Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubirea e....ciudata!

#1
Era o zi frumoasa de primavara,soarele straluceste puternic, ciresii proaspat infloriti invaluie totul cu parfumul lor minunat.As fi vrut sa raman acolo insa trebuia sa merg la scoala,fir-ar sa fie de scoala, m-am saturat de ea, oricum nu mai conteaza ceea ce cred despre ea pentru ca ma aflu deja in fata ei.S-a sunat de intrare, merg cu pasi marunti ,si urc pana la etajul al 2-lea unde se afla clasa mea, clasa a-X-a cea mai rea clasa din istoria liceului Hikari.Singurele materii care imi plac sunt muzica si desenul, desi nu arat deloc ca un pictor sau ca un pianist, parul meu lung si mov imi scoate in evidenta ochii rosii ,iar maieull meu tot mov se asorteza perfect cu parul.Nu ma obosesc sa grabesc pasul pentru ca stiam ca daca intarzii profesoara de biologie nu-si va raci gura degeaba sa-mi faca obesrvatie pt a nu stiu cata oara. Cand am intrat in clasa am fost surprins ca profesoara nu a venit inca, nu-i sta in fire sa intarzie, oricum ce imi pasa, merg si ma asez in banca ,mea ultima de la geam si privesc afara, am zarit ciresii pe care i-am admirat cu cateva minute in mine si al caror parfum il simt si acum. Dupa cateva minute ,in clasa intra un profesor nou,parul albastru lung prins in coada ii dadea un aer misterios, imbracamintea nu prea semana cu imbracamintea celorlalti profesori . ,, o fi suplinitor?'' ,,oricum nu era asta treaba mea cat timp nu ma deranja, nu imi placea sa fiu deranjat iar cine ma deranja o patea foarte rau.S-a prezentat ca fiind noul profesor de biologie Leo Yamashi ,in varsta de 24 ani,studiaza la Universitatea Centrala din Tokyo ,asta e aproape de casa mea.Din cate ne-a spus doamna Katomi s-a mutat in alta tara, sper ca in Australia sau si mai bine ,in Groelanda , imi spuneam in gandul meu , eram fericit ca am scapat de bufnita aia batrana, ma calca pe capace. Ora de biologie a inceput , proful cel nou a inceput cu o lectie cat se poate de plicitisitoare, mie oricum nu imi pasa ,eu in loc sa scriu ma uitam pe geam , iar el a vazut asta si cred ca nu era prea fericit. A venit in spatele meu sa vada daca totusi am scris ceva , dar a fost profund dezamagit ,in caietul meu sufla vantu' ,puteai spune ca a nins in el, era gol golut, . A intrebat:-cum te numesti?,,Albert Takamoto,-si unde iti sunt lectiile? , nu am niciuna , i-am spus pe un ton cat se poate de nepasator, - nu ai nici o lectie din semestrul asta? ,,nu'' -Foarte bine atunci ramai aici dupa ore ca sa-ti scrii toate lectiile din tot semestrul!!! si sa nu incerci sa fugi altfel te duc direct la directiune.
-ce? nici gand , spun eu in gand ,,ce prostie''
- pentru inceput ai sa sa-ti scrii lectia de astazi , si nu incerca sa protestezi pentru ca nu ma impresionezi!
Am ramas masca, nici un profesor nu a mai facut asta ,deobicei imi sunau parintii care sunt plecati in strainatate ,iar apoi imi tineau vreo doua ore predica, si ma lasau sa plec. Dar cu profesorul asta e diferit, e clar ca nu pot face la fel cum am facut cu ceilalti.L-am ascultat si am inceput sa scriu lectia pe care a predat-o el. Spre bucuria mea ora a trecut repede, inainte sa plece din clasa mi-a spus ca e cu ochii pe mine, ,,da sigur'' , de nervii pe care mi-a facut proful ala idiot ,am mers in spatele scolii sa trag o tigare, intodeauna cand sunt nervos am chef de fumat sau sa i-o trag cuiva, azi nu aveam cui , nu era nimeni in spatele scolii cu exceptia mea, pana cand.... ooo nu iarasi profesorul ala idiot,dar oare ce face aici? Se pare ca si el a iesit sa traga o tigare., si se pare ca m-a vazut si se indreapta spre mine.Oare ce mai vrea acum?
Destinul nu il schimba nimeni , poate doar tu ,principalul e vointa .
Vointa e legata de vise ,iar visele sunt piese ale mintii.
Ai grija la pasii pe care ii faci, moartea e in spatele tau!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  I . O relatie ciudata . Keiko-chanAiuritaa 5 3.540 06-02-2012, 02:36 PM
Ultimul răspuns: Keiko-chanAiuritaa
  O schimbare cam ciudata Jessi 42 30.136 30-01-2011, 12:19 AM
Ultimul răspuns: Alyssia~Bulinuta~Roz
  O iubire ciudata Yoko-sama 4 3.025 30-08-2010, 08:56 PM
Ultimul răspuns: Flash
  O iubire cam ciudata [sasusaku&naruhina] catynca 22 13.329 25-02-2010, 09:12 PM
Ultimul răspuns: AnimeliciousAngel
  Sunt ciudata! Nya. 4 3.909 13-06-2009, 06:52 PM
Ultimul răspuns: Kazuki
  O lume ciudata,dar totusi minunata. Candy_girl 9 5.267 21-12-2008, 06:39 PM
Ultimul răspuns: Candy_girl
  sasuskau o iubire ciudata cosmy-chan_sasusaku 8 9.491 24-10-2008, 07:26 PM
Ultimul răspuns: cosmy-chan_sasusaku


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)