Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vom fi impreuna! Crede-ma! [ NaruHina ]

#1
Gen: Nu se cunoaste, este un mister de nedezlegat
Varsta: Peste 35 de ani
Limba: Belarusa
Critica dorita: Sunt prea mica ca sa vreau critica
Observatii: Autoarea acestei lucrari este rugata sa completeze acest template cu informatiile corecte si reale. Nu voi mai da inca un avertisment pentru asta.

Cap. I - O noua colega, si aceasta sunt eu!

Hina Pov.

Dimineata vine, si razele soarelui "alearga" prin camera mea, trezindu-ma. Ma ridic energica din pat si ma uit la calendar. Aceasta este prima zi de scoala! Ma imbrac repede in hanoracul meu mov, cu un maieu negru dedesupt, si niste pantaloni trei sferturi mov spre negru. Imi fac patul, si ma indrept spre bucatarie unde ma asteapta mama. Aceasta imi spune:
- Buna dimineata, scumpo! Ce ai prefera la micul dejun? Cereale, salata sau clatite?
- Salata! Vreau sa mananc sanatos ca sa fiu in forma in prima zi de scoala! Ii spun mamei foarte emotianata. Aceasta imi zice ca este o alegere buna. Mananc, imi iau niste sandale albe si merg spre scoala. Razele soarelui imi luminau intregul corp, incalzindu-ma, simtindu-ma atat de bine, nu realizasem ca am ajuns la scoala. Din neatentie, dau peste cineva. In acel moment cad pe jos, incetand sa visez. Vad ca am dat peste o fata cu parul roz ca florile ciresului, ochi verzi ca cele mai pretioase smaralde din lume, si pielea alba ca norii. Imi spune ingrijorata, in timp ce o ajutam sa se ridice:
- Imi pare rau! Esti bine? Este numai vina mea! Apoi, ii raspund rusinoasa:
- Nu este vina ta, eu eram prea visatoare. Si da, sunt bine. Dar tu?
- Si eu sunt bine. Ma numesc Sakura Haruno, si sunt in clasa a X-a D.
- Eu sunt Hinata Hiuuga. Se pare ca suntem in aceeasi clasa! Imi poti prezenta colegii?
- Bineinteles! Incep cu baietii: Cel care se indoapa ca spartu' este Couji, cel care se joaca cu catelul este Kiba iar pe catel il cheama Akamaru. Cel care are freza in forma de castron este Rock Lee, iar cel care sta sub acel copac este, Sasuke... Uchiha... Mi-am dat seama imediat ca il place. Apoi fetele: Cea care are doua cocuri la spate este Ten-Ten, cea care are patru cozi este Temari, iar cea care sta pe capul lui Sasuke este Ino... Spune Sakura punand accent pe cuvantul "Ino". Ii spun imediat:
- Dar acel baiat blond, care s-a impiedicat de o creanga, cine este? E in clasa cu noi?
- Aa... El este Naruto Uzumachi, bufonul clasei. Nici un am observat ca este aici. Spune Sakura cu un ton rece. S-a sunat. Cu totii intram in clasa. Desi eu raman la usa, ascunsa dupa perete. In acel moment, vad un domn cu parul alb, ridicat in sus, si cu fata aproape acoperita. Acesta intra in clasa, si le spune celorlalti elevi:
- Bun, eu voi fi dirigintele vostru. Dar mai intai, avem o noua colega. Poti intra!
Fac exact ce mi-a spus dirigintele. Acesta imi spune sa ma prezint. Si incep:
- Buna! Eu sunt Hinata Hiuuga! Am 16 ani si de obicei sunt rusinoasa. Sper ca aici...imi voi face prieteni de incredere. Spun uitandu-ma la Naruto. Dirigintele imi spune sa ma asez langa Naruto. Perfect! Asta am facut.

Sper ca va placut!

Melodia capitolului: http://www.youtube.com/watch?v=wwDLgkSuZ...re=related
__๖ۣۜ♥Hinna๖ۣۜ♥__

#2
Te rog sa treci pe la Reguli generale Fan Fiction si de asemenea pe la Ghidul incepatorului si sa te conformezi. Nu este mult de citit, si trebuie aplicate de fiecare data cand mai postezi ceva, indiferent daca este oneshot sau poveste in sine.

Multumesc.
[Imagine: tumblr_m95uonbiuU1re9dfoo1_500.gif]

#3
Cap. II - O fata plina de mister... Hinata... :)

Naru Pov.

Nu-mi dau seama deloc de ce s-a uitat la mine cand s-a prezentat. Eh, eu nu-mi dau seama de multe lucruri... O vad cum se apropie usor de mine. Este rosie toata... Nu ma mir ca a spus ca este rusinoasa. Sau poate imi scapa mie ceva... S-a asezat langa mine. Ii spun:
- Buna! Eu sunt Naruto Uzumachi! Si intr-o zi voi ajunge Hokage! Crede-ma!
- T-te cr-red N-naruto-kun.... Imi spune aceasta.
A inceput ora de... Nuuu!!! Dam evaluare la jutsurile de cand aveam 12 ani! Off. Vine profesoara si ne spune:
- Se pare ca viermisorii s-au facut fluturi! Sa vedem mai stiu ce au invatat la tinerete? Incepem cu... Hinata Hiuuga.
Frumos, frumos... Poate este un ninja bun. Aceasta iese din banca, si se indreapta spre Tsunade, profesoara. Ii spune sa inceapa cu tehnica clonarii. I-a iesit perfect! Urmatoara este, abilitatea Byackugan... Ce-o mai fi si aia? Poate din clanul ei, o abilitate. Tsunade ii spune:
- Bun, Hinata, vreau sa folosesti Byackugan sa vezi ce fel de chakra are fiecare coleg al tau.
Misto! Deci, s-a uitat la toti, acum la mine. Cand a terminat cu analizarea mea, a ramas cu o fata atat de speriata... Ca m-am speriat si eu. I-a soptit lui Tsunade ceva, nu stiu ce. Profesoara a scapat cartea din mana, avand aceeasi expresie pe fata ca a lui Hinata. Impreuna au iesit pe hol. Eu m-am ascuns dupa usa, sa aud ce discuta. Hinata ii spune:
- Nu imi vine sa cred, adica, Naruto are...
- Da, stiu... Atat de multa chakra, nimeni nu a avut asa chakra vreodata...
Cool, dar poate fi un semn rau? Cele doua intra in clasa, dar dupa ce m-am asezat in banca. Tsunade spune ca s-a terminat ora. Hinata s-a asezat langa mine, spunandu-mi:
- Deci... Ti-a p-placut v-vestea?
Poftim? Stia ca sunt acolo? Ii raspun rusinat " Daa.... ".

Sper ca va placut! :)

Melodia capitolului: http://www.youtube.com/watch?v=Np7p85sMT...re=related
__๖ۣۜ♥Hinna๖ۣۜ♥__

#4
Asta este a doua avertizare. Te rog sa treci pe la Reguli generale Fan Fiction si de asemenea pe la Ghidul incepatorului.

Sa iti usurez munca foarte grea de a citi regulile: nu ai voie poze pentru personaje, asa ca trebuie sa stergi pozele din posturile de mai sus. Daca ignori si mesajul asta iti voi inchide topicul.

[Imagine: tumblr_m95uonbiuU1re9dfoo1_500.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Mereu Impreuna [NaruHina] adina.sweet43 24 13.036 07-09-2013, 05:26 PM
Ultimul răspuns: Sindori
  [Naruto] Iubirea se naste din gelozie(NaruHina) Madalovenar 23 13.331 17-08-2012, 09:32 PM
Ultimul răspuns: Madalovenar
  N fanart(naruhina & sasusaku) sakuraFAN 4 3.508 24-05-2012, 06:47 PM
Ultimul răspuns: Lia
  Cine ar fii crezut?[Naruhina] Ino.O_Me 1 2.948 11-02-2012, 12:10 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Impreuna pentru totdeauna Splendora Cromwell 4 4.077 24-02-2011, 09:04 PM
Ultimul răspuns: MooN.
  Mereu impreuna yaoi maniac 3 2.986 27-10-2010, 05:48 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  SasuSaku NaruHina alexandravega 5 6.272 03-08-2010, 01:10 PM
Ultimul răspuns: Yun.
  Iubire si razbunare(fic naruhina) Gabriella 15 11.885 12-05-2010, 09:28 PM
Ultimul răspuns: Gabriella
  Dragoste interzisa[NaruHina] ♥♫ღYuuÒœi Cяøss♥♫ღ 7 10.754 06-04-2010, 02:56 PM
Ultimul răspuns: Fifilina
  O iubire cam ciudata [sasusaku&naruhina] catynca 22 13.180 25-02-2010, 09:12 PM
Ultimul răspuns: AnimeliciousAngel


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)