Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sasusaku iubire nesfarsita

#1
Disclaimer: Nu detin niciun personaj din anime-ul Naruto al caror posesor adevarat este defapt Kishimoto Masashi si nu fac profit de pe urma personajelor sau intamplarilor.

Buna!Sa stiti ca sunt logata si pe alt sait si am acelasi fic.Nimeni nu plagiaza pe nimeni.Apropo,voi avea lucruri in comun cu alte ficuri,cum ar fi Ingerul Negru si altele.Dar,in afara de astea,sper sa va placa ficul meu.Citire placuta!


Cap1

Sakura P.O.V

Ma indrept catre iesirea din sat.Nu e timp sa ma razgandesc.Naruto nu va reusi sa-l aduca inapoi pe Sasuke.Pasesc usor si lent.Dar,trebuie sa fiu puternica!Plec din sat,fara sa ma uit inapoi.
A doua zi:
Naruto fuge ,tarand pe cineva dupa el.Era chiar Sasuke.
-Naruto!Lumea va crede ca esti un cretin!Stai,chiar esti!
-Asculta,Sasuke,ti-as raspunde la asta,dar nu am timp.Hinata!
-Da,Naruto-kun!spune , trista.
-Ce sa intamplat?
-Sakura a plecat din sat!A lasat un bilet,spunand ca nu mai rezista aici,in asteptarea voasta.
-Si de ce ar trebui sa ne afecteze?Oricum era slaba!Eu plec.-Sasuke a zis asta cu atata raceala in glas,incat se stia ca nu-i pasa.De atunci au trecut 3 ani . In echipa a venit un nou membru,Sai.Acum,nu pot sa cred cat de proasta am fost ca nu am venit in Satul Luminii mai devreme.Aici,am devenit mult mai puternica.Cel mai puternic ninja de gradul 2.
In Satul Frunzei:

Cei 3 membri ai echipei 7 sa indreptau catre biroul lui Tsunade.De cum au ajuns,au intrat repede in birou.Acolo,Tsunade le-a spus:
-Am o noua misiune pentru voi.
-Ura!Ce bine!Va fi grozav!a zis Naruto,hiperactiv ca debicei.
-Gura,fraiere!a zis rece Sasuke.
-Dupa cum spuneam,misiunea va fi in Satul Luminii.
-Ce vom face acolo?a intrebat Sai,curios.
-Va trebui sa stati acolo o vreme.E un transfer.S-ar putea sa fie permanent.Puteti pleca!
-Hai!au zis cei trei adolescenti.
Dupa un drum lung,cei trei au ajuns in Satul Luminii.
-Ce mare e!Cred c-o sa ne pierdem!
-Tsunade a zis sa ne intalnim in Padurea de Sange cu cea mai buna echipa de Chiunini a satului.
Mergand,au ajuns la locul cu pricina.Au auzit vorbe,asa ca au stat ascunsi,ca sa auda.
-Acesti ninja noi veniti sunt cu siguranta niste ratati,am spus eu.
-Ai perfecta dreptate,Sakura.
Lui Naruto si lui Sasuke nu le venea sa creada.Aceea eram chiar eu.Eram mult mai schimbata.Parul meu lung,de culoare roz bombon,mi se revarsa pe spate.In ochii mei ca de smarald se putea observa faptul ca nu-mi place ideea de a veni noi ninja aici.Cei trei au iesit din ascunzatoare,spunand:
-Vorbeati despre noi?
-Ma,mai,mai,pe cine avem aici?E chiar Domnul Atitudine si freza lui de gaina!Ce s-a intamplat?Orichamaru a vazut cat de slab esti si te-a aruncat la gunoi?
-Daca eu sunt slab,tu cum esti?
-Hai sa ne luptam si sa aflam!
Incepe lupta.Sasuke se indreapta repede spre mine,vrand sa ma loveasca.Proasta alegere!Il prind de picior si-l arunc cat colo.El,furios,sa napusteste asupra mea.Il prind de tricou si il ridic pe Sasuke cu o singura mana.
-Asculta,nu mai sunt aceeasi fata slaba si obsedata de tine!
Ii dau drumul si plec.Ma duc acasa,ma schimb,ma bag in pat si merg in Lumea Viselor,cu gandul ca,acum,Sasuke nu ma mai va considera inferioara lui.
Ma trezesc,indemnata de razele soarelui,care intra pe draperiile lila cu cranii negre.Am ajuns destul de gotica.Ma duc la toaleta,ca sa imi fac rutina de dimineata.Ma imbrac cu o fusta scurta neagra,cu un fel de corset rosu si niste cizme rosii de piele pana la genunchi.Of,de ce trebuie sa merg la antrenament?Mai ales ca acolo va fi si vechea mea echipa.Am auzit ca vom primi o noua misiune.Marg grabita la Padurea de Sange si observ ca sunt prima.Ma asez la umbra unui cires ciudat,care avea petalele negre.Stau calma si meditez.Ma simt ciudat datorita vechilor mei coechipieri.Il vad pe cel care mi-a luat locul,Sai.
-Deci tu esti Sakura!
Cand mi-a spus asta,s-a facut mai rosu ca un rac.
-Da.Tu trebuie sa fii Sai.
-Da.Deci...ce faci maine-seara?
-Nimic.De ce?
-Pai...vrei sa iesi cu mine?
-Da.De ce nu?
-Super!Te iau la 7!
-Ok.
Se aseaza langa langa mine si sta tacut.Imi vad coechipierii.Cred ca am uitat sa-i prezint.Colegii mei se numesc Daysuke si Saori.Daysuke are parul scurt,facut tepi,brunet si cu ochii mov.Saori are parul scurt,facut tot tepi,roscat si ochii de culoare verde crud.Amandoi au un caracter rece si indiferent.Sunt foarte chipesi,chiar mult mai mult decat Sasuke.
-Saku,n-au venit si ceilalti?ma intreaba Suke,asa cum ii spun eu.
-N-au venit inca.Prima zi si ei intarzie.
Pana la urma,idiotii aia 2 vin odata?Peste cateva minute,au venit.
-Ce v-a luat atat?V-ati pierdut?
-Daca vrei sa stii,nu!a spus Sasuke.
-Atunci ce s-a intamplat?
-A trebuit sa asteptam ca Naruto sa manance cam o tona de ramen.
Ziua de antrenament a decurs repede.Toti au plecat,in afara de mine si de Sasuke,care am ramas ca sa ne mai antrenam.Cand vrem sa plecam,eu ma impiedic si cad peste Sasuke,sartandu-l.Am stat nemiscati cateva secunde,apoi ne-am ridicat repede.Dau sa plec,dar Sasuke ma prinde de incheietura mainii,ma trage spre el si ma saruta cu multa pasiune.Eu ma smucesc.Pana la urma o las balta.Cand Sasuke termina sarutul,eu ii dau o palma,apoi fug plangand.Ajunsa acasa,ma duc in camera mea,ma bag in pat si adorm cu lacrimi in ochi,cu gandul la acel sarut si la Sasuke.
Intr-o zi ne-am intalnit,
Ne-am placut si ne-am iubit,
Lumea parc-a nebunit,
Si intr-o zi ne-am despartit.

#2
Dau un edit dupa ce citesc^^, vreau sa imi pastrez locul`>:]
E destul de ciudat cum găseşti înţelesuri în lucruri la care nu te gândeai că te vei uita vreodată. Ca în show-urile TV, udne adevărul iese întotdeauna la iveală, fiind una din regulile fundamentale ale timpului. Şi când iese la iveală, te poate elibera sau poate pune capăt tuturor lucrurilor pentru care ai luptat. Un alt fel în care adevărul iese la suprafaţă e atunci când te aştepţi cel mai puţin ca asta să se întâmple sau când, fără a spune un cuvânt, tot este cusut cu aţă albă. Dar cel mai rău lucru pe care îl poate face adevărul? Să îl spui şi să nu te elibereze, ci să te încarcereze la loc, pentru totdeauna.

(ME): --->> "I am the new GOD of the new World ... because I am youre GOD ... give me CANDY!!! ... or I will KILL you ... you ... you pice of SHIT! ... <<hehe>>"


<<"KIRA”
We are the “KIRA”
My name is “KIRA”
Even your “KIRA”>>

Will you be eating that cake?...say what you want, but I will be taking the cake.
We will be removed. All because of that Chicken-shit President… No, far from Chicken-shit, less than Chicken-shit president.
He's a genius!!.....I'll still have to kill him though...
I just can’t sit any other way than this. If I sit the way other people do, my reasoning ability drops by 40%.
If you cannot win at the game, if you cannot solve the puzzle, you are just a loser.

#3
O sa spun pe scurt deoarece dureaza mult ca sa enumar toate greselile tale:
Descriere: Trebuie sa descri mai mult: locul ( padurea de ex.), persoanele ( pe Sasuke, Hinata, Sakura, Sai nu ai descris), personalitate ( nimic), sentimente ( ce simte Sakura).
Dialogul ar trebui dezvoltat si redus.
Ideea este buna, originala.
Ai exagerat mult la lupta, Sakura sa-l ridice pe Sasuke cu o singura mana. Te rog frumos.
NU te supara pt. ce am scris dar trebuia. :love:

#4
Nu ma supar.Stiu ca imi critici ficul,nu pe mine.Nicio suparare,colega!
Intr-o zi ne-am intalnit,
Ne-am placut si ne-am iubit,
Lumea parc-a nebunit,
Si intr-o zi ne-am despartit.

#5
`Well, sa incepem. Vreau sa iti zic ca o sa te i.au cu "usurelul", doar esti la inceput, yep^^? Dam, vad ca in acest fic domina DIALOGUL, ceea ce nu este bine vazut de alti critici -_-'. Incearca sa il inlocuiesti cu mai multa naratiune di decriere`xD. Daa, descriere nu am vazut, o fi plecata pe la bunica pe la tara, ehe, are si ea vacanta, doar sta si ne face mofturile tuturor de pe aici`:]]. Naratiune ai avut putin, ohoo, dar mai incape cu carul`xD. Eu una nu m.am uitat la greselile de tastare, si daca nu am observat, si ele exista, inseamna ca sunt minore`xD. Asa, ce m.a mai deranjat`: -?, pai uite
Citat:Ai zis: Ma indrept catre iesirea din sat.Nu e timp sa ma razgandesc.Naruto nu va reusi sa-l aduca inapoi pe Sasuke.Pasesc usor si lent.

Deci nu stii ce este ala space`/ :). Pai sunt sigura ca stii`:]], deci nu are de ce sa iti explic. SPACE-ul se lasa DUPA semnele de punctuati, nu inainte, nu amandoua!

Citat:Ai zis: Dar,trebuie sa fiu puternica!Plec din sat,fara sa ma uit inapoi.

Poate oi fi eu chioara, este posibil`xD, dar aici cumva la prima virgula ai lasat space`O_O. Dar dupa aceea taica`, cine mai lasa space`xD?Nu tu`...


Citat:Ai zis: Cap1

Ammm, te dureau degetele sa scrii "Capitolul unu" ? Si eu am crize cand nu mai vad in fata mea nimic, dar norroc ca Vreo imi da asazisul "sut in fund" si ma trezeste`xD.


Citat:Ai zis: Sakura P.O.V

Mai, eu urasc engleza de numai pot, ce bataie i.as da profei', mama, mama. Dar un lucru am invatat si eu, o fi corect, n.o fi, este posibil sa nu fie ca pe toti din clasa mea ii apuca somnul cand vine asta sa predee. Deci este povestea Sakurei, sau lui Sakura cum ar zice mult, dar nu este corect, acest "lui" se pune la baieti, este incorect gramatical sa zici unei fete "lui"~ Sa zicem ca te cheama Ramona, ti.ar placea sa iti zica cineva de ex?: "Este cadoul lui Ramona!", mie una nu mi.ar placea. Sau cum se aude, ca unora le este lene sa zica tot cuvantul, "lu` aia." Atata timp cat sunt fata poate sa imi zica "Este a Alinei.", "Este inghetata Alinei." [uite ca mi.am folosit si numele`: )), urat, urat din partea mea`[ -(". Deci ai grija cu acel "lui". Asa, dupa mine Sakura pov. mi-ar suna cam "Povestea Sakura" sau ceva in genul. Si acel "P.O.V", este inestetic, poate de la unii o sa auzi ceva in genul, "Imi zgarie retina"`:]], este intalnit, stai calma. Acum depinde si cati ani ai, dar cred ca nu mai esti la Scoala Primara, dupa mine ca sa ai asa idei si sa scrii un fic, ar trebui sa fii macar in generala`xD, dar am mai intalnit alti useri care tipau pe aici si ziceau ceva in genul "Am doar "9" ani!!!!" cu o gramada de semne ale exclamatiei[!] si o mie si una de emoticonae`xD. Uite ca ti.am gasit un punct bun, cred ca ai citit regulamentul si ai vazut ca in fic "Nu se pun EMOTICOANE", si au dreptate, de exemplu, daca tu ai face un referat la romana sa zicem, la calculator, si ei scrie despre ceva u un iz de amuzament, si te.ar apuca sa pui o mie si una de emoticoane, ce nota crezi ca vei primi, mai ales daca ai o profesoara ma "in mana" [severa], ti.ar arunca un patru pentru toate zilele`xD

Citat:Ai zis: -Super!Te iau la 7!

Iar aceesi poveste, nu poti sa scrii un simplu "sapte", iti i.a macsim [stiuu cum se scrie dear`^.^] o secunda, da' ce zic eu o secunda`:]], mai putin de jumatate`xD

Citat:Ai zis: -Deci tu esti Sakura!
Cand mi-a spus asta,s-a facut mai rosu ca un rac.
-Da.Tu trebuie sa fii Sai.
-Da.Deci...ce faci maine-seara?
-Nimic.De ce?
-Pai...vrei sa iesi cu mine?
-Da.De ce nu?
-Super!Te iau la 7!
-Ok.

Mie mi se pare ca acest dialoc este lipsit de logica, deci, sec, sec, sec`xD. Nu puteai sa decrii': D?


Deci sweety, ^.^, sper ca nu te.ai suparat, si daca da, da.mi un simplu PM si se rezolva totul. Am zis ca o sa te i.au usor dar nu am rezistat "tentatie"`>:]. I'm a diabolic kid`>:]. sper sa continui, nu este un esec, dar ai griiiiija`^_^. Spor la scris si multa inspiratie`xD. Si sa ma anunti cand pui capitolul urator, daca vrei`: D.


P.s-> Nu am citit celelalte fic-uri expuse de tine mai sus, dar sa sa speram ca nu ai plagiat nimic`: x.

Sayounara girl`: -h!
E destul de ciudat cum găseşti înţelesuri în lucruri la care nu te gândeai că te vei uita vreodată. Ca în show-urile TV, udne adevărul iese întotdeauna la iveală, fiind una din regulile fundamentale ale timpului. Şi când iese la iveală, te poate elibera sau poate pune capăt tuturor lucrurilor pentru care ai luptat. Un alt fel în care adevărul iese la suprafaţă e atunci când te aştepţi cel mai puţin ca asta să se întâmple sau când, fără a spune un cuvânt, tot este cusut cu aţă albă. Dar cel mai rău lucru pe care îl poate face adevărul? Să îl spui şi să nu te elibereze, ci să te încarcereze la loc, pentru totdeauna.

(ME): --->> "I am the new GOD of the new World ... because I am youre GOD ... give me CANDY!!! ... or I will KILL you ... you ... you pice of SHIT! ... <<hehe>>"


<<"KIRA”
We are the “KIRA”
My name is “KIRA”
Even your “KIRA”>>

Will you be eating that cake?...say what you want, but I will be taking the cake.
We will be removed. All because of that Chicken-shit President… No, far from Chicken-shit, less than Chicken-shit president.
He's a genius!!.....I'll still have to kill him though...
I just can’t sit any other way than this. If I sit the way other people do, my reasoning ability drops by 40%.
If you cannot win at the game, if you cannot solve the puzzle, you are just a loser.

#6
Nu,nici gand sa ma supar.Iti multumesc ca mi-ai spus,ca sa ma indrept pe viitor.[posturi unite]
Capitolul doi

Ma trezesc din cauza ticaitorului care nu se mai opreste.Trebuia sa il arunc la primul deranj!Acum este momentul sa o fac!Arunc ceasul in perete si micul ticaitor se face bucati bucatele.Ma scol si ma duc la baie si apoi ma imbrac cu niste blugi scurti,cu o bustiera neagra,fara bretele si cu niste sandale cu toc negre.Imi pieptan parul rozaliu si imi dau buzele trandafirii cu gloss transparent.Nu vreau sa merg la antrenament.Nu vreau sa dau ochii cu el.Nu vreau sa sufar.Nu vreau sa nu am parte de iubire.Nu vreau sa imi sfasie inima.Voi merge la Mira,cea mai buna prietena a mea.Merg la locul nostru secret,locul unde ea isi petrece majoritatea timpului.O vad acolo,ca deobicei.Ii povestesc si ea ma imbratiseaza in semn de consolare.
-Esti cea mai buna prietena din lume!ii spun eu cu lacrimi in ochi.
-Stiu.
Admir atitudinea Mirei.E vesela si glumeata pana si in cele mai triste momente.
-Trebuie sa plec.Pa!
-La revedere,Saku!
Ma duc la ciresul negru,locul meu favorit,unde stau mereu si visez ca intr-o zi foi atinge fericirea si iubirea.Il vad pe Sasuke venind si intreband:
-De ce nu ai venit azi la antrenament?
-Tu de ce crezi?Din cauza ta!
Plec,nevrand sa ascult ce are de spus.Ma prinde din urma si imi spune:
-Sakura,intotdeauna azm tinut la tine.Nu ti-am spus pentru ca fratele meu a ucis toate persoanele la care tineam.
Imi cuprinde buzele intr-un sarut dulce.Mirata,ii raspund sarutului cu aceeasi pasiune.Deodata,incepe sa ninga cu fulgi mari si albi.Stiu ca acesta este inceputul a ceva nou.
Oau!Ce sarut fantastic!Trebuie sa spun ceva!
-Deci...Pa!
-La revedere!spun eu sarutandu-l.
Ajunsa acasa,vreau sa scriu in jurnal.Stai,unde e?Il aveam in buzunarul de la pantaloni!

Sasuke P.O.V

Vreau sa deschid jurnalul.Nu pot sa cred!Ea a crezut ca o iubesc?Ce proasta!Nu s-a schimbat.Poate ca e mai puternica,dar are aceeasi atitudine.Deschid jurnalul si citesc:
"Cu greu mi-am parasit satul.Ma doare inima.Cel mai rau este ca nu o sa-l mai pot revedea pe Sasuke.Il iubesc atat de mult!Mi-as da viata pentru el.E sufletul mau.Persoana la care tin cel mai mult.Am de gand sa devin mai puternica.Nu pentru mine,ci pentru el."

Vad ceva mai jos si citesc:


"Povestea mea


Sunt poveşti ce ard neîncetat
PoveÅŸti ce nasc din iubire
Am trecut prin multe ÅŸi-am sperat
Să-nveţi să crezi în mine

De-ai privi adânc în ochii mei
Ai vedea ce-nsemni pentru mine
Aş renunţa la toate pentru noi
Nu pentru iubire

Aş vrea să fiu tot ce-ţi doreşti
Vreau să fiu tot ce iubeşti
Te vreau pe tine
Aş vrea să simţi cât te iubesc
Să-nţelegi cât îmi doresc
Să crezi în mine … x2

Simt o adiere în priviri
Căldura ta mă-nconjoară
Paşii tăi gonesc în amintiri
Făcandu-le să doară

Am trăit un vis plin de culori
Un vis trăit lângă tine
Mângâierea ta-mi dădea fiori

Trăiam să simt iubire

Aş vrea să fiu tot ce-ţi doreşti
Vreau să fiu tot ce iubeşti
Te vreau pe tine
Aş vrea să simţi cât te iubesc
Să-nţelegi cât îmi doresc
Să crezi în mine … x2

Dorul din mine cere iubire
ÃŽmi arde inima
Lupt cu oricine pentru tine

Aş vrea să fiu tot ce-ţi doreşti
Vreau să fiu tot ce iubeşti
Aş vrea să simţi cât te iubesc
Să-nţelegi cât îmi doresc

Aş vrea să fiu tot ce-ţi doreşti
Vreau să fiu tot ce iubeşti
Aş vrea să simţi cât te iubesc
Să-nţelegi cât îmi doresc
Să crezi în mine


O mie de cuvinte


refren:O mie de cuvinte nu-mi ajung sa-ti spun ce simt
Si lumea dispare cand imi apare chipul tau in asfintit
O mie de cuvinte nu-mi ajung sa-ti spun ce simt
Ma inalt catre soare in bratele tale iubesc la infinit

I

Aproape te simt
Ma trezesc in zori zambind
Aproape de tine mereu e soare in sufletul meu
Numai plang numai am lacrimi ma doare
Langa tine e totul in vis

II

In noapte ating trupul tau ce arde simt
Stiu ca in tine gasesc linistea ce o doresc
Numai plang numai am lacrimi am doare
Langa tine e totul in vis
Ma deschid ca o floare
Sunt doar a ta!!!

refren:bis2

o mie de cuivinte ......o mie de cuvïnte .....



Soapte



La usa bate, in miez de noapte
Am simtit parfumul tau,.
Te alint acum, cu mii de soapte:
"Bine ai venit INGERUL MEU!!"
Cat mi-e de bine, lacrima-mi cade
De fericire am sa plang,
Caci stiu ca nu va mai fi o noapte
Sa nu fiu la tine-n gand.
R: Soapte aud in noapte
Si tresar stiu ca e vocea ta
Soapte aud in noapte
Ce fierbinte e dragostea ta.
...fara tine, sa zbor numai pot,

Pulsul inimii imi sta in loc...
Si ma rasfata de dimineata
O aroma de cafea
Vreau sa te simt mult mai aproape
De aceea beau din ceasca ta.
Ma plimb prin casa, putin nervoasa
Timpul trece prea incet
Ies la fereastra, ma joc cu o raza,
Nu suport sa mai astept.
R: Soapte aud in noapte
Si tresar stiu ca e vocea ta
Soapte aud in noapte
Ce fierbinte e dragostea ta.




Trag aer in piept



Trag aer in piept
Ma indepartez incet
Ma indrept catre strazi cu soare
Stiu ca nu e drept
Dar ma-ndepartez incet
Nu mai pot sa te iert caci ma doare

Trag aer in piept
Ma indepartez incet
Ma indrept catre strazi cu soare
Stiu ca nu e drept
Dar ma-ndepartez incet
Nu mai pot sa te iert caci ma doare....

Noaptea ma topeste
Incet alunec spre ea
Simt doar un val de lacrimi
Ce spala fata mea
Te vad dar nu ne ajungem
Doar noaptea in vis
Ai cheia ce deschide
Un suflet inchis

Trag aer in piept
Ma indepartez incet
Ma indrept catre strazi cu soare
Stiu ca nu e drept
Dar ma-ndepartez incet
Nu mai pot sa te iert caci ma doare

Amintirile se sting usor

Recunosc ca-mi va fi dor
Trag aer in piept
Ma indepartez incet
Nu mai pot sa te iert
Caci ma doare...

Ca soarele si luna
Noi nu ne intalnim
As vrea macar odata
Noi doi sa stralucim
Te vad dar nu ne ajungem
Doar noaptea in vis
Ai cheia ce deschide
Un suflet inchis

Trag aer in piept
Ma indepartez incet
Ma indrept catre strazi cu soare
Stiu ca nu e drept
Dar ma-ndepartez incet
Nu mai pot sa te iert caci ma doare

Amintirile se sting usor
Recunosc ca-mi va fi dor
Trag aer in piept
Ma indepartez incet
Nu mai pot sa te iert
Caci ma doare...

Trag aer in piept....

Trag aer in piept...



Lacrimi reci



M-am săturat să tot cerşesc
La poarta vieţii tale
Am pariat pe dragoste
Åži am pierdut se pare

E greu să fiu când tu nu eşti
Că plâng seara de seara
Să mă întreb unde-am greşit
Aştept să nu mai doară

În lacrimi reci mă regăsesc,
Îmi pare rău că te iubesc
Poate ar fi mai bine
Departe de tine … x2

Mă rătăcesc în nopţi pustii,
Şi liniştea mă doare
Mereu te-aÅŸtept, tu fugi mereu

Unde ţi-e gândul oare?

În lacrimi reci mă regăsesc,
Îmi pare rău că te iubesc
Poate ar fi mai bine
Departe de tine …

Nu pot să te am, nu pot să te pierd
Nu pot să iubesc aşa
Oricât te-ar durea, oricât m-ai dori
Inima nu te mai vrea … x2

În lacrimi reci mă regăsesc,
Îmi pare rău că te iubesc
Poate ar fi mai bine
Departe de tine … x2



Printre stele




Anterefren : Esti cu mine oriunde ma duc,ori sunt in cer,sau sunt,sunt pe pamant
Daca ard cu tine ma sting,o clipa de te ating


ref:Printre stele sha lalalal,in visele mele nu simt durere
Printre stele sha lalala,in visele mele te astept in tacere x2

1. Esti cu mine oriunde ma duc,ori sunt in cer,sau sunt,sunt pe pamant
Eu te port in suflet si in gand ,cu tine nu mai plang
Ne iubim ca niste visatori,din noapte pana-n zori
Ma adormi pe un covor de flori si imi dai mii de fiori


ref: Printre stele sha lalalal,in visele mele nu simt durere
Printre stele sha lalala,in visele mele te astept in tacere x2

2. Daca ard cu tine ma sting,o clipa de te ating
Vreau sa ma privesti si ma aprind , ma iubesti aud soptind
Ne iubim ca niste visatori,din noapte pana-n zori
Ma adormi pe un covor de flori,si imi dai mii de fiori


ref: Printre stele sha lalalal,in visele mele, nu simt durere
Printre stele sha lalala,in visele mele, te astept in tacere x2

Anterefren: E ca o poveste, in care suntem doar noi doi
E ca o poveste,sclipiri de stele printre noi

ref: Printre stele sha lalalal,in visele mele nu simt durere
Printre stele sha lalala,in visele mele te astept in tacere x2"


Nu stiam ca scrie cantece.Poate nu a fost bine ce am facut.



Deci,acesta a fost capitolul doi.Daca vreti sa auziti melodiile,sa stiti ca ele sunt cantate de Celia.Oricum,sper ca v-a placut!Bye!:zuppy02:
Intr-o zi ne-am intalnit,
Ne-am placut si ne-am iubit,
Lumea parc-a nebunit,
Si intr-o zi ne-am despartit.

#7
Nu am apucat sa comentez la primul capitol, dar voi comenta la acesta. Deci... tot capitolul sau ma rog, mai mult de jumatate, este plin de acele versuri. Puteai sa pui si tu doar un cantec. Nu arata chiar foarte bine. Ai exact aceleasi greseli pe care le-ai avut in primul capitol. Nu prea ai descriere, sau nici nu stiu daca ai ceva pe acolo. Puteai sa o descri pe prietena asta a Sakurei. Dialogul. Capitolele tale sunt axte pe dialog. Ai destul de mult si este cam sec. Greseli de tastare nu cred ca ai, dar sincer nu prea ma uit dupa ele. Naratiune... eh sa zicem. Am observat ca nu prea ai luat in seama commentul lui •нąкü•, sau ma rog doar partea cu space-ul. Iti mai spun eu o data: dupa ce ai pus un semn de punctoatie apesti pe butonul mare SPACE. In timp ce Sas'ke o saruta pe Sakura, puteai sa ne dai asa niste detali, cam ce face el in timpul sarutului. A fost cam smecher. Si aku cam prostuta.
Asta este cam tot ce am avut de spus... so Bye!
P.S. daca te-a deranjat cu ceva comentariul meu da-mi un PM si se rezolva
P.S.S. anunta-ma si pe mine cand pui nextul :D
[Imagine: 2rcpz12.jpg]

Cincizeci de minute ne despart privirile. Mă doare să te văd mereu atât de distant faţă de mine. Cu ea eşti simplu tu, cu mine de ce nu ai fi? Mă laşi să sper că într-o zi vei putea să-mi vorbeşti aşa cum şi eu încerc să îţi arăt că ţin la tine, dar eşti atât de orb încât nu vezi dincolo de această ceaţă densă pe care ai creat-o de unul singur. Flacăra ce trăieşte-n mine devine din ce-n ce mai puternică cu fiecare privire, cu fiecare literă pe care mi-o rosteşti, dar îmi este frică. Frică ca într-o bună zi această scânteie să se stingă în mometul în care te voi vedea de mână cu ea. Îţi cer un singur lucru, te implor nu mă lăsa în urmă. Nu mă lăsa să fiu doar o umbră a trecutului...

#8
Am ajuns si va rog sa imi lasati comentarii cu ce credeti!Va rog!:mean:

Capitolul trei

Sakura P.O.V

Nu pot sa cred!S-a jucat cu sentimentele mele.Am avut incredere in el.L-am crezut..Nu a vrut decat sa ma faca sa sufar.A vrut sa-mi ia jurnalul ca sa-mi gaseasca un punct slab,ca,atunci cand ne luptam,sa-l foloseasca impotriva mea.Se pare ca am ramas aceeasi.Sasuke o va pati!Ma duc la locul de antrenament si il observ,citindu-mi jurnalul.
-Sasuke.
-Sakura,ce faci aici?ma intreaba el,tensionat peste masura.
-Stii foare bine.Te-ai jucat cu mine.Ai vrut numai sa ai un avantaj mental asupra mea.Nu m-ai iubit niciodata.Am avut incredere in tine.
Dau drumul lacrimilor sa curga.Sasuke imi spune:
-Asculta,tu inca ma iubesti.Dar,nu ai stiut niciodata cum e sa-ti lipseasca iubirea.
-Nu stii cat te inseli.Mi-a lipsit iubirea ta.
-Dar nu ti-a lipsit niciodata iubirea parintilor.
-Ba da.

Flapjach

Eu fac parte din renumitul clan Rosess of Night.Si asta nu e tot.Sunt copila Lunii Rosii,o nimfa a corpurilor ceresti,un Inger Negru si purtatoarea Demonului Suprem.Atunci cand m-am nascut,Orichamaru mi-a distrus clanul si familia,pentru a pune mana pe puterea mea.Dar,mama mi-a dat un lantisor care m-a protejat si care l-a impiedicat pe Orichamaru sa ma omoare si sa imi ia puterea.M-am nascut in Satul Luminii.Tatal meu era Hizukaghe.Stra-stra-bunicul meu a fondat satul.Tatal meu,cu ultima lui rezerva de putere,m-a trimis in Satul Frunzei.

Endflapjach

-Sasuke,nu ti-am spus mai demult pentru ca Orichamaru ar fi aflat.El a omorat persoanele la care tineam.Nu vroiam sa se intample asta si cu tine.

Sasuke P.O.V

Raman uimit.Ea a avut un tecut mult mai dureros si mai tragic decat al meu.O vad cum pleaca.Mereu a avut putere.Putea sa o foloseasca si sa ajunca Chiunin imediat,dar a vrut sa ma protejeze.Eu am tratat-o mereu cu atata raceala,iar ea a simtit mereu un sentiment cald pentru mine,iubirea.
O vad cum pleaca.O prind din urma si ii spun:
-Saku,imi pere foarte rau.
-As vrea sa te cred,dar nu te cred.
O privesc plecand cu parere de rau.Am dat-o in bara rau de tot!Nu pot sa cred ca i-am spus!Oare ce crede acum despre mine?Cu siguranta ca e furios ca nu i-am spus mai demult si ca nu i-am dat puterea mea,ca sa poata sa-l ucida pe Itachi si sa isi razbune clanul.Il vad pe Sasuke stand ganditor.Plec cu pasi marunti,gandindu-ma la momentele mele petrecute impreuna cu Sasuke.Imi amintesc ca m-a salvat de atatea ori!Oare de ce a facut-o?Pentru ca eram coechipiera lui sau pentru ca ma iubea?Ce intrebare stupida!Nici una si nici alta!Cu siguranta a facut-o ca sa nu fie pedepsit de sensei.Plina de ganduri,nu observ cand ajung acasa.Ma gandesc si mai vreau sa ma plimb.Merg singura,pe drumul singuratic,singuratatea mea fiind singura.Of,cateodata as vrea sa nu mai vorbesc asa.Ajung la un loc special.La un loc in care s-a petrecut ceva cu adevarat magic.Locul in care Sasuke m-a sarutat.Ma asez la poalele ciresului negru si reved scena in care Sasuke s-a asezat langa mine.Revad scena in care el m-a sarutat.Un alai de ganduri si de amintiri imi navalesc in cap,parca vrand sa ma faca sa plang.Parca sunt in interiorul meu.Stai,chiar sunt!E un tunel intunecat,parca scos dintr-un film de groaza.Ma aflu in fata unei porti gigantice.Daca nu ma insel,e inchisoarea Demonului Suprem.Il vad venind spre mine.E in lup imens,de culoarea onixului,cu ochii rosii si cu pupila specifica demonilor.Are doi colti foarte mari,care pot taia orice.Demonul are doisprezece cozi,de forma buzduganului.Demonul acesta este protejat de toate elementele,pana si de fier,nisip si cate altele.Vad cum lupul,sau,mai bine zis lupoaica se apropie de mine si imi spune:
-Iti propun un targ.Vei putea sa folosesti puterile care zac in tine,pana si cele care nu sunt ale mele.
-Dar cum de tu poti activa aceste puteri,dar eu nu?
-Pai,le retin pur si simplu.Deci le vrei?
-Nu.Nu am nevoie de ele.Sunt destul de puternica fara ajutorul lor.
-Dar puterea ta de acum ii poate face fata lui Orichamaru?Il poate ucide?
-Nu.
-Sakura,eu intotdeauna am tinut foarte mult la tine.Mi-ai fost ca o fiica.
-Iar tu mi-ai fost ca o mama.Nu-mi pot explica,dar chiar tin foarte mult la tine.Deci,ce vrei pentru puteri?
-Vroiam ca tu sa tii la mine.Dar,se pare ca ma iubeai deja.
Imbratisez lupoaica cu dragoste.
-Sakura,vreau sa-ti dau cava.
Lupoaica face sa apara un lantisor frumos si fin,cu in diamant mare,in forma de inimioara,de culoare roz.
-Ca sa te protejeze.
Citeste cumva ganduri sau ce?Il iau sfioasa de pe jos si il pun la piept.
-Multumesc.
Spunand asta,mi-l pun la gat.
-Parintii tai au vrut sa-ti dea asta.Acesta e colierul care te-a protejat in ziua nasterii tale.
-Sakura!Trezeste-te!
Deschid ochii si il vad pe Sasuke.
-Ce s-a intamplat,Sasuke?
-Dupa ce ai plecat te-am gasit adormita sub ciresul negru.
A fost doar un vis?Mi-am inchipuit totul?Nimic nu s-a intamplat?Nu se poate!Credeam...Credeam ca insfarsit il voi putea omori pe Orichamaru!
-Saku,de unde ai colierul?ma trezeste Sasuke din melancolie.
Ma uit la gatul meu si observ colierul din vis.Deci totul s-a intamplat.

Deci,cam asta e.Si,cum am mai spus,va rog sa imi dati comuri.Bye!:zuppy10:
Intr-o zi ne-am intalnit,
Ne-am placut si ne-am iubit,
Lumea parc-a nebunit,
Si intr-o zi ne-am despartit.

#9
Se pare ca tie iti cam place sa postezi capitoleele foarte repede... hmm. Asa si cum sunt din nou prin preajma m-am gandit sa iti mai las un comentariu. Nici de data asta nu ai luat in seama partea cu SPACE-ul :-w , nu te supara, dar chiar arata urat. Nu cred ca mai are rost sa iti spun ca ai exact aceleasi greseli, nu?

Citat:Flapjach

Endflapjach

Nu cumva se spune Flashback si End Flashback? In fine... ai destul de multe greseli de tastare. Cred ca o data am sa iti iau tot capitolul la corectat :-?. Da cred ca sa voi face, dar cu capitolul urmator. Deci dear, pregateste-te ca vine Crys la corectat capitole. Just joking :)). Dar serios acuma ar trebui sa lasi space-ul ala pe acolo. Pai... bye
[Imagine: 2rcpz12.jpg]

Cincizeci de minute ne despart privirile. Mă doare să te văd mereu atât de distant faţă de mine. Cu ea eşti simplu tu, cu mine de ce nu ai fi? Mă laşi să sper că într-o zi vei putea să-mi vorbeşti aşa cum şi eu încerc să îţi arăt că ţin la tine, dar eşti atât de orb încât nu vezi dincolo de această ceaţă densă pe care ai creat-o de unul singur. Flacăra ce trăieşte-n mine devine din ce-n ce mai puternică cu fiecare privire, cu fiecare literă pe care mi-o rosteşti, dar îmi este frică. Frică ca într-o bună zi această scânteie să se stingă în mometul în care te voi vedea de mână cu ea. Îţi cer un singur lucru, te implor nu mă lăsa în urmă. Nu mă lăsa să fiu doar o umbră a trecutului...

#10
Foarte originala ideea si imi place mult "ciresul negru","Merg singura,pe drumul singuratic,singuratatea mea fiind singura." :X ... deci cand pui next-ul te rog anunta-ma si pe mine :chuu:
Continua asa si te rog pentru nimic in lume sa nu inchizi [color=#000000] fic-ul.
Pupici dulci pentru autoarea fic-ului si pentru cat mai multa inspiratie :* .
Bye, see you later.
"I'm crying inside and nobody know it but me."

„Comparisons are easily done
Once you've had a taste of perfection
Like an apple hanging from a tree
I picked the ripest one, I still got the seed…“


"
"Another head hangs lowly,
Child is slowly taken.
And the violence caused such silence,
Who are we mistaken?

But you see, it's not me, it's not my family.
In your head, in your head they are fighting,
With their tanks and their bombs,
And their bombs and their guns.
In your head, in your head, they are crying... "



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  SasuSaku+18 Iubire Shippuuden Capsunica 50 36.056 03-02-2012, 11:50 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Biografie nesfarsita Ҝa-вοοm!™ 27 11.780 08-08-2011, 11:44 PM
Ultimul răspuns: gothic_yumi
  SasuSaku O iubire aparuta dupa mult timp alexandravega 8 7.963 29-07-2010, 12:51 PM
Ultimul răspuns: Flash
  SasuSaku o iubire secreta alexandravega 6 6.137 25-07-2010, 02:38 PM
Ultimul răspuns: Flash
  SasuSaku- iubire fatala( in lucru, reconstruire:D) ♥Luchi♥ 12 11.122 01-06-2010, 10:10 AM
Ultimul răspuns: Savarina Ali
  SasuSaku[O iubire speciala] Deutzzyka 7 6.187 28-04-2010, 03:34 PM
Ultimul răspuns: Denny
  O iubire cam ciudata [sasusaku&naruhina] catynca 22 13.333 25-02-2010, 09:12 PM
Ultimul răspuns: AnimeliciousAngel
  O iubire adevarata(sasusaku) sasuke_sakura 8 8.662 04-02-2009, 01:06 PM
Ultimul răspuns: Flash
  iubire imposibila (sasusaku) alastar 4 6.026 11-01-2009, 02:55 AM
Ultimul răspuns: Apathy
  Sasusaku o iubire intre un demon si un inger Who said i have to be normal 13 11.447 17-10-2008, 05:58 PM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)