Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O iubire cam ciudata [sasusaku&naruhina]

#11
-Ai vrea sa mergem sa o intrebam pe mama daca ma lasa? zice hinata
-sigur! hinata de ce nu? spune sakura cu un zambet micut pe chip
Amandoua sau indreptat catre o casa mare cu etaj de culoare mov foarte deschis,din fata casei se vedea si o buna bucata de gradina aceasta era foarte frumoasa era plina de trandafiri si albastrele pomi erau plini cu fructe superbe si la inceputul gradini era un mini gard de un maro intens.
Hinata cum a intrat in holul casei o anunta pe mama sa ca venise acasa de o data o femeie frumoasa cu parul negru ce nu ii dadeai mai mult de 20 de ani isi facu aparitia iar hinata ii sari in brate rugando cu o mutra de catelusi nevinovat sa o lase sa doarma la sakura,mikoto caci asa se numea femeia ii spuse:
- Draga mea sti foarte bine ca astazi nu se poate azi astazi seara avem jocurile noastre traditionale si nu poti lipsi. spune aceasta cu o urma de regret in voce
- Macar Sakura poate veni la jocurile de familie?intreaba hinata dezamajita de raspunsul mamei ei.
-Sigur! doar sa stie cineva unde este. Cu cat mai multi cu atat mai bine zice mikoto caci acea persoana nu suporta sa i se zica doamna sau diferite chesti deastea.
-Da sigur! ca o sa vin o sa ii zic menajerei dar ooo.. trebuie sa il iau si pe fratemeu se pare ca nu ma lasa fara el nici unde . spune Sakura cu un regret in voce
- Nui nimic sunt sigura ca mamy va acepta sa vina si el spuse hinata uitanduse spre mama ei cu o mutra de te speriai imediat de ea.
-Hoooo!!! nu te uita asa la mine ca nu vreau sa mor de acum spune Mikoto razand cu sub inteles in semn ca poate veni si el.
Apoi dupa 12 minute au esit afara amandoua si sau asezat pe iarba moale uitanduse la nori ce povesteau lunga poveste a copilariei. iarba era de un verde intens ce iti lua ochi ,in aer o mireasma incantatoare se simtea in putin timp baieti au venit si neau intrebat daca mergem in parc sa ne intalnim cu prieteni iar noi am aceptat pentru ca si asa ne plictiseam.Hinata sa imbracat intro pereche de pantaloni scurti mulati pe corp si un maieu alb pe sani iar Sakura sa ibracat in pantaloni trei sferturi cu bretele si un tricou alb lasat peste. Am luat baieti de mana si am plecat spre parc acolo neam intalnit cu Tenten si Neji si Sikamaru si mult multi alti.
- Voi sunteti impreuna spune sikamaru uitanduse la mainile lor.
-CEEEEE nu normal ca nu sunem amandoi tragand mainile noi doar .... adica....... se balbaiau amandoi de parca facusera o crima.
- Dar voi intreaba ten ten suspicioasa uitanduse la sasuke si sakura.
-Hai mai tenten fi serioasa eu cu atitudinea intruchipata spune sakura vrand sa para ca nu minte.
- Da ma tocmai tu mincinoasa lu papuc spune tenten razand
baieti sau dus sa ia bilete se pare ca aveau in program un film de groaza.
-hai sasuke recunoaste ca o placi pe sakura. spune neji
- nustiu daca da cei care le place cine e langa ei sa ridice mana in timpul filmului spuse sasuke cu un zambet jmecher pe buzele lui rosi ca vinul.
La fete:
- Deci hin se vedea cu ochiu liber ca iti placea sa te tina de mana asa ca recunoaste ca il placi insista temari.
-nu ma nu il plac spuse hinata rosind pana racul era mai putin rosu decat ea
Si se tot certau ele pana cand la un momendat Hinata spuse ca nu ar fi rau sa faca o mica petrecere in pijama la ia acasa, toate au fost de acord. Iar in urmatoarea clipa un ras usor se auzi se pare ca fetele nu erau singurele care se distrau copios.
-Sorioara se pare ca nu numai u iti inviti prieteni sa doarma la tine.rase sasuke
-A chiar si sa vedem pe cine o sa lase mama spuse Hinata vizibil deranjata de vorbele baiatului.
- Hai lasa asta sa intram spuse sasuke zambind.
astept critici
insa incercati va rog sa nu mai fiti asa de duri . am tinut cont de sfaturi



Răspunsuri în acest subiect
O iubire cam ciudata [sasusaku&naruhina] - de catynca - 15-02-2010, 05:25 PM
RE: {sasusaku&naruhina}o iubire cam ciudata - de catynca - 17-02-2010, 03:28 PM
RE: O iubire cam ciudata [sasusaku&naruhina] - de catynca - 23-02-2010, 11:48 PM
RE: O iubire cam ciudata [sasusaku&naruhina] - de catynca - 24-02-2010, 11:51 AM
RE: O iubire cam ciudata [sasusaku&naruhina] - de Anya - 25-02-2010, 06:44 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Mereu Impreuna [NaruHina] adina.sweet43 24 13.273 07-09-2013, 05:26 PM
Ultimul răspuns: Sindori
  [Naruto] Iubirea se naste din gelozie(NaruHina) Madalovenar 23 13.563 17-08-2012, 09:32 PM
Ultimul răspuns: Madalovenar
  N fanart(naruhina & sasusaku) sakuraFAN 4 3.546 24-05-2012, 06:47 PM
Ultimul răspuns: Lia
  Iubirea e....ciudata! Daya-chan 0 1.841 23-03-2012, 06:10 PM
Ultimul răspuns: Daya-chan
  Vom fi impreuna! Crede-ma! [ NaruHina ] Hinata 3 2.992 15-02-2012, 07:06 PM
Ultimul răspuns: Diz
  Cine ar fii crezut?[Naruhina] Ino.O_Me 1 2.981 11-02-2012, 12:10 AM
Ultimul răspuns: Diz
  I . O relatie ciudata . Keiko-chanAiuritaa 5 3.542 06-02-2012, 02:36 PM
Ultimul răspuns: Keiko-chanAiuritaa
  SasuSaku+18 Iubire Shippuuden Capsunica 50 36.063 03-02-2012, 11:50 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Sasusaku iubire nesfarsita Harona 23 14.732 12-02-2011, 11:44 PM
Ultimul răspuns: MooN.
  O schimbare cam ciudata Jessi 42 30.142 30-01-2011, 12:19 AM
Ultimul răspuns: Alyssia~Bulinuta~Roz


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)