Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O iubire cam ciudata [sasusaku&naruhina]

#6
(15-02-2010, 05:25 PM)catynca A scris: sa nu ma luati prea tare ca sunt noua


CAP[space]1:
Era o zi frumoasa si insorita de vara[ virgula] iar pasarile cantau[ de punct ai auzit ?] nori[ doi de i ] capatau diferite forme parca rupanduse[rupandu-se] uni[ doi de i] din alti[ aceeasi situatie >.< doi de i ], intro [ omule, e intr-o, nu intro] casa superba {mai bine spus vila} 2 [ doi ]copi [ copii ] de 18 [ optsprezece ] ani se certau si se bateau cu khetkup [ ketchup ] si mustar .
-Naruto[ virgula] idiotule[ semnul exclamarii ] Numai da ca in o jumatate de ora mama e aici [ virgula..] spune o fata cu parul roz bombon [ virgula] cu fata alba ochii de smarald si un corp de invidiat[ punct] Numele ei era Sakura , Sakura Haruno.
- Chiar [ virgula ] neputincioasa mica [ semnul exclamarii ] spuse un baiat cu ochii ca cerul limpede si parul de un galben tipator [punct ]El se numea Naruto Uzumaki.
-Pe cine faci tu ''neputincioasa mica'' [ semnul intrebarii ] spuse sakura in urmatoarea clipa[virgula] aplicandui [ aplicandu-i ] o miscare de judo lui Naruto[punct] - deci aici m-am enervat
-Au [semnul exclamarii].... dar nu apuca sa termine ca cineva batu la usa in acel moment[ punct ] Sakura speriata comanda slujilor [ slujilor ? ce e asta ? exista cuvantul asta in dex ? o.O eu zic ca nu. stii de ce ? pentru ca este : slujitorilor ] sa faca camera de zi ca noua in 2 sec. [ secunde ]
-Sigur domnisoara Sakura[semnul exclamarii ] spusera toate in cor.
si in cat timp ii lua lui naruto sa raspunda casa fu ca noua. [ Wth ? pot sa imi trag o palma ? Defapt nu...maine la scoala o sa arat naspa si nu se merita. Ce e cu propozitia asta fetita ? Daca o pot numi asa...Nu are logica ]
-Buna ziua [ virgula ] am venit sa va aduc corespondenta [semnul exclamarii ] spuse un domn de vreo 34 [ treizeci si patru ] de ani.
-Mdea[virgula] bine [ semnul exclamarii ] spuse Naruto plictisit.
Intre timp la casa de langa ei era o galagie mult mai mare [ punct ]
-Itachi [ stii ca in momentul asta imi vine sa dau cu gramatica ta de pamant ? Dumnezeule...le-ai pocit numele, mai ales al lui Itachi XD ] [virgula] idiotule[ semnul exclamarii ] unde dracu miai [ mi-ai...firar ea de gramatica ] pus casca? spune un baiat de vreo 18 [ optsprezece ] ani cu parul negru facut tepi la spate[virgula] ochi de un abis intunecat pt[ pentru...FARA prescurtari !! unde ai vazut tu scriind pt intr-o carte ? zi-mi si mie si mananc pagina aia ] ca era cald afara [ punct] sa sa isi ia doar blugi si o vesta desfacuta pe spate . [ Sa mor eu daca am inteles ceva din ce vrei sa zici aici ]
-Nu[space]stiu incapabilule unde tiai [ ti-ai ] lasato.[ lasat-o ] spune un tip asemanator lui sasuke [ punct bre...]El era fratele lui mai mare .
In acest timp [ virgula ] in aceeasi casa [ virgula]o fata cu parul albastrui [ virgula ] cu ochii de un mov sters si imbracata intro [ intr-o ] perechi de blugi de vara foarte scurti si un tricou pana la buric[ punct ] Asculta muzica la castile de la laptopul ei[punct] iaEA era Hinata si se gandea profund la...[ ho..trei puncte de suspensie ajung ] la nimic [ punct] Gandul ei era numai la cer[virgula] nori si copaci. De o data gandirea ii fu spulberata de frati [ doi de i ] ei de suflet care se certau [ ai reperat care se certau /:) ] care se certau{Sasuke si Itachi}[ punct ] Ea se ''trezi din visare si scoase capul pe geam sa vada ce se intampla.
la casa Sakurei:
- Hai[virgula] Sakura mergem la piscina?intreba blondul rugator[punct]
(piscina era in fata camerei hinatei\:D/) [ A, da ? Si era mare greutate sa faci legatura printr-o fraza. Romana asta. Btw, ce cauta un emoticon in fic ? Exista carti cu emoticonuri ? o.O ]
-bn[ Bine] oricum vroiam sa ma bronzez [ semnul exclamarii ] spune Sakura
-Yey [semnul exclamarii ] se bucura blondul[punct]
La casa Hinatei.
Aceasta deranjata de zgomotul pe care il faceau frati[ doi de i ] ei iesi pe geam.
-Hei voi doi terminati acolo ca de nu o incurcati bn[bine]? spune ea nervoasa.[hinata] [ doa..a spus branza din frigider. era greu sa spui : a spus Hinata nervoasa. era greu,stiu ! ]
La Sakura:
Naruto cand se pregatea sa sara tocmai o zarise pe Hinata{ dar el nu stia cine e}[ punct]Acesta(Naruto) se pierdu imediat[ punct ] se uita la EA cu niste ochi pe care nici Sakura nu ii cunosea. [ huh ? cunosea ? maybe vroiai sa zici cunostea ]

-Hei[virgula] aiuritule[semnul exclamarii] la ce te u....[trei puncte de suspensie sunt suficiente]dar se uita mai atent si observa la ce se holba[ punct]
- Aaa ! M-am prins [ semnul exclamarii ] Ti-a cazut cu tronc noua vecina asai[ asa-i ]?spuse Sakura cu un zambet dracesc .
-Nu te intereseaza pe tine [ semnul exclmarii ]spuse acesta aruncandui [ aruncandu-i ]o privire uchigatoare[ ucigatoare] Sakurei[punct]
Cand Hinata a coborat sa vada ce se intampla[virgula] Sakura a strigat peste gard :
-[b]H
ei buna [virgula]''vecina''[semnul exclamarii]Cum te numesti?
-Buna [semnul exclamarii ] Ma numesc Hinata [semnul exclamarii] tu cum te numesti?
-Sakura Haruno[semnul exclamarii] Ti-ar placea sa vi[ doi de i ] la noi sa mai vorbi[vorbim]?
-Sigur [semnul exclamarii ] Mi-ar prinde bine sa scap de astia doi [semnul exclamarii ] spune Hin zambind usor.
Aceasta se duse pana in casa si ii spuse ca se duce pe la vecinii de alaturi mamei ei si isi lua costumul de baie care era format dintrun [dintr-un ]sutien in dungi negru cu alb si o pereche de chilotei albi cu o funtita neagra si venise la Sakura. Mai bine spus[virgula] sarise gardul .
-Iata-te in sfarsit [ semnul exclamarii] Ma plictiseam aici cu Naruto ! a spus Sakura aratand catre el.
Acesta rosise tot [virgula]insa reusi sa o ascunda.
-Buna Hinata [semnul exclamarii]imi pare bine[semnul exclamarii ] spuse aceasta senzual.
-Si mie[semnul exclamarii ] spuse Naruto [virgula]dupa care sari instantanei [ instantaneu ] in apa[virgula, nu punct ] iar Sakura si Hinata incepura sa rada pentru ca Naruto se prostea in fel si chip.
-Auzi [virgula]Hin !Ce-ar fi sa ramai asta seara la mine? intreaba Sakura entuziasmata .
-Mi-ar face placere [ virgula ]dar trebuie sa o intreb pe mama mea [semnul exclamarii ] spuse Hinata razand.
In timp ce fetele radeau si vorbeau [virgula ] Naruto ca sa afle mai multe despre Hinata se apropie de curtea Hinatei [frumoasa repetie ] si il vazu pe Sasuke[punct]
''Hmm daca ma imprietenesc cu asta as putea sa ma apropi de Hin si poate asa o voi face sa se indragosteasca de mine'' gandi Naruto.
-Buna[virgula ] cum te numesti? intreba Naruto
-Sasuke Uchiha, a spus el. [ daca iti zicem si noi nu stiu cum, de exemplu : flor'cica in loc de floricica, sigur nu-ti convine, asa ca lasa-i numele in pace ]
-Apropo [virgula ] dormi la mine asta seara?
-Nu stiu [semnul exclamarii ]Da-mi numarul tau de telefon si te sun cand vin [virgula ] spuse Sasuke nepasator.
-Sigur [semnul exclamarii ] 065436733 [ semnul exclamarii ] ii spuse Naruto increzator in planul ce si-l intiparise in gand [punct]
Intre timp la fete:
-Ai vrea sa [ sa ce ? puteai sa spui ceva cu care sa ne lasi in suspans, da' pauza ]

Pentru numele lui Dumnezeu, al lui Allah, al lui Jashin, a lui Budha si a cui o mai fi, ma bucur ca am terminat de corectat !! Sa stii ca nu am corectat chiar tot, ci aproape, pentru ca are un aspect atat de neglijabil, incat ma dor ochii !!
Sa incepem de spus ce e de zis :
1. Modurile de expunere nu s-au inventat la tine sau ce ? Tot ce exista este un dialog abundent si sec, care te plictiseste de mori. Naratiunea e trasa de par vai de mama mamei ei. Descrierea unde papucii mei a fugit ? E in Hawaii ?
2. Nu imi place deloc aspectul si ma doare capu' de la cat de urat de asezat in pagina :|. Nu tu punct, nu tu virgula, nu tu semn al exclamarii / intrebarii si pe deasupra, scrii cu litera mica la inceput de propizitie si mai ales numele !!! Tu ce romana faci la clasa fato ? Asa va invata pe voi ? Gramatica e varza de asemenea si crede-ma ca ma abtin sa nu zic vorba mea preferata, dar corecteaza ficul inainte sa-l postezi. Nimeni nu e dator sa iti vada si sa te atentioneze pe tine de greseli, Okay ? Mai invata gramatica, pentru ca miai se scrie mi-ai, dar de fapt, ti-am scris acolo forma corecta XD
3. Vreau sa vad ca evoluezi si pe mine sa ma scutesti de replici gen : sunt noua, asa ca luati-ma usor * 21513 emoticons *, da ? Si ce daca esti noua, ah ? Daca postezi, inseamna ca vrei sa te perfectionezi si crede-ma ca nici eu nu am zis prima data ca sunt noua pe un alt forum cand am postat un fic si chiar si acum tin minte ce mi-au zis criticii, chiar daca m-am simtit putin prost.
4. Vad ca ai pus disclaimer, deci nu mai are rost sa iti spun. Daca ai vreo obiectie sau vrei sa imi spui ca nu stiu ce vorbesc, sa ma jignesti, bla bla bla, fa-o prin pm sau mail, da ? Nu vreau sa isc un scandal pe forum, pentru ca nu se merita. Ceai de zis contra mea o faci prin pm !
Ja ne si succes la urmatorul capitol !

Edit : bla bla bla. Ce crezi ca rezolvi daca te lasi de el ? Nimic. Noi te ajutam sa te perfectionezi draguta, asa ca lasa-ma cu prostii de genul : vad ca nu va placut asa ca il las, bine " ?
Asa...si sa nu crezi ca sunt doar un nou venit cu gura mare, sa stii ca nu sunt, doar ca nu imi pot accesa deloc contul vechi de pe nici un pc, asa ca am fost nevoita sa imi fac altul !
[Imagine: cats-7.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
O iubire cam ciudata [sasusaku&naruhina] - de catynca - 15-02-2010, 05:25 PM
RE: {sasusaku&naruhina}o iubire cam ciudata - de Yuki ` - 15-02-2010, 11:54 PM
RE: {sasusaku&naruhina}o iubire cam ciudata - de catynca - 17-02-2010, 03:28 PM
RE: O iubire cam ciudata [sasusaku&naruhina] - de catynca - 23-02-2010, 11:48 PM
RE: O iubire cam ciudata [sasusaku&naruhina] - de catynca - 24-02-2010, 11:51 AM
RE: O iubire cam ciudata [sasusaku&naruhina] - de Anya - 25-02-2010, 06:44 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Mereu Impreuna [NaruHina] adina.sweet43 24 13.268 07-09-2013, 05:26 PM
Ultimul răspuns: Sindori
  [Naruto] Iubirea se naste din gelozie(NaruHina) Madalovenar 23 13.557 17-08-2012, 09:32 PM
Ultimul răspuns: Madalovenar
  N fanart(naruhina & sasusaku) sakuraFAN 4 3.546 24-05-2012, 06:47 PM
Ultimul răspuns: Lia
  Iubirea e....ciudata! Daya-chan 0 1.841 23-03-2012, 06:10 PM
Ultimul răspuns: Daya-chan
  Vom fi impreuna! Crede-ma! [ NaruHina ] Hinata 3 2.989 15-02-2012, 07:06 PM
Ultimul răspuns: Diz
  Cine ar fii crezut?[Naruhina] Ino.O_Me 1 2.980 11-02-2012, 12:10 AM
Ultimul răspuns: Diz
  I . O relatie ciudata . Keiko-chanAiuritaa 5 3.542 06-02-2012, 02:36 PM
Ultimul răspuns: Keiko-chanAiuritaa
  SasuSaku+18 Iubire Shippuuden Capsunica 50 36.061 03-02-2012, 11:50 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Sasusaku iubire nesfarsita Harona 23 14.731 12-02-2011, 11:44 PM
Ultimul răspuns: MooN.
  O schimbare cam ciudata Jessi 42 30.142 30-01-2011, 12:19 AM
Ultimul răspuns: Alyssia~Bulinuta~Roz


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)