Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Luptă în arenă ~ ÃŽncepere
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Miranda:

- Vreau sa-i pun niste sobolani in par, niste virmi in mancare, dar nu este de ajuns. - atunci mi se aprinde beculetul de trei tone si trebuie sa-i spun lui Amy ce mi-a trecut prin minte - Amy, crezi ca, daca eu il sun pe tata de pe telefonul lui Gaga si ii cer sa mi-o dea pe ea, aceasta o sa se lase pacalita ?

OCC: Kitsune
Amy:
-E dusa cu capu tipa! Logic ca o sa fie pacalita!
?OOC: Miranda..Oare ce conversatie o sa ai tu aa?
Miranda:

O sun si ma rog sa se lase pacalita, nu de alta dar vreau sa o inregistrez si sa-i fac reputatia... varza... Sun, iar tata raspunde, evident, nu-i spun cine sunt si il rog sa mi-o da pe Gaga. Dar chiar atunci l-am auzit pe tata cum o anunta pe blonda:

- Vrea sa vorbeasca cu tine.
- Cine ma cauta ? spune ea.
- Tu. spune tata cat se poate de clar. El este chiar tatal meu ?

Inregistrez discutia:

Eu: - Buna fata, ce faci ? Nu am mai vorbit de mult.
Ea: - Cine esti ? Si de ce esti "eu" ? fata asta are mare noroc ca are voce.
Eu: - Ce-i fata, nu ma recunosti ?
Ea; - Aaa, da, tu esti, mi te-am amintit. Se pare ca duduia si-a amintit de "ea".
Eu: - Fata, am auzit ca trebuie sa-ti speli parinti. E adevarat ?
Ea:- Da, fata. Trebuei sa-i ajut ca sa-mi fac reputatie pozitiva.
Eu: - Tu chiar ma ti minte ? spun ca poate o sa se trezeasca si ea la realitate.
Ea: - Nu, fata, imi pare rau. Cine esti ?
Eu: - Lady Gaga, am avut concerte impreuna. spun si ma abtin sa nu rad.
Ea: - AA, ma bucur sa te cunosc, am auzit de tine, esti populara.

Inchid^_^

- Oare daca o intreb cum o cheama o sa zica Bala ? o intreb eu pe Amy.

OCC: Kitsune... nu prea e amuzant
Amy:
-Probabil...Aloo! Este apelata de propriul telefon si nici macar nu stie cu cine vorbeste? Creier de gaina! Trimite conversatia lui taicatau si hai sa ascultam la usa sa vedem ce zic...Ei?
OOC: Miranda , da de data asta nu ti-a iesit...Lasa data viitoare Smile
Miranda:

- Sa ii dau lui tata ? Eu ma gandeam la un post radio, ar fi mai tare asa.

Plecam din biroul lui tata si ma indrept spre amfiteatru, daca nu am am putut afla ceva de la tata, o sa aflu de la profesoara.

OCC: Kisune... nu mai fac comedie...
Amy:
Ajungem in amfiteatru unde astept ca Miranda sa vorbeasca cu profa.
OOC: MIranda , nu-i nimic
Aseara avusem o diascutie cu colega mea de camera, dar ce discutie:
"-Salut. Eu sunt Raven.
-Eu sunt Layla. Noapte buna!" Si mi-am tras patura pana peste cap apoi am adormit.
Nu prea ma pricep la conversatii, poate din cauza ca nu am avut prieteni. Gandesc prea mult! Vad ca in fata biroului directorului se facuse coada mare, oare ce se intampla? Iar atunci o vad pe regina fitelor plimbanduse pe hol, mai precis Lady Gaga, ce cauta ea aici, si asta nu era o scoala privata sau ceva de genu? Nu am timp pentru asa ceva. O intreb pe fata care a luat bataie de la "directoare" ieri ce se intampla, iar ea imi spune ca au loc auditiile pentru o scena de teatru. Zau ca nu ii inteleg rostul dar daca tot sunt aici cred ca voi da si eu auditie.

Ooc: cine vrea...
Miranda:

Am vorbit destul de mult cu ea si am ajuns la concluzia ca vreau sa fiu regizorul, nu vreau sa fiu tot personajul principal. In anfiteatru intra multi, multi dintre ei cred ca nici nu stiu sa citeasca, dar vin aici sa se faca de ras. Amy statea delasatoare, rupta de realitate, parca aceasta sceneta nu avea rostul ei, dar avea, insa numai eu il stiu.

- Amy, vrei sa participi la auditie ?

OCC: cine vrea
Amy:
Ma uit in jur si mie se pare aiurea , dar fie voi participa asa ca i raspund pe un ton delasator:
-Fie..Si cam ce trebuie sa fac?
OOC: Miranda
Miranda:

- Nimic impresionant. Trebuie sa reciti niste cuvinte din acea carte, poti sa alegi pe acre vrei, eu iti dau mai multe citate:

1) Spui cuvinte ce nu au rost, lucruri ce trec fara sa fie oprite de vant, el de fapt le impinge spre noi orizonturi, noi dungi ale vieti. Iar eu stau si cred ca o sa termin aceasta soarta, dar de fapt sunt prizoniera a inimii tale.

2) Cuvintele se taie usor de vant, el le ia si le duce departe, alte meleaguri, alte tari, locuri in care eu nu o sa mai pot supravietui. Cred ca am spus multe, dar de fapt nu am spus nimic, cuvintele nu au sens, dar nici importanta.

3) Inima mea bate, tica-tica, toc-toc, sunetele ce se aud nu par omenesti, pentru ca sub controlul mintii tale ma zaresc, cred ca o sa pot trece peste, dar valurile ratiuni nu ma lasa sa cad in negura intunecata.

Ii dau o foaie cu aceste "paragrafe".

- Este o sceneta compusa de mine. ii spun Amayei.

OCC: cine vrea
scuzati daca paragrafele nu sunt bune, dar le-am facut pe moment.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30