Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

I . O relatie ciudata .

#1
Buna . . sunt noua cazuta in cuib dar m-am apucat de postat fic-uri .
Deci . .despre el .
Sunt unele scene mai perverse . . .
Unele pot fi prea sf. . dar na . .
E prima oara in viata mea cand scriu o poveste deci vreau sa ma ajutati sa corectez, ok ?
Puteti fi duri , [ e normal . .:)) ]
So , sper sa va placa !
Varsta minima : -
Gen : Dragoste .
Limba : Romana
Observatii cu privire la continut : Posibil limbaj vulgar , unele scene hentai .


Ma imbrac rapid si ies pe usa . Era ora 12 si ceva cred . . trebuia sa ma intalnesc cu prietenii mei iar de data asta imi luasem pe mine un maieu decoltat cu imitatie de blana de leopard si sutienul meu preferat cu push-up . Iata cateva aspecte pe care le prezint pentru inceput :Ma numesc Naomi Dale , sunt bogata , asta e clar . Am o casa mare iar camera mea cred ca ocupa 2 sali de clasa la un loc . Dintre prietenii mei eu sunt cea mai dezvoltata . Inaltimea nu stiu sa v-o spun dar cert este ca nu sunt nici prea mica nici prea mare . Perfect , este un cuvant des folosit de amici cand ma descriu . Stiu , stiu ar trebui sa fie invidiosi dar noi ne intelegem foarte bine unii cu altii iar pe parcursul povestii veti realiza adevarata relatie dintre noi . Va inselati daca spuneti :'' O simpla prietenie . . '' , este incredere , iubire de ambele feluri si ... celalalt lucru il voi spune mai tarziu . Deci ies pe usa . Pe sol se auzea tocul meu nu foarte inalt ceea ce ma facu sa imi indrept privirea spre cizmele asortate si lungi cu placere .Parul il aveam prins intr-un coc urias la spate lasand doar cateva suvite rebele pe chipul meu totdeauna alb .Asa-i . Nu ma bronzez niciodata , dar nu imi pare rau , imi sta bine cu pielea alba . .
Zambesc prietenos si imi salut prietenii . Vreo opt in total : Eu , Victor , Yura , Mihaela , Pi , Anu , G.B , Andra si in cele din urma iubitul meu frate Luc . Mai multe sunt porecle , dar o sa va fac cunostinta cu fiecare dintre ei si povestile lor in capitolul urmator . Majoritatea baietilor din acest grup al nostru sunt extra-perversi . Pe noi nu ne deranjeaza , atata timp cat cat gluma-i gluma . Fetele sunt frumoase , deobicei intr-un grup sunt fete urate si frumoase , dar aici ... combinatia perfecta , frumoase , destepte , etc .
Cu totii am hotarat sa jucam adevar si provocare . Uneori mai jucam asa , este mai distractiv acum jocul decat atunci cand eram mici . Un simplu sarut pe obraz era ceva miraculos de jenant pentru noi insa acum , mergem la ceva mult mai picant .
Ne asezam pe o banca . Prima provocata am fost eu :
- Stai in brate la Pi . ~ Pi era un baiat de treaba , nebun uneori si daca trebuia sa mori cu cineva el era tipul care ti-ar fi facut ultimele clipe din viata cele mai tari aventuri . Insa eu nu asta doream . Incepusem sa am o slabiciune pentru un baiat din gasca . . anume G.B .
- Nu . ~ Raspund scurt .
- Stai la mine . ~ A continuat Luc .
- Nuu .
- Atunci . . . stai la . . . ~ se uita putin prin jur , nestiind pe cine sa aleaga . Isi opri privirea asupra lui G.B care statea relaxat si nepasator . Ahh , ce ador imaginea asta a lui ! ~ . . la . . G.B .
Baiatul tresari cand isi auzi numele , nu era atent . Isi trecu mana prin par . . apoi intalni privirea mea care il studia pretentios .
- De data asta nu mai refuzi , ai epuizat deja . Continua Luc cu un suras siret . Eu in sinea mea radeam , prostutul de el , asta asteptam .. Ma ridic incet si cu o fata nepasatoare gen .. : '' Of , nu mai am de ales . '' Ma pun in bratele lui si intorcandu-ma cu fata spre el ii ofer o priveliste fierbinte spre decolteul meu , era plin de dorinta oare ? Ce trecea prin capul lui acum ? Il priveam , nu s-a inrosit la fata insa statea numai cu ochii acolo .Nu pot descrie sentimentul . . ma simteam . . chiar nu stiu . Oricum , era o senzatie placuta . In scurt timp ochii lui gri devenisera dependeni , simteam cum imi sufoca pieptul cu respiratia lui calda .
Timpul a trecut , nu mai puteam sta , devenise si incomod felul in care tinea picioarele si ma foiam in fiecare secunda . M-am dat jos si mi-am reluat locul meu rece de pe banca . Am continuat jocul pana ne-am plictisit , ramanand fara idei de provocari si intrebari .
Era noapte, fiecare se fastacea vrand sa ajunga acasa , nu din cauza ca se plictisise sau ceva , ultima oara cand am stat afara ne-a prins pe toti ora 12 cu un chef de viata nebun , urland pe strazi si bineinteles berea Redd's caruia ii suntem veci recunoscatori ca ne-a adus impreuna ... ea nu lipseste din mainile noastre la bine si la rau . Fara ea nici in ziua de azi , aceasta gasca nu ar fi existat .
Era intuneric , nimeni nu vroia sa plece , era acel aer din weekend , cand stai afara pana tarziu , te simti libera si linistita . Ne plimbam tacuti simtindu-ne bine , insa totodata ingrijorati de cuvintele parintilor nostri : ''Ce-ai facut atata timp afara ? La ora asta se vine ? '' si alte predici mult iubite de copil .
- Care e de acord ca maine sa stam pana tarziu si sa cumparam o bere ? Ne rugam de parintii nostri si poate ne lasa iar pana la 12. Zise Victor entuziasmat . Adevarul este ca demult nu ne-am mai distrat asa bine . In locul raspunsului nostru aprobator Victor primi o palma de la Yura .
- Esti tampit ? Maine e duminica ! Mama o sa spuna ceva de genul : '' Cum ?!.. Ai scoala ! nu te las sa imi umbli lelea pe strazi cand tu ai de invatat ! Pe deasupra si noaptea . ''
- Asta asa e , o sa imi spuna si mie la fel . Spun eu , urmata de murmurul aprobator al tuturor .
Pi murmura o injuratura apoi isi ridica brusc capul si le susoti ceva baietilor . Noi , fetele , ne uitam curioase . Ce isi spuneau ? De ce nu avem voie sa stim ? Peste cateva secunde Luc se intoarse spre noi si ne zambi siret . Se apropie tot mai mult de Anu si de mine , apucandu-ne pe amadoua cu mana de bluza deasupra sanilor si tragand-o incet in jos .
- Ce dracu te-apuca ? Vrei sa ti-o tragi in seara asta ?
- Shhh , fata sexi , ~ sopti Luc ~ ooo, Anu, ai sutien rosu cu negru . ~ continua el uitandu-se tot mai atent in adancitura dintre ''Munti '' cum numeau baietii pieptul nostru . In cele din urma se intoarse spre mine care faceam un vag efort de a ma elibera . Maieul il tragea tot mai mult iar distanta dintre pielea mea si bucata de panza se marea rapid .
- Stai Luc ! Spun eu tragand maieul cu tot cu mana lui pana se lipi de feminitatea mea , el , dimpotriva , ma apasa tot mai mult murmurand ca e moale . Stiu ce ganditi . Luc e fratele meu , cum sa faca asa ceva ? Asa bine si usor . Nu suntem frati de sange , mama mea s-a combinat cu tatal lui cand eu aveam un an iar el 3 . In concluzie el are 14 iar eu 12 ani . Intotdeauna m-a protejat si mi-a facut viata o frumusete . Imi amintesc cu placere cand se imbatase ,la varsta de 10 ani ai lui parintii pusesera in frigider 2 doze de bere , Luc imi pusese intr-un pahar putin sa gust , in timp ce el se bucura de toata doza . Cate o inghititura , tot mai des , tot mai mare se golira amandoua . Ii iubeam tupeul lui si vroiam sa fiu ca el intr-o buna zi , sa il ajung insa el nu statea pe loc sa ma astepte , mereu ma intrecea cu 2 ani . Cand parintii au ajuns acasa , Luc nu le-a putut explica disparitia berii si pe deasupra mai era si beat . Stateam intr-un colt privindu-i pe parinti cum il sfatuiau sa nu ma faca asa ceva , cu vocea blanda a mamei si chipul ei vesnic zambitor , ii dadu pedeapsa . Ai intentia sa nu iei in serios pedeapsa data de o voce ata de lina , blanda si catifelata , insa Luc a cunoscut si partea mai putin blanda a mamei asa ca a respectat cele 2 saptamani fara televizor , calculator ,oras etc cu strictete , incalcandu-si orgoliul .
Oricum , Luc si cu mine eram foarte apropiati din toate punctele de vedere , m-am schimbat in fata lui , l-am lasat sa ma pipaie . . ca si pe ceilalti baieti . cum spuneam , relatia in grupul nostru este un foarte familiala . Deobicei cand o fata este atinsa respectivul se roaga sa moara . . insa noi nu , nu bagam de seama daca ne atinge . Nu ne deranjeaza atata timp cat sunt doar baietii din grupul nostru .
Luc ne-a luat in brate turtindu-ne pieptul de al lui , asta facand fiecare baiat . Mihaela cu Victor , Yura cu G.B si Pi cu Andra . Nu stiu ce i-au apucat pe baieti insa flirtau cu noi , ne admirau. . Nu i-am oprit ci lasandu-i pe ei sa conduca seara aia a fost un fel de intalnire romantica . Hm . Norocosii de ei ca au numai fete frumoase si '' obrasnice '' . Cu totii simteam nevoia unei persoane gingase cu care sa traim o poveste de dagoste . Tandrete , iubire , fluturi in stomac .. ah de-as mai avea parte inc-o data de aceste lucruri . Pot spune cu sinceritate ca e cel mai frumos moment cand persoana iubita ar face orice pentru tine . Eu stiu cum e . . si tanjesc ca orice alta fata dupa un baiat perfect . Sa simt ca sunt iubita . . apreciata . Nu stiu cum sa explic dar ma simt cineva cand o persoana ma iubeste . Seara aia mi-a dat din nou acest sentiment . Pe Luc il vad si ca un baiat frumos , dar si ca fratele meu . Imi iubesc grupul ! Tot ce vreau gasesc la ei .

#2
Fic nou! Am sa-ncep cu greselile minore:

(05-02-2012, 01:31 PM)Keiko-chanAiuritaa A scris: Fetele sunt frumoase , deobicei intr-un grup sunt fete urate si frumoase , dar aici ... combinatia perfecta , frumoase , destepte , etc .
Prea multa lauda, incearca sa fi mai realista si modesta, toti avem defecte, nu exista oameni perfecti!

Keiko-chanAiuritaa detaline='1328437889' A scris: - Stai in brate la Pi . ~ Pi era un baiat de treaba , nebun uneori si daca trebuia sa mori cu cineva el era tipul care ti-ar fi facut ultimele clipe din viata cele mai tari aventuri .
In primul rand nu mai folosi semne, acea mica descriere despre Pi o puteai face simplu, dupa punct iar in al doilea rand, ar fi mai bine daca dupa un dialog ai descrie tonul / modul pe care a fost adresata porunca, sau felul in care reactioneaza tipa sau ceilalti din jurul sau la afirmatia facuta. Daca lasi asa, dialogul va parea banal mai ales daca este o fictiune cu 90% dialog.

Keiko-chanAiuritaa detaline='1328437889' A scris: - Nu . ~ Raspund scurt .
- Stai la mine . ~ A continuat Luc .
- Nuu .
- Atunci . . . stai la . . [...] . . la . . G.B .
Desi, de data asta ai avut putina descriere, dialogul a fost cam saracacios, incearca sa scrii ceva mai mult.
Cam asta ar fi tot ce as avea de rectificat cu privire la aspectul capitolului.
Dupa ce am citit tot, am si eu o intrebare: stii ce inseamna 'yaoi'? Sau daca stii, de ce povestesti din perspectiva ta, a unei fete? Ciudat dar oarecum capitolul mi-a placut desi eu cidesc DOAR YAOI!
Multa bafta in continuare si anunta-ma cand postezi urmatorul capitol, te rog!

#3
Clopotelul a sunat vesel iar caietele au zburat in sus in momentul cand toti am iesit din banca . Prima ajunsa la usa am fost eu si cu Anu insa profesorul de muzica ne-a strigat sa mergem inapoi in banci .''Inca nu am plecat din clasa ! '' ne-a spus . Mergeam incet de tot , asteptam sa spuna '' Buna ziua ! '' sa putem iesi odata din clasa . Auzeam holul cum este navalit de miile de glasuri ale elevilor de-a 7-a si a 8-a . Vroiam sa ii vad pe ceilalti din grup . Dupa o lunga ora de muzica plictisitoare , ah , ce n-as fi dat pentru un pic de nebunie pe hol . Si cat visam eu asa , mergand ca melcul spre banca . .
- Domnisoara Dale . A zis proful , eu m-am intors spre el linistita .
- Da .. ?
- Comportamentul tau ma deranjeaza , daca esti intr-a 6-a asta inseamna ca poti sa face ce vrei ? .
- Dar ce fac ? Chiar nu stiam la ce se refera , in plus , proful de muzica nu era diriga ca sa imi dea mie lectii de comportament , sau ma bine spus , mama .
Majoritatea copiilor le este frica acest prof , este urias . . morocanos, pune note destul de rele cand e nervos . In clasa a 5-a faceam panarama la ora lui iar colegii mei aveau de suferit din cauza asta , deci m-am mai linistit un pic . Eu stiu ca se da mare Batman insa ascunde bunatatea ca sa il respecte copiii .
- Stii prea bine , accidentul cu caloriferul din baie , copilul in care ai dat . . . sunt multe , si toate inainte de ora mea . Nu vreau sa am eu probleme din cauza ta , iar la urmatoarea abatere vei avea nota scazuta la purtare . Nu m-am obosit sa neg toate astea , era adevarat . Cu caloriferul .. l-am lovit din greseala . Iar acel copil ma enerva , mereu venea pe hol la etaj si ma facea in toate felurile . S-a ales cu o palma in cele din urma insa abia l-am atins !
Proful ma privea insistent iar eu nu doream sa ii intalnesc privirea asa ca ma jucam cu cravata de la gatul meu .Ma uitam in gol , si din cand in cand il priveam pentru cateva secunde . Simteam cum ma sfideaza , cum poate privi fiecare particica din mine odata . Oribil . Plecase in sfarsit iar eu am dat ochii peste cap . Nici diriga nu mi-ar fi tinut o astfel de predica , de fiecare data cand sunt certata ma simt rau , dezamagita . . . Imi pierise cheful de pauza insa Anu m-a tras dupa ea . Cand a iesit Victor din clasa lui si ne-a vazut s-a oprit putin pentru a ne ' admira ' . Hainele erau de vina . Eu eram imbracata intr-o camasa alba , deschisa la vreo 3 nasturi si cu niste pantaloni scurti . Ma imbracam destul de ' provocator ' cand aveam chef insa tineam seama de faptul ca sunt abia in clasa a 6-a si nu vroiam sa fiu catalogata drept 'prostituata ' . Totusi fetele din clasa mea imi ziceau mereu : '' Daca ai , arata . '' Si asta faceau si ele , veneau cu decolteul la scoala si lasau bluza cat mai jos insa era o mica problema . . nu aveau . Eu , Anu si Andra le priveam uneori amuzate bucurandu-ne puternic in sinea noastra ca nu avem viata lor . Oricum , nu va imaginati ca imi lasam camasa deschisa si nu mai aveam nimic pe dedesubt . Intotdeauna imi luam o bluza . Victor este un baiat pervers de felul lui si nu da inapoi cand vede o fata mai sexy . Este blond si are ochii verzi , un adevarat super star pentru colegele lui de clasa si cel mai nesimtit baiat pe care-l cunosc .
A admirat-o si pe Anu in cele din urma care era si mai si decat mine . Un tricou larg , verde si decoltat ii lasa la vedere bretelele sutienului alb cu negru . Blugii erau in carouri , defapt Anu avea mereu stil in clasa , nimeni nu stia de unde isi ia hainele insa eu cunosc secretul . Si le face la comanda . Anu este pasionata de design iar mama ei i-a oferit posibilitatea de a se imbraca cu hainele creeate de ea . Recunosc ca este talentata , mi-a facut si mie cateva bluze chiar daca nu erau genul meu . Daca am probleme cu hainele este prima persoana care o sun .
La baie ne-am intalnit si cu celelalte fete , Mihaela se machia , asta nu lipseste niciodata . Intotdeauna mi-am dorit sa fiu intr-a 8-a . Acolo mi se pare totul mai altfel , e mai multa distractie . . mai multi baieti draguti . . mereu vroiam ceea ce nu am insa nu am realizat ca odata cu apropierea clasei a 8-a timpul in scoala se scurteaza . Ne despartim de colegi si cine stie , poate unii stau ascunsi in sufletul lor gandindu-se cu teroare la liceu , sau la crestere in general . Eu nu am probleme , de cand ma stiu lumea mi-a spus ca liceul e cea mai frumoasa parte a vietii , liceul e raiul . Aceste lucruri m-au facut curioasa in privinta lui , insa nu m-am gandit la pierderea colegilor . Luc , Mihaela si G.B mai au un singur an si apoi se vor desparti de noi . Stiu ca nu va mai fi la fel fara ei in scoala si ma gandesc cu groaza la acest lucru . Imi este teama , in generala daca stai cu cineva mai mic decat tine , nu este nici o problema , dar cum va suna la liceu pentru ei sa stea cu niste tipe de-a 7 -a ? Asta e singurul motiv pentru care in inima mea incolteste un mic sentiment de frica fata de liceu .
Aveam intentia sa apuc rimelul Mihaelei de pe etajera oglinzii si sa imi pun un strat destul de gros pe gene insa si Mihaela primeste deseori observatii de la profesori pentru machiaj . Imaginati-va ce as pati eu . M-am abtinut si am iesit din baie , la vestiare ne asteptau baietii . G.B facu un gest de ' tic , tac , ati intarziat ' iar ceilalti aveau o fata abatuta . Asa era lumea mereu , zero chef de scoala , orele storceau si pisau cea mai mica scanteie de fericire dinauntrul tau . Stateam toti rezemati de usi , eu ma jucam cu gulerul camasii , Anu se facea ca e preocupata cu unghiile iar baietii discutau . Ce vorbeau n-as putea spune caci era ceva plictisitor , de dragul conversatiei iar eu eram ocupata sa ma gandesc caat de proasta poate fi pauza asta . Instinctiv m-am uitat la ceas .
- E abia ora 3 . . ~ Spun eu cu un aer dezamagit ~ . . abia astept sa ajung acasa .
- Si daca ajungi acasa ce ? Crezi ca e mai bine decat la scoala ? G.B se puse in fata mea sprijinit cu mainile de dulap . Eu m-am uitat la el ciudat , ' mai bine decat la scoala ' ?
- Ce insinuezi ? Oriunde e mai bine decat aici . . El incepu sa rada iar in obraji ii aparura gropitele pentru care as da orice . Oare puteam sa ma indragostesc de el ? Acum era in fata mea zambind , eu visand la cine stie ce povesti de dragoste cu el . Mi se parea ca este destul de aproape de buzele mele si as fi intins eu capul numai ca sa aflu cum este un sarut de al lui . Dar ce ma oprea ? Stiu ca el simte o atractie pentru mine , cel putin cred . Puteam face eu primul pas insa chiar si aici este la mijloc mandria de fata . In plus , imi plac baietii indrazneti .
- Auzi Naomi , mi se pare mie sau iti sclipesc ochisorii cand te uiti la G.B ? Se poate sa se aprinda vreo scanteie intre voi ? Prin aceste cuvinte mi se paru ca Andra distruse momentul dintre mine si G.B. El se intoarse spre ea si ii spuse ironic luand-o in brate ca o iubeste la nebunie si nu mai exista alta fata inafara de ea .
- Chiar asa, pui ? Tu esti al 12 - lea pentru mine . . fii mandru . ~ Andra se lasa purtata de jocul lui si se ghemui tot mai mult in bratele puternice care o tineau doar ca pe o simpla prietena .
- Da , si eu am observat . Va placeti ? Interveni si Luc putin batjocoritor . Trebuie sa recunosc ca am fost surprinsa , e chiar atat de vizibil ? Il priveam pe G.B ca o indragostita insotita de cele sapte priviri care se uitau cand la mine cand la el . Simteam ca ma topesc , as fi vrut sa ii sar in brate instantaneu .Eram plina de dorinta pentru el caci imi doream un prieten de ceva timp insa ... cine ? Ma treceau fiori cand ii vedeam ochii gri , mi se parea ca e cel mai frumos baiat . E clar , ma indragostisem .
- Se poate sa simt ceva , ceva ... mic . ~ Am zis eu uitandu-ma in pamant cu o voce de ingeras cazut din cer . Ce era asa rau sa recunosc ? Nu m-am gandit prea mult inainte de a spune aceste cuvinte . Rezemata de dulapul meu am ridicat privirea spre baiatul care ' imi furase inima ' asteptand sa imi spuna ceva de genul ' Si eu te iubesc ' .
- Deci si G.B simte la fel asa ca va declar sot si sotie . Poti saruta mireasa . spuse Pi amuzat si il indemna pe G.B ca si cum ar fi fost preotul iar ceilalti aplaudara spunandu-ne ca facem un cuplu grozav insa G.B le-a dat replica tuturor :
- De unde stii ca eu simt ceva pentru ea ? Eu ramasesem trasnita . Tocmai am recunoscut ca sunt indragostita iar el spune asemenea tampenii ?As fi vrut sa ii dau o palma , orice . Eram socata . . nu mai stiam cum sa reactionez si chiar daca trupul imi spunea sa ma misc eu inghetasem acolo . Imi spusese asa direct , ca nu ma place . Oricum , era o gluma , nu ?!
Nu eram singura care il privea pe G.B cu uimire, sau , in cazul meu cu nervi . Anu imi pusese o mana pe umar iar privirea ei il fixa rautacios . Cat despre baieti , ei asteptau ca toata acea tacere in care domnea privirea noastra uimita sa fie distrusa de tipatul unei fete care sa-l ia la intrebari pe G.B . Luc a fost singurul care m-a luat in brate uitandu-se la mine .
- Tocmai ti-a zis in fata ca te place , tu nu ai fost suficient de tupeist sa faci asa ceva si pe deasupra .. spui ca nu simti nimic pentru ea , tot tu fiind nervos ca de ce chipurile ' gandim ' pentru tine ? Mihaela a rupt aceasta tacere , i-a spus- o cum nu trebuia mai bine caci a fost aprobata de toti . Eu asteptam ca toata gluma asta sa se termine , am observat ca ceilalti o iau in serios dar ce rost sa le spun ?
- N-am spus ca nu imi place de ea . V-am intrebat doar cum v-ati dat seama ca simt ceva , de ce imi sariti toti in cap ? a zis G.B cu o voce nevinovata . M-am linistit in sfarsit .. deic nu ma respinse !
- O plac . A continuat el apropiindu-se de mine . In cele din urma m-a lipit cu totul de dulap dand sa ma sarute . As fi vrut sa rad , sa sar in sus de fericire . Eram usurata oarecum dar si suparata pentru ca imi daduse o asemenea emotie . Era cat pe ce sa cred ca nu mai e o gluma . Tocmai aveam sa aflu ce gust au buzele lui daca blestematul de clopotel nu suna . L-am impins cu o mana caci aveam geografia iar profa era in clasa inainte cu 30 de secunde inainte de a se suna . La orele celelalte nu m-am mai putut concentra caci desenam peste tot numai inimioare si zambeam cu capul rezemat in palma . ' G.B , G.B .. ' repetam si repetam in gand .
Stiu ca pauza urmatoare a trebuit sa imi fac tema , cealalta ne-a tinut mai mult asa ca nu ne-am revazut decat a doua zi . Nici atunci nu mi-a putut da sarutul ala pentru care am primit o atentionare de la profa de geografie ca ma gandeam la el fiindca se pare ca regulamentul scolii nu permite saruturi in scoala .

#4
cee fain a fost. of de ce nu sau sarutat ar fi fost aaassaaaaaaaa frumos. :love: in momentul cand G.B a dat impresia ca nu o place pe naomi imi venea sal iau chiar eu la bataie :die: dar pana la urma sa rezolvat.de ce nu sant permise saruturile in scoala asa ar fi mult mai incitant :love: .dar ce spun eu mai degraba asa ca e foarte foarte bn cand incalci regulile scolii :yes: cu conditia sa nu te prinda nimeni.orcum sper ca macar un sarut sa se strecoare intre cei doi. asa macar unu mic........mai maricel.orcum de abea astept continuarea sa vad ce se mai intampla. asa ca adu cat de repede poti next :pls: :pls: :pls:
:bye:
[Imagine: 900519.jpg]

#5
Off : Am mutat topicul la secțiunea Proză dat fiind că habar nu am ce se vrea a fi ficul. Dacă menționați romance nu ajută pe nimeni. Dacă e yaoi, nu mai trebuie menționat dragoste pentru că se subânțelege. Anyway, dacă apar scene hentai, anunță. Va trece la +18. Momentan îl lasam aici până vad ce zice și Daria.

On : Cu toate că tipa aia mai mult mi se pare o Lolita 2012, ai o mare problemă la gramatică și exprimare. Pui foarte multe virgule, semnele de punctuație în mare sunt puse alandala. Un semn al exclamarii se adaugă o dată la câteva mii de cuvinte distanță. Ok, să zicem că se rezolvă în timp.
Quote:- Nu . ~ Raspund scurt .
- Stai la mine . ~ A continuat Luc .
- Nuu .
- Atunci . . . stai la . . . ~ se uita putin prin jur , nestiind pe cine sa aleaga . Isi opri privirea asupra lui G.B care statea relaxat si nepasator . Ahh , ce ador imaginea asta a lui ! ~ . . la . . G.B .
Baiatul tresari cand isi auzi numele , nu era atent . Isi trecu mana prin par . . apoi intalni privirea mea care il studia pretentios .
Evită astfel de semne. Unde în carți, manuale și așa mai departe ai vazut tu că se folosește așa ceva. Punctele de suspensie le ai cu doza. Ele se folosesc numai o dată sau de două ori într-un text și la mare distanță unele de altele.


Trecând peste, narezi la persoana I, dar până acum nu știu cine este individa care ne vorbește. Naratorul nu este deloc dezvoltat, nu a zis nimic despre el și apare cu câte ceva descriere personală rar și sec. Amanunte neinteresante care nu atrag, lucruri marunte care nu scot nimic concret în evidență. Pe de altă parte ai o salată de verbe. La timpul prezent ai o mare hibă. Mai bine narezi la trecut, ori la persoana a treia și îți e mai ușor, ori la persoana I și înveți cum să descrii ceva calumea. Ne-ai înșirat câteva nume random people. Nimic nu știm despre ei. Doar o legatură de amiciție / prietenie, bff whatever care nu stârnește nici un interes. Te exprimi cât de cât ok, dar nu suficient de bine. Acest G.B se presupune că este genul de personaj după care Mary Sue se îndragostește la un moment dat. Genul de clișeu compozițional, dar presarat cu lucruri interesante pentru puștoaice. Nu pot să spun că sunt atrasă în vreun fel. Also vad un potențial punct interesant în G.B, dar datorită descrierii seci nu pot să știu mai departe. Pe la sfârșitul celui de-al doilea capitol deja m-am plictisit. Nu există pic de suspans în lucrare. Gata prințul adolescentin de abia ieșit din pubertate o acceptă pe Mary Sue. Noh, nu se face așa ceva. Acțiunea e grabită, totul s-a întâmplat atât de repede. Ai multe de lamurit. Descrierea personajelor, decorul și întâmplarile, gramatica, o acțiune care să meargă fluent. În sine, lucrarea e ușor de digerat, dar are multe hibe.
-

#6
M-am trezit de dimineata zguduita de Luc caci intarziam la scoala . ' Scoala ? ! ' cand auzeam acest cuvant as fi frut sa mor . Devenise un lucru de care imi era groaza la propriu . Nu imi era teama ca ma asculta si nu stiu , am note bune insa nu stiu . . Pierd cate sase ore din viata in fiecare zi , gandindu-ma ca in locul acestui timp petrecut la scoala m-as distra cu prietenii . Zece minute pauza e prea putin ! trece asa de repede . .
M-am uitat putin la Luc care era plin de viata la ora aia apoi dau sa ma ridic din pat . Traversez jumatate de camera pana la dulapul cu haine si uitandu-ma in gol stau asa vreo cinci munute .Cand realizez , aleg un tricou albastru si vrand sa ma schimb , mi-am adus aminte ca Luc era in camera mea .
- N-ai de gand sa iesi ? ii spun eu aratandu-i usa .
- Ce dracu . Nu te-ai mai schimbat cu mine in camera ? Mi-a raspuns dand ochii peste cap si tolanindu-se in patul meu . Am dat din umeri si m-am intors cu spatele . Terminand m-am pus in fata oglinzii incepand sa imi fac toaleta de dimineata . Ata dentara , caci periuta era dura pentru dintii mei , servetele umede in loc de un pumn de apa rece peste fata , etc . In timpul asta Luc se uita putin la mine si apoi imi spuse ironic :
- Ai uitat de sutien .Intradevar , eram prea adormita ca sa mai fiu atenta la detalii .
- Ia-ti-l pe cel cu pisicuta .
- De unde stii tu ce sutiene am ? L-am intrebat si eu mai mult in gluma .
- La cum te imbraci , e si greu de observat . In cuvintele lui am simtit ironia , se poate ca sutienul cu pisicuta sa il fi luat cu vreun maieu alb si sa se cunoasca . Terminand rutina de dimineata ne-am indreptat amandoi spre scoala .
La ore se stie cum a fost . Insa pauza dinaintea sportului s-a intamplat ceva mai interesant . Toate fetele terminasera de schimbat inafara de mine care cine stie ce facusem de ramasesem ultima in clasa .Imi scot din ghiozdan bluza de trenning caci blugii nu aveam de gand sa ii schimb . Era o culoare rozulie pala care mergea si ca un fel de ' sacou ' luat pe deasupra la ceva dar si ca trenning . Imi placea bluza aia fiind cadoul de la mama de ziua mea . N-am sa pot uita ziua aia , am plans atat de tare fiindca nu imi venea , eram prea mica .
Auzeam pe hol pasi asa ca m-am grabit sa ma schimb . A fost prea tarziu , usa s-a deschis incet scartaind iar in clasa a intrat un baiat inalt , brunet si chiar daca ma vazuse ca ma schimb , a continuat sa vina spre mine . Era G.B. Eu cautam cu disperare ceva sa ma acopar insa ia de unde nu-i . G.B avea in mana amadoua bluzele iar eu ramasesem doar cu 2 maini micute si catifelate cu care trebuia sa ma acopar .
- Nu vezi ca ma schimb ?! Da-mi hainele si iesi afara . Strig eu cu amandoua mainile pe piept . El mi-a raspuns calm , insa nu se uita in ochii mei , ci mai jos .
- Ia-le daca le vrei .
Nu-mi venea sa cred , asa de calm imi raspunsese , nu avea nici o problema , adica , nu el era umilit de intra cineva in clasa nu ? Ce-i pasa lui .
- O sa intre cineva in clasa , poate un profesor si o sa ma vada asa . Da-mi naibii hainele alea ! Nu era asa mare chestie sa ma fi schimbat cu G.B de fata sau alt baiat insa m-as fi simtit extraordinar de prost daca chiar in secunda aia intra cineva si vedea scena aia . Ce-ar fi zis ? Ca ne pregatim s-o facem ?
- Nu intra nimeni , colegii tai sunt afara . Am inteles atunci ca G.B nu avea in gand sa imi inapoieze hainele asa ca am incercat chiar eu sa le iau . Asa ' sexy ' cum eram nu putea vedea mai mult decat un sutien . G.B e mai inalt decat si sa iau bluza de la el ar fi fost un chin oricum , nu facea decat sa stea pe loc si sa plimbe haina dintr-o mana intr-alta zambind . Dupa 5 minute de jocuri din astea m-am enervat si l-am prins de o mana , lipindu-ma de trupul lui am ajuns la bluze .Nu stiu la ce s-o fi gandit in ael moment , insa stiu ca mi-a pus o mana in jurul taliei imbratisandu-ma . In bratele lui m-am simtit in siguranta , atunci cand te imbratiseaza persoana iubita simtit fluturii aceia despre care vorbeam . Fiorii iti incretesc pielea iar inima incepe sa bata cu putere . Sutienul meu era negru iar lipit de pieptul lui acoperit de un tricou la fel de negru nu se mai distingea nimic . M-a sarutat strangandu-ma tare la piept , mainile mele erau impreunate menite sa il indeparteze doar ca nu faceau asta , erau si ele prinse in senzatia aceea de amor . Imi plimbam degetele prin parul lui des in timp ce buzele nu se mai dezlipeau . Tineam ochii inchisi si savuram cu toata fiinta mea acel dulce moment . Se spune ca primul sarut e cel mai special , ei bine , daca stii sa saruti cu adevarat , toate sunt . Ne-am dezlipit cu greu unul de celalalt dorindu-ne mai mult . Ca un copil mic ce simte gustul acadelei si nu renunta la el .Mi-am luat bluza pe mine , ametita si as fi vrut sa il mai sarut odata , insa clopotelul a intrerupt iar aceasta dorinta .
- Esti fierbinte .
- Poftim ? tresar eu la auzul acestor cuvinte . Cum adica ?
- Te-am simtit , esti foarte fierbinte . Spuse el visator . Eu ma inrosisem putin , 'm-a simtit' asa este , m-a simtit cu adevarat , aceste ganduri m-au facut sa imi duc mana la piept .Eram intradevar foarte fierbinte , inima imi pulsa cu putere si respiram cantitati uriase de aer . Nu pot descrie sentimentul pe care il ai in timpul unui sarut . Este . . nu stiu , plin de dorinta , parca vrei mai mult si mai mult , sa nu parasesti niciodata buzele partenerului .
La cateva momente , am simtit un lichid rece scurgandu-se pe mine , care m-a facut sa tip nu foarte tare . G.B turnase pe mine apa .
- Ce-ai facut ? !
- Te-am racorit . Nu vroiai ?
- Ahh , G.B , bluza asta se usuca greeu ! I-am strigat nervoasa , in plus , nu stiu daca o facuse intentionat sau nu dar ma udase mai mult in zona pieptului .
- Evident ca se usuca greu cu bureti asa de grosi la sutien ! Incepuse sa rada zgomotos ,eu am facut ochii mari , uimita de ce a putut sa ii iasa pe gura . Am strans pumnul , tocmai spusese ca sunt falsa , bureti ?!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iubirea e....ciudata! Daya-chan 0 1.837 23-03-2012, 06:10 PM
Ultimul răspuns: Daya-chan
  O schimbare cam ciudata Jessi 42 30.131 30-01-2011, 12:19 AM
Ultimul răspuns: Alyssia~Bulinuta~Roz
  O iubire ciudata Yoko-sama 4 3.020 30-08-2010, 08:56 PM
Ultimul răspuns: Flash
  O iubire cam ciudata [sasusaku&naruhina] catynca 22 13.300 25-02-2010, 09:12 PM
Ultimul răspuns: AnimeliciousAngel
  Sunt ciudata! Nya. 4 3.900 13-06-2009, 06:52 PM
Ultimul răspuns: Kazuki
  O lume ciudata,dar totusi minunata. Candy_girl 9 5.260 21-12-2008, 06:39 PM
Ultimul răspuns: Candy_girl
  sasuskau o iubire ciudata cosmy-chan_sasusaku 8 9.491 24-10-2008, 07:26 PM
Ultimul răspuns: cosmy-chan_sasusaku


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)