Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

N fanart(naruhina & sasusaku)

#1
hey asta e primul meu fic sper sa va placa(cand pun intre ** inseamna ca se gandeste)
Baiatul blond de 16 ani se plimba prin oras cand o banda de ciudati , condusi de pain , incep sa il urmareasca iar in final il ameninta cu doua pistoale ! naruto se sperie si incepe sa fuga. pain l-a nimerit in picior, lucru care l-a imobilizat pe naruto
Chiar cand credea ca va muri apare hinata impreuna cu doi politisti si il salveaza.
a doua zi, naruto se trezeste la spital.. o vede pe hinata langa el, asa ca ii multumeste .
dar atunci pain, care scapase de politisti , vine si incearca sa il prinda pe naruto . naruto ii spune hinatei sa plece , dar aceasta ii spune ca tine foarte mult la el si ar face orice ca sa il salveze,chiar daca ar putea muri
Intra un doctor , asa ca Pain iese pe geam,urmat de hinata care voia sa se asigure ca pain nu se va mai intoarce
Naruto se intoarce acasa dupa inca doua trei ore ... ...Deschide usa si se trantete in pat,adormind intr-o fractiune de secunda!

HINATA:*ce ma bucur ca naruto e bine! In sfarsit, am avut curajul sa ii spun ca il iubesc* -naruto-kun....*chiar ma bucur ca nu ai patit nimic....*

NARUTO: Pe jumatate adormit,naruto deschide ochii si incearca sa se ridice din pat...Bine zis incearca! Cade din pad si se rostogoleste pe jos pana se loveste de masa si doboara o cutie de lapte care ii cade direct in cat! *da...se pare ca nu am noroc astazi...* Dupa ce se spala si se schimba ,iese afara si incepe sa se plimbe, privind stelele si gandindu-se la toate cele intamplate......Cand isi ridica privirea o vede pe hinata asezata pe o banca ,ingandurata, si parca trista! isi aduce aminte de tot ceea ce i-a zis si merge sa o salute
N-Hinata-chan!
H-Naruto-kun! (se inroseste)
N*huh?s-a inrosit toata* -pot sa stau langa tine?
H-s...sigur ca da N...na...naruto-k..kun
Naruto se aseaza langa ea,dupa care niciunul nu mai scoate nici un cuvant..in final,naruto isi face curaj:
N-hinata-chan!
H - da ,nnaruto-kun?
N- (vorbeste incet) vreau sa iti multumesc pentru tot ceea ce ai facut pentru mine,nimeni nu a mai facut atata...
H -(il intrerupe)naruto-kun... eu...
N- inseamna foarte mult pentru mine,hinata-chan! (tot incet)
H-eto...
naruto se uita curios la ea . Hinata se uita intr-o parte:
H-naruto-kun eu..stiu ce simti pentru sakura-chan si vreau sa iti spun ca este ok pentru mine daca...
Hinata nu apuca sa isi continuie fraza caci naruto o imbratiseaza , inchizand ochii si soptind :
N- hinata-chan , am fost intradevar obsedat de sakura-chan , insa nu cred ca pot spune ca am iubito cu adevarat , si...
H-(il intrerupe) - dar naruto-kun!
N-(ii da drumul si o priveste dulce) pentru mine chiar inseamna foarte mult...tot ce ai facut pentru mine
Atunci naruto se apropie din ce in ce mai mult de ea, iar hinata, timida si din ce in ce mai rosie , inchide ochii si il saruta
Dupa aceea au mai stat impreuna ceva timp , fara sa vorbeasca : doar priveau cerul .. pana cand naruto a observat ca hinata a adormit.. o ridica si o duce la ea acasa, asezand-o pe pat si privind-o pentru cateva secunde, dupa care pleaca gandindu-se numai la ea..[posturi unite]
A doua zi , hinata credea ca totul a fost doar un vis...insa si-a dat seama repede ca se inseala , caci l-a vazut pe naruto care o privea de la fereastra
H- n..naruto-kun! (se inroseste , putin) *deci nu a fost un vis,huh?*
N- ce faci,somnoroas-o? (zambeste)
H-eto..naruto-kun...mmm...
N-(zambeste)*ce caut aici,huh?* av venit acum doua minute, voiam sa te intreb ceva , insa nu am vrut sa te trezesc
H- (priveste curioasa)
N- hmm...nu sunt sigur daca fac asta corect dar... vrei sa vi cu mine la o intalnire (zambeste)
H-(putin imbujorata dar sigura pe ea) da!
N-ok! te astept afara ! (pleaca)
Hinata se grabeste cat de mult poate *sunt asa de fericita !!! nu imi vine sa cred ca ma voi duce la o intalnire cu naruto-kun*
Naruto o vede pe Hinata coborand scarile *hmm..e chiar rapida...credeam ca fetele stau sa se aranjeze cu orele*
H-deci? unde mergem?
N-*firar! stiam ca nu m-am gandit la toate* pai...sa vezi....
Hinata il trage pe naruto,da ! la propriu :)) , pana la acea banca "magica"
Naruto se aseaza primul iar hinata langa el , asezandu-si capul pe umarul lui.. dupa cateva clipe de tacere naruto incepe sa se uite in ochii hinatei , dupa care o saruta si o imbratiseaza alintand-o si spunandu-i ca tine foarte mult la ea
________________________________________________________________________________________________________________________________

I am here for Love stories and for fun

________________________________________________________________________________________________________________________________

#2
Chiar in acel moment sakura trece pe langa ei, vazand totul. Se bucura foarte mult, caci Sai ii spusese mai devreme ca naruto o iubeste si...ca sufera din cauza asta Dupa ce vorbise atunci cu Sai , vorbele lui ii rasunau mereu in cap , caci nu voia sa il raneasca pe naruto , chiar daca ea il iubea pe sasuke!Sasuke era un baiat foarte cool, care din pacate renuntase la scoala si se alatirase unor infractori...si toate astea din cauza mortii parintilor sai... Sakura nu se mai simtea vinovata! se bucura foarte mult pentru Naruto , asa ca lua o hotarare in legatura cu sasuke . *De fiecare data, i-am cerut ajutorul lui naruto-kun...Insa acum, voi rezolva totul de una singura*
Sakura stia ca sasuke vrea sa il ucida pe Danzou ,seful politiei care se ocupa de niste "afaceri" rele, intr-un anumit loc , aflase asta de la sai. Deci era hotarata sa ajunga acolo inaintea lui Danzou, si sa il opreasca ea pe sasuke
Pleca din oras de una singura , merse o zi intreaga fara pauze pana ajunse la locul incare va urma confruntarea. In acel moment, auzi o voce care ii striga numele
Sasuke- sakura-chan! *ce face ea aici?*
sakura-Sasuke... vreau sa ma alatur echipei tale!
Sasuke-*ea chiar vorbeste serios?* bine atunci, sa vedem...daca o vei omora pe acea fata...te vei putea alatura !
Sakura o priveste pe copila ...isi scoate un cutit, si chiar se preface ca ar vrea sa o omoare..insa cand il vede pe sasuke neatent ... se intoarce si incearca sa il omoare...nu a reusit: sasuke s-a ferit
SASUKE-stiam eu! nici nu credeam ca vei putea omora vreodata pe cineva!
Naruto, care aflase de la sai despre planul sakurei , a venit si el dupa ea si a vazut totul
N-Sakura-chan! tu...
sakura- Naruto-kun! ce cauti aici
sasuke-Asta as vrea eu sa va intreb pe amandoi!
N- sasuke! de ce vrei sa il omori pe danzou?
sasuke-Danzou este vinovat de moartea parintilor mei si a fratelui meu!
N- Cum? parca tu ti-ai omorat fratele! nu il urai?
Saske-Am aflat de la madara adevarul : danzou l-a obligat pe itachi sa ii omoare ! DANZOU ESTE SINGURUL VINOVAT!!
Sakura- Danzou chiar este un ciudat care i-a interzis lui naruto sa mai iasa din oras
N-CE A FACUUT??
Sakura-Si asta nu e tot! se pare ca danzou vrea sa te tina inchis iin puscarie! va avea mici probleme la inceput cu bunicul tau, dar a spus ca la nevoie va folosi armele si...
N-retardatul ala...Sasuke-kun !fa-mi o favoare si ucide-l !
sasuke- nu inteleg, ce e cu toata protectia asta in jurul lui Naruto
N- ma trateaza de parca as fi un criminal...eh..m-am obijnuit cu asta
saske & sakura-...
N-sasuke deci daca il omori pe danzou , te intorci in konoha?
SASKE-... d..da!
Danzou se apropie
D catre un subordonat - ce cauta baiatul ala aici? parca v-am spus sa il tineti inchis!
Naruto aude si se infurie ...*cum indrazneste sa imi vorbeasca asa?!
D-ce cauti aici? ar trebui sa ramai in sectia de politie
naruto este din ce in ce mai nervos si incearca sa il atace
D- EI? ocupati-va de el! eu am treaba cu sasuke!
In lupta lui naruto , furia a pus stapanire pe acesta. Naruto folosea 6 cutite deodata . din fericire, yamato ,care era prin zona (coincidenta? nu prea cred!) l-a oprit la timp! Sasuke era foarte uimit de puterea lui naruto...dar nu se putea uita prea mult,caci avea si el o lupta
D -deci acel baiat lucreaza cu tine acum? eh...la ce te poti astepta din partea unui monstru
Sasuke-asculta! daca ii mai vorbesti lui naruto in felul asta o sa...
N -eh? sasuke-kun ...nu stiam ca iti pasa
Sasuke -nu imi pasa! e treaba mea sa te enervez!
N -eh ce enervant! aproape uitasem!
Lupta dintre Sasuke si danzou se termina...danzou moare si sasuke invinge!


Hey atat deocamdata mai intru mai tarziu pentru povestea Sasusaku
________________________________________________________________________________________________________________________________

I am here for Love stories and for fun

________________________________________________________________________________________________________________________________

#3
Daca nu iti pui disclaimer in maxim trei zile, fic inchis. Sper ca s-a inteles.
EDIT: Disclaimer: Nu detin nici un personaj ce ii apartin lui Masashi Kishimoti din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac profit de pe urma acestor personaje, intamplari.

- iti raspund aici pentru ca ai pm-ul dezactivat -
[Imagine: Jun0xCa.png]

#4
Dupa ce l-a vindecat sakura cu trusa de prim ajutor, Naruto pleaca impreuna cu yamato catre oras ...Nu erau siguri ce le vor spune politistilor, probabil vor spune ca e vina lui madara(madara are acelasi ADN ca sasuke caci sunt gemeni) si de asemenea ca sasuke i-a ajutat.. sau orice altceva....
Sakura a ramas sa il vindece pe sasuke , care o privea intr-un mod diferit
SASUKE-sakura-chan , de ce ma ajuti? mai devreme ai incercat sa ma omori!
SAKURA- Imi pare rau sasuke-kun ... nu mai suportam sa vad cum devii un criminal! pentru ca...eu...(plange incet) eu tin mult la tine, sasuke-kun ! Si, in plus, toata viata mea le-am cerut ajutorul altora... am vrut sa rezolv asta de una singura!
SASUKE - sakura-chan... (o imbratiseaza) multumesc...*imi pare rau sakura chan .. nu imi place sa te vad plangand*
SAKURA -(il imbratiseaza insa ii da drumul brusc) data trecuta cand mi-ai multumit m-am trezit pe o banca
SASKE -(zambeste , la nivelul maxim de ras al lui) ... (dupa ceva timp) imi pare rau sakura-chan (o priveste in ochi)
SAKURA - ... *ce se intampla cu el? se poarta de parca ar vrea sa ma sarute* *pai daa normal la ce frumusete sunt eu*(incepe sa rada...nici eu nu stiu de ce, dar rade!)
SASKE - ce e asa de amuzant?
SAKURA - hm? um...nimic!
SASUKE -... *nu s-a schimbat deloc!*
Sakura il imbratiseaza si se uita in ochii lui. fetele lor sunt din ce in ce mai apropiate , in cele din urma sakura isi face curaj si il saruta pe sasuke! Sasuke o imbratiseaza ,iar sarutul lor dureaza cateva minute.
Sasuke - se face tarziu , ar trebui sa plecam!
Sakura(se inroseste) - d..da...
________________________________________________________________________________________________________________________________

I am here for Love stories and for fun

________________________________________________________________________________________________________________________________

#5
Nu ai pus disclaimer, nu ai citit/ urmat regulile si ghidul, plus ai ignorat complet un moderator. Plus nu stiu ce ar trebui sa fie de fapt ficul tau. Ca FANART NU e sigur.

Da-mi PM daca ai vreo problema.

/Inchis
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Mereu Impreuna [NaruHina] adina.sweet43 24 13.260 07-09-2013, 05:26 PM
Ultimul răspuns: Sindori
  [Naruto] Iubirea se naste din gelozie(NaruHina) Madalovenar 23 13.541 17-08-2012, 09:32 PM
Ultimul răspuns: Madalovenar
  Vom fi impreuna! Crede-ma! [ NaruHina ] Hinata 3 2.986 15-02-2012, 07:06 PM
Ultimul răspuns: Diz
  Cine ar fii crezut?[Naruhina] Ino.O_Me 1 2.974 11-02-2012, 12:10 AM
Ultimul răspuns: Diz
  SasuSaku NaruHina alexandravega 5 6.336 03-08-2010, 01:10 PM
Ultimul răspuns: Yun.
  Iubire si razbunare(fic naruhina) Gabriella 15 11.910 12-05-2010, 09:28 PM
Ultimul răspuns: Gabriella
  Dragoste interzisa[NaruHina] ♥♫ღYuuÒœi Cяøss♥♫ღ 7 10.772 06-04-2010, 02:56 PM
Ultimul răspuns: Fifilina
  O iubire cam ciudata [sasusaku&naruhina] catynca 22 13.324 25-02-2010, 09:12 PM
Ultimul răspuns: AnimeliciousAngel
  NaruHina sweet_zoey 6 10.745 13-12-2008, 01:24 PM
Ultimul răspuns: Kali?!


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)