Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Luptă în arenă ~ ÃŽncepere
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
-Da cred ca pot sa o fac, am spus. Ma voi stardui cat pot ca sa intru in pielea personajului.
Am recitat si versul acesta, de data aceasta incercand sa transmit emotiile pe care mi-l insufla acest fragment. Am terminat si am apus:
-Ok, cum a fost?

OOC: Miranda
Incep sa rad ca nebuna.
- Stii, esti chiar amuzanta. Cu toate astea imi place de tine, ma faci sa rad. -imi sterg imediat acel zambet de pe fata si ma uit urat la ea- Asculta papusa de portelan, sunt educata foarte bine insa o aplic cu persoanele care merita, iar tu nu intri in acea categorie. Iar cu proba nu imi pasa si nu imi este rusine sa o dau. Asa ca spune unde e taica'tu, pardon domnul director. Acum!

OCC: Miranda [nu-ti fa griji, ca mie imi place mult. Asa am idei cat mai multe 21]
Miranda:

Imi venea sa-i spun " La dracu' sa te ia", dar ma abtin, am multe de facut, iar filozofiile sale ma lasa rece. Trebuie sa ma concentrez pe Raven...

- Te descurci foarte bine... ai o voce buna si intri bine in personaj... Dar canti si la un instrument, pentru ca este important. ma adresez lui Raven, nepasandu-mi catusi de putin de cealalta ... cum se spune la acest gen de femeie... sincera sa fiu, vreau sa fiu decenta... deci mai bine las asa...

OCC: cine vrea
-Amm... Cand aveam in jur de 12-13 ani, am luat ceva lectii de chitara, dar am lasat-o balta cand am inceput sa merg la desen.

OOC: Miranda
Nu-mi pasa ca nu vorbeste cu mine insa mi-era foarte clar ca nervii ei erau intinsi la maxim si odata si odata se va face de ras. Avand in vedere ca aveam chef de putina distractie pentru a ma mai dezmorti am inceput sa merg incet prin camera mare crem, iar la un moment data am inceput sa ma invart in jurul Mirandei repetandu-i incontinu intrebarea: "unde e directorul?"
As putea sa-l caut, dar sa renunt la placerea de a o enerva nici nu ma gandesc.

OCC: Miranda
Miranda:

- La dracu`sa te ia... - am spus si am lasat o pauza mare, timp in care linistea a pus stapanire pe noi... Cred ca un cutit ar fi foarte bun acum, dar nu am, deci trebuie sa fac eu asta - Am treaba, deci, daca nu realizezi ca eu sunt ocupata, ar trebui sa-ti misti betele alea, pe care le numesti tu picioare, afara din amfiteatru. NU de alta, dar aici este o fata care are talent si stie ce este educatia si in special superioritatea.

OCC: cine vrea
Amy:
Observand ca totul ia o intorsatura urata ma asez pe scaun pe langa Miranda asteptand sa vad ce se intampla. De ce o enerveaza fata aia?
OOC: cine vrea
Am inceput sa rad de victoria mea in timp ce bateam din palme.
-Mica domnisoara e ocupata, te las imediat ce imi zici unde e taica'tu si stai calma ca fatuca nu se supara, asa-i? -am privito in ochii parca obligand-o sa fie deacord cu mine- Stiu prea bine ce e educatia, iar in privinta superioritatii nu crede ca esti peste mine. Eu nu am stapan... si inca ceva: pe mine dracu m-a luat de mult. Esti doar o rasfatata care cauta atentie, nu stii sa apreciezi ceva. Dai cu piciorul la orice si asta pentru ca viata nu te-a lovit ca pe mine sau multi alti elevi de aici.
Ramai cu mica ta ocupatie si crede-ma ca nimeni nu iti va fi prieten si vei ajunge sa primesti ura tuturor de aici. Viata-i scurta...

Am putut observa o usoara uimire pe chipul ei insa cu toate astea nu eram nervoasa. Am pus mana pe pistolul ce se afla la curea in partea dreapta insa imediat am retras-o...

OCC: Miranda [mai rezisti? nu ti-am intins nervii prea tare?21]
Amy:
Jur ca nu inteleg de ce o crede pe Miranda rea...Adica da a fost cam cu nasul pe sus cand ne-am intalnit , dar apoi am devenit oarecum amica ei.....Nu este ata de rea daca o cunosti..Adica nu e vina ei ca ceilalti au considerat-o asa....Are si ea motivele ei sa fie furioasa uneori..Oricum stau si privesc in gol ascultand in continuare discutia.
OOC: stiu canu era randul meu , dar personajul meu nu influenteaza cu nimic...Who wants
Miranda:

- Sunt surprinsa, ai o minte tare incalcita. Eu nu ma refeream la mine cand spuneam "superioritate", ci la Raven care este de mii de ori mai buna decat tine. Ea are un talent rar, interpreteaza foarte bine un rol, a intrat in pielea lui Maya in cateva secunde, are mici probleme la voce, nu stiu ce sa fac cu instrumentul, dar are ambitie si stiu ca o sa ajunga sus, chiar si fara putere. Inca ceva, viata sa sti ca ma lovit tare rau... cand te-am cunoscut pe tine .

OCC: Rose

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30