Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Luptă în arenă ~ ÃŽncepere
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Edward:

Toata lumea a incput sa se imprastie, fiecare in camera lui. Dar eu ? Cine stie cu ce maniac ma trezesc, ca pana acum nu am cunoscut nici un baiat care chiar sa fie de gasca, mai bine as sta cu vara-mea, chiar daca ea o sa-mi bea tot calmul, dar o sa ma simt ca acasa. Holurile astea parca nu se mai termina, dureaza o vesnicie sa ajung in camera mea, numarul 13, lucru care nu ma ingrijoreaza, nu sunt superstitios.

OCC: cine vrea
Amy:
Ma trezesc dimineata si realizez ca noua mea colega de camera , Miranda , doarme asa ca stau pe pat in lunga asteptare de a se trezi.
OOC: Miranda
Miranda:

Ma soiesc in pat, stau pe spate, apoi pe-o parte, apoi pe burta, in plapuma, dezvelita, pur si simplu nu-mi gasesc starea. Ochii ma dor ingrozitor, imi este atat de somn ca sparg pietrele in zece, dar nu vreau sa ma ridic... Deschid ochii si vreau sa vad unde este colega mea, Amy, dar nu o zaresc intinsa, asa ca ma panichez si ma risic. Ea statea linistita pe pat si astepta ca eu sa ma trezesc.

_ Cum ai dormit ?

OCC: Kitsune
Amy:
Observ ca Miranda s-a trezit asa ca ii raspund pe un ton calm:
-Foarte bine , multumesc. Tu?
OOC: Miranda
Miranda:

- Ma bucur pentru tine - spun si scot putin limba la ea - eu mai aveam putin si muream in pat. O fi el pufos, dar nu am avut stare deloc, parca as fi avut o boaba de mazare in saltea. spun si incepem amandoua sa radem.

Ma ridic si am duc sa ma imbrac cu o rochie frumoasa, gri...

Rochia: http://assets.acasatv.ro/assets/perfecte..._size1.jpg

OCC: Kitsune
Amy:
-Si ai sa-mi prezinti scoala sau ce vrei sa facem?
Ii zic observand ca s-a trezit de-a binelea.
OOC: who wants
Miranda:

- De ce nu... Dar mai bine... Vino cu mine la tata, vreau sa vorbesc cu el de sceneta de teatru ce se va pune in scena inainte de lupta. Vreau sa dau proba, de fapt, rolul principal este ca si luat, dar poti participa si tu,a vem nevoie de un cantaret...

OCC: Kitsune
Amy:
-Sigur..Daca tu vrei nicio problema. Te urmez.
Si zicand aceasta ma ridic de pe pat urmand-o pe Miranda.
OOC: Miranda
Miranda:

Holurile sunt pline ochi de copii. Mergem incet pe culoar, pasii nostri auzinduse incet pe langa sunetele celorlalti. In fata mea se pune "Blonda", dar o dau la o parte, nu am chef de increzuta aia. Ajungem intr-un final si la destinatie, biroul directorului, biroul lui tata... Intru urmata de Amy, iar ochii mei sunt socati de ce vad....

OCC: Kitsune
Amy:
Intrand in biroul observ ca tatal Mirandei se saruta cu faimoasa cantareata adorata de toti , ami putin de mine , -Lady Gaga 2121212121 . Deci probabil Miranda o sa aiba o noua mama....Neinteresant...In fond pe mine nu ma intereseaza nimic..
OOC: Miranda is the next! Ar trebui sa zici multam! Ete ce mama sarita de pe fix o sa ai 2121
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30