Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Luptă în arenă ~ ÃŽncepere
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Miranda:

- Iti multumes !- ii spun sec uitandu-m ala pahar, secundele trec, iar eu inca sunt tacuta si ingandurata, mintea fuge peste tot, nu sta locului undeva ca sa spun la ce anume ma gandesc.- Amaya, tu crezi ca totul se va termina cu bine ? Ma refer la lupte... eu... iar simt ac nu am cuvinte si ca intru intr-o depresie sadica si profunda.

OCC: cine vrea
Amy:
-Suntem aici sa luptam , iar castigatorul il va determina timpul. Nu stiu cum se va termina , dar sunt curioasa ce va urma , in fond imi plac provocarile.
OOC: who wants
Miranda:

- Nu la asta ma refer. Amaya... eu... trebuie sa sti ca... - trec multe secunde ca sa soun doar atat, dar pur si simplu nu gasesc cuvintele, dar trebuie, trag aer in piept si spun tot, fara teama - Trebuie sa sti ca te consider o prietena. - spun si nu o las sa continue ea, chiar daca dorea sa spuna ceva - Stiu ca la tine nu e la fel, tocmai de asta cred ca ar trebui sa stai o perioada cu altcineva, ca sa nu trebuiasca sa ma suporti pe mine...

OCC: cine vrea
Amy:
-Tu glumesti? Credeam ca tu nu ma consideri prietena deoarece eu chiar te consider una. Esti prima care m-a facut sa vorbesc dupa ce mi s-a adresat o intrebare si mi s-a parut ca ai fost destul de intelegatoare si in plus chiar imi place ca esti comica. Si sti la ce ma refer....
OOC: Miranda sau cine vrea
Conduceam ca nebuna masina, am ajuns la 200km/ h dar nu aveam nici cea mai mica intentie sa ma opresc. Din contra acceleram si mai tare, nu stiu de ce ma simt asa, adica faza cu Miranda nu m-a enervat, chiar ma amuzat. Nu am mai patit niciodata asa: sa conduc ca nebuna fara motiv.
Deodata capul incepe sa ma doara ingrozitor, iar respiratia imi era tot mai alerta. Farame de amintiri se invarteau facandu-ma sa ametesc. Incercam sa ma calmez, dar nu faceam decat sa inrautatesc situatia.
Vedeam cum o femeie da nastere unei fetite insa nu reuseam sa-i observ chipul. Ceva ce ma speriat a fost un chip ce iesea dintr-un fum negru si cu un ras malefic. Disperam, nu stiam ce legatura au cu mine si de ce nu pot sa le vad fata. O fi opera lui Miranda?
Nu cred, nu are cum sa intre in mintea mea...nu are cum sa stie ceva despre mine. Cam totul e tinut secret.
- Ce se intampla?
Am luat mainile de volan si aici a fost greseala...pierdusem controlul. Pusesem frana si m-am oprit la un milimetru de un stalp din parcarea scolii. M-am dat jos, iar acea durere nu ma lasa nici sa fac un pas ca am cazut in genunghi. Am putut observa cum doua picioare se indreapta rapid spre mine...

OCC: cine doreste 10
Amy:
-Am auzit ceva afara! Stai asa!
Fug afara in parcarea scolii si observ pe fata aia care se luase la cearta cu Miranda ca e pe jos. Ma indrept spre ea si o intreb politicos:
-Esti in regula? Ce s-a intamplat?
OOC: who wants
Doamne sfinte! A fost cea mai ciudata auditie pe care am avuto.
Cine naiba era nebuna aia care a tras cu pistolul? Si ce probleme are defapt? Ma rog, nu pre conteaza acum. Am iesit din amfiteatru ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat si am iesit in curte unde aerul rece imi facea mult mai bine decat atmosfera tensionata dinnauntru.
M-am oprit langa zid si m-am rezemat de acesta. Mi-am scos caietul cu desene si am inceput un nou desen despre aceasta scoala.

OOC: Cine vrea
Asta a fost ciudat, mai intai se baga toti in fata apoi se aude sunetul unui foc de arma iar acum, tipa aia era sa se sinucida cu propriasi masina. Dar asta ce mai e? Imi intorc privirea si vad doua camioane intrand in curtea scoli de unde cativa oameni descarca niste cutii. Ii intreb ce fac aici iar ei imi spun ca ne-au adus uniformele. Asta mai lipsea.

OOC: cine vrea
Miranda:

O vad pe cum o cheama... Dar pe bune, care este numele ei ? Tin minte peste o suta de nume si date de la fiecare elev important, iar la ea nu stiu nimic... cum naiba am uitat de capoasa asta, prost crescuta si nebuna. Cum a condus, a intrecut orice limita, chiar vrea sa omoare pe cineva ?

- Tu este nesanatoasa ? Esti pedepsita, treci in camera ta, iar pentru asta o sa vezi consecintele maine.

OCC: cine vrea
Imi ridic privirea si o vad pe Layla vorbind cu cu niste oameni. Ma ridic si ma indrept spre ea.
-Hei, am spus. Ce sunt astea? am intrebat-o.

OOC: Yuzu
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30