Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Luptă în arenă ~ ÃŽncepere
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Edward:

Urc pe scena imediat ce Miranda aluat-o de par pe fata aia, chiar daca modul in acre rezolva problemele nu este buna, fata asta merita o paruire, dar nu de la vara-mea ca o s-o faca cheala. O trag pe Miranda din spate ca sa termine cearta si s-o pot desparti de cealalta, lucru care il si fac, dar Miranda ramane si cu un cadiu de la "desteapta" aia... cateva, mai mult, fire de par. Chiar daca verisoara mea este mereu pusa pe cearta si plina de fite eu tot o iubesc, pentru ac mi-a fost alaturi cand nu aveam pe nimeni pe lume.

OCC: cine vrea
Amy:
Cred ca ar fi cazul sa spun si eu ceva sau ami bine nu. Observ ca gura tipelor care ma intrebau de rochie nu mai tacea , dar ele nu realizeaza un lucru: In acest moment ele vorbesc doar la pereti.
OOC: who wants
Miranda:

NU pot sa cred ca s-a ajuns la asta, vreau ca fata aia sa mi-o plateasca si asa va fi. Ma duc la tata si ii cer sa aiba loc acum o lupta, eu impotriv acelei fete, acre se crede mere frumusete. Nu m-as fi suparat daca avea gura aia la inceput, ca atunci ii testam pe cei cu tupeu, dar acum a incurcat-o rau de tot. Yuki si cealalta care a urcat pe scena le las, trebuie sa gasesc un alt mod de-ale " supune", dar pe ea nu, nici macar nu e puternica, este printre ultimele.

OCC: cine vrea

Baiatul la care imi ramase atintita privirea se urca pe scena si o lua pe acea Miranda tocmai cand actiunea devenea mai interesanta. Plictisita de ce va urma, ma ridic frumos in picioare si parasesc arena, indreptandu-ma catre biroul directorului sa-mi spuna camera si sa-mi dea cheile, caci mai mult el este un fel de hotelier decand un director. Merg linistita pe holurile intunecate pana ajung langa o usa pe acre scrie frumos pe o tablita aurie "director". Intru fara sa mai ciocanesc si ma asez pe un scaun picior peste picior.
-Numar si chei! spun fara sa clipesc asteptand sa primesc cheile.
Acesta scoase din sertar o cheie si imi spune numarul acmerei, acesta fiind 209. Ma ridic si plec fara sa-l las sa mai spuna ceva.
Merg linistita in camera mea hotarata sa ma schimb ca sa nu mai sochez lumea iar dupa sa-mi gasesc un loc pentru motocicleta mea, caci nu o las de izbeliste.
Ma imbrac intr-un trenning negru si o pereche de abidasi albi dupa care ies afara si incep sa caut un garaj, ceva. Duc motocicleta, dupa ma hotarasc sa vad ce mai fac "dragii" mei colegi care deja se primesc cu "bratele deschise". Pe drum vad tot felul de fete care mai de care cu rochite scurte, lingandu-se cu baieti. Aceste imagini imi provocau scarba si tot odata o intrebare apare: ei stiu unde se afla? Astia cred ca aici este vreun loc unde iti faci multi prieteni cu care iti impartasesti secrete si iubiri ascunse. Daca ei cred ca totul este o joaca, inseamna ca nu am concurenta prea mare decat pe Miranda, pe fata aceea Yuki si pe Rossery, ca in rest nu prea vad pe cine as putea sa am. O fata care e tacuta si canta la vioara? Hai nu zau? O sa ma hipnotizeze sau o sa aduca pacea in lume printr-un cantec mirific? Deja parca imi dau lacrimile-sunt ironica-, sau o fata care vrea sa devina prietena cu toti?! Nu stiu de ce au venit dar stiu sigur ca eu una nu ma voi lasa invinsa de unele ca ele!

trening: http://www.google.ro/imgres?q=trening+ne...9,r:3,s:27

Amy:
Observ ca va fi o lupta in curand. Ma ridic de pe scaun si din noua aud o gramada de voci vorbind cu mine , dar toate nu mi se par decat zumzait de albine. Dau sa plec din incapere deoarece sunt sigura ca lupta va fi aprobata in arena , dar ma opresc in pragul usii asteptand sa vad ce se petrece.
OOC: Miranda sau cine vrea
Miranda:

"Blanda", cum am inceput eu sa-i spun acele testepte, este in fata mea si le face cu mana la baieti... Nu ma supar, nu am nici o treaba cu nici un baiat, pur si simplu nua m timp de iubiri... Toata lumea s-a strans sa vada ce se intampla, ca doar e o lupta, dar mai multi au venit s-o vada pe ea cum face parada modei imbracata cat se poate de ... oribil. Ea sare la mine cu unghile mari, este ca o pisica fara creier, dar eu i-o tai repede cu un punn puternic, de zici ca te-ai lovit de niste pietre. Stang pumnul si realizez un mini-ciclon si o lovesc cu el, ea cade jos si lupta s-a terminat, eu am castigat o lupta de un minut.

OCC: cine vrea
Amy:
Acum ca lupta e gata observ ca s-a facut tacere....Astept in continuare sa vad ce se va intampla si incerc sa ma fac neobservata ignorand intrebarile soptite despre rochia mea. Deja bazaitul asta de muste incepea sa ma calce pe nervi..
OOC who wants
Miranda:

Termin cu lupta asta ridicola si am duc in camera mea, dar tata a hotarat sa stau cu o alta fata, doar noi doua, pentru ca si ea este una instarita si trebuie sa ma imprietenesc cu ea. Intru in camera si am trezesc in fata fetei cu rochia rosie pana in pamant...

OCC: Kitsune
Amy:
O analizez pe fata ce tocmai imi intrase in camera. Era 'micuta directoare' asa cum am auzit din poreclele celorlalti. Am preferat sa raman tacuta pana cand ea urma sa vorbeasca, Pana atunci imi asezasem vioara pe pat.
OOC: Miranda
Miranda:

I-am vazut vioara si un vambet micut a a aparut, e prima fata pe care o cunosc, care are aceasta pasiune pentru muzica. Ma uit la ea, iar ea nu pare interesata, dar nu am ce face.

- Ce zici de un duel, eu al chitara, iar tu la vioara. Tu alegi melodia...

OCC: cien vrea
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30