambet triumfator. M-am asezat inapoi in banca asteptand sa se sune de pauza sa il pun la punct pe acest Naruto. Dupa ce toate lucrarile au fost predate, restul orei ne-am prezentat. Nu a fost cine stie ce. Mai aveam putin si adormeam.
*Trrrrrr!!* Se suna de pauza. Acum sa te vad, Uzumaki! M-am apropiat de baiat strigandu-l pe numele de familie.
-Asculta aici, Uzumaki! Daca te mai prind ca te iei de mine sau colegele mele, o vei incurca! Vezi scaunul ala?acesta imi da incet din cap.Bine!Am sa ti-l fac guler!il amenint eu tinandu-l de guler, ridicandu-l putin.
-Okay, okay! Am glumit si eu...spuse el socat de tupeul meu, mai corect spus: socat de tupeul pe care il poate avea o fata.
Sper ca va placut.Astept comentarii! Ja ne!
f**k off. f**k it. f**k you. f**k him. f**k her. f**k this. f**k that. f**k all. Don't like me? f**k off. Problem solved. d:] 8:]

#2
Te rog sa treci pe la Reguli generale Fan Fiction si de asemenea pe la Ghidul incepatorului si sa te conformezi. Nu este mult de citit, si trebuie aplicate de fiecare data cand mai postezi ceva, indiferent daca este oneshot sau poveste in sine.

Multumesc.
[Imagine: tumblr_m95uonbiuU1re9dfoo1_500.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Mereu Impreuna [NaruHina] adina.sweet43 24 13.052 07-09-2013, 05:26 PM
Ultimul răspuns: Sindori
  [Yaoi] Ghici cine te priveste? Kira's Scarlet 6 3.348 10-02-2013, 11:31 AM
Ultimul răspuns: Turta Dulce
  [Naruto] Iubirea se naste din gelozie(NaruHina) Madalovenar 23 13.333 17-08-2012, 09:32 PM
Ultimul răspuns: Madalovenar
  N fanart(naruhina & sasusaku) sakuraFAN 4 3.508 24-05-2012, 06:47 PM
Ultimul răspuns: Lia
  Vom fi impreuna! Crede-ma! [ NaruHina ] Hinata 3 2.949 15-02-2012, 07:06 PM
Ultimul răspuns: Diz
  Cine-i el? ..Poate n-ar trebui sa stiu.. pandora96 26 13.186 27-06-2011, 02:56 PM
Ultimul răspuns: Ada
  SasuSaku NaruHina alexandravega 5 6.273 03-08-2010, 01:10 PM
Ultimul răspuns: Yun.
  Iubire si razbunare(fic naruhina) Gabriella 15 11.887 12-05-2010, 09:28 PM
Ultimul răspuns: Gabriella
  Dragoste interzisa[NaruHina] ♥♫ღYuuÒœi Cяøss♥♫ღ 7 10.757 06-04-2010, 02:56 PM
Ultimul răspuns: Fifilina
  O iubire cam ciudata [sasusaku&naruhina] catynca 22 13.181 25-02-2010, 09:12 PM
Ultimul răspuns: AnimeliciousAngel


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)